User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
71 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Amerika'da yaşamak?

TechTurkey Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki üniversiteler nasıl Türkiye ye göre kolaymıdır zormudur ?
    Vallaha ben odtüde daha çok zorlandım. Ama bir insanın kendi dilinde eğitim alması kadar güzel bir şey yoktur.

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uni ler içi genel olarak TR den daha basit ama yüksek lisans zor diyor burda okuyan arkadaşlarım.

bi tecrübede benden olsun (Acı bi tecrübe)

26 Nisanda trafik kazası yaptım çoğu kişi biliyor, arıyan soran herkesten tekrardan allah razı olsun.

Amilliyatım 10.5 saat sürdü 3 farklı doktor girdi.Abd en son düşeceğiniiz yer hastane olsun lafını duymuşunuzdur hastane fiyatları çok kalabalık.

Amilliyatım ve 6 hafta hastanede kalışım 500.000 dolardan daha fazla tuttu.Amilliyattan 2-3 gün sonra kendime biraz gelince ödemeyi nasıl yapıcağımı sordular.Para istediklerinde ödemeye gücüm olmadıgını söyledm.Sigortam da yok sadece iş yerinde çalışırken geçerli olan iş yerinin yaptığı bi tane var.Tamamen sıçık bi durum yane...
    Tekrar konuşcaz dediler.2 gün sonra gene geldiler beni araştırmışlar 2 senedir burda düzenli yaşadığımı hiç bi sorun çıkarmadığımı kural dışı birşey yapmadığımı görünce tüm masraflarımı devlet ödedi tek kuruş almadılar benden.Kontroller de normalde 300-400 doalr arası birşey onları bile talep etmiyorlar devlet ödüyor.
    Ben amerikan vatandaşı değilim bu arada green kartım bile yok vize ile burdayım ...

Ben Türkiyede Türkiye vatandaşı olmama rağmen bu kazayı yapsam sigortam ve param yok desem ne olurdu acaba yazmaya gerek varmı ? özel hastaneler trafik kazasından çıkardıkları insanları hastaneye götürürken resmen mal varlığını sorguluyor ambulansta halbuki kanunen bedeva tedavi etmesi lazımken !
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

ReßeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen iste, insana deger, insani el ustunde tutma var. Cok onemli. Boyle zamanlarda nufus kagidimi yirtasim geliyor.

Bir konuya dikkat cekmek isterim; Ailesine, sevdiklerine cok bagimli, etrafini seven adamsaniz, kendinizi iyi hazirlayin. Ben hic hazirlamadim, tahmin bile etmedim bu kadar zorluk cekecegimi ama 2 sene sonunda anca alisabildim. Psikolojim cok cok bozuldu, bayagi kotu. O yuzden buna hazirlikli olun temelli kalmaya gelecekseniz. Veya uzun sureli neyse iste...
    ///Mürüvvette endaze olmaz.

Onuralp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uni ler içi genel olarak TR den daha basit ama yüksek lisans zor diyor burda okuyan arkadaşlarım.

26 Nisanda trafik kazası yaptım çoğu kişi biliyor, arıyan soran herkesten tekrardan allah razı olsun.

Amilliyatım 10.5 saat sürdü 3 farklı doktor girdi.Abd en son düşeceğiniiz yer hastane olsun lafını duymuşunuzdur hastane fiyatları çok kalabalık.

Amilliyatım ve 6 hafta hastanede kalışım 500.000 dolardan daha fazla tuttu.Amilliyattan 2-3 gün sonra kendime biraz gelince ödemeyi nasıl yapıcağımı sordular.Para istediklerinde ödemeye gücüm olmadıgını söyledm.Sigortam da yok sadece iş yerinde çalışırken geçerli olan iş yerinin yaptığı bi tane var.Tamamen sıçık bi durum yane...
    Tekrar konuşcaz dediler.2 gün sonra gene geldiler beni araştırmışlar 2 senedir burda düzenli yaşadığımı hiç bi sorun çıkarmadığımı kural dışı birşey yapmadığımı görünce tüm masraflarımı devlet ödedi tek kuruş almadılar benden.Kontroller de normalde 300-400 doalr arası birşey onları bile talep etmiyorlar devlet ödüyor.
    Ben amerikan vatandaşı değilim bu arada green kartım bile yok vize ile burdayım ...

Ben Türkiyede Türkiye vatandaşı olmama rağmen bu kazayı yapsam sigortam ve param yok desem ne olurdu acaba yazmaya gerek varmı ? özel hastaneler trafik kazasından çıkardıkları insanları hastaneye götürürken resmen mal varlığını sorguluyor ambulansta halbuki kanunen bedeva tedavi etmesi lazımken !
    Çok geçmiş olsun. Bende buna benzer acı bir tecrübe yaşadım. Elime cam bardak girdi i20 formuyla gitmiştim 10$'lık sigortayla 2 ameliyat hallettiler. Arkadaşım 911'i aradığında ne olduğunu anlayamadıkları için polis, itfaiye ve ambulans üçü birden geldiler. İnsana önem verme konusu Türkiye'den kat ve kat fazla...

Fakat eğer düzgün para kazanıyorsan ki düzgünden kastım çok para kazanıyorsan Türkiye yaşanacak yer.
    19051919-23041920-30081922-01111922-29101923

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Caesar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerine göre değişiyor ama ev pahalı değil Turbo&Quatro nun aylık 600$ (900$ da olabilir ) a oturduğu evin aynısı istanbulda 7.000$ kira geliri yapar Bide kafayı çalıştırırsan onun gibi 500$ a 10 numara odanın tekini zenci ve şişman bi hatuna kiralarsın ev beleşe gelir
    Benim su an oturdugum ev bir musterimize ait ve yaklasik 1 seneden beri bosmus...Tesadufen denk geldi ve cok cok uygun fiyata $700e kiraladim..Cati katinida birine $550 e ye verdim..Yani su anki ev kiram $150 + faturalar Tabiki sans heryer boyle diye birsey yok kaldiki ev kiralari yerine gore degisiyor ama cok yuksek...

Cagri'ninda dedigi gibi ilk kez gelecek arkadaslar cok buyuk hayallerle gelmesinler Amerika;ya...Sonucta her ne kadar iyi derece ingilizce bildiginizi sansanizda halbuki bilmediginizi anliyorsunuz...E dil farkli, din farkli, kultur, trafik, yasam sekli vs....hersey farkli...Bu durumda ilk aylar inanilmaz zor geciyor..Kendimden ornek vereyim.Ilk birkac ay hic arkadasim olmadi Amerikali kiz arkadasim haricinde..Konusulanlari zerre kadar anlamiyordum ve kendimide dolayisi ile ifade edemiyordum..Stajimi bitirmeden donmeyi bile dusundum ama arabami fln satip geldigim ve buyuk hayaller kurdugum icin bir turlu domeye cesaret edemedim ne olursa olsun yapacagim dedim..Kiz arkadasiminda buyuk yardimlariyla herseyi atlattim ve alistim...Zaten alistikca da Amerikanin tadi cikmaya basladi....

Pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim su an oturdugum ev bir musterimize ait ve yaklasik 1 seneden beri bosmus...Tesadufen denk geldi ve cok cok uygun fiyata $700e kiraladim..Cati katinida birine $550 e ye verdim..Yani su anki ev kiram $150 + faturalar Tabiki sans heryer boyle diye birsey yok kaldiki ev kiralari yerine gore degisiyor ama cok yuksek...

Cagri'ninda dedigi gibi ilk kez gelecek arkadaslar cok buyuk hayallerle gelmesinler Amerika;ya...Sonucta her ne kadar iyi derece ingilizce bildiginizi sansanizda halbuki bilmediginizi anliyorsunuz...E dil farkli, din farkli, kultur, trafik, yasam sekli vs....hersey farkli...Bu durumda ilk aylar inanilmaz zor geciyor..Kendimden ornek vereyim.Ilk birkac ay hic arkadasim olmadi Amerikali kiz arkadasim haricinde..Konusulanlari zerre kadar anlamiyordum ve kendimide dolayisi ile ifade edemiyordum..Stajimi bitirmeden donmeyi bile dusundum ama arabami fln satip geldigim ve buyuk hayaller kurdugum icin bir turlu domeye cesaret edemedim ne olursa olsun yapacagim dedim..Kiz arkadasiminda buyuk yardimlariyla herseyi atlattim ve alistim...Zaten alistikca da Amerikanin tadi cikmaya basladi....

Kesinlikle bende ayni durumdaydim .. giden bir mebla vardi ve donup o'nu cope atmak bi umrumda oluyor bi olmuyordu . Oyle kotu birsey ki psikolojiniz anlik degisiklik gosterebiliyor bir gun once donecegim diyip , ertesi gun tam tersi bir dusuncenin sahibi oluyorsunuz , kendinize sasiriyorsunuz .. Mesela ben geldim gordum burada yasayan Turk'lerin adi Turk geri kalan hicbirseye sahip degiller , ne kultur , ne insanlik , ne maneviyat .. Herkez sizi kullanmaya calisiyor .. Turk kizlari bile " Ingilizce bilmiyorsan seninle konusamam ogrende gel " diyor .. Benim zaten super ingilizcem olsa Turk kizi ile ne isim olsun . Yani Turkiye'de ki gibiler kaprisli vesaire ..
    Ama egitim konusunda her turlu Turkiye'den daha iyiler bana gore .. Ciddige aliyorlar onemsiyorlar .. Ogrencilik hayatim boyunca gormedigim bir ogretmen ile ders isliyorum 2 haftadir .. Cevremde kime sorsam okulda laga luga olayina giremiyorlar ..
    Ve quattro'nun soyledigi kesinlikle dogru , tadini almaya basladiginiz da asla vazgecilemicek bir yer .. O ayni emekle daha cok para kazandiginizi gormek ve rahat harcama yapabilmek gercekten guzel geliyor insana .. Ve onemli seylerden biride asla geride bir sevgili birakmayin , katlanilmiyor .. Yada ben gibi geldikten sonra yapmayin Hele bir de ulkenin vatandasi kiz arkadas buldunuz mu tamam Ben gibi 2 gunde 150 kisiye ekleme talebi yollayarak Facebook uzerinden basarili olabilirsiniz Elbet birinden biri tutuyor haha
    Amerikayla ilgili birsey sorucaktim quattro sana unuttum bak burayla aynimi acaba dige ..
    Women are like Buddhist , They're worship ox.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili olayi aman diyim... 2 sene kafami toparlayip da bir is beceremedim Ayril da gel techhh

Göki,ZD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    serdar sen olmasan ben nasıl gülücem
    Alıntı B.Aktepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para harcayan geçer, dua ile anca maneviyatınız güçlenir, aracınız güçlenmez.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde okullar felan ne zaman başlar ne zaman biter abd de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde okullar felan ne zaman başlar ne zaman biter abd de
    Agustosun son haftasi- eylulun ilk haftasi baslar genelde ama Ekimde de baslayan okullar var. Aralik 15-20 gibi kis somesteri bitiyor. Ocak'in son haftasi okul basliyor ve mayisin ortasinda ya da sonunda bitiyor. Yazin da 2 donem hizlandirilmis programlar var. Kisin da 1 donem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Göki,ZD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serdar sen olmasan ben nasıl gülücem
    Oglum sen kendini bana gulmeye programlamissin zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @pug

aklina geldiginde sor yazarim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada konu sahibi ortalikta yok ;d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen tum gurbetciler burada , konu sahibi yok Neyse sabah 4'e geliyor 3 saat sonra uyanacagim yatiyorum haha Oo o'ndan beteri yarin aksam 6 sabah 7 is var 8:30'da da okul baslicak aman aman ..

KAAAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahh ahhh
    Macera dolu amerika
    Burada yasayan arkadaslar tek tek guzelce aciklamislar herseyi..
    -irkcilik 1 kez bile gormedim,Turkiyeyi zaten bilmiyolar okadar cahiller,bilmedigi biseye gicik olmuyorlar zaten.ha bilende,Turke cok saygili oluyor.
    -unide okuyan arkadaslardan duydugum kadariyla Turkiyeye gore daha kolaymis,okumak icin cok secenek var .sen yeterki oku diyorlar yani
    -part time islerle Turkiyedeki bir memur kadar para kazanip bir yandan okuyabilirsin.isin guzel tarafi herkes calisiyor 7 den 70 e
    -benim en sevdigim en guzel yani amerikanin araba olayi,arabalar gercekten ucuz,hatta baya komik fiyatlar.
    -birileri arkadas olayi zor demis sanki,oda sana bagli sosyalsen bir sorunun yoksa cokda guzel arkadasin olur ha bir Turk dostunun yerini tutarmi ASLA..
    Gelelim kotu yanlarina
    En basta kurallara uyman lazim,uymadigin an burasi bir cehennem.Misal;45 mph le gidelecek yerde 60 la gitmeyeceksin,gidersen sonucuda kotu olabilir
    Polisler cok kati,aman abi etme abi olayi yokvarda Turkiyenin 100 de 5 i diyeyim.
    Ask hayati zor,duydugum kadariyla cunku kultur farki cok.hersey farkli.neyseki benim oyle bir derdim olmadi hic, nisanlimla buradayiz
    Saglik inanilmaz pahali,sigortanin herseyinin tam olmasi lazim.
    Aile ozlemi en zor olan sey olsa gerek.
    Ha bide unutmadan yemekler,sanirim guzel bir iskendere 100$ verebilirim hemen suan))

KAAAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Cok buyuk gecmis olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yemek olayini hic karistirmayin zaten. Geldim geleli bir tane dogru duzgun domates yiyemedim terbiyesizim. Saglikli bir yemek yemenin, atiyorum salata ve yaninda icecek, NY'da maliyeti 1 ogun icin 8-12 $

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu sahibi kelimesine kelimesine okuyor konuyu ...

şu aralar iş dolayısıyla biraz yoğunum bakamıyorum siteye.. yazanlar açok teşekkürler , hem bneim hem diğer arkadaşlar için klavuz niteliğinde olmuş ..

benim planım florida yada north carolina taraflarına gitmek .

gördüğüm kadarıyla en kolay yol turistik gidip oradan bir amerikan vatandaşı ile evlenmek...

NYC de üvey kardeşim yaşıyor , onun üzerinden zorlayabilirim belki , kendisine belirtmesemde bu konuyu henüz. belirtirsem hemen işlemlere başlar çünkü.

kafada kesinleştirmek lazım önceden anladığım kadarıyla bir de. psikolojik zorlama işi pek sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum zira istanbulda çok az kalıyorum işim dolayısı ile.

ayrıca yabancı dil de sıkıntı olmaz , yine işim gereği 1 ayın 3 haftası sürekli ingilizce konuşmak zorunda kalıyorum müşterilerle günlük + teknik ingilizce olarak.

yazan herkeze teşekkürler bir daha

Type-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazır konusu açılmışken benimde merak ettiğim bi kaç şey var..

Beyler peki almanya nasıl bi yer? yani tam olarak önerirmisiniz yaşanası bi şehir mi? Dayımlar orda yaşıyor, ama oraya gidebilmek için format ne olur almanya nasıl bi şart koşuyor.. okul diploması önemlimi? mesela ilk okul mezunuda gidebilir mi? yada askerliğini yapmamış birisi

Biraz fazla soru sordum galiba umarım aydınlatan birileri çıkar tşk'ler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)