User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 600rr - 600f -r6 hakkında düşünce ve öneriler

metinalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

600rr - 600f -r6 hakkında düşünce ve öneriler

Merhabalar başlıkta belirtigim gibi bu 3 motordan birini almayı düşünüyorum. Arabam satıldı clio veya peugot otomatik dizel araba alicam kısmet olursa esim icin kendimede motor. Tek sıkıntım çocukluk hayalim olmasına Kars'ın hiç motora binmedim kulanmasinida bilmiyorum teorik olarak hazırım ama . Sormak istediklerim kısaca , motor alırken neye dikkat etmeli nelere bakmali? Kaç km'ye kadar temiz sikintisiz sayılıyor? Bakımları kaç para ve km'de yapılıyor? Yardımcı bilgi sahibi arkadaslara şimdiden tesekurlrr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önce hiç motorsiklet kullanmadığınızdan yola çıkarak bu motorsikletleri almanızı tavsiye etmiyorum..öncelikle küçük bir scooter alarak kullanmaya başlayın alışın iyice pekiştirin daha sonra 600f almanız uygundur..600f kullanımı çok rahat konforlu bir makinadır..1 sene kullandıktan sonra diğerleri arasında seçiminizi yapmanızı tavsiye ederim..motorsiklet alırken dikkat edilecekler ise kazasının olmaması hor kullanılmamış olmasına özen gösterin zaten kendini belli edecektir kısaca yazdım..düzgün kullanılmış ise 15.000 km ye kadar sorun olmaz fakat 20.000-25.000 den sonra sıkıntılı olur..bakım aralıkları genel bakımlar 6.000 km de yağ değişimi 3.000 de bir..masraflara gelince 2.el aldığınız motorsikletin genel bakım masrafı 450-500 tl civarı tutuyor..sonrakiler ise 200 tl civarında.

DogukanB
    Misafir
    bu yazı Korhan Abinin 600 lük motor tavsiye başlığında başka bir forumda yazılmıştır. okumanı tavsiye derim; (yazı bana ait değil. 40 yaşında ki bir abimizin yazısı)

93'de ilk motorumu ,96'da A2'mi aldim. 20'nin uzerinde motor degistirdim. Su anda birisi spesiyal cross 3 motorum var. Aslen enduro'cu olmakla beraber aralarda naked tabir edilen 4 silindirli grenajsiz motorlarim da oldu ve cok da severim o motorlari. Hatta su aralar bir de 4silindirli motor bakiyorum. Hatta bugun bi 600RR kiraladim hayyatta bu kadar kotu bi motora binmedim resmen azap cektim. Tamam aks. ivme motor sesi muhtesem ama bunlari her an yasamiyorsun ki... Deli gibi sicaklik yayiyor. Sehir icinde dusunemiyorum bile yolda giderken bile grenaj icinden gelen sicak hava gogsune boynuna geliyor. Sag bacak ve ayak fön makinesi gibi ufluyor. Ayrica 1.83 olan boyumla (Sisman da degilim) motor altimda sipa gibi kaldi.
    Gelelim motorun risklerini biliyorum lafina. Yanlis anlama ama riskleri bilebilmek icin ciddi bi kaza gecirmis olman bile yetmez. En az bi kac arkadasini mezara indirmis olman lazim hatta tabutlari basinda aglayan genc esler anne babalar ve hatta 6-7 yasinda salya sumuk babaaaa diye aglayan cocuklari birkac kez gormen lazim. Bi daha hic bi zaman yuruyemeyecegini bilen bi arkadasini hastanede ziyaret edip moral vermeye calismanin manasizligini anlaman lazim. Ben gordum bunlarin hepsini defalarca. Her seferinde bi daha binmeyecegim diye yemin ettim ama olmuyor hicbirini tutamadim. Cunku motor sigara gibidir bi kere basladinmi öldürdüğünü bilmene ragmen birakamazsin cunku cok dehset zevk verir adama. Ama binmemesini tavsiye ederim herkese her zaman sigara gibi aman alismayin derim hep.
    Sonucta
    1- Mumkunse alma
    2- Alacaksan 250 cc'yi asla gecme .Yanlis anlama ama sana kesinlikle 600'luk olmaz. 600'luk motoru kullanmak bisey degil muhim olan ona hakim olabilmek. 600'lükle basla diyenlerle bir daha asla motor muhabbeti etme cunku bil-mi-yor-lar.
    Gidip de bismillah 600'luk 1000'lik alanlara bir taraftan da cok guluyorum. En buyuk kayiplarinin neler kacirdiklarinin farkinda degiller.... 125'likle baslayip 3-5 bin km yapan birisi 250'ye gectigi zaman neler hisseder ne kadar mutlu olur bir bilseniz. Emin olun ilk motoru hayabusa olan birisi bile o kadar mutlu olamaz. Yada 250'lik motorla sahilden turkiyeyi gezen bi insan 500'luk alinca ne hisseder bilirmisiniz? Sanki motor degil de F16 kullaniyor gibi hisseder kendini. 500-600'lukten sonra 1000'lige gecen birisi ne hisseder bilirmisiniz?... Ne yazik ki ben de bilmiyorum cunku kendimi o kadar tecrubeli gormuyorum su anda...

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir sürü konu var aynı şekilde, bir sürüde cevap var... biraz araştırırsan aradığın cevapları bulabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uyarılar icin tesekurlrr ederim tehlike boyutunun farkındayım ama açıkcası suan gidipde scooter almam motorun sesi ve görüntüsü önemli benim icin ,bı aile babası cocuk sahibi biri olararkda deli gibi gazlicagimi sanmıyorum. Kaza yapıp yapmadığı nasıl anlaşılır bı motorun granajlarinin durumdan mı? Bide diyelim bulduk kafamıza göre bı makina sahibine özellikle sormam gerektiren bişeyler varmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KusUra bakma ama sNane ? Ben burda isin ipneliklerinden bahs ediyorum dikkat etmem gereken seylerden motor alırken , eğer motor kulaniyorsan ipneliklerinide bilirsin kulanmiyorsanda öneride bulunmasin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ve

18-19=125 r
    20-21=gt250 r
    21-22=600f
    23-24=gsxr600

gibi düşünüyorum.
    Sende böyle düşün hocam 125 veya 250 cc bir motorla başla.
    15-20 Sene motor kullanmış adamlar ile tanıştım.Hepsinin düşüncesi aynı.125-250 cc bir motor başlangıcı.Tabi hayat senin.
    Edit:25-30 Bine gelen motorlara çöp gözüyle bakılıyor.Direk 600cc alıcaksan F,en konforlusu o şıkların arasında.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu 3motor arasında kullanımı erahat motor 600f ama hıc motor tecrubesı yoksa bence en guzel baslangıc motoru cbf 125 tarzı motorlar hem 2 teker hemde vıteslı tecrubesı olur senın ıcın zatamanlada cc yukseltebılırsın zaten bence 600ten sonrasında gerek yok benım en yuksek hedefım gsxr 600

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ducati nin motorları nasıl görünüş olarak çok güzel duruyolar

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dogukanın yaptıgı alıntıya tamamen katılıyoruö. 2005 senesinde daha önce kullandıgım bi kaç vitesli motoru katmazsam direk R6'nın selesine oturdum.. bodrumda yaşadıgım zamanlardı.. şanslı oldugum nokta sayfiye yeri oldugu için insanların motosiklete karşı saygıları olmasıydı.. çünkü irili ufaklı pek çok motosiklet vardır o tarz yerlerde..

R6 zor bi makinadır 600lüklerin arasında, yerinde olsam; daha ufak hacimle başlarım.. 125lik ya da 25lik bi makina yeterli olacaktır.. Racing sınıfı görüntü ve performans açısından çok iyi olsada kullanım açısından hiçte öyle degil..
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor kullanmak sıze dısardan basıt gorunuyor sanırım...

ama emin olun oyle değil ustune bındıgınızde scooter da bıle zorlanabiliyorsunuz kaldi ki siz racing makinelerle baslamayı dusunuyorsunuz bu cok yanlıs bisey...

scooter almam demissiniz peki almayın motorun sesi gorunumu onemli demissiniz keske is onunla bitse... su an altımda 600 rr'ım vardı

size tavsiyem scooter yada 125 lik bir motora binmem diyorsanız hiç motora bulasmayın o bahsettiğiniz motorlar yuzunden hayatınızdan olabilirsiniz allah korusun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor kullanmak sıze dısardan basıt gorunuyor sanırım...

ama emin olun oyle değil ustune bındıgınızde scooter da bıle zorlanabiliyorsunuz kaldi ki siz racing makinelerle baslamayı dusunuyorsunuz bu cok yanlıs bisey...

scooter almam demissiniz peki almayın motorun sesi gorunumu onemli demissiniz keske is onunla bitse... su an altımda 600 rr'ım vardı

size tavsiyem scooter yada 125 lik bir motora binmem diyorsanız hiç motora bulasmayın o bahsettiğiniz motorlar yuzunden hayatınızdan olabilirsiniz allah korusun.
    bencede katılıyorum size ..en azından scooter la kullanmayı öğrenip 600f e geçmesini söyledim ki oda yanlış..arkadaş 18 yaşında olmadığı için deli gibi gazlamıyacağını düşünerek o tavsiyede bulundum..direk olarak 600 le öğrenip başlamak çok tehlikeli Allah korusun.

cıvıc si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı dusuncelerdeyiz ama arkadaslarin dediği gibi yamaha125 lik bir motor aldım alışmak için tam olarak alıştım dediğimde 600rr düşünüyorum bakalım hayırlısı senin icinde hayırlısı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpe® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bencede katılıyorum size ..en azından scooter la kullanmayı öğrenip 600f e geçmesini söyledim ki oda yanlış..arkadaş 18 yaşında olmadığı için deli gibi gazlamıyacağını düşünerek o tavsiyede bulundum..direk olarak 600 le öğrenip başlamak çok tehlikeli Allah korusun.
    bu iş yasa bakmıyor yoksa motorsiklet yarıscısı ve egitmeni 43 yaslarındaki bi abimiz vardı gecenlerde kaza yapıp oldu...

gazlamam demek yanlıs oyle bir motora binipte gazlamadan gitmek coz zor...

fsunnetci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence 125lik alıpta kendinizi köreltmeyin arkadaşlar ben direk Zzr1100 ile başladım
    alacaksanız 250cc bir motorla başlayın kaza olcağı varsa zaten olur istersen 50cclik motor kullan varsa kaderde düzülmek neye yarar üzülmek demişler Akıllı olduktan sonra kimseye bişey olmaz ama karı kıza hava atacam diye ulu ortada 15bin çevirmeye kalkarsanız sivrisinek gibi yapışırsınız biryerlere

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalis anlaşılmasın lütfen değerli yorumlar icin tesekurlrr ederim ama alacağım motordigilde motor alırken dikkat etmem gerekenler nedir onu öğrenmek istiyorum püf noktalar kandirilmamak kazık yememek icin , mesela bakım yoktur veya lastik eskidir ya n yatmış ters donmustur

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes En iyi şekilde Söylemiş,Sen Ses ve görüntü diyorsun Ama Mutlaka Ve Mutlaka 125'lik bi makina alıp Başla,yada Hyosung Gt250 R alabilirsin.
    Bi süre sorada daha yüksek bi makinaya geçebilirsin ama mutlaka Bu 2sinden birini alıp iyice öğren.
    600F Konforlu fakat Ses istiyosan RR Bakıcaksın.Bence.
    600 RR yerinde bi karar olur.

01ASU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    600 rr yerinde karar bencede bende ilk başladığım motor zx750
    Alıntı ASU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok iyi maşallah asulara...Adana'da bu ASU plakaların serisi sizde herhalde değil mi ?
    ASU SERİES UMUT ZİYAN

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı metinalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KusUra bakma ama sNane ? Ben burda isin ipneliklerinden bahs ediyorum dikkat etmem gereken seylerden motor alırken , eğer motor kulaniyorsan ipneliklerinide bilirsin kulanmiyorsanda öneride bulunmasin
    bunu bana yazdıysan ben sana yardımcı olmak için söyledim onu. farklı yazılar işine yarayacak. her mesajda art niyet arama. -ipnelik- arayışında bol şans sana.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)