User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
117 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Omuz Çıkması Başına Gelen?

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun Onur ben şuan hiç problemsiz devam ediyorum İnşallah tekrar yaşamam gerçekten zor Allah kolaylık versin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkur ederim. Sagin durumu daha kotuydu ilk ondan oldum, 3 adet ankor var. 3 ay ustune yatamadim. Suan ameliyatsiz gibi. Hicbir sorun yok. Soldan yeni oldum, askilari yeni soktum fizik tedavideyim. Bunun cikik sayisi daha az oldugu icin daha cabuk topluyor. Ustune yatmiyorum ancak 1.5 ay oldu isimi goruyorum , arabanin kapisini kapatmiyorum, direksiyon cevirmiyorum, hassasiyeti gecmis degil. Bir aylik fizik tedavinin ilk haftasindayim. Bitiminde kolum iyice acilmis olcak suan pek saga sola yukari acilmiyor. Sag ve solda 3 er adet ankor var. Rontgende filan cikmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun abiler bende sizdenim , 2011-12 senesinden beri abartmıyorum benim sağ kol 100 kere çıkmıştır aklınıza gelebilecek herşeyde çıktı hapşırırken kavga ederken uyurken voleybol oynarken yüzerken , halk oyunları gösterisi yaparken vb 1 aydır spor yapıyorum sporun 2. günü çıktı o günden sonra bu zamana kadar çıkmadı. Mr çekildim benimkide baya ileri seviye doktor ameliyat dedi evdekiler istemediği için ben ameliyat olmadım. Vucüt geliştirme sporu yaparak bunu atlatan insanlar varmış forumlarda okudum bakalım bizde başladık ne olacak nasıl olacak göreceğiz. Allah kimsenin başına vermesin çok büyük sıkıntı

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun abiler bende sizdenim , 2011-12 senesinden beri abartmıyorum benim sağ kol 100 kere çıkmıştır aklınıza gelebilecek herşeyde çıktı hapşırırken kavga ederken uyurken voleybol oynarken yüzerken , halk oyunları gösterisi yaparken vb 1 aydır spor yapıyorum sporun 2. günü çıktı o günden sonra bu zamana kadar çıkmadı. Mr çekildim benimkide baya ileri seviye doktor ameliyat dedi evdekiler istemediği için ben ameliyat olmadım. Vucüt geliştirme sporu yaparak bunu atlatan insanlar varmış forumlarda okudum bakalım bizde başladık ne olacak nasıl olacak göreceğiz. Allah kimsenin başına vermesin çok büyük sıkıntı
    ameliyattan korkma, çok yakın bir arkadaşım aynen senin gibiydi, ameliyattann 3 ay sonra spora devam etti, şu anda sayılı yoga hocalarından biri, elleri üzerinde yürüyerek dalga geçiyor
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ameliyattan korkma, çok yakın bir arkadaşım aynen senin gibiydi, ameliyattann 3 ay sonra spora devam etti, şu anda sayılı yoga hocalarından biri, elleri üzerinde yürüyerek dalga geçiyor
    Abi ben iz olur diye korktuğum için ameliyat olmak istemiyorum açıkcası polis/asker olma hayalim var şuan üniv 2. sınıfım ama hala denemekten vazgeçmedim. Zaten eğer olamayacağımı anladığım zaman yaptıracağım iki şey var ilki dövme ikinciside ameliyat

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ben iz olur diye korktuğum için ameliyat olmak istemiyorum açıkcası polis/asker olma hayalim var şuan üniv 2. sınıfım ama hala denemekten vazgeçmedim. Zaten eğer olamayacağımı anladığım zaman yaptıracağım iki şey var ilki dövme ikinciside ameliyat
    tamam da senin de arkadaşım gibi omzun devamlı çıkıyorsa, polis asker olmanda da sıkıntı olur, silahı omza attı bir çıktı iki çıktı sonra refüze edilirsin, iz falan takılma şu ortamda kafanın içinde iz yoksa gerisine kimse takılmıyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam da senin de arkadaşım gibi omzun devamlı çıkıyorsa, polis asker olmanda da sıkıntı olur, silahı omza attı bir çıktı iki çıktı sonra refüze edilirsin, iz falan takılma şu ortamda kafanın içinde iz yoksa gerisine kimse takılmıyor...
    atışlarda sol kolumu kullanıyorum abi nişanıda sol gözümle alıyorum ben şuan normalde sağlağım ama bu konuda kendimi solak yaptım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    atışlarda sol kolumu kullanıyorum abi nişanıda sol gözümle alıyorum ben şuan normalde sağlağım ama bu konuda kendimi solak yaptım
    Hedef Ozel Harekat, JOH vb. muhabereden ote, operasyonel birlik ise.
    Bu durum da bir handikaptir. Egitim sonunda refuze olmaya sebep olabilir.
    Ikincil uzuva gore de envanterde bulunan uzun namlulu yivli tufeklerin egitimi yapiliyor.
    Ayrica, ameliyat izi vb. izler gorunur bolgelerinde, ve ayirt edici olarak, teshis edilebilir olmadigin surece sorun yok.
    Dovme, jilet izi vb. seyler tabi ki de engel teskil ediyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim bende iz yok , yasin genc zaten baya yipratmissin, cikik sayin arttikca kemik kaybina ugruyorsun , omuz basi cikarken surtunme yuzunden kayba ugruyor, fazla kemik kaybin varsa kapali ameliyatta kurtarmaz seni, acik ameliyat olursun ondan sonra iz kesinlikle olur. Vakit gecirmeden ameliyat tavsiye ederim, sporla vs duzeltemezsin onlar dalga dumen, senin iyilesmeyen bi yirtigin var spor yapamazsin zaten hapsirirken cikan sey sporda hic dayanmaz. Benim 8 senedir cikmiyodu sol omzum ondan bile oldum , kotu bi ornek ama kaba tabirle ayni bekaret gibi, kendiliginden duzelmez

lncdlt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geri dönüşü olmayan bir yola giriyorsun. Belki şu anda hafif bir operasyonla kurtarırsın ancak çıkmaya devam ettikçe kemik nakline kadar yolu var. Bende aynı ameliyatı oldum kapalı bir ameliyat ve yarımşar santimlik 2 adet çizgi oldu. Ki çoğu insanda ameliyat yarası kalmıyor bile. Bende parmağımı bile kessem iz kalıyor.
    BU UYE DUNYANIN EN PAHALI BENZININI KULLANMAKTADIR.

lncdlt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üstteki mesajıma ek olarak yazıyorum

Ki hapşırınca çıkan kol şınava yada yerde sürünmeye nasıl dayanacak? mümkün değil. Bence ameliyat olmazsan o meslekleri yapabilme ihtimalin daha düşük.

Moralini bozmak istemem ama bir de böyle düşün.
    BU UYE DUNYANIN EN PAHALI BENZININI KULLANMAKTADIR.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yapıp fikir veren tüm büyüklerime teşekkür ederim öncelikle , şınav/barfiks çekerken daha kol çıkması yaşanmadı. Ben lise zamanlarında ameliyat olmayı çok istedim ancak evdekiler özellikle annem istemedi. Ben internette okuduğum yorumlarda belirgin iz olan fotoğraflar ve yorumlar gördüğüm için öteliyorum açıkcası günün birinde zaten mutlak ameliyat gerekecek bunu biliyorum ama evdekilere anlatamadım. Sizlerin yorumlarını okuduktan sonra tekrardan bir düşündüm ve vizeler bittikten sonra doktora gitmeye karar verdim. Ben daha önce mr çekilmiştim bakalım tekrar isteyecek mi.

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir hortta benden gelsin, dün apartman girişinde göl olmuş ,suya basmadan geçeyim derken kolum ters açıda kaldı zorlanınca da küt dedi çıktı hastanede halat gibi biseyle çekerek yerine getirdiler sonrasında komple bandajladilar. Şimdi öyle bekliyoruz evde , ağrım yok.
    Bandaj bir süre kalacakmış, tekrarlama olaylarını okuyunca moralim bozuldu açıkçası
    bu kolun askıda kalma süresi ne kadardır tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilir misiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snan1910 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir hortta benden gelsin, dün apartman girişinde göl olmuş ,suya basmadan geçeyim derken kolum ters açıda kaldı zorlanınca da küt dedi çıktı hastanede halat gibi biseyle çekerek yerine getirdiler sonrasında komple bandajladilar. Şimdi öyle bekliyoruz evde , ağrım yok.
    Bandaj bir süre kalacakmış, tekrarlama olaylarını okuyunca moralim bozuldu açıkçası
    bu kolun askıda kalma süresi ne kadardır tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilir misiniz
    geçmiş olsun, ameliyat tavsiye ederim, zaten 3 hafta sarılı olacak..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    4 senedir çıkmıyor benimki

3 defa çıkmıştı

Ama sağ kolumu heryerimden önce düşünüyorum

Ameliyat en son çare olarak görüyorum

Dikişi tuttu bu sefer sanırım çıkmıyor çok şükür

Genellikle istem dışı hareketlerde reflekste çıkar

Haberiniz ola
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, ameliyat tavsiye ederim, zaten 3 hafta sarılı olacak..
    3 hafta çok uzun değil mi ya bayramdan sonra gel dediler bana cuma gününe aldim randevu biran önce çıksa rahatlicam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 senedir çıkmıyor benimki

3 defa çıkmıştı

Ama sağ kolumu heryerimden önce düşünüyorum

Ameliyat en son çare olarak görüyorum

Dikişi tuttu bu sefer sanırım çıkmıyor çok şükür

Genellikle istem dışı hareketlerde reflekste çıkar

Haberiniz ola
    Sağ kolunu her yerinden önce düşündüğün için çıkmamıştır abi o inşallah tekrarlamaz ama tekrarlayacağı kesin gibi bişey, zaten iyi kollamışsın çıkmama sebebi o. Benim istem dışı hareketlerde ve reflekslerde hiç yoktu, sadece yumruk vs gibi ağır güç gereken şekilde giderdi, voleybol smaç pozisyonu vs..Şuanlık sıkıntım yok , ameliyat öncesi de yoktu, deneyip göreceğiz ekim ayına kadar spor yasak , ikisinden de ameliyatı -fizik tedaviyi vs bitirmiş durumdayım, gündelik hayatıma devam ediyorum. Değişen birşey olmadı ameliyat öncesi-sonrası ,fitness ve sonrası boksta az çok belli edecek kendini. En azından şuan için tek değişen şey arabada ön koltuktan arkaya uzanırken daha rahatım 3.5 atmıyorum daha bi güven veriyor gibi.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağ kolunu her yerinden önce düşündüğün için çıkmamıştır abi o inşallah tekrarlamaz ama tekrarlayacağı kesin gibi bişey, zaten iyi kollamışsın çıkmama sebebi o. Benim istem dışı hareketlerde ve reflekslerde hiç yoktu, sadece yumruk vs gibi ağır güç gereken şekilde giderdi, voleybol smaç pozisyonu vs..Şuanlık sıkıntım yok , ameliyat öncesi de yoktu, deneyip göreceğiz ekim ayına kadar spor yasak , ikisinden de ameliyatı -fizik tedaviyi vs bitirmiş durumdayım, gündelik hayatıma devam ediyorum. Değişen birşey olmadı ameliyat öncesi-sonrası ,fitness ve sonrası boksta az çok belli edecek kendini. En azından şuan için tek değişen şey arabada ön koltuktan arkaya uzanırken daha rahatım 3.5 atmıyorum daha bi güven veriyor gibi.
    Üstüne yatamıyorum mesela

Direk sinyal veriyor abiii yapma diye

Spor direk yasakladım en son sporda oldu

15 kilo aldım koldan sebeple

Ama olsun baba oluyuk göbeğe yatırırım onu

Çıktığında ki acı kırılma acısının 20 katı
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese geçmiş olsun. bu tip şeyler kolay kolay geçmiyor ömüe boyu çekicez sanırım
    geçen sene karda omzumun üstüne düştüm akromion diye bi kemik varmış aşağı kaymış tendonları sıkıştırıormuş doktorlar doğuştandır dedi ama düşene kadar herhangi bi sıkıntı yoktu. fizik tedaviyede gittim normalde iyi ağrı yapmıor ama bianda ağrı saplanıor gün boyu sızlıyor bu yaşta böylerse ilerde ne olur meçhul

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)