Kayıt ol

LinkBack Konu Seçenekleri
Eski 28-09-2010, 20:22   #1

devil_berk22 - ait Avatar

Otomobil: NoN

Rent a Car açmak sizce mantıklımı ?

Bir arkadaşımla rent a car işi açmak istiyoruz ilk başta 4-5 orta yollu araç ile girmek istiyoruz focus, megane2 tarzı araçlar ile ancak pek bir bilgimiz yok bu iş hakkında sicze bu işten ekmek yeme şansımız nedir. Rent a car kaskosu vs. tüm tedbirlerimizi alarak giricez sizce yapılabilirmi değerli yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
devil_berk22 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 28-09-2010, 20:55   #2

xcel - ait Avatar

Otomobil: russian junk

alengirli iş bu ya. kiraladın araç gelmedi. taa diyarbakırda terk halde hasarlı şekilde buldun. kaza yaptı. bozuldu. ölümlü kazaya suça karıştı. ne bileyim.
xcel isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 28-09-2010, 20:56   #3

o yüzden rent a car kaskosu varmış ondan yaptırmak istiyoruz herhangi bir nedenden dolayı başımız ağırmasın diye ancak başka ne gibi önlemler alınabilir hiç bilgi sahibi değiliz
Eski 28-09-2010, 20:59   #4

CasabLanca - ait Avatar

Otomobil: GTC

daha önce bu işi yapmış bir abimiz başına gelenleri anlatıyorda neler olmuş neler bırak rent a car işine girmeyi araç kiralamaya korkar hale geldim
CasabLanca isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 28-09-2010, 20:59   #5
TechTurkey

Low-Rider - ait Avatar

Otomobil: 207 RC Le Mans

İş bilen , yapan güzel kazanıyor gördüğüm

Bizim burda 3sene önce 2tane clio ile başlayan bir rent a car'ın bugün kapısında 20-25tane arabası var

BORKED
Low-Rider isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 28-09-2010, 21:05   #6

turbo&quattro - ait Avatar

Otomobil: BMW E92 335i

devil_berk22´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
o yüzden rent a car kaskosu varmış ondan yaptırmak istiyoruz herhangi bir nedenden dolayı başımız ağırmasın diye ancak başka ne gibi önlemler alınabilir hiç bilgi sahibi değiliz
bence hic bilgisiz oldugunuz bir ise kalkmayin...
turbo&quattro isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 28-09-2010, 21:05   #7

aliyo - ait Avatar

Otomobil: HONDA

ben yaptım rentacar işi. öncelikle 4-5 araç 2 ortak için kesinlikle yetmez. mesela bi clio nun normal kaskosu 1250tl ama rentacar kaskosu yaptırırsan fiyatı 2bin tlyi aşıyor.yani rentacar kaskosu herşeyi (çalınma dahil) karşılıyor ama çok fazla. her araca gps takmalısın yoksa aracını araki bulasın buda araba başı 500tl eder. arabaların masrafı vergisi felan vs.. bu masraflar böle böle artıyor. araban her kaybolduğunda zarardasın demektir. bu işe girmek istiyorsan 2 ortakla en az 7-8 araba almalısınız.

http://i398.photobucket.com/albums/p...g?t=1275248760
aliyo isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 28-09-2010, 21:23   #8

Dynatech - ait Avatar

Otomobil: Honda Co.

turbo&quattro´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
bence hic bilgisiz oldugunuz bir ise kalkmayin...
Dynatech isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 28-09-2010, 21:37   #9

tuttut - ait Avatar

Otomobil: honda civic

Arac takip sistemi taktırabilirsin . 24 saat araclarını ızleyebılır ve bir komutla aracınızı stop ettirebilirsin. Eksta olarak senden habersız kaput acıldıgında da senın cep tel bır mesaj ıle kaput acıldı mesajı gelebiliyor. Bu mesajın faydası Motordan orjınal parcaları sokup yan sanayı parca takıbiiyolarmıs bazı arac kıralayan insanlar.
tuttut isimli üye çevrimiçidir (Online)   Alıntı ile Cevapla
Eski 28-09-2010, 21:37   #10

ruudvan - ait Avatar

Otomobil: Pure White

arkadasım yapıyor 1 arabası vardı 6 ay once oda getz sımdı 5 tane var .tanımadıgı kısıye araba vermez mesele verırsede ole her gelene vermıyor.senetle araba alıyor 1-1.5 bın tl ayda oduyor yanı araba kendısını oduyor nerden baksan senedi biten arac 3er 5 er gidiyor..
ruudvan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 28-09-2010, 21:41   #11

chare - ait Avatar

Otomobil: 2.0 TFSI CUPRA & OPEL ASTRA

dragon07 nickli efe arkadaşımız rente car işi ile yıllardır uğraşıyor. detaylı bişeyler yazar konuyu görünce.

EcuTech
chare isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 28-09-2010, 21:53   #12

teoman_rpm - ait Avatar

Otomobil: F430 spider & e60 M5

teoman_rpm - MSN üzerinden Mesaj gönder
kardesim insanlar bilmeden konusuyolr 5 taneyle basladı 30 tane oldu sole oldu cok karlı fln diyede bu işin dısarıdan gozuken iyi yanları hep iyi seyler basına gelicek diye bişey yok . sakın girme bu işe benim rent acarım var suan butun arabalarımı cekmeye calısıyorum allah belasını versin boyle işin . hiç girip parandan pulundan en onemlisi akıl saglıgından olma ...

1.si sen rent acar kaskosu yaptıramazsın . yaptırman için sirkete kayıtlı en az 10 araban olması lazım yuksek modelli bu 1.si 2.si var diyelim 10 araban bunlara kasko şirketi senin ödiyicegin prime gore yıllık kota koyuyo atıyorum 50 milyar . sen 1 senedde toplam 50 milyalık hasar yapabilirsin 2 araban pert oldu diyelim 50 yi astıysa kurus odeme yapmaz.

simdi bilmeyenler oyle seymi olur yok sole bole derler yazarlar sen bakma onlara bu işi ben yapıyorum git kasko sirketine danıs . hemde bildigin iyi şirketlerin hiçbiri rentacar kaskosu yapmıyo dandik yurtdısı sirketleri yapıo ozellikle dubai sigorta oda odeme yaparsa.

2.si verdin araba pert oldu elinde bos senetinde var . varda adamın odicek gucu yok napıcaksın ? ya öldürürsün ya avukata verip adamın maasının yuzde 20sine haciz koydurursun onuda 200-300 alırsın işine yararsa ...

3.su allah korusun verdin adam buyuk kaza yaptı öldü hatta içinde ölenler var napıcaksın ? elinde sozlesmen var eyvallahta oyle kolay degil bu işte ölüm oldumu bittin hem bunun cezası var hem onun ailesi sana bi dava acıyo kan parası oyle abuk sabuk para odemek zorunda kalıosun simdi bunada oyle seymi olur ozaman herkes ceza yatar sole olur bole olur der . derde ben bunları canlı yasadım sen bakma insanların solediklerine .

4.su hadi bunlar kaza yaptı öldü öldüde karsı tarafıda öldürdüler ozaman zaten bittin sen bişi yazmıyorum bile .

5.si verdin arabanı adam aldı gitti sen onu yakalatana kadar neler cekersin .kac gun ararsın edersin he arac takibi takarsan bulursunda biton ugrasırsın hem zaman hem para kaybedersin ... arabanı kiralarlar airbaglerini calarlar nelerini calarlar neler neler yapıyolar aklın durur

ya daha sana neler anlatırım neler yasarsın aklın durur hayatta yapıcagın en pis en riskli en gereksiz iş sakın bu işe girip hayatını mahfetme

simdi ben bole yazdım diye ozaman bukadar kiralamacı var onlar niye yapıo bukadar kişi yaparmı derlerde . herkesin basına gelicek diye bişey yokta ya bu basına gelirse ?
teoman_rpm isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 28-09-2010, 22:02   #13

teoman_rpm - ait Avatar

Otomobil: F430 spider & e60 M5

teoman_rpm - MSN üzerinden Mesaj gönder
bu işten cok para kazandım ama fazlasını kaybettim arkadaslar yazmıslar evrakla araba alıyolar 1000 1000 oduyolar bende aldım dogru araba kendini oduyo . kredi cekersin araba kredisini oder dogru fazlasıyla oder belki cok ii yerlere gelirsin bu sekilde . AMA 1 kere basına buyuk bi iş gelirse bunların hem hepsini alır goturur hem 10 kat fazlasını alır elinde avcunda bişiyin kalmaz bunun riskine girmeyi dusunme bile ...

bunun daha ne pislikleri var arabanı kiralarlar adam vururlar arabayı bırakır kacarlar hırsızlık yaparlar uyusturucu satarlar araba yakalanır alır arabanı kacarlar arabanı mahfetmiş bi sekilde bırakırlar ...

Agır abilerin elemanları alır kiralarlar 3 gunluk uzatıcaz parasını sora getiricez derler uzarda uzar al alabilirsen simdi içinden dersin ben herturlu alırım bana yapamazlar ole sey flnda oluyo basına iş alıyosun ugrasıyosun zart zurt ne gerek var bole sıkkıntılı iş yapmaya girme sakın paranla rezil olursun ...
teoman_rpm isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 29-09-2010, 16:52   #14

valla şu son 2 post tan sonra iyice soğudum bu işten sanırım bütün kaskosunu vs. sini yapar gps ini takar içim rahat bu işi yaparım diyordum ama bu biraz zor olur galiba.
Eski 29-09-2010, 16:57   #15

Yigit-Y - ait Avatar

Otomobil: C4

rent car arkan sağlam sistemin kurulu ise ve araç sayısı en az 7,8 olduğu taktirde güzel en güzeli şirketlere filo kira verebilmek babamın bir arkadaşı bu işe 20 adet fiorino ile girdi şuan 40 dan fazla aracı var sadece şirketlere veriyor mesela kurumsal en temizi gelen para belli giden para belli başı ağırmıyor....

Yoksa apachi gençlik toplanır 5 6 kişi toplar parayı verir sana arabanı 1 saate mındar eder olan sana olur
Yigit-Y isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 29-09-2010, 16:58   #16

Dynatech - ait Avatar

Otomobil: Honda Co.

ruudvan´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
arkadasım yapıyor 1 arabası vardı 6 ay once oda getz sımdı 5 tane var .tanımadıgı kısıye araba vermez mesele verırsede ole her gelene vermıyor.senetle araba alıyor 1-1.5 bın tl ayda oduyor yanı araba kendısını oduyor nerden baksan senedi biten arac 3er 5 er gidiyor..
Şimdi senin yazdıgın 6 ayda 1 arabadan 5 araba sahibi olunabildiği mi bu işten yoksa ben mi yanlış anladım.. Eğer öyleyse biz arkadaşına verelim arabaların hepsini, boşa çalışıyoruz demekki
Dynatech isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 29-09-2010, 17:08   #17

ahmet3425 - ait Avatar

Otomobil: R 21 turbo, ''YBR 125 çalındı''

en guzeli paran varsa şoforlu arac kiralama vip dizayn vito transporter falan
ahmet3425 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 29-09-2010, 17:09   #18
Uzaklaştırılmış Kullanıcı

Otomobil: Japon-Alman

b*ka çomak sokmadıkça kokmaz.
boşver dışardan laylaylom gözüken iş içine girdinmi görüyon işte girenler ne diyor.
arkadaş 3 ay önce yıkama açtı ilk hafta laylay lom 2hafta 7000lira
3 hafta devir işlemleri
Ludacris isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 29-09-2010, 17:11   #19

dragon07 - ait Avatar

Otomobil: Volvo s40 1.6 D2 ft. 2014 cbr1000RR

bende rent a carcıyım...

antalyadayız sadece turistlere veriyoruz.madem böle bişiy düşünüyorsun.bu işi yapan sistemini oturtmus firmalara aracını PAS olarak verirsin ay sonuna paranı alırsın.ama tabiiki bu kişiler güvendigin kişiler olmalı.yazılcak çok şey varda...kısacası yaparım diyosan yap...

Parts Dealer--- MaslakWAREHOUSE-Batikan
dragon07 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 kişi okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri

:::: Şu Anda Saat: 13:09 ::::