User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: otomatik vites sürücü kursu?_

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

otomatik vites sürücü kursu?_

Arkadaşlar sürücü kursunda araç eğitimi ve sınav için otomatik vites seçeneği sunuluyomu?Veya bu imkanı sağlayan özel kurslar varmıdır??
    İstanbul avrupa yakasında otomatik vites araçla eğitim veren bildiğiniz bi kurs varmı?

redbaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hic duymadim boyle birsey.otomatik aracla ogrendi diyelim sinavda ne yapacak?

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanı otomatık aracla ehlıyet kursu vermek zaten sacma olur.

o adam duz e bındıgınde nasıl yapıcak ?

ama ozel ders veren ıllakı vardır..

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

cemsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam ben direksiyon öğretmeniyim, herhangi bir sürücü kursunda çalışmıyorum ama bize verilen eğitimde otomatik vitesli araçla eğitim ya da sınav yapılamayacağı anlatıldı.

Ama arkadaşın dediği gibi özel dersle otomatik araçla eğitim veren vardır mutlaka.

Edit: Yönetmelikte ya da kanun maddelerinde durum nedir bilmiyorum, belki de bizim milletimizin işgüzarlığı da olabilir, belki de kanunda otomatik vitesle sınava girilmesinde bir engel yoktur, işin o kısmını araştırmak lazım.

zorbeykesman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar zaten eğitim almak istemiş bi nevi kendisini geliştirmek isteniyor o yüzden sorulmuş.
    www.MINIciyiz.biz

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ehliyetine 'sadece otomatik sanzimanla arac kullanabilir' tarzinda ifadeler yaziliyor diye biliyorum. Yani ona gore egitim veren kurslar olmasi gerek.

Google'dan kabataslak bakindim ama net bir bulguya ulasamadim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar , sadece eğitim den çok sınavın da oto. araçta yapılması önemli benim için varsa eğer.
    Yıllar önce uzun yolda yerel radyo reklamlarında öyle bi olayı hayal meyal duyar gibiyim (otomatik vites araçla eğitim seçeneğimiz falan gibi ) ama hiç emin olamadığım için size sorayım dedim.
    Bide genellikle sınavda sınav öncesi eğitim alınan kurusun aracı kullanılıyor ya aday yabancılık çekmesin diye ;;; belki o şekilde otomatik araçla sınav ve eğitim veren özel yerler olabilir diye düşündüm.
    İlk öğrenimde ve sonrasında sürekli otomatik vites kullanacak bi arkadaşım için araştırıyorum.Zira trafikta bi ton sadece otomatik vites kullanan , debriyaj nedir bilmedne çok ta güzel idare eden abla- teyze var.Onlar için bu şekilde bi açık , bi imkan varmı acaba prosedürde onu merak ediyorum.

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bildiğim kadarıyla prosedürde yok böyle bir şey, zaten bence gerekte yok
    gaza bas gitsin frene bas dursun hesabı gayet açık anlaşılır
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlamayın ama bence boşuna kasıyorsunuz . O kursu bulcam diye , otomatik vitesle girebilcem mi ? edebilcem mi ? o stress i yaşamaktansa , harcıcanız zamana düz vites kullanmayı çoktan sökersiniz öle ahım şadım bişi değil ki genede siz bilirsiniz tabi.
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bence insanlara eğitimi otomatik vitesle verilmeli..

yoksa hem düz vites araba kullanmayı hem de trafiğin işleyişini öğrenmeye çalışan çoğu kişi bocalıyor..

Önce otomatikle ver trafik eğitimini, araba nasıl gider, trafik nasıl akar, araba sürmenin dinamiklerini öğret, sonra en son aşamada düz vites aracı kullanmayı öğret

bence böyle bir sistem çok faydalı olur..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben düz vites'de araba kullanmayı öğrenipde otomatikde bocalıyan görmedim ama otomatikle başlayıp düz vites araba kullanamayan çok kişi gördüm...
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ehliyetine 'sadece otomatik sanzimanla arac kullanabilir' tarzinda ifadeler yaziliyor diye biliyorum. Yani ona gore egitim veren kurslar olmasi gerek.

Google'dan kabataslak bakindim ama net bir bulguya ulasamadim.
    bu ibare ayağında özrü olan ve H sınıfı ehliyeti olan bazı kişilerden bulunmaktadır.

BosphorusBoys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde karde$im İçin ara$tırdık ama sürücü kursları oto. araç için eğitim vermiyor
    ama özel olarak veren mutlaka bulursun ist de.

merve
    Misafir
    direksiyon sınavını geçmekte ne var. en azından geçebilcek kadar düz vites kullanmayı öğrenebilir, direksiyon sınavını geçebilmek için erbabı olmaya gerek yok hepimizin bildiği gibi, en fazla 3derse bakar yani. sonrasında isterse bidaha elini hiç sürmesin.
    böyle bir sınav şeklinin olması mantıksız olur zaten, ne bilcekler hayatı boyunca otomatik vites mi kullancak öyle değil mi? ehliyette de düz vites otomatik vites ayrımı gibi bişey olmadığını göz önüne alırsak, yok öyle birşey sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla prosedürde yok böyle bir şey, zaten bence gerekte yok
    gaza bas gitsin frene bas dursun hesabı gayet açık anlaşılır
    sürmeyi öğretmekte pek bi zorluk yok , zaten kız arkadaşıma düz vites araç kullanmayı ben öğrettim , şimdi ehliyeti var eşşek kadar opel vectrayı çok ta rahat kullanıyo.Sorun düz veya otomatikte öğretmekten çok sınavda otomatik araç arayışı..varsa tabi

Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın ama bence boşuna kasıyorsunuz . O kursu bulcam diye , otomatik vitesle girebilcem mi ? edebilcem mi ? o stress i yaşamaktansa , harcıcanız zamana düz vites kullanmayı çoktan sökersiniz öle ahım şadım bişi değil ki genede siz bilirsiniz tabi.
    abi bende değil problem.ilkokuldan beri boyum yetmiyo diye altıma yastık koyup araba kullanmış adamım ben ,,, hiç kullanamayan benim sınıf arkadaşım.Öğretiym diyorum düzde ama vitestir debriyajdır , dizeldeki rolantideki ilk fırlama dır acayip tırstı zamanında

Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bence insanlara eğitimi otomatik vitesle verilmeli..

yoksa hem düz vites araba kullanmayı hem de trafiğin işleyişini öğrenmeye çalışan çoğu kişi bocalıyor..

Önce otomatikle ver trafik eğitimini, araba nasıl gider, trafik nasıl akar, araba sürmenin dinamiklerini öğret, sonra en son aşamada düz vites aracı kullanmayı öğret

bence böyle bir sistem çok faydalı olur..
    Mantıklı , ve hayatında hiç düz vites kullanmamış insanlar da var.Araç alma işine otomatik le başlayan birinin düz vitesli ehliyet kursundan geçmesi hem mantıksız hemde çok zor.Ehliyetin bi kısmında (hani gözlük ile kullanmalıdır gibi bi ibare var ya) otomatik araç kullanabilir diye bölünsün varsın.

Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben düz vites'de araba kullanmayı öğrenipde otomatikde bocalıyan görmedim ama otomatikle başlayıp düz vites araba kullanamayan çok kişi gördüm...
    Aynen İstanbul trafiğinde zorlanmadan araba kullanan bi arkadaşım (ki ilk aracı passat 1.8t ydi) sırf otomatik kullanmayı bildiği için 3 araba seçiminde de sadece otomatiklere bakmak zırunda kaldı düz vitesli bazı modellere içi gitsede.

Alıntı BosphorusBoys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde karde$im İçin ara$tırdık ama sürücü kursları oto. araç için eğitim vermiyor
    ama özel olarak veren mutlaka bulursun ist de.
    Sınavda oto. vitesle çıkarmıyorlarsa eğitimin bi önemi yok bizim için.Düzde bende öğretebilirim iptal oldu o zaman.

Alıntı merve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    direksiyon sınavını geçmekte ne var. en azından geçebilcek kadar düz vites kullanmayı öğrenebilir, direksiyon sınavını geçebilmek için erbabı olmaya gerek yok hepimizin bildiği gibi, en fazla 3derse bakar yani. sonrasında isterse bidaha elini hiç sürmesin.
    böyle bir sınav şeklinin olması mantıksız olur zaten, ne bilcekler hayatı boyunca otomatik vites mi kullancak öyle değil mi? ehliyette de düz vites otomatik vites ayrımı gibi bişey olmadığını göz önüne alırsak, yok öyle birşey sanırım
    Senin dediğin gibi yapılıcak o zaman son ihtimal.Düzde en azından sınavi geçevilecek kadar , ilk iki viteste kendi haline gidebilecek kadar öğreticem , ehliyet sonrası da aci bi hatıra olarak kalıcak onun için , çok tırsıyo çünkü.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    direksiyon hocasıyım, gerçi uzunca bi süredir yapmıyorum ama sertifikam var.. ehliyet sınavında otomatik vitesli aracın olması gibi bir durum söz konusu degil. kaldı ki sınava giren aracın yürürlükteki yasaaya uygun olması gerekir. Bu da kendisine vekalet eden egitmenin oturdugu kısımda fre ve debriyaj terdibatının olması gibi.

Lakin özel derste durum farklıdır, şahısların verdigi özel dersi sınırlayan bi yasa yok.
    Tango-1 never dies.

Frank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sürücü kursu sahıbı olarak kendımce cevaplıym arkadasın sorusunu
    Turkıyede eğitim düz vitesli araçlarla verilir ve sınavda düz vitesli araçlarla yapılır yalnzca H sınıfı özürlü ehliyeti alan vatandaşlarımız otomatik vites araçlarda direksiyon sınavına tabi tutulurlar.
    Ehliyeti aldıktan sonra otomatik vites aracı bulunan surucu kurslarından veya direksiyon egitim merkezlerınden tabıkı ozel ders alabılırsınız.
    Umarım acıklayıcı olmustur
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hacı ben bildiğin su bardağı ile shot atıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumlar için teşekkürler arkadaşlar , demekki sınavda böyle bi olay mümkün değil..

Bi şekilde sınavı geçmesine yetecek kadar düz vites kullanmayı öreticem o zaman.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocanın oturduğu yolcu tarafında debriyaj ve fren tertibatı olmayan araç sınav aracı olamaz. Bu sebepten otomatik araç ile sınavada girilemez. Ki bencede çok saçma. Teoriktede olsa insanın o sınavı düz vitesle geçmesi ve düz vitesli bir aracı zor bir durum anında da sürebileceğini ispat etmesi gerekiyor. Ehliyet demek yeterlilik demek. Belli şeyleri yeterli halde yapması halinde alınan belge. He engellidir bir problem vardır bu belgede belirtilir ama bunun dışında bence herkez en azından sınavdan geçicek kadar bilmeli.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)