User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kışlık Lastik Sorunsalı

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kışlık Lastik Sorunsalı

Biraz erken olucak ama öneriler varsa cok iyi olur ucuza falan kapatabilme sansımız olur belki

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    petlas w651 snowmaster 2 senedir 1 kere yüz üstünde bırakmadı beni cok sacma sapan yerlerden indim cıktım karda keza yagmurdada gayet iyi su tahliyesi gayet basarılı kullanırken gayet hissteriyor bunu
    1881 - 193

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    petlas w651 snowmaster 2 senedir 1 kere yüz üstünde bırakmadı beni cok sacma sapan yerlerden indim cıktım karda keza yagmurdada gayet iyi su tahliyesi gayet basarılı kullanırken gayet hissteriyor bunu
    Belirteyim 13 inch jant 165-65-70 olmalı max

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    good year ug8 kullanıyoruz kışlıklarda , ben çok memnundum acıkcası

Slammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    UG8-UG9 derım ama bı arkadasım sava eskımo s3 cok cok memnunmus

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam 6 senedir snowboard yapıyorum ve aktif olarak heryere kışın araba ile gidiyorum.ilk 3 sene zincir taktık(aklımızı s....) inanmadık kışlık lastik işe yaramaz dedik.Sonra bi arkadaş daha 1000 KM deki petlas marka kışlık lastiklerini bana sattı bende aldım 4 lastiği 14 jant 200 tl ye TAM 3 Sene kullandım 3. sezon özelliğini yitirmeye başladı.Diğer markaları kullanmadım ama dağa bayıra tırmanmaya petlas bile yeter hocam.Ben petlas ın bunları yaptığını görünce ağzım açık kaldı.Bu sene kısmetse en pahalısı hangisi ise ondan alacam her kışlık lastik genelde aynı işi görür ama petlas 3. sezon da artık tamam dedi.Michelin felan alsam belki son sezonu da çıkaracaktı.bi de böyle düşün

Dağa bayıra kışın gitmiyorsanız petlas alın geçin yeni tarihli ama gidiyorsanız diğer tavsiyeleri göz önünde bulundurun.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene kar'ın çok olduğu dönemde İbiza da önlere sadece Petlas taktırdım 125 TL falandı. 185/60/14 ölçü de.

Cidden çok memnun kaldım yerde 10 Cm kar varken çatır çatır yürüyordum.

Twingoda da Sawa diye bir marka taktırdım onda da gayet iyiydi durum.

En kötü kış lastiği en iyi 4 mevsimden daha iyidir bence. Petlası f/p olarak başarılı buluyorum.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 6 senedir snowboard yapıyorum ve aktif olarak heryere kışın araba ile gidiyorum.ilk 3 sene zincir taktık(aklımızı s....) inanmadık kışlık lastik işe yaramaz dedik.Sonra bi arkadaş daha 1000 KM deki petlas marka kışlık lastiklerini bana sattı bende aldım 4 lastiği 14 jant 200 tl ye TAM 3 Sene kullandım 3. sezon özelliğini yitirmeye başladı.Diğer markaları kullanmadım ama dağa bayıra tırmanmaya petlas bile yeter hocam.Ben petlas ın bunları yaptığını görünce ağzım açık kaldı.Bu sene kısmetse en pahalısı hangisi ise ondan alacam her kışlık lastik genelde aynı işi görür ama petlas 3. sezon da artık tamam dedi.Michelin felan alsam belki son sezonu da çıkaracaktı.bi de böyle düşün

Dağa bayıra kışın gitmiyorsanız petlas alın geçin yeni tarihli ama gidiyorsanız diğer tavsiyeleri göz önünde bulundurun.
    Karda kışta aynı Michelin ve Petlas, fark yağmurda ve kuruda ortaya çıkıyor. Yağmur ve kuruda Michelin daha iyi. Çook gerekli bir fark mı derseniz bence değil.

Mercedes E320'de 7-8 yıldır 2 sezonda bir Michelin yazlık-kışlık bitiriyorduk düzenli olarak, 3. set kışlığı bu sefer Petlas aldık, ona dayanarak söylüyorum.

He şimdi aklıma geldi Michelin bazen karda kışta abzürt durumlarda daha iyi kontrol sağlıyordu ama benim kışın nasıl kulladnığımı biliyorsanız öyle durumlarda fark görünüyor sadece. Yoksa normal vasıta olarak gidince gözle görülür hiçbir fark yok ikisi arasında.

Ayrıyetten, bende CLK200K varken 2. el Marshall almıştım 5-6 senelik ama pek kullanılmamış, hiçbir yerde kalmadım onunla da gayet memnundum. Yağmurda da her yerde uzun soluklu yan gidilebiliyordu hatta ekstra olarak. O lastikle karlı sezon geçirdikten sonra anlamıştım kış lastiğinin ölüsü bile iş yapıyor Normalde o kadar yılda eskiyip özelliğini yitirmesi lazım ama ekstra yumuşak olduklarından mıdır nedir yaz lastiği gibi kolay eskimiyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)