User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: 2.0 TFSİ cupra yardım ???

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yada gulu seven dıkenıne katlanır dıceksın

arfy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pompa işini APR ile çözebilirsiniz fiyat olarak ucuz bişey değildir ama bir kere alırsınız bir daha başınız ağrımaz.. biz kendi aracımızda APR kullanıyoruz çok şükür sorun çıkarmadı..

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pompa işini ankarada booster erhan custom olarak halletti sanırım dogukanın cuprasında

alperen sahibindende beyaz sunrooflu var bi tane 52000 isteyen.. temizse ondan şaşmayın bence.. ümite yakışır o araba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cupra alıpta yapmak istediğiniz setup ta arabamı yaklşık 15bin km dir aktif olarak kullanıyorum..3.silindirdeki missfire hatası (subap yayları yüzünden) hiç bir problemle karşılaşmadım.gerekse yol tutuş gerekse performans oalrak gayet tatminkar..daha hızlıda olabilir tabiki..
    standart alıp bu şekle getirmeniz için hem sabır hem vaktiniz olması gerekli..tr de çok bulunan parçalar değil..yurtdışından getirtmeniz gerekli veya tr de araştırıp bulup yurtdışındaki fiyatların çok üstüne almanız gerekiyo.ama sonuç olarak ödediğiniz herşeyin karşılığını alırsınız.

cem in de söylediği gibi herhangi bir elektrnk problemi yok..bende supersprint komple egzos sistemi mevcut..biraz önce ölçtüm downpipe 80mm orta borular 70mm son susturucu 65mm..yazılım olarak revo kullandığım için sensörlerde herhangi bir yanıltıcı kullanmıyorum ve arıza ışığım hiç yanmıyor.
    Only Flying is Better...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jam da Joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uretim yilina gore degisiyor..
    Eski senelerdeki Cupralarda subap yaylari eski tip yanlis hatirlamiyorsam uzerinde sari centik olmasi lazim. Yurt disinda yayinlanan makaleye gore subap yaylari guncellendi ve servislerde ucretsiz degistirildi. Yenileri ile eskisini karsilastirdigimizda daha sert oldugunu gorduk uzerlerindede mavi centik var. ( tam terside olabilir sari-mavi tam hatirlamiyorum).
    K - KUK - BKR biz uc arkadas subap yaylarini degistirdik sebebi ise yazilimdan sonra 3. Silindir Missfire hatasi vermesi idi. Bende sorun olmasada icim rahat olsun diye degistim. Yurtdisinda yazilimsiz sekilde bile missfire hatasi alip arabasini satanlar bile mevcuttu stock olmasina ragmen. Daha sonra subap yaylarindan oldugu anlasildi insanlar bobinlerinden bujilerine cylinder headlerine
    kadar degismisti ariza anlasilmadan once..
    Aklima gelmisken bir diger degismesi gereken parcada dump valve. Yuksek basinci tutamadigi icin eski tip dv lerin diyaflamlari yirtiliyor. Onuda guncelleyerek pistonlu tipe gectiler forgedaki gibi. Oem yerine Forge Dumvalve
    oneririm cunku yaninda sert yayinida alabiliyorsun zaten oem ile karsilastirirsan orjinal olanin yayi kalem yayi gibi kaliyor.
    Bu silindirdeki hata arkadaşımın Golf 5 GTI ında da çıktı geçen gün 2.silindir hatası olarak.4000-5000 devirden sonra dipgazda arıza ışığı yakıp söndürüyor ve arabayı baya tekletiyordu.Bizde ateşleme sistemi dedik buji ve bobinleri komple değiştirdik.Henüz o şekilde yapmadı ama dediğiniz gibi supap yayları ise öyle kullanmanın bir zararı olurmu.Bu arada araçta BMC kutuiçi filtre-supersprint downpipe-sprint booster ve superchips yazılım var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    soru güncelleme

arfy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barışbazan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu silindirdeki hata arkadaşımın Golf 5 GTI ında da çıktı geçen gün 2.silindir hatası olarak.4000-5000 devirden sonra dipgazda arıza ışığı yakıp söndürüyor ve arabayı baya tekletiyordu.Bizde ateşleme sistemi dedik buji ve bobinleri komple değiştirdik.Henüz o şekilde yapmadı ama dediğiniz gibi supap yayları ise öyle kullanmanın bir zararı olurmu.Bu arada araçta BMC kutuiçi filtre-supersprint downpipe-sprint booster ve superchips yazılım var.
    2. silindirde değilde 2.bobinde veriyordur arızayı .. bobini değiştirerek çözebilirsiniz ..
    serviste tanesi 85 TL .. baş ağrıtacak , büyük bir problem değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de ayni sikinti olmustu.2.silindirde atesleme arizasi veriyordu.bujileri bobinleri hepsini degistirdim fakat cozum olmadi.biraz arastirma yaptigimda bunun ozellikle ingiltere de yaygin olan bi sorun oldugu ve vw ag nin konu ile ilgili bir bulten yayinlayip subap yaylarini servislerde revize ettigini ogrendim.
    parca numarasi degismemis fakat yeni siparis verince uzerinde sari-mavi cizgi olan eskisinden daha uzun subap yaylari geldi,takildi ve sorun cozuldu.ama bu kadr ugrasmak yerine bobinlerin yerlerini degistirerek bobin arizasida olup olamdigini anlarsiniz
    Only Flying is Better...

alicancalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar çok güzel yazmışlar. Bendede bir s3 var ve şu an zır stock biniyorum. Birşey yapmak ve yapmamak arasında çok gidip geliyorum çünkü arabama günlük olarak biniyorum. Aslında eminim birçoğunuz günlük olarak biniyordur.

Düşünürseniz elimde Bsh/garret marka 2.0tfsi için intercooler var. Kendime aldım ama uzun süredir birşey yapmadığım için duruyor. Düşünürseniz size gönderebilirim.
    Ali Can Calis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kaan_cupra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de ayni sikinti olmustu.2.silindirde atesleme arizasi veriyordu.bujileri bobinleri hepsini degistirdim fakat cozum olmadi.biraz arastirma yaptigimda bunun ozellikle ingiltere de yaygin olan bi sorun oldugu ve vw ag nin konu ile ilgili bir bulten yayinlayip subap yaylarini servislerde revize ettigini ogrendim.
    parca numarasi degismemis fakat yeni siparis verince uzerinde sari-mavi cizgi olan eskisinden daha uzun subap yaylari geldi,takildi ve sorun cozuldu.ama bu kadr ugrasmak yerine bobinlerin yerlerini degistirerek bobin arizasida olup olamdigini anlarsiniz
    4 bobin 4 bujiyi sıfırladık ama 1 hafta dayandı sonra gene yaptı heralde subap yayı biizmkide?Birde böyle kullanmak herhangi bir sıkıntıya sebep olurmu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Jam da Joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    14 ve 15 inci parça
    biz 8 - 8, 16 tane olarak egzoz ve emme subaplarının hepsini değiştirmiştik garanti olsun diye..

Bobinden bujiden yaptığı çok az görülüyor 1 de cylinder headden dolayı olan vardı ama 1 kişinin dışında rastlamadım yurt dışında.. Onun dışında çoğunluk hep subap yayından kaynaklı birde orda sadece 2008 üretim araçlarda olduğu söyleniyor fakat Kaanların KUK 2009 model..
    unless you ride the beast
    you wouldn't understand

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 bobin 4 bujiyi sıfırladık ama 1 hafta dayandı sonra gene yaptı heralde subap yayı biizmkide?Birde böyle kullanmak herhangi bir sıkıntıya sebep olurmu
    bi sikinti cikarmaz diyemem ama cikarirda diyemem belli bir missfire var.zarari olmadigini zannetmiyorum
    Only Flying is Better...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jam da Joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    14 ve 15 inci parça
    biz 8 - 8, 16 tane olarak egzoz ve emme subaplarının hepsini değiştirmiştik garanti olsun diye..

Bobinden bujiden yaptığı çok az görülüyor 1 de cylinder headden dolayı olan vardı ama 1 kişinin dışında rastlamadım yurt dışında.. Onun dışında çoğunluk hep subap yayından kaynaklı birde orda sadece 2008 üretim araçlarda olduğu söyleniyor fakat Kaanların KUK 2009 model..
    anlıyorum ne kadar fikir olursa o kadar iyi diyerekten didikliyoruz bakalım umarım çözeriz teşekkürleraaa birde ortalama maliyeti ne kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kaan_cupra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi sikinti cikarmaz diyemem ama cikarirda diyemem belli bir missfire var.zarari olmadigini zannetmiyorum
    aynen bir sıkıntı var ortada...neyse denicez artık çok teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)