User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2.0 TFSİ cupra yardım ???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2.0 TFSİ cupra yardım ???

leon 2.0 TFSİ cupra almayı düşünüyoruz..çok yakın bi arkadaşıma alacağız..aracı genel olarak bilmekteyiz fakat artıları ve eksileri nelerdir,herhangibir kronik sorunu varmı(özellikle 2.0 TFSİ cupra kullanıcıları bilgilendirirse çok sevinirim) ??? arac hakkında bilgi sahibi veya çevresinde olanlar yardımcı olurlarsa memnun olurum...netice itibariyle 50 bin tl gibi bi rakama alabilecegimiz bi araba ve bu parada az bi para değil..yorumlarınız için şimdiden ayrı ayrı tşk ederim...

arfy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özellikle biraz oynandıktan sonra benzin pompasıyla ilgili problemler oluyor sanırım .. orjinal pompa bi yerden sonra banane ya oynamıyorum ben diyip küsüyor..

ayrıca alıcağınız aracın linki falan varsa bilen tanıyan olur muhtemelen linki paylaşırsanız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arfy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özellikle biraz oynandıktan sonra benzin pompasıyla ilgili problemler oluyor sanırım .. orjinal pompa bi yerden sonra banane ya oynamıyorum ben diyip küsüyor..

ayrıca alıcağınız aracın linki falan varsa bilen tanıyan olur muhtemelen linki paylaşırsanız..

şu anda arac bakınıyoruz kesin karar vermedik bi araca.peki pompa değiştirdiğimiz zaman sorun devam ediyormu?yani hali hazırda mod lanmış cupralar(apr-walbro benzin pompalı) stock turbo ve stock internal ile sorunsuz yürüyormu? tşk ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29317508/detay

ilgilendiğimiz araclardan birinin linki...teşekkürler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

birde elektriksel problemleri oldugu söyleniyor,doğruluk payı nedir?konu hakkında bilgi sahibiyseniz bizleride bilgilendirirseniz sevinirim..

hakotech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden cupram vardı elektriksel hiç bir problemi yok aracın..ancak alacağın aracın stock olmasına özen göster kendin yaparsan daha ıyı olur,zira kimin ne yaptığı belli değil..
    İNSTAGRAM KULLANICI ADIM : h.a.k.a.n.s.g.r

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden cupram vardı elektriksel hiç bir problemi yok aracın..ancak alacağın aracın stock olmasına özen göster kendin yaparsan daha ıyı olur,zira kimin ne yaptığı belli değil..
    bilgiler için tşkürler..arac hakkında daha başka bilgilerde verirseniz çok sevinirim..netice itibariyle daha önceden kullanmış oldugunuz bi arac..eksi ve artı yönlerinden haberdar olmak istiyorum

Jam da Joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektriksel problemi yok
    Egzozdan sonra lambda, oksijen sensoru problemin olabilir bunun disinda elektriksel bir sorunla karsilasmazsin..
    2.0 TFSI motorlarin ve tum TFSI motorlarin tek handikapi High Pressure Fuel Pump (HPFP) direk enjeksiyon olarak gecen bu motorlarda pompanin benzin puskurttugu cam follower denen parcada zamanla asinma catlama ve kirilma olabiliyor. Ozellikle aftermarket pompalardan sonra bu ciddi bir sorun cunku stock pompaya nazaran cam followera daha basincli olarak benzin puskurtuyor..
    Bunlarin disinda bir problemle karsilasmadik belki maf sensoru arizasi ile karsilasabilirsin onada yagli tip filtreler sebep oluyor onun icin intake alirsan kuru tip filtre kullanmaya dikkat et.
    Bunlarin disinda TFSI motorda oil catch can (pcv olarakta gecer) kullanmak sart.
    Yurt disinda bir cok kullanicinin catch caninden cikan yaglarin fotograflarini internette bulabilirsin bana gore yapilmasi ilk sirada olan birsey malesef bizde kimse
    kullanmiyor Manisadaki S3 disinda..
    Onuda BSH ve Forge uretiyor okudugum reviewlar dogrultusunda BSH takip malzeme
    kalitesini begenmeyen ve satip Forge alip memnun kalanlar var..
    Continous basinc problemi yok tutamama gibi fakat yuksek viteslerde yuksek basincla yurumek isterseniz yine Forge Actuator Wastegate inide almanizi tavsiye ederim.
    Simdilik aklima gelenler bunlar linkteki aracla ilgili fikrimi oteki threadde belirtmistim hayirlisi neyse o olsun insallah.
    unless you ride the beast
    you wouldn't understand

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde çogu cupra da özellikle modlanmış olanlarında subap yayları değişiyor bunun sebebi nedir???daha önceden konuştugum bi cupra sahibi de subap yaylarını değiştirdiğini söyledi...şimdiden teşekkürler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alperen-B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgiler için tşkürler..arac hakkında daha başka bilgilerde verirseniz çok sevinirim..netice itibariyle daha önceden kullanmış oldugunuz bi arac..eksi ve artı yönlerinden haberdar olmak istiyorum
    valla şöyle söliym ben sana,arabaya her taktığın parça sana +hp olarak geri dönüyor,modifikasyona çok açık bir araç,keza örnekleri sitemizde mevcut..stok turbo ile 400 hp'lere varan güçler elde etmek mümkün..tabi bunları yaparken gerek benzin pompası olsun gerek sübap yayları olsun değiştirmek gerekiyor(aşırı yüklemelerde),aracına ne yapmak istediğini,nekadar güç almak istediğini yazarsan daha sağlıklı bilgiler verebilirim,ancak genel olarak bilgi vermek gerekirse,revo yazılım araca en yarayan yazılım k&n air intake kit en verim alabileceğin hava flitre kitin,supersprint yada custom olarak yapacağın 70 mm lık bir egsoz sana baya tatmınkar bir güç verecektir..bunları standart aracına sorunsuz uygularsın artı olarak eklemek ıstersen benzın pompası,westgate,dump valve,sübap yayları gibi bazı parçaları değişmen gerekiyor,bana sorarsan sorunsuz 300 hp bana yeter diyosan,çok hard'a kaçma keza sanayide bol bol vakit geçirirsin,daha iyi bilen arkadaşlar konuya hakim arkadaşlar yazacaktır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alperen-B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde çogu cupra da özellikle modlanmış olanlarında subap yayları değişiyor bunun sebebi nedir???daha önceden konuştugum bi cupra sahibi de subap yaylarını değiştirdiğini söyledi...şimdiden teşekkürler..
    Uretim yilina gore degisiyor..
    Eski senelerdeki Cupralarda subap yaylari eski tip yanlis hatirlamiyorsam uzerinde sari centik olmasi lazim. Yurt disinda yayinlanan makaleye gore subap yaylari guncellendi ve servislerde ucretsiz degistirildi. Yenileri ile eskisini karsilastirdigimizda daha sert oldugunu gorduk uzerlerindede mavi centik var. ( tam terside olabilir sari-mavi tam hatirlamiyorum).
    K - KUK - BKR biz uc arkadas subap yaylarini degistirdik sebebi ise yazilimdan sonra 3. Silindir Missfire hatasi vermesi idi. Bende sorun olmasada icim rahat olsun diye degistim. Yurtdisinda yazilimsiz sekilde bile missfire hatasi alip arabasini satanlar bile mevcuttu stock olmasina ragmen. Daha sonra subap yaylarindan oldugu anlasildi insanlar bobinlerinden bujilerine cylinder headlerine
    kadar degismisti ariza anlasilmadan once..
    Aklima gelmisken bir diger degismesi gereken parcada dump valve. Yuksek basinci tutamadigi icin eski tip dv lerin diyaflamlari yirtiliyor. Onuda guncelleyerek pistonlu tipe gectiler forgedaki gibi. Oem yerine Forge Dumvalve
    oneririm cunku yaninda sert yayinida alabiliyorsun zaten oem ile karsilastirirsan orjinal olanin yayi kalem yayi gibi kaliyor.
    you wouldn't understand

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten cem ben yazana kadar gerekli tüm bilgileri vermiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jam da Joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uretim yilina gore degisiyor..
    Eski senelerdeki Cupralarda subap yaylari eski tip yanlis hatirlamiyorsam uzerinde sari centik olmasi lazim. Yurt disinda yayinlanan makaleye gore subap yaylari guncellendi ve servislerde ucretsiz degistirildi. Yenileri ile eskisini karsilastirdigimizda daha sert oldugunu gorduk uzerlerindede mavi centik var. ( tam terside olabilir sari-mavi tam hatirlamiyorum).
    K - KUK - BKR biz uc arkadas subap yaylarini degistirdik sebebi ise yazilimdan sonra 3. Silindir Missfire hatasi vermesi idi. Bende sorun olmasada icim rahat olsun diye degistim. Yurtdisinda yazilimsiz sekilde bile missfire hatasi alip arabasini satanlar bile mevcuttu stock olmasina ragmen. Daha sonra subap yaylarindan oldugu anlasildi insanlar bobinlerinden bujilerine cylinder headlerine
    kadar degismisti ariza anlasilmadan once..
    Aklima gelmisken bir diger degismesi gereken parcada dump valve. Yuksek basinci tutamadigi icin eski tip dv lerin diyaflamlari yirtiliyor. Onuda guncelleyerek pistonlu tipe gectiler forgedaki gibi. Oem yerine Forge Dumvalve
    oneririm cunku yaninda sert yayinida alabiliyorsun zaten oem ile karsilastirirsan orjinal olanin yayi kalem yayi gibi kaliyor.
    aracı aldıktan sonra yapmak istediğim şeyler şöyle;
    egsoz,filtre,chip,intercooler,pompa vs vs
    kısacası hali hazırda yapılmış olan kuk-bkr cupra spec lerinde bi cupra sahibi olmak düşüncem...elimden geldiğince paradan kaçmadan hepsini ve gereken bütün parçaları bir veya bikaç seferde yapıp arabama sorunsuz bi şekilde binmek niyetim...konuyu özellikle bunun için açtım...bahsettiğiniz 3 aracıda şöyle böyle takip ediyorum..bu spec lerle sorunsuz biniyormusunuz?...tekrardan çok tşk ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5.000 km de bir bakimini yap, yagini bujini degistir cam followerina baktir arada bir vagcom ile log al sorunsuz kullanirsin hicbir sikinti yasamazsin.
    Parca olarakta marka tavsiyesi istersen
    Custom 76' komple egzoz (Benimkisi İskender)
    APR Intercooler
    APR High Pressure Fuel Pump
    Forge Dumpvale
    Forge Actuator Wastegate
    Forge PCV (Oil Catch Can)
    Injen - ITG - Forge Twintake
    Bu uc intakeden birini kullanabilirsin hangisini begenirsen en son gorustugumde ITG left hand drive ici uretmiyordu ama Yunanistanda bir tane denemisleri akibeti ne oldu bilmiyorum..
    Yazilim sana kalmis suan iyi yuruyenlerin cogu Revo
    Yurtidisindada yaygin olarak Revo - GIAC - APR - Unitronic kullaniliyor ama genel olarak herkes Revodan memnun adamlar Cupranin uzerine cok dusuyorlar sirf bunun icin kendilerine araba alip yaptilar..
    Bunlarin disinda subap yaylarini degisirsin icin rahat olur
    Frenleri tatminkar ama stock hali Jeep gibi alir
    almaz Eibach veya H&R yay alirsin veya coilover takarsin ben K&W Variant 3 kullaniyorum cok memnunum.
    Gerisi senin zevkine ve cebine kalmis
    Jantlarinin taneside 12 kg yani essek olusu ordanda guzel hafif bir jantla
    hizlanma saglayabilirsin yurt disinda yaygin olarak Team Dynamicsin bir
    modelini kullaniyorlar hafif oldugu icin linkini bulunca eklerim.
    you wouldn't understand

DoDo_hamann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eksozdaki iki sensörde sıkıntı yaratıyor, 2 tane sıfır sensör aldım bende çözüm için.
    Alıntı R-Turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lanet Olasıca Sokak Yarışçıları...

JOCCO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Cupralarda DSG hiç çıkmadı di mi?
    OTOPAK AKARYAKIT - SIVAS

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JOCCO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Cupralarda DSG hiç çıkmadı di mi?
    hayır Cupranın Dsg sı cıkmadı onun yerıne FR da cıkardılar Dsg yı Golf Gti gibi

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla benimde kafamı kurcalıyor şu sıra Cupra lar

Benzin pompası çok pahalı diye duydum (apr nin sanıırm), baska alternatifi yok mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla benimde kafamı kurcalıyor şu sıra Cupra lar

Benzin pompası çok pahalı diye duydum (apr nin sanıırm), baska alternatifi yok mu?
    KMD ve Autotech var ama sorun cikariyor ikiside
    1 kere alicaksin APR alicaksin
    Komplesini almaya gerek yok bosa 1.400 lira vermektense Amerikaya kendi pompani yollatip icini yaptirabiliyorsun 800 liraya geliyor 700 liran cebine kaliyor..
    Gidip gelen biriyle yollatmak en mantiklisi bosa kargoda odememis oluyorsun.
    you wouldn't understand

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)