Kayıt ol

Eski 23-11-2010, 21:57   #1

OnurK - ait Avatar

Otomobil: Colt CZT

OnurK - MSN üzerinden Mesaj gönder
Exclamation Otomotiv Sektöründeki Arkadaşlar YARDIM! (Teknik dokümantasyon, Yedek Parça Kataloğu)

Umarım yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır, Özel bir servis de yedek parça departmanında işe başlıcam Ford,Opel,Nissan,Toyata,Bmw,Mercedes,Fiat-Tofaş,Volkswagen,Seat,Audi,Skoda,Mitsubishi vb.. markaların bulabileceğim yedek parça katalogları, dokumantasyon lazım hasarlı aracın her hangi parçasının orjinal referansını çıkartıp bu referansla piyasa içersinde fiyat araştırması yapmam lazım sigorta tedarikçileri,yan sanayi ve orjinal yedek parçacılarla iletişim içersinde olucağım için yardımlarınızı bekliyorum internet üzerinden site olabilir program olabılır
Örneğin ;

O araba bizim . Bu araba bizde nedir bu kardeşim ortak danaya girer gibi arabaya ortakmı girdiniz.
OnurK isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 23-11-2010, 22:24   #2

hddsheriff - ait Avatar

Otomobil: 2.0 TDİ

hddsheriff - ICQ üzerinden Mesaj gönder hddsheriff - MSN üzerinden Mesaj gönder
her markanın programı var onlardan edinirsen daha çok işine yarar.
hddsheriff isimli üye çevrimiçidir (Online)   Alıntı ile Cevapla
Eski 23-11-2010, 22:40   #3

jdmpoint - ait Avatar

Otomobil: gr vtec & crx

jdmpoint - MSN üzerinden Mesaj gönder
toplu programlar herzaman parça numarasında hatalıdır ben daha hatasızını görmedim net üstünden çalışacağın markaların kendilerine özel referans kataloglarını kullan bence biçok sitede mevcut biraz araştırırsan bulabilirsin...
jdmpoint isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 23-11-2010, 22:42   #4

Murat Süslü - ait Avatar

Otomobil: RR Corsa-W114 Mercedes 280E

Murat Süslü - MSN üzerinden Mesaj gönder Send a message via Skype™ to Murat Süslü
her markanın kendine özel programı olması lazım onur abim hepsinin ortak bi programı yok yani
benim arkadaşımın babası yedek parçacı ordan biliyorum sırf fiat parçalarının olduğu katalog programı var ama fiat ın yedek parça kataloğu eper vardı onu bi araştır istiyosan
Murat Süslü isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 23-11-2010, 22:50   #5

OnurK - ait Avatar

jdmpoint´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
toplu programlar herzaman parça numarasında hatalıdır ben daha hatasızını görmedim net üstünden çalışacağın markaların kendilerine özel referans kataloglarını kullan bence biçok sitede mevcut biraz araştırırsan bulabilirsin...
toplu olarak demiyorum zaten her markanın farklı tabii ki bilgim var bu konuda dediğin gibi özel referans kataloglarına ihtiyacım var bunu demek istedim

O araba bizim . Bu araba bizde nedir bu kardeşim ortak danaya girer gibi arabaya ortakmı girdiniz.
Eski 23-11-2010, 22:51   #6

OnurK - ait Avatar

hddsheriff´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
her markanın programı var onlardan edinirsen daha çok işine yarar.
Teşekkür ederim çok sağol

Eski 23-11-2010, 22:52   #7

OnurK - ait Avatar

Murat Süslü´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
her markanın kendine özel programı olması lazım onur abim hepsinin ortak bi programı yok yani
benim arkadaşımın babası yedek parçacı ordan biliyorum sırf fiat parçalarının olduğu katalog programı var ama fiat ın yedek parça kataloğu eper vardı onu bi araştır istiyosan
Evet Eper programını bugun kullandım bu tarz programların cd yada site linkleri lazım muratım

Eski 24-11-2010, 06:54   #8

Sierra Rs - ait Avatar

Otomobil: -

Ford'da microcat yada yeni sürüm a-cat olarak geçer bulman cok zor bulsanda kullanması cok zor bilginize.

Ford Yedek Parça
http://www.fordyedekparcacisi.com/
Sierra Rs isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 24-11-2010, 07:14   #9

Day Walker - ait Avatar

Otomobil: KALAS

OnurK´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Umarım yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır, Özel bir servis de yedek parça departmanında işe başlıcam Ford,Opel,Nissan,Toyata,Bmw,Mercedes,Fiat-Tofaş,Volkswagen,Seat,Audi,Skoda,Mitsubishi vb.. markaların bulabileceğim yedek parça katalogları, dokumantasyon lazım hasarlı aracın her hangi parçasının orjinal referansını çıkartıp bu referansla piyasa içersinde fiyat araştırması yapmam lazım sigorta tedarikçileri,yan sanayi ve orjinal yedek parçacılarla iletişim içersinde olucağım için yardımlarınızı bekliyorum internet üzerinden site olabilir program olabılır
Örneğin ;

Hangi serviste çalışacaksın otoanalizle görüşün yedekparça katalojları ve referansları onlarda var
Day Walker isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 24-11-2010, 10:58   #10

vkarayel - ait Avatar

Otomobil: Tomcat Rover 220 turbo, 2011 Lancer

Senin aradığın program TEC-DOC ...
vkarayel isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 24-11-2010, 11:08   #11
VSO

VSO - ait Avatar

Otomobil: Renault Clio 1.4 16V

Onur dışarıda bulman çok zor diye biliyorum..Anca service manual bulursun nette. Bu şekilde parça kataloğu bulman zor. Allah yardımcın olsun işlerinde başarılar dilerim.

Special thanks to; Utku Selamoglu.
VSO isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 24-11-2010, 16:56   #12
cem11
Misafir

eski bir yedek parçacı olarak bu kadar kapsamlı biraz markalarını bir arada referanslarını senin tek basına cıkartman cok zor ögrenmen içinde en az bir 2 -3 yıl geçirmen lazım bahsedilen kataloklar o kadar kolay değil Örnegin Audi/ Vw/ seat ETKA katalogunu kullanıyor ve bu program bile öyle 1 ayda kolay ca ögrenemez sin zaman içierinde göz alışkanlıgı ile olacak işler. Bu yuzden çalışacagın firmada ilgilenecegin markaları tam olarak ayırt ettir ve konuş yetkililerle
Eski 24-11-2010, 17:07   #13

Sierra Rs - ait Avatar

Otomobil: -

Tec-Doc işini çözmezki..

Ford Yedek Parça
http://www.fordyedekparcacisi.com/
Sierra Rs isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 kişi okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri

:::: Şu Anda Saat: 00:55 ::::