User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
82 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İzmir'de yaşamak hayat kurmak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İzmir'de yaşamak hayat kurmak

Merhaba arkadaşlar umarım gereksiz bir konu olarak görmezsiniz bunu, benim için hayat meselesi oldu artık:]
    ben ankarada yaşıyorum normalde fakat aile içi problemler yüzünden farklı bir şehire taşınmam ve hayatımı ikame ettirmem gerekiyor.
    ankarada yaşadıktan sonra 2 seçenek vardı önümde biri istanbul diğeri izmir ben izmirden yana seçimimi kullanmak istiyorum.
    izmire daha öncede geldim araştırma için de 2 kez geldim pazartesi sabahtan itibaren ev bulmak(bir süre basmanede otelde kalacagım) ve asıl önemlisi iş kurmam lazım
    mesleğim anahtarcılık çilingirlik ama bunun yanında hırdavat malzemesi elektrik malzemesi satacağım malı tedarik etmem pek sorun değil araştırıp bulurum piyasaya hakimim en olmadı ankaradan alırım. fakat en çok bildiğim ilçe karşıyaka fakat çarşı içindeki dükkanların kirası cok yüksek oldugundan gözüm yemedi yanii 1 yıllık kirayı kenara atacak durumum yok, ya nergis mahallesi yada o taraftan bir yer tutabilirim ufak ölçekli sonra işin gidişatına göre yer değiştirilir(hoş esnaflıkta bu cok zor ama)
    işin aslı sizin vereceğiniz bilgiler belki hayatımı değiştirebilir bir fikir olabilir benim için
    cok uzattım belkide konu silinecek ama içimi dökecek yardım alabilecek kimsem yok herkesten akıl almaya çalışıyorum saygılar sevgiler....

JumboAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelıkle Allah utandırmasın.!

Ben Karsıyaka Bostanlıda ıkamet edıyorum. Burda Mıster Dakık var cılıngır dıyınce akla hep o gelır. ama dedıgınız gıbı nergız'de (nergız bostanlının Arka mahallesıdır yanı merkezdır) Burda acabılcegnız hırdavatcı Cılıngır nalbur tarzı yerler Sızın ekmek kapınız rahatlıkla olabılır . Nergız Bostanlıdır ama bostanlıda 1mılyar olan ev kırası nergızde 300mılyn 500mılyondur arada bıtek tren yolu var.

OnurD. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amma yaptın be jum ben 550tl kira veriyorum kıçıkırık eve

Bizim burda negisi baştan aşağı inen cadde hareketlidir biraz , 1-2 tane var çilingir ve hırdavatçı. Kapatmayıp iş yapabildiklerine göre vardır bir hikmet. Hayırlısı diyelim Allah utandırmasın.
    Fusion35 ------> OnurD.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmirlı arkadaslar daha detaylı bılgı verıcektır tabıı ama Allah utandırmsın

JumboAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fusion35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bizim burda negisi baştan aşağı inen cadde hareketlidir biraz , 1-2 tane var çilingir ve hırdavatçı. Kapatmayıp iş yapabildiklerine göre vardır bir hikmet. Hayırlısı diyelim Allah utandırmasın.
    Senın evın caddede abı ben Tren yoluna ınen eskı pazar yerı taraflarından bahsedıyorum

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hyrlı olsun ıstanbula gıt daha cok ekmek kazanırsın yanlıs anlama sadece bı tavsıye

buarada bornovada kucukparkın ıcınde hıc oyle bıyer yok gıbı ogrencı dolu buralar hırdavat plastık esya bılmem ne getrırsen kazanabılırsın ev esyası olur ufak hırdavat ıslerı askıdır kornıjdıriş yaparsın

caglarcb
    Misafir
    gökan iyi diyonda k.parkta bi dükkan kirası ksk çarşısıyla kafa kafaya nerdeyse. ama dediğn gibi tutunabilirsen çokta iyi kazanırsın. Allah utandırmasın..

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jsrcb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gökan iyi diyonda k.parkta bi dükkan kirası ksk çarşısıyla kafa kafaya nerdeyse. ama dediğn gibi tutunabilirsen çokta iyi kazanırsın. Allah utandırmasın..
    kanka yapcak bişi yok tutunursa ıyıdır bornovada cadde arac kıralama var kahve dıyarının orda o yolda bı hırdavatcı var n arasan var ve cokta guzel ıs yapıyr tum ogrencılerın eksıklerını gıderıyr ama parayı vuran soldakı otopark boş durmuyr ıyı mekan olur orası o arazıde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JumboAli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelıkle Allah utandırmasın.!

Ben Karsıyaka Bostanlıda ıkamet edıyorum. Burda Mıster Dakık var cılıngır dıyınce akla hep o gelır. ama dedıgınız gıbı nergız'de (nergız bostanlının Arka mahallesıdır yanı merkezdır) Burda acabılcegnız hırdavatcı Cılıngır nalbur tarzı yerler Sızın ekmek kapınız rahatlıkla olabılır . Nergız Bostanlıdır ama bostanlıda 1mılyar olan ev kırası nergızde 300mılyn 500mılyondur arada bıtek tren yolu var.
    nergis dediğim yer girne bulvarı üzeri bu vakıfbank var hatta oralarda yanii ama cadde üzeri olması şart reklam ve görülme acısından,
    dakiki biliyorum yeri bile pek iyi değil ama eski bir anahtarcı ve şubesi vardı onların.dilekleriniz için teşekkürler..

Alıntı Fusion35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

amin...

Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hyrlı olsun ıstanbula gıt daha cok ekmek kazanırsın yanlıs anlama sadece bı tavsıye

buarada bornovada kucukparkın ıcınde hıc oyle bıyer yok gıbı ogrencı dolu buralar hırdavat plastık esya bılmem ne getrırsen kazanabılırsın ev esyası olur ufak hırdavat ıslerı askıdır kornıjdıriş yaparsın
    istanbulda bir iş yapmaya kalktık sağlam kazık yiyorduk o yüzden kaçtım:]
    birde istanbulda yaşam zor bana göre yanii 3-5 kuruşla doyulmaz orada:]
    bornovayı hiç bilmiyorum desem ama bakmak lazım salı günü oraya giderim olmazsa bi bakalım fikirden zarar gelmez

dilekleriniz için teşekkür ederim, ALLAH cümlemizi utandırmasın...

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bornovayada bir bak derim

elektrikçi çok var ama çilingir yok.benim bir kere işim düştü zar zor bulduk bir tane.
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskişehirde yaşayın. türkiyenin tek avrupa tarzı kentidir orası.
    sosyal yaşam, görsellik, tertip ve düzen, çok çalışan bi belediye, anlayışlı ve kültür seviyesi yüksek insanlar, iç açıcı gençlik, süper ligde boy gösteren bi kent takımı ve daha neler neler...
    400-450 liraya çok iyi seviyede evler bulabirsiniz orada.
    mesleğinizle ilgili çok çabuk iş kurabileceğinizide düşünüyorum.

tabi illa izmir-istanbul olacaksa bişey diyemem.
    her ikisindede çok uzun süre ikamet etmişliğim var, yaşayamadım, alışamadım oralara.
    tamam deniz kenarında simit-çay çok güzel.
    fakat bu şehirlerin güvensiz ortamlarını ve kabus gibi trafiklerini her sinir sistemi kaldırmaz.
    hayırlısı olsun sizin için...

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı raikko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sosyal yaşam, görsellik, tertip ve düzen, çok çalışan bi belediye, anlayışlı ve kültür seviyesi yüksek insanlar, iç açıcı gençlik, süper ligde boy gösteren bi kent takımı ve daha neler neler...

her ikisindede çok uzun süre ikamet etmişliğim var, yaşayamadım, alışamadım oralara.
    fakat bu şehirlerin güvensiz ortamlarını ve kabus gibi trafiklerini her sinir sistemi kaldırmaz.

Allah utandırmasın ..

VTİ1035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

küçükparka spotcuların yan tarafında büfenin dibinde var kanka

recepserkan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskişehir benimde favorim dir hem dükkan kirası olarak hemde ev kirası olarak ama izmir apayrı bi yer toplu konutlara yakın yerler de olabilir kiralık ilanlara bak yoğunluk hangi bölgeyse oralara bak bence... umarım herşey istediğin gibi olur....
    bir türk büyüğünün sözüyle bitiriyim :sonunu düşünen kahraman olamaz ....
    su akar yolunu bulur...
    Alıntı KMR2-GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolon kanserıymıs heralde.hadı hucreler sıze guvenıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bornovayada bir bak derim

elektrikçi çok var ama çilingir yok.benim bir kere işim düştü zar zor bulduk bir tane.
    bornovaya gecicem saı günü orayıda bi inceleyelim
    peki bornova karşıyakaya göre karşılaştırınca nasıldır???
    çünkü bir kaç kere bornova önerisi aldım merak ettim insanı gelir düzeyi filan.

Alıntı raikko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

teşekkürler

Alıntı gnkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Allah utandırmasın ..
    amin cümlemizi

Alıntı recepserkan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskişehir benimde favorim dir hem dükkan kirası olarak hemde ev kirası olarak ama izmir apayrı bi yer toplu konutlara yakın yerler de olabilir kiralık ilanlara bak yoğunluk hangi bölgeyse oralara bak bence... umarım herşey istediğin gibi olur....
    bir türk büyüğünün sözüyle bitiriyim :sonunu düşünen kahraman olamaz ....
    haha:]]

amin cümlemize
    iyi dilekleriniz için teşekkürler...

bugün akşam cıkıyorum sabah izmire i,nip basmanede otele çantamı bırakıp karşıyaka ya geçicem,

karşıyakalı arkadaşlara çarşı içini sorsam yanii yılın 12 ayı ne seviyede hep kalabalıkmıdır???

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bende tam aynısını düşünüyordumki, arkadaşlar zaten eskişehiri önermişler....

eskişehir cidden harika bir yerdir, şuan istanbulda yaşıyorum ve kendime diyorumki ...ah ulan birazdaha ders çalışaydımda lisede eskişehiri kazanıp orada okuyaydım... şahsen istanbul benim sinirlerimi yıpratmış durumda....

eskişehirin yeni gelişmekte olan kısımları var mesela batıkent gibi... burada çilingir işi olur gibime geliyor ancak hırdavat ne olur fikrim yok.... bunun dışında öğrencilerin en çok bulunduğu yerlerden bağlarbaşı gibi yerler tercih edilebilir... en iyi dükyanın kirası bile fazla üzmeyebilir.... bi araştırın derim internetten....

cagri-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çarşı değil mevsimine göre gece yarısı bile yogunluk olan bir yerdir tabii kitle değişir ve yogunlastıgı noktalar farklılasır Ama çarsıda ki insan trafigi asla bitmez hocam. Doğdugumdan beri karşıyakada yasıyorum.

egeturbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    waay samet abi allah utandırmasın eğer izmire gelirsen yardımcı olabileceğimiz ne varsa elimizi bizde bi taşın altına koyarız .Eğer bornova taraflarından bi ev falan düşünürsen yardımcı olurum sana
    www.egeturbo.com
    Turbo asker

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı egeturbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    waay samet abi allah utandırmasın eğer izmire gelirsen yardımcı olabileceğimiz ne varsa elimizi bizde bi taşın altına koyarız .Eğer bornova taraflarından bi ev falan düşünürsen yardımcı olurum sana
    Gıda çarşısında şirketim var. Hırdavatcıların merkezi bana yakın. Geldiğinde yardımcı oluruz.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)