User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Krediyle araç alım-satımıyla ilgili bilgisi olan?

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Krediyle araç alım-satımıyla ilgili bilgisi olan?

Biri sattığım bir aracı almak için kredi çıkarttı bankadan, ruhsat fotokopisi göndermiştim. (garanti bankası) ancak adam bana paranın bir kısmını verdikten sonra noter satışı yapılıp ruhsat adına çıkartıldıktan sonra bankaya o ruhsatla başvurunca bankanın parayı bana verdiğini söylüyor. bu konuda işleyiş bu şekildemidir, nasıldır bilgisi olan varmı? pek aklıma yatmadı önce satış yapılması ve ruhsatın çıkmasının gerekliliği

bu arada şubeden aldığı bir belge var benim adımın ve araç bilgilerinin yazdığı, bedel teslim edilecektir ruhsat alındıktan sonra gibilerinden, banka bunu verirken ben orada olmadığım için onada güvenemiyorum.

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde garantiden 2 ay önce araba aldık denilenler doğrudur bir miktar nakit verip sonrası kredi onaylanıp alıcının adına ruhsat çıktıktan sonra ödenir yani banka ruhsatta alıcının ismini ister ve araca rehin koyulur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bir bankacıyım krediler bölümünde çalışıyorum,garanti bankasının farklı bir uygulaması olabilir mi açıkçası bilmiyorum ama e-rehin uygulamasını geçim ile birlikte noter onaylı satış sözleşmesi ve trafikten çıkan geçici beyan ilede bankanın kredilendirmeyi yapması mümkün.
    ki 0km araçlarda satış yapan bayinin ilgili bankayla anlaşması var ise ruhsat kiş adına çıkmadan bayii taahhütnamesi ilede kredilendirme söz konusu iken saçma geldi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    noterde satışı yaparken , bu olayı da yazdırırsan eğer karşılıklı anlaşmalı oalrak problem olacağını snamıyorum , yani ödemenin şu kadar kısmı şu nedenle alınmıştır geri kalanı şundan sonra ödendikten sonra araç sorumluluğu şu kişiye geçecektir diye. seninde için rahat olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Spawn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    noterde satışı yaparken , bu olayı da yazdırırsan eğer karşılıklı anlaşmalı oalrak problem olacağını snamıyorum , yani ödemenin şu kadar kısmı şu nedenle alınmıştır geri kalanı şundan sonra ödendikten sonra araç sorumluluğu şu kişiye geçecektir diye. seninde için rahat olur
    noter bu şekilde bir işlem kabul ediyor mu? benim bildiğim sadece parayı tamamen aldım, satışı veriyorum olayı var noterde

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    noter soracak zaten paranı aldın mı diye. durumu anlat ona göre yazsınlar ne yazacaklarsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bildiğim kadarıyla noter sen ne istersen onu yazdırıyor , araç alım satımı deyince elindeki hazır şablonu çıkartıyor onu dolduruyor . "emin değilim fakat " bir sorabilirsin .

benim başımdan şöyle bi olay geçti .

s13 ü eskişehirden aldım , ama adam evrakları tamamlayamadığı için istanbula dönmem gerekti .

ben oradaki noterde arkadşıma vekalet verdim , araç alım satım evrak işleri vs gibi yetkiler yazıldı , orada istersen ev alım satım vs de ekleyebiliyorsun yada herşeyi yapabilir diye . buna benzer bişey olabilr belki . sormak lazım .

tekrar söylüyorum emin değilim , yorum yazacak arkadaşlar hemen eleştirmesinler

vtecmaniaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen ilk meşajındaki gibi oluyor olay...ama kredi çıkartacak kişi hangi şubeden çekecekşe o şubeden yetkili kişiyle bi telefon görüşmeşi yapıp durumu teyid ettir...

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım garantide böyle bir durum var iki adam vardı 1 ay önce garantide rast gelmiştim noter satışını borç cıktı dıye yapamıslardı geip subeye bıldırmışlerdi vesayre gibi karısık durumlardı, beraber gidip görüşün şubeyle içiniz rahat olsun
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Noter ile ilgili kısmı açıkçası bilmiyorum fakat; senden aracı alacak kişinin noterin vereceği satış sözleşmesini bankaya beyan etmesi gerekir.Bankada kredi tutarını satış sözleşmesindeki kasko tutarı üzerinden %xx olarak çıkartır.

vtecmaniaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapman gerekenler şöyle olacak

1. önce x bankanın x şubeşinden şenin araban için kredişi onaylanan kişi şana bi yazı vermeşi gerekiyor
    o kağıtta yazan şubeyi arayıp yetkili kişiyle görüşüp durumu teyid ettir

2. noterden şatışı yapın

3. alan kişi trafik şubeden rehin yazışı alacak eline

4. alan kişi kaşko yaptıracak

5. noter şatışı, trafikten alınan rehin yazışı ve kaşkoyla beraber bankaya gidecekşiniz banka belgeleri alacak şenin paranı verecek...

bu kadar

y@sin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten araç sahibine para veriliyor hiç bir şekilde kredi çeken bile parayı alamaz..

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtecmaniaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapman gerekenler şöyle olacak

1. önce x bankanın x şubeşinden şenin araban için kredişi onaylanan kişi şana bi yazı vermeşi gerekiyor
    o kağıtta yazan şubeyi arayıp yetkili kişiyle görüşüp durumu teyid ettir

2. noterden şatışı yapın

3. alan kişi trafik şubeden rehin yazışı alacak eline

4. alan kişi kaşko yaptıracak

5. noter şatışı, trafikten alınan rehin yazışı ve kaşkoyla beraber bankaya gidecekşiniz banka belgeleri alacak şenin paranı verecek...

bu kadar
    banka parayı alıcının hesabına yatırmıyomu ? alıcıda kendi hesabından çekip satıcıya vermiyormu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı F€RH@_T5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    banka parayı alıcının hesabına yatırmıyomu ? alıcıda kendi hesabından çekip satıcıya vermiyormu ?
    hayır direk satıcıya para verilir yada hesabına geçer her şekilde satıcı alır parayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim kafamı kurcalayan adam izmirden geldi arabayı aldı gitti diyelim satıştan sonra, izmir şube den çıkartmış yazıyıda benim adıma olan. ruhsatı burda çıkartamayacak üzerine, izmirdede onun ruhsat çıkartıp kasko yaptırıp bankaya teslim etmesinemi kaldı benim alacağım para?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bullet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim kafamı kurcalayan adam izmirden geldi arabayı aldı gitti diyelim satıştan sonra, izmir şube den çıkartmış yazıyıda benim adıma olan. ruhsatı burda çıkartamayacak üzerine, izmirdede onun ruhsat çıkartıp kasko yaptırıp bankaya teslim etmesinemi kaldı benim alacağım para?
    Kasko satış esnasında telden bile yapılır o problem olmaz.Ruhsat çıkmasınıda beklemenize gerek yok noterden satışı yaptıktan sonra satış sözleşmesi yeterli..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence paranın tamamını almadan arcı teslim etme , ne olur ne olmaz izmire giderken başına bi iş gelir.. vs ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı y@sin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır direk satıcıya para verilir yada hesabına geçer her şekilde satıcı alır parayı
    ilk etapta alan kişinin hesabına geçer para kredi kullandırımında,sonrasında şubeden elden ödeme-eft-havale-vekalet ile satıcıya ödeme yapılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bullet çalıştığım bankada aracı alan kişi şubeye,şubede bana satış sözleşmesini,kendi adına çıkmış ruhsatı,kaskoyu belgelemek zorunda.bende bunları gördükten sonra e-rehin işlemi ile banka rehnini koyup kredi kullandırıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)