User Tag List

Sayfa 1/9 123 ... SonSon
161 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Alerjik Rinit ( Saman Nezlesi ) Sağlık Sorunsalı ?

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow Alerjik Rinit ( Saman Nezlesi ) Sağlık Sorunsalı ?

Herkese merhabalar, sağlıkla ilgili sizlere fikir danışmak istiyorum arkadaşlar..

Bu Alerjik Rinit Saman Nezlesini benim gibi yıllardır çekenler var mı aramız da ?

Bilmeyenler için açıklayım; Genelde bitkilerde ki polenler havaya yayılmasıyla Mart ayı gibi başlar yaz ortasına kadar devam eden illet bir hastalıktır.

Burun akıntısı, geniz akıntısı, gözlerde yaşarma, bolca hapşırık gibi hayat kalitesini düşüren değişik durumlara sokar insanı.

Genelde bunlar için alerji hapları yazılır. Örn: Zytrec-Bilaxten-Desmont-Fixdual bunların demirbaşıdır.

Uzun yıllardır bu illetin aşısı olduğunu duyuyorum ama cesaret edemedim.

Aramız da bu illetle mücadele edip sonuç alan var mı ?

Teşekkür Ediyorum..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Her sene 15 Mart Zyrtec kullanmaya başlarım. Ortalama olarak 4 kutu bitiriyorum. Hiç aralık vermeden kullanıyorum.

İlk hafta inanılmaz uyku yapıyor. 10'da tavuk gibi uyuyorum.

Zyrtec olmadan hayatımı düşünemiyorum

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç aşısını olmadım ama +25yıldır çeken biri olarak tavsiyem asla aynı ilacı uzun süreli kullanmayın bu sizin bağışıklığınızın o ilaca minimalde olsa hafif hafif bağışıklık kazanması demek= zamanla o ilaç fayda etmeycektir.

özetle 2 paket bir ilaçdan bitti ise başka bir ilaçla devam edinki (muhadil olmayan,sadece ismi değil tüm içeriği farklı olacak tabiki) yarın siz bu ilaçlara alışmayın yoksa bu sefer çaresiz kalırsınız.
    iyi niyetle sadece paylaşmak istedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende artık bu illetten bıktım cidden..

Ben Bilexten kullanıyorum hangisi daha iyi çözemedim ama Zytrec güzel kesiyor şikayetleri.

Kullanım şekli olarak sabah akşam mı yoksa sadece sabah mı kullanıyorsunuz hocam ?

Aşıyı düşünüdünüz mü hiç ?

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende uzun yıllar çektim bu illeti, sonrasında burnumda ciddi bir deviasyon vardı onun için ameliyat oldum ve burun içindeki konkavları küçülttü doktor operasyonda.

Sonrasında alerjik reaksiyonlarım çok çok azaldı diyebilirim. Bilemiyorum tabi bunun operasyonla %100 bağlantılı olup olmadığını ama böyle bir tecrübem var.

Eskiden bende zyrtec ve duact kullanırdım çok. Artık neredeyde kullanmıyorum diyebilirim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç aşısını olmadım ama +25yıldır çeken biri olarak tavsiyem asla aynı ilacı uzun süreli kullanmayın bu sizin bağışıklığınızın o ilaca minimalde olsa hafif hafif bağışıklık kazanması demek= zamanla o ilaç fayda etmeycektir.

özetle 2 paket bir ilaçdan bitti ise başka bir ilaçla devam edinki (muhadil olmayan,sadece ismi değil tüm içeriği farklı olacak tabiki) yarın siz bu ilaçlara alışmayın yoksa bu sefer çaresiz kalırsınız.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim hocam.

Konu sağlık olunca herkes tecrübesini paylaşırsa daha hızlı sonuç alacağımızı düşünüyorum.

Ben şahsen bilaxten kullanıyorum, sizin tavsiyeniz olarak bir hap var mı hocam ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende uzun yıllar çektim bu illeti, sonrasında burnumda ciddi bir deviasyon vardı onun için ameliyat oldum ve burun içindeki konkavları küçülttü doktor operasyonda.

Sonrasında alerjik reaksiyonlarım çok çok azaldı diyebilirim. Bilemiyorum tabi bunun operasyonla %100 bağlantılı olup olmadığını ama böyle bir tecrübem var.

Eskiden bende zyrtec ve duact kullanırdım çok. Artık neredeyde kullanmıyorum diyebilirim...
    Çok geçmiş olsun hocam, azalması ne güzel bir durumdur sizi çok iyi anlıyorum.

Bu aşı konusunda bilginiz var mıdır ?

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun hocam, azalması ne güzel bir durumdur sizi çok iyi anlıyorum.

Bu aşı konusunda bilginiz var mıdır ?
    Aşı konusunda hiç bir bilgim yok maalesef. Ama operasyonda çok sancılı geçti onu da söyliyim. Burun kemiğine hiç müdahale olmamasına rağmen 3 gün şirazem kaydı operasyondan sonra

Burun estetiği olanlar, kemiğe müdahale edilenler benim 10 katım zorlanıyordur heralde diye düşündüm buda dipnot olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşı konusunda hiç bir bilgim yok maalesef. Ama operasyonda çok sancılı geçti onu da söyliyim. Burun kemiğine hiç müdahale olmamasına rağmen 3 gün şirazem kaydı operasyondan sonra

Burun estetiği olanlar, kemiğe müdahale edilenler benim 10 katım zorlanıyordur heralde diye düşündüm buda dipnot olsun
    Çok geçmiş olsun hocam.

Allah herkese sağlık versin inşallah..

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı hastalıktan müzdaribim hatta benimkisi dönemsel değil tüm yıl boyunca devam ediyor. Şampuan, sigara dumanı, parfüm, polen , çiçek, toz, kedi vs her şeyden çocukluğumdan etkileniyorum.
    zyrtec ten başlayan serüvenim zaditen ile devam ediyor yıllardır. genel olarak alerjinin bir tedavisi yok aşı falan hiç duymadım.
    kişiden kişiye değişir ancak ben zaditen 2 mg aldığımda beni 3-4 gün götürüyor. ancak ilaç da yaşam kalitemi düşürmüyor değil.
    bir de tecrübe ettiğim bir durum şu ki; oldu ki gece 2-3 kalktığımda alerji başlıyor; burun akıntısı, defalarca hapşırık, göz kaşınması vs sanki uyanmamı bekliyor gibi ancak o gün öğlen 12-1 gibi kesiliyor nedense sanki belirli bir mesai saati varmış gibi. Normal sabah kalkayım yatana kadar devam ediyor eğer ilaç içmezsem.
    Kardeşim de mevsimsel oluyor ben de yılın tüm dönemi. Gerçekten yaşam kalitesini insandan alan bir hastalık ama yaşamayı öğrendim zannedersem.
    MR.EVO53

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben bu sistemi 2 sezon denedim bende çalışmadı. Rezil olduğumla kaldım her toplantı da fırk fırk burun çeke çeke dolandım

Herkes kendi ilacını bulması gerekiyor bu konuda benim görüşüm In god I trust Zyrtec

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de var. Benimki kediye ama. Mevsim gecislerinde ozellikle daha siddetli olur. Bunun tedavisi icin doktorun size alerji tanisi koymasi lazim. Ben tedavi olamiyorum mesela cunku her ne hikmet ise deri uzeri veya kandan bakilmasi fark etmeksizin alerji tanisi konmuyor bana. Testlerde hic bir seye alerjim olmadigi cikiyor. Neyse, ben bilaxten ve kestine kullaniyorum, @Yarbay 'in da bahsettigi gibi ilaca direnc olusmasin diye. Mevsim gecislerinde bazen ilacin etki yetemedigi bir kac saat geciririm. Bu ilaclari da gunde 1 tane, onu da ilaci aldiktan onceki 2 saat, sonraki 1 saat boyunca bir sey yiyip icmeyecek sekilde, ac karnina almak lazim. Ben her halukarda sabah kalktigimda alerjim henuz cosmamis oluyor, uyanmami takip eden 1-2 saat icinde baslamis oluyor, o yuzden evde gecirecegim gunlerin sabahi kalkar kalkmaz aliyorum bu ilaclardan birini.

Asi ile tedavisi icin de, cok kucukken hatirladigim kadariyla annem uber alerjikti, ama oyle boyle degil, toza, polene, her nevi tutun dumanina, yogun kokulara, her tur evcil hayvan tuyune (kopek alerjisi cok nadirmis mesela, benim icin cok normaldi, ogrendigimde cok sasirmistim). Neyse, bahar geldiginde fenalastigi, hastanelik oldugu da oldu. Yogun bakimlik oldugunda doktor tavsiyesiyle tedavisini oldu, sonrasinda ilac dahi kullanmadi. Su an evinde 4 adet kedi ile mutlu mesut yasiyor, alerjiden eser olmadan, ilac kullanmadan. Ama cocuklugumdan hatirladigim kadariyla yillar surmustu bu tedavi, tedavi sirasinda da fenalastigi olmustu. Simdi ne derece gelismistir, bilemiyorum tabi.
    öyle işte.

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar
    bulunduğumuz lokasyonlar aynı ben de bu dönemlerde çok sıkıntı çekiyorum,ismi verilen hapların neredeyse hepsini kullandım,kortizonlu iğne bile kullandım geçen sene doktor yapmayalım çok zararlı demesine rağmen kullandım,bulabildiğim kesin bir çözüm yok ama o iğneyi olunca 1 ay rahatlıyorum,bunun geçme gibi bir durumu yok,bizim bulunduğumuz bölgenin hava sahası çok kirli,alerji zamanlarında doğuda askerlik yaparken böyle bir rahatsızlığım kalmamıştı,tamamen hava ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit geri gelsin flood'i: Burun eti kucultme operasyonunu ben oldum, bende gram etkisi olmadi. Ne iyi yonde ne kotu yonde.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende artık bu illetten bıktım cidden..

Ben Bilexten kullanıyorum hangisi daha iyi çözemedim ama Zytrec güzel kesiyor şikayetleri.

Kullanım şekli olarak sabah akşam mı yoksa sadece sabah mı kullanıyorsunuz hocam ?

Aşıyı düşünüdünüz mü hiç ?
    Ben aşıyı araştırdığımda sene 2001'di. 5 sene düzenli aşı olacaksın demişti doktor. Seyahat vs derken gözüm yemedi girmedim o topa hiç.

Akşam 21:30 gibi içiyorum 22:00 istiklal marşı & kapanış. İlk bir hafta böyle geçiyor. Sonra uyku yapma derdi bitiyor.

SeRKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de var. TÜm sene boyunca belirsiz zamanalrda ortaya çıkıyor.

Bir sürü maddeye alerji çıktı. Köpek, ağaç, polen, ev tozu akarları, mantar vs vs liste baya uzundu.

Aerius kullanıyordum akşam yatmadan içmek gerekiyor. Sürekli ilaç kullanmak istemediğim için belli dönemlerde alıyorum. Doktor aşı ile tedavi mümkün ama sende hangisi ile başlayacağız zor gibi şeyler söylemişti.

Benimde günlük yaşantımı çok etkiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meğersem forumda çoğu kişi de varmış bu sorun yalnız değilmişim

Şaka bir yana bunun aşısı da var ama yaptırıp mükemmel sonuç alanı daha göremedim.

Onun dışında herkesin kendine en iyi uyan ilacı bulması gerekiyor.

Ben Bilaxten kullanıyorum ama şaşırtmak için bünyeyi, Fixdual yada Duackt atacam araya ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aşıyı araştırdığımda sene 2001'di. 5 sene düzenli aşı olacaksın demişti doktor. Seyahat vs derken gözüm yemedi girmedim o topa hiç.

Akşam 21:30 gibi içiyorum 22:00 istiklal marşı & kapanış. İlk bir hafta böyle geçiyor. Sonra uyku yapma derdi bitiyor.
    Yorumların için teşekkür ederim hocam.

Zytrec nedense bende çok iyi etki etmedi.

Duackt-Fixdual deneyecem bakalım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar
    bulunduğumuz lokasyonlar aynı ben de bu dönemlerde çok sıkıntı çekiyorum,ismi verilen hapların neredeyse hepsini kullandım,kortizonlu iğne bile kullandım geçen sene doktor yapmayalım çok zararlı demesine rağmen kullandım,bulabildiğim kesin bir çözüm yok ama o iğneyi olunca 1 ay rahatlıyorum,bunun geçme gibi bir durumu yok,bizim bulunduğumuz bölgenin hava sahası çok kirli,alerji zamanlarında doğuda askerlik yaparken böyle bir rahatsızlığım kalmamıştı,tamamen hava ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
    Seninle aynı şehirdeyiz sanıyorum.

Kortizonlu iğne benide çok rahatlatıyor ama inanılmaz zararlı mecbur kalmadıkça olmuyorum ben..

Dokturun kim ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler