User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 20 ile 35 arası

Konu: pert kaydı hakkında (önemli)

baymustang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim başımda benzer bi sıkıntı var aracın şasi numarası temiz ama plaka pert hemde araç kasko değeri 23 milyar arabada 25 milyarlık pert ama araç tertemiz bu sebeple çok sıkıntı var. en iyisi usta olayı ama alayı sıkıntılı
    GOT DİESEL&TORK

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu araştırma içine girmeden önce aldığım ve gününde geri verdiğim araçta ;
    10 6 2005 çarpma
    5 7 2005 çarpma
    7 6 2006 pert (20295tl)
    27 3 2008 çarpma (900tl)
    11 11 2008 pert (9250)
    6 7 2010 çarpma (9031tl)

şeklinde kabarık bi liste vardı....anlamadıım 20oooliralık pertten sora tekrar kasko yapılmış , sora 9ooolik bi pert daha olmuş ,, en son da 9ooo lik başka bi hasar olmuş...çok ilginç.

dün aynı renk benzer km ama iğrenç jantları olan başka bi vtr la anlaştık.plakadan , şasiden hasar dahil hiçbişey gözükmüyo , aldık boya ölçen cihazı ne var ne yok gördük.beyan edilen yerlerinde macun kalınlığı denilemeyecek boyalar var...farlar solmuş renk çizikten matlaşmış vss ama önemli değil , hepsini hallederim.Kaporamızı bıraktık pazartesi teslim alıyoruz inşallah.

emre yeşil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pert kaydi olan araçlar kasko yapılabiliyor aracın hem pert kaydi vardır hemde risk görüyorlarsa ondan yapmamışlardir. Pert kaydi olan araçlar kasko yapılamaz diye bir kanun yok ayrıca yeni çıkacak olan yasaya göre pert diye birsey olmayacak sadece hasar diye not alacaklar.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk seferki pertte kasko yapılıyor.

Ancak ikinci sefer pert olursa bir daha kasko yapılamıyor. Prosedür bu şekilde diye biliyorum.

ocean0636 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk seferki pertte kasko yapılıyor.

Ancak ikinci sefer pert olursa bir daha kasko yapılamıyor. Prosedür bu şekilde diye biliyorum.
    Bende boyle bılıyorum 1 sefer de kasko yapılıyor

kifanhom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir de şasi no ve plaka eşleşmesi doğru olmayabilir
    yani şasi no yanlış yazılmış olabilir bu yüzden sorgulamada başka aracın bilgileri geliyor olabilir.
    çok rastladım böyle.
    livin' on the edge

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 6 2005 çarpma
    5 7 2005 çarpma
    7 6 2006 pert (20295tl)
    27 3 2008 çarpma (900tl)
    11 11 2008 pert (9250)
    6 7 2010 çarpma (9031tl)

şeklinde kabarık bi liste vardı....anlamadıım 20oooliralık pertten sora tekrar kasko yapılmış , sora 9ooolik bi pert daha olmuş ,, en son da 9ooo lik başka bi hasar olmuş...çok ilginç.

dün aynı renk benzer km ama iğrenç jantları olan başka bi vtr la anlaştık.plakadan , şasiden hasar dahil hiçbişey gözükmüyo , aldık boya ölçen cihazı ne var ne yok gördük.beyan edilen yerlerinde macun kalınlığı denilemeyecek boyalar var...farlar solmuş renk çizikten matlaşmış vss ama önemli değil , hepsini hallederim.Kaporamızı bıraktık pazartesi teslim alıyoruz inşallah.
    arabada tam turşuymuş ya

geçmiş olsun, ya kasko yaptıran biri olmasan, elinde kalırdı o araba son sahibi olurdun gibi

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 6 2005 çarpma
    5 7 2005 çarpma
    7 6 2006 pert (20295tl)
    27 3 2008 çarpma (900tl)
    11 11 2008 pert (9250)
    6 7 2010 çarpma (9031tl)

ahmet bu arabayı alırken bir allahın kuluna göstermediniz mi kardeşim ?

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabada tam turşuymuş ya

geçmiş olsun, ya kasko yaptıran biri olmasan, elinde kalırdı o araba son sahibi olurdun gibi

Alıntı Xdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmet bu arabayı alırken bir allahın kuluna göstermediniz mi kardeşim ?
    şöyle anlatayım , bu sefer ucuza aldığımız geçici bi araç olduğu için o anki fiziksel kondüsyonu dışında çok detaya girmedim.Emin olun 86 mercedes i alırken bile daha çok dikkat etmişimdir ama Piyasadaki denklerinden 4-5 milyar ucuza aldığımdan illaki boya, değişen olacağını biliyodum.Km si kabul edilebilir seviyede (80k), motorda üfleme püfleme yok , gidişte duruşta sıkıntı yok , şanzumanda bi problem yok (bkaç ay önce citro serviste şanz. ile ilgili önemli parçaların çoğu değişmiş , 1000 lira faturası vardı) , bastınmı giden bastınmı duran , yüksek hızda sağa sola çekmeden düz gidip düz duran , 50 lira benzinle bi günde 200km gezdiğim bi araçtı...O da benim için yeterliydi zati.Öncesindede c3ümle eften püften hasarların kaskodan alındığı için yüksek meblağlara ulaştığını ve servistede on numara yapıldıını biliyodum.(5 kaza yaptım.ilk4ü serviste toplandı ve fiziksel olarak sürüşü etkileyici hiçbi problem yaşamadım c3 te)
    Onun için çok takmamıştım yani işin özeti....

Ama kasko yapılamıyo olması ve pert kaydı olması bulandırdı midemizi.Neyse iade ettik aldık paramızı.Yeni c2mi aldım bile

Neyseki bunun lokal boyalar hariç hiçbişesi yok , tramerde hasar kaydı dahi yok , mutluyum , huzurluyum

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    axa dan pert olmuş bir arabaya ankara sigortadan tekrar kasko yaptırdık 5 yıldır sorunsuz biniyor arkadaşım kısaca pert olan arabaya her şirket kasko yapmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bursa ya taşının en güzeli daha araba gelirken söylüyo ustalar
    İNSANLAR VERDİĞİNİZ DEĞER KADAR DEĞERLİDİR FAZLASI DEĞİL

onurars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Xdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer pert kaydı yoksa...Yazan mıktarlara takılmayın 2 hafta önce kamyon lastıgıne çarptım hıc bır sey olmadı araba ıste on tampon kırıldı arkasındaki radyatör ezildi bir kaç tane hortumu yırtmış.Bende ne war ne yok alayını sıfırı ile değiştirdim 7.000 lira yazmıs şerefsizler kaskom olmasa tampon dahil en fazla 1.000 1.500 e hallederdım bunları fazla fazla sölüorum.şimdi arabada boya yok 7.000 lira masraf wa,gözükuor 5.000 km araba... yani söliyeceğim odur ki pert kaydı yoksa yazan mıktarlara takılmayın...komple gösterin arabayı...pert kaydı warsa zaten ciddidir.
    yazın bir akrabamla arabayı bayiden sıfır çıkardık 52.km de kamyon lastigine çarptık senin gibi,tampon 5cm çatladı,radyatör ayagı kırıldı,tamponun ızgarası çıktı kaskodan yaptırdık hasar 2750

erkanayasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet en doğrusu hasar s şase nosu yazıp yapılabilir. benim başıma gelende acente aracın agırlıgını şase nosu diye okuyup 4 haneli bi şase nosu yazmıştı bizim araca plakada sorunca bir sürü hasar ve pert kaydı gözüküyodu. başka bi aracın şasesin son 4 düyle çakışıyomuş sonradan poliçeyi düzeltirdim. kayıt normale döndü. yani bunu tersi yapıp kaskoyu şase nosunu değiştirip yaparlarsa sen plakayı mesaj atınca araç kaydı temiz cıkabilir. onun için en güzel sorgulama şase numarası ile yapılan plakaya güvenilmez.

olcay_bora
    Misafir
    sigortacı dio pert olmuş bi araba trafige nasıl çıkmış dio bi kez daa perti var fln ruhsat bile çıkmaz dio. ama arac trafikte ruhsatlı gezior ve sigortası var muayenesi var hatta suan kaskosu var işin garibi. be nanlamadım bu işten bişey

M.A.D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arabayı kim kullanmış abi yaaa D
    Mehmet Ali DİNÇ

M.A.D Custom Stickers

olcay_bora
    Misafir
    fantazileri geniş biri oldugu belli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)