User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Sony Erricsson Xperia Arc Vs İphone 4

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1ghz demek ıstemıstır arkadas

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu telefonu kullanan var mi yarin iphone 4 verip bunu ve yaninda blackberry 9780 almayi planliorum ipad 2 kullandigim icin iphone gereksiz gelmeye basladi...

Serkan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahsedilen telefon incelediğim bir telefon, bence samsung galaxy s 2 yi bekleyin...

crxvtec
    Misafir
    sony cok sevdıgım bı markadır beğenıyorsan onerırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galaxy S 2 güzel de hem çok pahalı,hem de tipini beğenmedim

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki arkadaşım kullandı Xperia modelini son kullananda fazla memnun degil,iki kişide dokunmatikliginde sıkıntı var diyordu ikiside sıfır almıştı
    imzasız..

DoguErdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burda önemli olan kullanırlık ve market uygulamaları market uygulamaları malesef türkiyede android işletim sistemi olan telefonlarda kısıtlı ama ios işletim sistemine sahip iphonelarda sınır yok gibi bi duruma geldi artık birde şöle bir şey var iphone ekran olarak çok çok üstün çünkü retina ekran kullanıyor yani sıfır piksel gibi birşey ekranda o ufak kare pikseller gözükmüyor ve iphonun yeni çıkaracağı ios 5 işletim sistemiyle iphone başka bi hal alıcak kullanırlık daha basit olucak ve blackberry gibi iphone arası mesajlaşma imkanı sunucak bence iphonedan şaşmamak lazım satarkende para ediyor

facia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Android telefonlarda HTC sense yüzünden HTC tercih edilmeli bence ...
    Everyday I ** Çapulling!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xperia Arc'ı aldım bugun... Dediğim gibi iPad 2 oldugu için iPhone'un hiçbir anlamı yoktu,bu sebeple değiştirdim.

İlk izlenim olarak ;
    +Kamerası iPhone'u katlıyor.
    +Menü efektleri çok güzel ve canlı,hızlı.
    +Sony Bravia Engine Mobile LED Ekran ın iPhoneun Retina displayinden hiçbir farkı yok.Çözünürlük çok yüksek (480 x 854 pixel - iPhone 480x960),güneş ışıgında rahatlıkla okunuyor.
    +Tasarım çok şık , ince ve çok hafif.
    +Anında facebook,google sync
    +MobileMe gibi 65€ değil,bedava olan Sony Sync hizmeti.. ve bu hizmeti sony olmayan bir telefonda da kullanabilme imkanı..
    +Hotspot oluşu
    +4.2" ekranı

-Tasarım şık,ancak plastik kalitesi çok iyi dğeil,telefonun özellikle kilit tusuna basarken gıcırdaması çok sinir bozucu.
    -Telefon görüşmelerindeki ses çok yeterli değil.
    -Dokunmatik hassasiyeti iPhone ile aynı olsa da klavyede yazı yazarken sizin hızınıza yetişemiyor oluşu
    -Alttaki tuşlara basarken yanlışlıkla ekrana dokunmanız..

Ancak pişman değilim,iphone'u aratacağını hiç düşünmüyorum.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İpad'in olmasa aratırdı inanki ama bende de aynı problem var şuanda hem İphone 4 hemde İpad 2 kullanıyorum ve İkisi sanki aynı gibi geliyor ama telefonu değiştirmeye kıyamıyorum daha sonra sıkılırsam belki
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun çok inceledim bende , Lakin kısmetse LG Optimus 2x veya Optimus Black düşünüyorum,özellikleri cpu hızları vs. dehşet gibi duruyorlar.

Deagles48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samsung Galaxy S2 derim ben 1ghz 1gb ram 8MP kamerası ile 1080p HD video çekimi 27megabite kadar hız destegi bluetooth 3.0 4.3 amoled plus ekran andorid 2.3 gingerbread felan mükemmel alet yakında iPhone 4 ümü satıp almayı düşündügüm bir alet

NETMAR
    Misafir
    özellik falan beni çok ilgilendirmiyo fakat iphone çok kullanışlı bir telefon 3 yaşındakı cocuk bıle kullanır o derece.

ben ilk iphone çıktıgından beri kullanıyorum, sıkıldıgım zaman başka telefonlar denedim ama hep iphone a geri dondum.

ben her turlu tercıh ederım en azından sıkılıp sattıgın zaman zarar etmezsin. benim elimden en az 30-35 iphone geçti bir kaç tane bozuk çıkan dısında hıc zarar etmedim. vti gibi 2.el piyasası saglamdır. sony alırsan 2 ay sonra zarar ederek satarsın

CagkaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    android sistem konusunda HTC Desire HD bulabilirseniz HTC Sensation (çift çekirdek işlemci) tavsiye ederim.

Yıllardır Sony-Ericsson kullanıcısıyım sonyler gerçekten çok dayanıklı ama hep bir uygulama eksikliği bir uyumsuzluk vardı.

Yaklaşık 1 ay önce HTC Desire HD aldım aşırı mutluyum.1Ghz işlemci 700 küsür mb ram ve HTC sense özelliği iphonu ekran konusu hariç her konuda geride bırakıyor.Ekran konusuda sadece görünütü kalitesi; HTC'nin ekranı çok başarılı ama iphone ayrı bir boyutta.Onun dışında HTC'nin ekranı daha duyarlı daha büyük (4.3 inc)

Son olarak eğer ekran ışığını otomatik yaparsanız pili 2 gün gidiyor.

HTC Sensation - HTC Desire HD - SE arc olurdu tercih sıram

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NETMAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özellik falan beni çok ilgilendirmiyo fakat iphone çok kullanışlı bir telefon 3 yaşındakı cocuk bıle kullanır o derece.

ben ilk iphone çıktıgından beri kullanıyorum, sıkıldıgım zaman başka telefonlar denedim ama hep iphone a geri dondum.

ben her turlu tercıh ederım en azından sıkılıp sattıgın zaman zarar etmezsin. benim elimden en az 30-35 iphone geçti bir kaç tane bozuk çıkan dısında hıc zarar etmedim. vti gibi 2.el piyasası saglamdır. sony alırsan 2 ay sonra zarar ederek satarsın
    Katılıyorum iPhone'un piyasası çok iyi okadar çok zarar ettirmiyor bende daha önceden 1.300TL ye HTC HD2 almıştım 2ay sonra 800TL ye zor sattım

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    resim çekmiyorsanız

htc sensation daha ötesi yok

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

G.S.İ_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3,5 yıldır sony ercsson p 990 i kullanıyorum halen emekli olmadı alet.O zamandan 3g destekliyordu ama artık değiştirmek istiyorum. Aldığımda 1500 ytl di faturada sımdı 50 ytl etmez heralde.güncellemeler İphone larda otomatik diğerleri soruyor ve yapıyor yanılmıyorsam.su an aktıf olan 3g nın 4g ye gectıgınde sadece yazılımla yenılecek olması guzel bır olay telefoncuya sormustum.

ama artık fazla özellik aramıyorum nokia c3 diye bir modeli var e 72 lere benziyor kulanan var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada beyler cogu frima son kozlarını oynadı sıra Apple'da xperia Arc galaxy s2 nin rakibi iPhone 4 degildir yeni çıkıcak olan iPhone modelidir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Selamlar... Vaktim bol,canım sıkkın,dedim bari forumda takılayım,vakit öldüreyim,buraya aldıgım Sony Xperia Arc'ın incelemesini yazayım,belki almak isteyen olur,düşünen vardır vs..

Yazı bana aittir alıntı vs. değildir,tamamen şahsi görüşlerimdir.Reklam vs. için değil,bilgilendirme içindir.

Tabakta kalan son erik...

Yıllar önce tanıştım Ericsson ile.. O zamanlar annem GH388 mi ne öyle bir model kullanıyordu..Boyu 2 iPhone boyu gibi,kocaman anteni,bir satır ekranı , hayallerimin telefonu idi.. Sürekli kurcalayıp duruken birkaç sene sonra T20 aldım...T28 e geçip bir daha Ericssonun yüzüne bakmadım... En son aldıgım Sony olmuş Ericsson W880i idi,gerek tipi,gerek kalitesi ve menüleri ile beni çok cezbetmiş, E71 satıp yerine almış ve uzun süre kullanmıştım... O gün bu gündür hiçbir Sony Ericsson modelini kullanmadım,Xperia 10 u bir kez media markt'de gördüm ve nefret ettim,takılan menü geçişleri , sapıtan uygulamalar vs. derken kaçtım gittim iPhone aldım...

Ve bu da taa ki iPad 2 alana kadar.. iPad 2 yi aldım , herşey aynı oldugu için iPhone u kullanmaz oldum.. Düşürdüm,gözüm gibi baktıgım telefonun yan kısmı göçünce iyice soğdum.. Kız arkadaşıma telefon alma planlarım vardı,bende iPhone 4'ümü satıp , yurt dışından bir Xperia Arc , burdan da kendisine bir Blackberry Bold 9780 alıp hem onu sevindirdim,hem kendimi.. Evet,bu Sony benim için tabakta kalan son erik.. Eğer yine olmamışsa,ebediyen hoşçakal diyeceğim markaya

Neden Arc?
    iPhone verip neden Arc aldın? Dediğinizi duyar gibiyim..Hemde Xperia'dan nefret ederken? Uzun uzun baktım,iPhone yeterince doyurmuştu beni,gerek uygulama gerek sistem adına.. Artık sadece tarz , herkesde olmayan ve büyük ekran birşey bakıyordum..HTCLer çok kaba geldi,Samsungdan zaten topuk , Allah ne verdiyse uzak duruyordum.. Bir de baktım ki Xperia Arc diye , zarif mi zarif birşey çıkmış.. Her ne kadar adı irite etse de,gidip inceledim.. İncelediğim an satın aldım..

Gelelim incelemeye artık Telefonun arka yüzü yay şeklinde,kavisli plastikten yapıldığı için adı yay anlamına gelen Arc. Resimlerden küçük gibi duran telefon aslında iPhone yanında deve gibi kalıyor.. 4,2 inç ekranı ile LCD TV gibi.. TV gibi,çünkü telfonun ekranı bile Sony'nin HD TV serisi Bravia'dan alınmış Mobil bir versiyonu,ismi de"Bravia Mobile Engine" .

Şekil itibari ile,tabiki görecelidir,ancak iPhone dan çok daha zarif,ince mi ince,ve şaşırtıcı olarak çok çok hafif idi. Telefon 117 gram ağırlıgında. Kullanılan malzeme uzaktan çok kaliteli görünse de , elinize aldıgınızda plastik hissiyatı malesef var,ve kilit tuşuna basarken "gıyyyk" diye gıcırdaması da hiç hoş olmamış. Fakat arka kapagın sedefli boyası güneş ışığında muhteşem görünüyor..(benimki midnight blue renginde) Arc şeklindeki tasarım gerçekten kusursuz. Anlamsız olan kamera yeri(neden simetrik yapıp sony ercisson logosunun karşısına koymamışlar da alakasız bir yerde anlamak güç) sinir bozucu bence. Telefonun en ucunda oldugu için çekim yaparken telefonu tutmak biraz zor.

İlk izlenim olarak telefon çok ince. Bir Smartphone'dan beklenilmeyecek derecede,ve sanırım en ince smartphone. İnceliği 8,7 mm . (Bu ünvanı Galaxy S2 ye kaptırmış - 8,49 mm) . Ön yüzde 3 adet tipik Xperia tuşu (geri,home ve menü) , üstte kilit düğmesi,ki minicik - basması zor - ve HDMi çıkışı , yan yüzlerde minyatür olsaymış dediğiniz kamera tuşu (ki felaket zor basması-ve neden kamera gibi gidip de en köşeye koymuşlar anlamam..) , + - ses tuşu , USB girişi diğer yanda 3,5mm jack girişi yer alıyor. Ekran yeterince! büyük. Arka kapakta bahsettiğim saçma ötesi kamera ve yine saçma ötesi bir yerde duran LED Flash , 2. mikrofon (arkadan gelen sesleri algılayıp sesi ayarlıyor hesapta) , en altta bir speaker bulunuyor.

Dış görünüm olarak sanırım sayabileceklerim bunlar.. Telefonun tipi karizma ve sıradışı ancak keşke mazleme kalitesi biraz daha yüksek olsaymış.. Ve belirtmeden geçmeyeyim,en sinir oldugum şey arka kapagın kırılacakmış gibi çıkıyor olması..

İçeri girdiğimizde;
    Android kullanmak ve ne oldugunu öğrenmek amacıyla telefonun Android'in yeni çıkan "Gingerbread" 2.3.2 versiyonu olduğunu duyunca balıklama atladım diyebilirim. Bu işletim sistemi iOS'u pek aratmıyor açıkçası.. Herşey çok hızlı- sayılır. Menü efektleri çok harika,geçişler çok hızlı...Telefonun kalbinde 1GHz saat hızında çalışan Quallcomm Snapdragon işlemci , 512 MB Ram var. (iPhone 4 ile aynı)
    Ancak neden bilinmez,uzun rehberimde,uzuuuun web sayfalarında ve klavyede kasmalar yaşanmıyor değil. Özellikle klavye kesinlikle yazı hızıma yetişemiyor. Bunun dışında tüm Widgetler,animasyonlar,animasyonlu duvar kağıtları,TimeScape gibi özellikler akıcı ötesi. Galeri hızlı,ancak iPhone hariç her telefnda oldugu gibi resimler birkaç saniye sonra gerçek çözünürlüklerine ulaşıyor.

Android hakkında fazla bilgim olmadıgı için çok detaylı birşey yazamayacağım,fakat uygulama ve program adına iPHone da olan çoğu oyun ve uygulamayı indirdim..Store Türkiye'de kısıtlı olsa da herşey bedava.Blackmarket uygulaması ile yurt dısı store'u açabiliyorsunuz.

Benim en hoşuma giden şey uzun süreden sonra animasonlu duvar kağıtları görebilmek oldu..Keşke iPhone'da da olsaydı diyorsunuz.Telefonda yüklü olan uygulamalara gelirsek , Timescape , Facebook, Google Maps ve Google 3D Navigasyon , Google Talk , Gmail , Google Latitude , Sony Sync , Track ID , YOuTube , WhatsUpp , PostCard , Office Suite , Dropbox , tune In radio , Photoshop Express, Ninjump gibi uygulamalar...

Teker teker uygulamaları saymayacağım zaten biliyorsunuzdur çoğunu.

Devam edelim!

Telefonun ekranı bahsettiğim gibi Sony Bravia Engine adında bir ekran. 16 milyon renkli TFT , 640x854 çözünürlüğe sahip. iPhone 4'teki muazzam Retina display ile kıyasladığımızda arada yalnızca 146 pixel fark var (640x960) evet,Retina kadar olmasa da,bu ekran Samsung Amoled'den falan iyi. Hiçbir şekilde pixeller görünmüyor,parlaklıgı muhteşem ve güneş ışıgı altında çok okunabilir. 4,2 inç oldugunu düşündüğümüzde iPhone ekranından daha kolay okunabilir oldugu kesin. EKran iPhoneda oldugu kadar hassas dokunmatiği ve multi-touch desteği ile hiçbir eksik bulundurmuyor.. ekranın kişiselleştirilebilir olması bnce cok yararlı..Saat,hava durumu,haberler,resimler,çerçeve aklınıza ne gelirse koyabiliyorsunuz.

Kamera,telefonun en büyük kozu. 8,1 megapixel olmasının yanı sıra, Sony Exmor R görüntü işlemcisi kullanıyor olması onu rakiplerinden ayırıyor . Resimler çok canlı ve net. Kamera tuşa bastıgınız an çekiyor,beklemiyor olması çok büyük bir artı. Kameradaki gereksiz "negatif,sepya,siyah beyaz" gibi saçma ayarlar yerine,ihtiyacınız olan ayarlar mevcut , makro modu,yüz algılama,sahne vs. Video olarak 720p boyutunda videolar çekebiliyorsunuz. Fakat codeclere gelince Sony sınıfta kalıyor. Eğer divx,mkv veya avi filmleri izlemek istiyorsanız onları önce sonynin software ile kendi uzantısınıa çevirmeniz gerekiyor.

Sörf yapalım...

En büyük korkum iPhone gibi bir tarayıcısı olmaması olurdu herhalde.. Çünkü bütün okul hayatım boyunca Safari nin nimetlerinden yararlanıp tüm derslerimi sayesinde geçmiştim.. Fakat öyle olmadı,çok daha güzel bir tarayıcıya sahip Xperia bu işi devam ettirecek sanırım.. Bir kere Adobe Flash Player 10.1 desteği olması zaten işi bitiriyor. Bunun dışında 4.2 inç ekranda gezinmek iPhonea göre oldukça kolay... Şu ana dek açamadığı web sayfası olmadı. HSDPA ile çok hızlı bağlantı gerçekleştirebiliyor,ki sanırım bu iPhone'da yoktu. iPhone gibi Hotspot olabilmesi birçok kullancı için önemli olsa gerek.. 8 bilgisayar aynı anda Xperia üzerinden nete girebiliyor...

Arama kalitesi yeterli..2. mikrofon bahsettiği gibi çalışıyor mu bilmem ama sesler net ve doğal..Bir sorun göremedim.

Pili 1500 mAH ve tam şarj ile full kullanımda 1 gün gitti.

Daha da uzatıp sizi sıkmayacağım..Kısaca özetlersek ;

+Şık ötesi tasarım,zarif duruş,incecik ve tüy gibi oluşu.
    +Kocaman,net ve parlak ekranı Retina veya SuperAmoled'i aratmıyor.
    +Android 2.3.2 oluşu ve 3.0'a yükseltilebilecek olması.
    +8,1 mp kamerası
    +Adobe Flash Player 10.1 desteği

-Plastik kalitesi yüksek değil.
    -Avi,divx,mkv formatlarını desteklememesi.
    -Ön kamera-dolayısı ile görüntülü konusma yok
    -Keşke S2 gibi çift çekirdek işlemci olsaymış..
    -Yandaki tuşların çok zor basılıyor oluşu
    -Klavyenin sizin hızınıza yetşemiyor oluşu

ben iPhone 4 verip bu telefonu aldıgıma pişman olmadım henüz.. Şimdilik gayet iyi gibi duruyor,bakalım zaman ne gösterir

Daha detaylı bilgi , inceleme ve fotoğraflar için ;

Sony Ericsson Xperia Arc review from TechRadar UK's expert reviews of Mobile phones

Video inceleme :

Sony Ericsson Xperia Arc review -- Engadget

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)