User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: vizede çift renk problemi?

aliyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

vizede çift renk problemi?

arkadaşlar geçen hafta kız arkadaşımın aracınız vizeye göndertmiştim bi yakınım ile. aracçta 2tane ağır kusur çıkmış araç reno twingo araç mavi renkte fakat tamponları gri renkte ve orjinal olmasına rağmen ürün etiketi farklı die ağır kusur saymışlar. diğer ağır kusur ise araç farklı katogori yazıyor %7 fark var diyor bunu ben anlamadım
    bu iki problemi halletmem için ne yapmam gerekiyor? sanırım ya tamponarı boyatcam yada ruhsatı deiştircem ama şahin doğan onlarında tamponu fix siyah onlardamı bu işlemleri yaptırıyolar anlamadım

cembasmaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyice cılkı cıktı bu TUV muayene istasyonlarının, ayıptır ya gecirmemek için sürüyle bahane başka bir şey değil...

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İçeriden adam bulmak en iyisi artık bunlar işin şeyini çıkardılar.Neymiş trafikte güvenlikmiş ulan tamponun rengi farklı olsa ne olmasa ne?Hem balataları bitik , motoru ölü,slick gibi olmuş lastikli araçları geçiriyorsun muayeneden sonra güvenlik diyorsun olaya bak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın tampon renkleri farklı olunca kategori farklı diye kusur yazıyorlar bende şahit olmuştum bir aracın tamponları fabrika çıkışı farklı renkteydi onada sizin bahsettiğiniz araç gibi kusur yazmışlardı zaten kusursuz araba geçirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar ego tatmin ediyolar heralde.

s2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki renk için ek1 diye bi form dolduruyorsun benım bıldıgım ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muayeneden nasıl geçiliyo bilmiyorum ama ruhsata işletmek için önce bir ek-1 formu doluduruyosun ruhsatın tek sayfasının değişmesi gerekiyo ondan sonrada tespite gidiyosun muayene harcı yatırıyosun bide yanılmıyorsam aracı boyattığın yerden fatura alıyodun onun vergisini yatırıyodun tabi bunlar ruhsata işletmek için muayenedende ruhsata işletmeden geçilmez sanırsam

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renaulttan orjınaldir gibilerinden bir yazı alırsan sanırım çözersin bu işi..
    Bunun gibi bir cahilliği siteden meganers in jantlarına yapmışlardı o öle halletmişti sanırım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ewt bnde öğrendim ek-1 formuyla beraber muayeneye götürmek gerekiyormuş sanırım.muayenede geçirip yeni ruhsat çıkarılcağını söylediler kaçacak yine anlaşılan bize

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Xdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renaulttan orjınaldir gibilerinden bir yazı alırsan sanırım çözersin bu işi..
    Bunun gibi bir cahilliği siteden meganers in jantlarına yapmışlardı o öle halletmişti sanırım...
    ewt bunu bi arkadaşımda söyledi. bende önce reno servisini aramayı düşünüyorum olmadı netten orjinal fotolarını indirip gidip göstercem yetkiliye

-batu- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim arabamın tamponlarıda siyah, 15 gün önce kusursuz geçtim muayneden.

DetailEF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aralarında gerçekten zıtlık var, bu araba bu haliyle tek seferde muayeneden geçti Tabii arka koltukları takılıydı

Anladık hepiniz kralsınız da, tahtta üst üste mi oturuyorsunuz

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ST-max Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçeriden adam bulmak en iyisi artık bunlar işin şeyini çıkardılar.Neymiş trafikte güvenlikmiş ulan tamponun rengi farklı olsa ne olmasa ne?Hem balataları bitik , motoru ölü,slick gibi olmuş lastikli araçları geçiriyorsun muayeneden sonra güvenlik diyorsun olaya bak
    Alıntı emre-e Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın tampon renkleri farklı olunca kategori farklı diye kusur yazıyorlar bende şahit olmuştum bir aracın tamponları fabrika çıkışı farklı renkteydi onada sizin bahsettiğiniz araç gibi kusur yazmışlardı zaten kusursuz araba geçirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar ego tatmin ediyolar heralde.
    kaç kere muayne araç götürdünüz geçler ileri geri konuşuyorsunuz

o tarz araçların geçtiğigi ve geçirildigini düşünüyorsan bakanlıga ilgili kurulları şikayet et burada boşa hayıflanma

kusurlu geçse banane geçmese banane ben yönetmelige göre işimi yapıyorum

hani bir laf var hozora sormuşlar tavukmu yumurtadan yumurtamı tavuktan diye horazda ben ... yapar geçerim gerisine karışmam demiş bizimkide o hesap

hergün onlarca kendibi bilmez organlarla uğraşıyoruz aldıgımız para 1000 tl herkes bildigi konuda konuşsun can sıkmasın

can ve batunun tamponları orijial siyah elbette sıkıntı çıkmaz

sizin araçın rengi orijinal ise gerizekalı galeri araçı trafıge çıkartırken neden çiftrenk diye işletmemiş sanki paramı aldılar bunun için her tamponu boyalı gelipte bu orijinaldiyenen inanılmaısnı beklemeyin bizde orijinalliginden eminsek zaten ses çıkarmıyoruz

yapnız gerek ek 1 gelgesi doldurup muayne tekrarına gitmek katagori farkı araç sınıfı ile alaklıdır renkle alaksını çözemedim ortada bir yanlış varsa şikayetci olmanız lazım ki yanlış düzeltilsin + olarak haklarınızı aramak istiyorsanız yetkili ile görüşün eminim doğru ve uygun olan bicimde size yardımcı olacaktır

kusurlarınız araç rengi farklı

diğeri ise katagori farkı sizin aracın M1 olması gerekiyor ruhsatta N1 felan yazmış olabilirler oda kamyonettir vb katagori araçda yazmışta olabilirler
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    twingonun bazı modellerinde siyah yerine orjinalden gri tamponlar. gerçekten çok ilginç.hiçmi görmediler acaba. bence çift renk felan işletmeye uğraşmayın alakası yok bildiğin plastik tampon gri yetkili servisten yazı alıp gösterin. yalnız fotoğraf felan çıkartıp denemeyi düşünüyorsanız belgeleri vermeden gidip konuşun sorun bence çünkü bu seferde geçemezseniz 135tl ücreti yeniden ödemek zorunda kalırsınız..

RottingChrist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

o tarz araçların geçtiğigi ve geçirildigini düşünüyorsan bakanlıga ilgili kurulları şikayet et burada boşa hayıflanma

hani bir laf var hozora sormuşlar tavukmu yumurtadan yumurtamı tavuktan diye horazda ben ... yapar geçerim gerisine karışmam demiş bizimkide o hesap

hergün onlarca kendibi bilmez organlarla uğraşıyoruz aldıgımız para 1000 tl herkes bildigi konuda konuşsun can sıkmasın

sizin araçın rengi orijinal ise gerizekalı galeri araçı trafıge çıkartırken neden çiftrenk diye işletmemiş sanki paramı aldılar bunun için her tamponu boyalı gelipte bu orijinaldiyenen inanılmaısnı beklemeyin bizde orijinalliginden eminsek zaten ses çıkarmıyoruz

yapnız gerek ek 1 gelgesi doldurup muayne tekrarına gitmek katagori farkı araç sınıfı ile alaklıdır renkle alaksını çözemedim ortada bir yanlış varsa şikayetci olmanız lazım ki yanlış düzeltilsin + olarak haklarınızı aramak istiyorsanız yetkili ile görüşün eminim doğru ve uygun olan bicimde size yardımcı olacaktır

ferit hasta hasta kasma kendini. benim araç 8 renk yardımcı olabilcen mi bana? serviste tanıdık var araç rengarenk diye yazı alır gelirim yanına olmazmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RottingChrist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ferit hasta hasta kasma kendini. benim araç 8 renk yardımcı olabilcen mi bana? serviste tanıdık var araç rengarenk diye yazı alır gelirim yanına olmazmı?
    kasmak degilde abi her konuda açıklıyoruz yinede hakaretin bini bin para en azından genelleme yapılmasa insanın gücüne gitmezde her zaman bir olmuyor ve bizim türk milletinin bilsede bilmesede konuya yorum yapma hastalıgı

sen arabayı getirmesende olur abi ruhsatları getir bi buluşmaya ben muayne yapar sana geri veririm usulsuz ya tüv nede olsa, egomuda gider başka araçlarda tatmin ederim sen yabancı degilsin

RottingChrist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kasmak degilde abi her konuda açıklıyoruz yinede hakaretin bini bin para en azından genelleme yapılmasa insanın gücüne gitmezde her zaman bir olmuyor ve bizim türk milletinin bilsede bilmesede konuya yorum yapma hastalıgı

sen arabayı getirmesende olur abi ruhsatları getir bi buluşmaya ben muayne yapar sana geri veririm usulsuz ya tüv nede olsa, egomuda gider başka araçlarda tatmin ederim sen yabancı degilsin
    ben şahsım adına mesajı aldım. saygılar,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kusura bakma frid genelleme konusunda haklısın heryer bir değil bizde galericiyiz o yüzden bende şimdiye kadar çok araç götürdüm muayeneye hatta nerdeyse anadolu yakasındaki bütün istasyonlarada gittim ama herkes sen gibi uygunluğa göre araç bakmıyo bazı arkadaşlar sırf inat olsun diye yoktan kusur yazıyo sende az çok duymuşsundur insanın haksızken (haksızken diyorum tabi kusurlu arabayıda öyle geçirmiyo diye adama bişey demiyorum)haksızken aracının muayeneden geçmemesi canını yakıyo ondan sonrada genelleme yapıyo tekrardan söylüyorum kusura bakma genelleme yaptığım için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kusurlarınız araç rengi farklı

diğeri ise katagori farkı sizin aracın M1 olması gerekiyor ruhsatta N1 felan yazmış olabilirler oda kamyonettir vb katagori araçda yazmışta olabilirler
    araç galeriden deil sahibinden alınmış ve daha önce bu şekilde vizeden geçmiş ama arabadan anlayan herkez bilir twingoların çoğunun tamponu ya siyah yada gridir.
    baştada dediğim gibi 2 kusur var 1.si renk 2.si katagori farkı, sanırım dediğin gibi aracın ruhsattaki katagorisi farklı daha inceleyemedim ama bu aracın ruhsatı çıkıyor daha öceden rengi ve katagorisi sorun çıkarmadan vizeden geçiyor da şimdi değişen ne yine bisürü masraf yeniden ruhsat çıkarılcak garip valla.
    yetkiliyle görüştüm ama aynı şeyleri söyleyip duruyor ordaki yazanları halletmeden getirmeyin diyor. burdanda şu sonuç çıkıyor birazda kontrol elemanının insiyatifine kalıyor başka bi istasyondan geçerken bi başkasından geçmiyor enteresan
    yinede yardımın için saol

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @emre-e :

m1 sınıfı otomobiller 2 yılda bir muayne oluyor bu kusurlarda son 2 yıl içinde çıktıgından daha önceden geçmesi çok normal

gri denilen bu resımdeki sağdan 2. araç gibimi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)