User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Isitme cihazi ?

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Isitme cihazi ?

Annemin duyma sorunu vardi ve iki gun once oZel bir hastaneye goturdum nedir ne degildir diye ogrenmek icin. Yaklasik yarim saat suren bir sesli muayene sonrasinda ozellikle sag kulaginda yaslanmaya bagli olarak ( 62 ) duyma bozuklugu teshis edildi ve doktorumuz isitme cihazi tavsiye etti. Annem oyle birsey kullanamam dedi ve doktor teknolojinin ilerlemesi ile kulakta varligi ile yoklugunu hissetmeyeceksiniz dedi.

Hicbir bilgimiz yok. Nedir bu isitme cihazi? Alirken neye dikkat etmek gerek? Markasi onemlimi? Ben Abd den ali Tr ye gonderenilirmiyim? Teknik olarak nelerine dikkat etmek,kac db.. Vs tercih etmek gerek? Ve son olarak nerelerden alinabilir?

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıp gönderemezsin bildiğim kadarıyla, takılacak kişinin kulağının kalbına göre yapılıyor galiba ve ona göre ayarlanıyor.
    Kulak içi olan ve varlığı cidden hiç anlaşılmayan cihazlar var.

Markasını öğrenip mesja atarım sana.. Geçmiş olsun..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emre geldigimde gorusemedik bi turlu kusura bakma tamam kardesim bekliyorum cevabini.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde babam ayni sorunla karsi karsiya kendisi 55 yasimda ve ben takmam oyle cihaz flan diyor konuyu takipteyim fiyatlari falan ne kadara mal oluyor acaba assagi yukari bilgilendirirseniz sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yaklasik fiyatlari sordun dr a 400e de cihaz var 10bin tl yede var dedi. Benim ogrenmek istedigim onemlimolan sey nedir bu cihazlarda? Markami, kullanilan malzememi, varsa desibel vs artik ne deniyorsami ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben müzik dinlemek için kulak içi kulaklık almıştım baya iyi bir fiyata, markası Phonak . Sonradan öğrendim ki asıl işleri işitme cihazılarıymış.

Konuya çok hakim değilim ama isterseniz markayı bir araştırın .

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yaklasik fiyatlari sordun dr a 400e de cihaz var 10bin tl yede var dedi. Benim ogrenmek istedigim onemlimolan sey nedir bu cihazlarda? Markami, kullanilan malzememi, varsa desibel vs artik ne deniyorsami ...
    Abi bu cihazlarsaki mantik ney acaba disaridan gelen sesi arttirip kulagin icine vermek sanirim. Baska mantikli bi calisma sekli gelmiyor aklima yada beyine yolladigi frekanslarlami isitme duyusunu arttiriyor acaba. Senin bi fikrin varmi cihazlarn calisma sistemi hakkinda ?

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle işitme kaybının şekli önemli , kalın yada ince seslerde yada arka plan seslerindeki kayba göre cihaz seçilmeli , marka yada özellik olarak.
    Teşhisin konduğu hastane yada doktorun bağlantısının olduğu bir işitme merkezi illaki vardır. Onların yönlendirmesine göre hareket etmekte fayda var.
    Cihazı almaya gittiğinizde işitme test grafiğini mutlaka yanınızda götürün. Kaybın şekline göre en başarılı cihazı anca uzman tavsiye edebilir.
    Cihazı yurt dışından almak çok doğru olmaz. Kulak yapısına göre kalıp alınarak iç kısmı hazırlanacak. Daha sonra da cihaz; Kullanacak kişinin kulağına takılarak bilgisayar ile ince ayarları yapılacak.
    Cihaz fiyatları sesin doğallığı ile doğru orantılı. 750Tl nin altı cihazların sesi çok mekanik. Alışmak zaman alır.
    Ortalama 2000Tl ye alınan bir cihaz fazla fazla iş görür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bu cihazlarsaki mantik ney acaba disaridan gelen sesi arttirip kulagin icine vermek sanirim. Baska mantikli bi calisma sekli gelmiyor aklima yada beyine yolladigi frekanslarlami isitme duyusunu arttiriyor acaba. Senin bi fikrin varmi cihazlarn calisma sistemi hakkinda ?
    Bilgim sifir. Yukarida arkadas aciklamis .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle işitme kaybının şekli önemli , kalın yada ince seslerde yada arka plan seslerindeki kayba göre cihaz seçilmeli , marka yada özellik olarak.
    Teşhisin konduğu hastane yada doktorun bağlantısının olduğu bir işitme merkezi illaki vardır. Onların yönlendirmesine göre hareket etmekte fayda var.
    Cihazı almaya gittiğinizde işitme test grafiğini mutlaka yanınızda götürün. Kaybın şekline göre en başarılı cihazı anca uzman tavsiye edebilir.
    Cihazı yurt dışından almak çok doğru olmaz. Kulak yapısına göre kalıp alınarak iç kısmı hazırlanacak. Daha sonra da cihaz; Kullanacak kişinin kulağına takılarak bilgisayar ile ince ayarları yapılacak.
    Cihaz fiyatları sesin doğallığı ile doğru orantılı. 750Tl nin altı cihazların sesi çok mekanik. Alışmak zaman alır.
    Ortalama 2000Tl ye alınan bir cihaz fazla fazla iş görür.
    Hocam cok tesekkurler . Doktor bir telefon no verdi isterseniz gorusebilirsiniz diye. ***** artik hersey para oldugu icin aramadan once azda olsa bilgi sahibi olmak istedim(k). Su markadan uzak durun yada bu marka guzel olabilir diyebileceginiz marka varmidir?

cix boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi benim babamda da var işitme kaybi şaun sağ kulaginda ilk cikan cihazlardan var ve %95 isitme kaybi var.cihaz takildigi zaman sol kulagina takilmadigi icin onda da isitme kaybi olmus ve oda %80 civarinda.bu degerleri geçen gun gittigimiz bir isitme merkezinde soylediler.%50nin uzerinde ise kayip kulak içi cihaz olmaz yeterli gelmez.bizde simdi iki kulaga da taktircaz en üst seviye cihazlari ikisi 10bin tl degerinde ve cok cok iyi cihazlar. Doktorun yapmis oldugu degerleri bilgisayara giriyor kulaklikda kulakda bilgisayar otomatik ayar yapiyor kulaga gore ve babam gercekden cok cok memnun kaldi cihazlardan.iki cihazin mantigi senkroze olmasi imiş yani doktorun demesine gore bir kulak ben duydum algiladim diyormus diger kulakda sen cevap ver diyormus boyle bir tabir kullandi.
    61 DF 161 TOLEDO
    61 EL 206 206 GTl ( SOLD )
    61 VL 090 LEON T.SPORT (SOLD)
    61 EL 585 206 HDİ (SOLD)
    61 VL 700 106 GTİ (SOLD)

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam cok tesekkurler . Doktor bir telefon no verdi isterseniz gorusebilirsiniz diye. ***** artik hersey para oldugu icin aramadan once azda olsa bilgi sahibi olmak istedim(k). Su markadan uzak durun yada bu marka guzel olabilir diyebileceginiz marka varmidir?
    Fiyat performans ta Oticon iyidir.

sky clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teyzemizin kulağının işitme kaybı ne kadar genelde yüzdesini söylerler. Daha sonra yukarıda arkadaşımızın söylediği gibi işitme kaybının şekli ve türü de çok önemli.
    Buna bağlı olarak cihaz tipleri ve şekilleri de var. Kulak içi cihazlar var çok fazla gözükmez. Ama uygunluğuna bakılmalı tabi ki.
    Arkadaşlar kalıp olayını anlatmışlar. O yüzden dışarıdan alınıp gönderilmesi uygun olmaz. Ayrıca kalıplardan birer tane yedek yaptırmanızı öneririm.
    Zaten cihazı aldıktan sonra kullanımı konusunda aldığınız yer uyarılarda bulunur. Kullanımı hassas bir cihaz bana göre o yüzden sağlık açısından dikkat edilmeli.

Ben biyomedikal mühendisiyim bu iş için bilgim dahilinde size siemens, oticon ve phonak öneririm. Piyasada bana göre en iyileri bunlar. Ve satış sonrası hizmet için de önemli cihazlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok tesekkur ederim degerli bilgiler icin az cok kafamizda birseyler belirginlesti. Annemin kaybi %40-45 civarinda. Doktor rapor verdi kaybin yaslanmaya bagli olarak yasandigini soyledi. Ozelden pm atan bir arkadas oldu birkac telefon no verdi. Onlari arayip dahada detayli bilgi alacagiz sonrada tavsiye edilen markalar icin arastirmalara.

Belki sacma olacak ama xx markayi alip birkac gun kullanma sansi varmidir deneme/performans amacli?

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi markayı falan bilemem ama ne yaparsan yap annemizi ikna et, o cihazı takması için. Duymak aynı zamanda anlayışla bağlantılı, zamanla anlayışta azalma oluyor. Bazı konuşmaları tam duyamadığın için tam anlayamıyorsun ve " he he" , "evet" deyip geçiyorsun. 22 yaşındayım sağ kulağım duymuyor ve dediklerimin hepsini yaşıyorum. Tabi ki dediklerimin hepsini bana doktor demişti ve şuan gerçekleşiyor. Yani annemiz o cihazı ne kadar geç takarsa o kadar çok zorluk çekecek. Beterin beteri var annemize böyle anlatırsan belki ikna olur. Benim kulak için ameliyat gerekiyor yoksa 2-3 senedir o işitme cihazlarıyla kanka olmuştuk. Allah şifa versin...
    MR.EVO53

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Annemin duyma sorunu vardi ve iki gun once oZel bir hastaneye goturdum nedir ne degildir diye ogrenmek icin. Yaklasik yarim saat suren bir sesli muayene sonrasinda ozellikle sag kulaginda yaslanmaya bagli olarak ( 62 ) duyma bozuklugu teshis edildi ve doktorumuz isitme cihazi tavsiye etti. Annem oyle birsey kullanamam dedi ve doktor teknolojinin ilerlemesi ile kulakta varligi ile yoklugunu hissetmeyeceksiniz dedi.

Hicbir bilgimiz yok. Nedir bu isitme cihazi? Alirken neye dikkat etmek gerek? Markasi onemlimi? Ben Abd den ali Tr ye gonderenilirmiyim? Teknik olarak nelerine dikkat etmek,kac db.. Vs tercih etmek gerek? Ve son olarak nerelerden alinabilir?
    Yusuf abi 14 kasimda trye donuyorum zaman tutuyorsa ben teslim ederim abi, gecmis olsun

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam,
    Yurt dışından getireyim derseniz, Tr de bir firmayla konuşun anlaşın kalıp işi çok kolay asıl sorun getirdiğiniz cihazı ayarlamakta. Getireceğiniz marka, ayarı yapan kişi tarafından bilinmesi ve tabi programının olması gerekir.

Bence, sağlık bakanlığının işitme cihazı alınabilecek yerleri sıraladığı bir liste var. Listeyi herhangi bir hastaneden edinin ve en az 3 4 yer gezip fiyat alın cihaz deneyin.

1 2 gün kullanma şansımız varmı demişsiniz pek sanmıyorum vermezler ama randevü alıp gittiğinizde cihazları tek tek deniyorlar, hastanın nası işittiğine bakıyorlar ve hastanın memnun kaldığı cihazı öneriyorlar. Fiyat arttıkça özellikler artıyor ama bazen daha düşük fiyatlı üründen daha iyi sonuç alınabiliyor. Yani kulaktan kulağa değişebiliyor. Anneme 1000-4000tl aralığında cihazlar denetmişlerdi, her gittiğimiz yerde 1500tl lik cihazı seçti annem. En iyi sesi onda duydu

Fiyat arttıkça , bluetooth, uzaktan kumanda, radyo vs özellikler artıyor. Yani sadece duyayım diye cihaz arıyorsanız çok yukarılara çıkmanıza gerek yok.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun doktorun annenizi yönlendirmezi gerekli işitme cihazı satan bir merkeze onlar kulağın kalıbını alıp ona göre yapacaklar..
    ALLAH VAR GAM YOK..

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu güncelliyorum,

Şirket çalışanlarımızdan birinin annesinin işitme problemi var. Siser işitme cihazı kullanıyor.
    5 yılda bir değiştirmesi gerekmiş fakat 7 sene olmuş %97 kayıp var.
    3k lık limit var, neler önerebilirsiniz ?
    yardımcı olabilirsiniz çok sevinirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)