User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: 74 tosbağa sorgusu

alpeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Smile 74 tosbağa sorgusu

son zamanlarda baya kafayı taktım bunlara fakat araçlar hakkında hiç bilgim yok alırken neye bakılır 1.6 motorlusunun gidişi nasıldır,yakıt nedir tüp takmayacağım ***** bagaj önde,ilerde satmaya kalksak satılır mı ? şimdilik aklıma gelen bunlar..ilandaki araç da düzgün gibi 1.6 lar içinde en uygunu sahibiyle konuştum araç başında güzel fiyat veririm dedi, vize sigorta olmasıda cabası...

74 model vosvos - sahibinden.com' daki yüz binlerce vasıta ilanından dakika iki tanesi sahibini buluyor.

alex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelıkle arabayı almadan önce fıren tertıbatına felan ıyıce baktır

kapı eşiqi kapı çitaları buralara bak motor çalısırken motoru ızle aşırı sarsılma warsa masraf vardır

he bıde

tavsıyem 1303 s lere bak 1303 big dıe de geçer

serci_s
    Misafir
    Bende 73 model vardı 1303 S dedem babama sıfır almış tam 30 sene bindik başka birisi geldi yalvardı kapımızı aşındırdı gide gele.. en sonunda aldı gitti.
    Kardeşim sana tavsiyem bunlar yağmurda çok çabuk su alıyor motor olsun camlar olsun buji ıslanır daha çalışmaz illaki çürümeye başlamıştır Yaşadığın şehirler büyük şehir parçası zorda olsa bulunabiliyor.
    Lpg bagaja takılabiliyor ama takma derim benzini içer 2. vites 80 km'ye kadar basar motor iyiyse basmak zevk verir yol tutuşu gerçekten iyidir.
    O yerden uzayan debriyajla fren pedalı bambaşkadır.
    Dicem o ki zevk arabası 3'e alsan hastasına 10'a da satarsın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki bnm ilandaki araç big değil mi ? 1.6 lar big diye biliyorum...

serci_s
    Misafir
    73 ve sonrası 1303 S big diye geçer ön camı bombeli olan modeldir.
    Yani bu ilandaki araçta big.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasip kismetse pzartesi bakmaya gidiyorum arabaya peki baska nerelerine bakayim ?

serci_s
    Misafir
    Kardeşim hala bunlardan anlayan ustalar var onlardan birini bulup baktırman hayırlı olur biz ne desek boş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanin tek taban saci cürükmüş nekadar masraf cikartir bize ??

kafeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 senelik vosvos kullanıcısı ve TR nin en aktif vosvos forumlarından birinin kurucusu olduğumu belirtelerek ilk tavsiyem kulaktan duyma bilgiyle bişey alma. Zira yukardaki yorumlarla vosvosun bi alakası yok.

4 milyarın altında bi vos alıosan çok bi beklentin olmasın, marşa basınca yürüosa öp başının üstüne koy ötesini arama.. 5-6 arası bütcen varsa darbesiz kazasız, en az hatalı kupaları araştır, motor önemli değil 500 liralık bakımla yürür 3 bine sıfırlarsın paran olunca en kötüsünü bile..

Arkadaşın biri motor sallanıosa ciddi sorun vardır uzak dur demiş, sıfır motorun basit bi ayar kaçıklığından bile çalışması sallantılı olabilir, yada çifti 30 lira olan motor kulakları aşınmışsada sallantılı çalışır motor. Bide çok bilen eski vosçular kaputu açar açmaz asılırlar kasnağa ileri geri oynatırlar.. Orası oynarsa yataklar gidik demekmiş.. Tabiki orası oynayacak dereceye geldiyse motor gidiktir, ama satan eleman uyanıksa volant tarafından 2 pul besler alır o boşluğu sizde sağlam die vosu alırsınız..

73 sonrası bombeliler big dir demiş bi arkadaş alakası yok.. 74 senesinde üretilen 1600 motorlu olan ve belli bi aksesuar seçeneğine sahip olan sınırlı sayıda üretilmiş çokta önemli olmayan bi seridir big. Bigden daha özellikli fabrikasyon voslarda mevcut. Kafanızdan silin şu BİG efsanesini..

Gaz bağlatacaksan ruhsata işletme şansın yok bilgin olsun, onun dışında illa bagaja koymana gerek yok tüpü. Vosçular hariç kimsenin bilmediği arka koltuk arkasında yatay tüp konulacak kadar yer olan bi bagaj daha vardır voslarda..

Bi hevesle gidip vos alırsan, hevesin çabuk kaçar. Çünkü hiç bilmediğin bi aracın çok ufak problemleri bile bilmediğin için sana büyük soruna dönüşür. Tavsiyem bu işi bilenlerin olduğu bi vos forumunda en azından bi kaç ay araştırma yap, soru sor cevap al. Ondan sonra neye nereye bakacağını bilip alırsın bi vos. Çünkü burda yazdıklarım işin 100'de 1 i bile değil..
    kafeRS

Turk-Look - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KafeRS Özgür gerekli ve doğru açıklamayı yapmış !

Bu vos Big felan da değil ayrıca

Bi arkadaşım için bu vos'u inceledim ben son 4.000TL diyordu sahibi dedesinin arabasıymış hatta. İnceleme sonucu 2.500 dese bile aldırmazdım !

Sağ taban sacı ciddi çürük ta şase kafasına kadar yürümüş çürüme.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Turk-Look Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KafeRS Özgür gerekli ve doğru açıklamayı yapmış !

Bu vos Big felan da değil ayrıca

Bi arkadaşım için bu vos'u inceledim ben son 4.000TL diyordu sahibi dedesinin arabasıymış hatta. İnceleme sonucu 2.500 dese bile aldırmazdım !

Sağ taban sacı ciddi çürük ta şase kafasına kadar yürümüş çürüme.
    adam çok fazla çürük yok demişti bizde lafına güvenip gittik gittiğimde hayal kırıklığına uğradım altı dediğin gibi şaselerine kadar çürük ötesi tekme atsan kırılacak o dereceydi motorun altından yağ damlıyor, konsol yarık,koltukların ayakları çürümüş fren sıkınca koltıukla birlikte ön cama yapışıyordum zaten sahibini hiç sevmemiştim ...ondan sonra 4 tosba daha inceledim onlarada içime sinmedi..anladım ki benim kafama yatacak düzgün temiz tosba yok o sinirle galeyana gelip son anda içime sinerek tertemiz w123 kasa 220D mercedes aldım geldim.... hala tosba sevdası var tabi içimde ama düzgün bulmak zor...

Turk-Look - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön kaput 75 ön çamurluklar 73 ama vos'un model yılı 74 ayrıca!

F.Dogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşların dediği gibi arabayla keyifle uğraşmak istiyorsan en az bi 5 lira gözden çıkarman gerekir..

kendimden örnek vereyim geçen sene hiçbirseyinden anlamazken gittim bir vosvos aldım 2 milyara yataklar bitik(miş) kaporta çürük ve aşırı macunlu.. üzerindeki parçalar yan sanayı vs..

işin ustalarıyla tanıştıkça arabamdan ciddi soğudum.zararına satıp kurtulacakken inat yaptım uğraştım. 7-8 milyara yakın para harcadım blok dahil sıfır motor yaptım kupa aldım masrafları hala dünya kadar fakat ortada parmakla gösterilecek bir araba yok

o yüzden alırken çok ciddi araştırmalar yapıp ufak masrafları olan bir vosvos alırsan zevkle biner zevkle uğraşırsın
    "Ve her millet, icraatına tahammül ettiği yönetimin mesuliyetine ortaktır."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)