User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: İzmir'de Android(Samsung)ten anlayan.

OnurD. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İzmir'de Android(Samsung)ten anlayan.

Arkadaşlar biliyorum Androidli telefonlar vs. için 1-2 tane konu var ama, Benim isteğim biraz farklı

iphone kullandım, nokianın e71ini kullandım en son, şimdide galaxy ace denilen android işlemcili telefonu aldım. Ne biçim birşeydirki bu telefon çözemedim. Yok versiyonu 2.2.1 miş yok uygulama yüklenemedi hatası vs. Kırcam atıcam en sonunda.

İzmir de olup bu işlerden anlayan biri varsa, Cumartesi yada pazar bana zaman ayırıp ufak tefek temel ayrıntıları gösterebilirse çok sevinirim.
    Adresten alıp adrese bırakırım

Şu kardeşinizi bir sevindirin lütfen
    Fusion35 ------> OnurD.

DCO Works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bendede samsung android var satıyorum şu an
    o versiyon yükseltme işleri biraz sıkıntılı ve sakat diye duymuştum.
    bide android market açıkmı ? s-android fln deği harbi androidmarket ?

likedead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Google firması ile türkiye arasındaki sorunlar nedeniyle halen android market kullanmak için bir takım ayarlar yapmalıyız.

bunu gerçekleştirmek için herhangi bir uygulama yüklemek zorunda değiliz. (rom yüklemiş kullanıcılar denemesin)

Dikkat telefonunuzdaki bilgiler silincektir. bu yüzden mutlaka yedek alarak bu işlemi yapınız.

1. telefonumuzdan *#06# yazarak ime numarasını alıp bir kenara not ediyoruz. (mutlaka doğru olmalı)

2. Arama tuşlarını açıyoruz ve sırasıyla *#272*XXXXXXXXXX# tuşlayın. (xxxxxx olan yere ime numaranızı yazın)

3. secim menüsünden ECT yi secip tamam diyoruz.

4. Telefonunuz kapanıp açılacaktır. market yüklemesi yapacaktır.

5. telefonunuz açılacak ve ilginizce olduğunu göreceksiniz panik yapmayın settings yazan yerden keyboard and language kısmını bulup Türkçeyi seçip telefonu Türkçe yapabilirsiniz.

6. Eğer mobil internet kullanıyorsanız kablosuz bağlatılar altında mobil ağlar kısmına gelip yeni bir apn ekliyoruz.

Turkcell için
    APN Name: Turkcell
    APN internet diyoruz ve kayıt ediyoruz.

7. market artık çalışır durumda gmail hesabınızı girip hem telefondan hemde masa üstü bilgisayarınızdan uygulama indirip kullanabilirsiniz.

android marketi olmayanlar samsunglarında bu işlemi yaparlarsa marketlerine kavuşmuş olucaklar...
    Sfi...

Vti-966
    Misafir
    Abi ben Almanyadan galaxy S aldım burada satılanlardan çok farklı aynı telefonu burdan bı abi aldı marketi açılmıyor uygulama indiremiyor ve birde versiyon farkı var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alt tarafı bir rom yüklenecek, yok markete girmiyor yok uygulama yüklenmiyor bahane değil bunlar.
    If you don't go when you want to go, when you do go, you'll find you're gone.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yoğun uğraşlar sonucunda sorunun avea kaynaklı olduğu sonucuna vardık. Vadafone ile falan canavar gibim telefon. Apn ayarlayıcı falan yükledik ettik yok. olmuyor birtürlü sıkıntı gitmiyor. Market açık giriyorum ama Wi-fi ile sadece. avea 3ginternet ile sadece sayfalarda doaşabiliyor ve facebooka giriyordum. Ne hürriyete ne marketlere nede opera miniye falan girmiyordu. Neyse Tel-pa nın yüklediği versiyon (her nekadar yüklediğide şüpheli 2.2.1 di yine) dan sonra marketten indirdiğim şeyler tam yükleme esnasında yükleme yapılamadı tarzında uyarı vermeye başladı. E avea sıkıntılı zaten, yarım gün giden şarjı ve oturmamış ve devamlı güncellemek gereken zımbırtısı marketi derken telefonu aldığım avea bayisine gittim bugün ve 1 haftaki süreci biraz sert bir dille anlattım, android forumlarında galaxy ace nin avea ile ilgili sorunları sıkça yer almakta. Bugün avea ya gittim ve Avea kullanıcısıyım ve bu telefonu buradan aldım. Ancak telefonla avea ile internete giremeyeceksem bu telefonu almamdaki amaç ne dedim. Haklısınız dediler ve istediğim bir cihazla değiştirebileceğimi söylediler (fark olursa vererek tabiki) Bende Şimdilik androidi askıya aldım ve doğru yol olan C7 yi aldım biraz mıncıkladım gayet hoş bir telefon. Dokunmatiği ve ekranı beklediğimden iyi olmuş. Nokia sonuçta bildik marka, şarjı uzun gidiyor vs. 1-2 sene sonra geçerim androide Hayırlı olsun Bana
    Fusion35 ------> OnurD.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende galaxy s var su anda market acılıyor ojninal Turkcell rom yuklu kı degistire biliyorum ayrıca eger Android alacaksan eger TR ye gelirmi bilmem ama Samsung Nexus S al daha iyi ben suanda cokta memnunum Galaxy Ace hıc denemedım ama tuaf geldı gozume kucuk halıyle..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İ9000 de ve avea harici operatörlerde sorun yok. Hatta arkdaşımda varmı glaxy ace, vodafonla kullanıyor azcık baktım gayette güzel çalışıyordu. avea ve android beraber iyi değil.
    Fusion35 ------> OnurD.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)