User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: aynı fiyat aralığı , kel alaka iki araç :D

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

aynı fiyat aralığı , kel alaka iki araç :D

Arkadaşlar bu ara kafamı kurcalayan bi düşünce var , 15 16 ooo tl civarı , az yakacak , hem şehiriçi hem ayda bir uzun yol yapacağım bi araca ihtiyacım var.Dizele alışkın olduğum için ilk etapta dizel alternatifler üzerinde durdum.

Dizelin ekonomi konseptinden uzaklaşmamak adına b sınıfı , küçük , hafif ve ufak motor hacimli bi araç olarak eski punto multijeti düşünüyorum. 900küsür kg ağırlığı , multijet motoru ile 90 hp üsto bi yazılımla ekonomik ve yeterli performansta bi araç olabilir düşüncesindeyim..4 kapılı bi araç için biraz ufak ama iç mekan plastik renkleri ile güzel bi iç yapısı var.Can sıkıcı noktaları biraz fazla küçük ve dizel olduğu için bütcem dahili olanlar 130k km ve yukarısında ,,+senede 40k civarı da ben yapsam ilerde sattığımda dizelde 100 000km üstü alınmaz şeklindeki saçma önyargıya 200k km den fazla bi araçla maruz kalıcam ,

Ama beynimin bi köşesinde hep duran bi araç var ki baya bayaa aklımı çeliyo..Öyle ki ; lpg önyargımı bile unutturabilir ,
    ilk kasa alfa romeo 156.... Performansı sürüş özelliği kronik arızası vss pek bilgim olmasada içiyle dışıyla duruşuyla tasarımını cidden çok beğeniyorum...sw sedan farketmez ikiside güzel geliyor gözüme.

Kış aylarında olcay_bora ya bakmıştık bitane selespeed , dışı siyah içi taba deri , bitmiştim resmen.Sürmedim ama sahibi sağlam bi viraja girilmeyecek bi hızla girip yol tutuşunun güzel olduğunu ispatlamıştı...dediğim gibi tasarım güzel , hem puntoya göre daha geniş.Seneye evleniyorum Allah izin verirse.Daha rahat edeceğim bi araç olur.kesinlikle ama kesinlikle manuel olucak selespeed değil..Ama Lpg de en az yakacak motor hangisiyse onunla ilgilenirim , 1.6 , 2.0 , yada v6 ,,vergisi önemli değil.önemli olan sakin kullanımdaki lpg tüketimi...yaşı dezavantaj ama km ler yaşa oranla daha az olucaktır ve mmotor satış sırasında hala salıklıysa dizeldeki önyargıya nazaran daha rahat satarım.

Puntoyu az çok tanıyoruz ama 156 nın kronik problemleri varmı(manuel istediğim için selespeed problemi benlik bi sıkıntı değil) lpg se sıkıntı olurmu?en az yakan motor hangisidir ve lpg de multijet tüketimine yaklaşabilirmi?

Siz olsanız hangi ihtimal üzerinde dururdunuz?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    156 ların varyatör kronik problem Ahmet benim bildiğim, karşıda bi abimizde var yan koltukta otururken bile çok zevk veriyor yol tutuşu tepkileriyle 2.0 ama onunki

Ludacris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Steyşın 2.0 1056 kirmizi siyah beyaz yesil mavi vs vs vs
    Alıntı edo typer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ludacrıs ne ıcıosun sen? alman mısın,bmw fabrıkası senın mı? ama senın spec bıraz farklı.. ben stı alırım keyfımın kahyası mısın?)
    ....05412424032

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam tüketim büyük sorun ama 156 çok ii bi araba iç ve dış olarak çok hoşuma gidiyor 2arasında 156 almamak büyük hata olur

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg lı 2.0 varda pek performanslı bı arac deıl bn begenmedım.
    kronık mronık sercan keklik görürse yazar.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa Romeo düşünmezdim.

Parça,bakım olayını göz önüne almak lazım, çzel bi araç olsa tamam katlanır gönül dersin ama v6'sı olmadıkça almam şahsen 156.

Punto da sıkıntı yaşıycağını düşünüyorsun madem Ford-Pejo-Reno'nun dizellerine yönelmeni öneririm
    Bazen ne kadar küçük olduğunu anlamak için iyice yükseğe çıkmalısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla variator sık arıza yaparmı yaparsa nekadar masraf açar yada kesin çözümü varmı bilmiyorum ama renk kasa farketmeksizin cidden çok hoşuma gidiyor..

Bu variator sıkıntısı 16 dada 20 dada v6 dada yaşanan bi problemmi?

Sakin uzun yol kullanımında lgp tüketimi açısında bu 3 motordan hangisi daa mantıklıdır?

tunerviper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    156 varyator sorunu çok abartılacak bir şey değil,yag seviyesini devamlı kontrol edip araç ısınmadan fazla devir çevirmezseniz varyatorun ömrünü uzun tutarsınız.Bunun dışında aracın alt takımına dikkat etmek gerekiyor.Alt takım biraz narin yapıda ve bozuk yolları çok sevmiyor fakat yol tutuş özellikleri yanında alt takım masrafı bile koymuyor TS motorlar lpg ile iyi anlaşan motorlardır.Sorun yaşayacağınızı zannetmem.1.6 mı 2.0 mı sorusuna ise kesinlikle 2.0 derim yakıt olarak aralarında çok az fark var ama gidişleri çok farklı. En önemlisi ise eğer bir Alfa alacaksanız servisinizi iyi tercih etmeniz lazım,bunun içinde alfistilere danışabilirsiniz.

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    walla ben olsam alfa alırım o paralara araba bakmıştım bi ara içine bindiğimde olsun dışardan bakıldığında olsun ençok huzur veren alfaydı..

yada bi fikir daha 206 van alıp rc yaparım ki zamanında yaptım

vectra B kasa 1.6 alınır steinmetz jantlar aranır bulunur, dip basılır bu da pek güzel olur sanki..

buarada LPG önyargısından zaten kurtulman lazım mercedesin yaktığı yazıktır günahtır, kötü anılar varsa da LPGyle ilgili tamamen şanssızlık bence.. 5 senedir 3 farklı arabada hiç problem yaşamadım ben LPGyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JDM VTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa Romeo düşünmezdim.

Parça,bakım olayını göz önüne almak lazım, çzel bi araç olsa tamam katlanır gönül dersin ama v6'sı olmadıkça almam şahsen 156.

Punto da sıkıntı yaşıycağını düşünüyorsun madem Ford-Pejo-Reno'nun dizellerine yönelmeni öneririm
    basmadığım zaman lpg de az yakacaksa v6 sı da olur

dizel konusundada en hafifi punto , aynı sınıftaki en yakın araç 1100 kg den başlıyor..
    km konusundaki sıkıntımda tüm dizeller için geçerli olacağı için yine dizeller arasında en mantıklısı punto gibi

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiesta'lar kaç kg mesela?

Birde unuttuğumuz corsa'lar var
    Bazen ne kadar küçük olduğunu anlamak için iyice yükseğe çıkmalısın

tunerviper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla variator sık arıza yaparmı yaparsa nekadar masraf açar yada kesin çözümü varmı bilmiyorum ama renk kasa farketmeksizin cidden çok hoşuma gidiyor..

Bu variator sıkıntısı 16 dada 20 dada v6 dada yaşanan bi problemmi?

Sakin uzun yol kullanımında lgp tüketimi açısında bu 3 motordan hangisi daa mantıklıdır?
    V6 da varyator yok. V6 zamanında dünyanın en iyi V6 sı seçilmiştir. Varyator iyi kullanımla 60 k leri görmektedir. Genelde triger değişimi ile birlikte değiştirilir.+ olarak ortalama 400 lira maliyeti olur. Uzun yolda tüketim makul değerler içinde şehir içinde ise biraz fazladır.

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alfa güzel arabadır, kulaktan dolma bilgilerle alfa alınmaz laflarından uzak durunuz lütfen
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ALPER-VNS 65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla ben olsam alfa alırım o paralara araba bakmıştım bi ara içine bindiğimde olsun dışardan bakıldığında olsun ençok huzur veren alfaydı..

yada bi fikir daha 206 van alıp rc yaparım ki zamanında yaptım

vectra B kasa 1.6 alınır steinmetz jantlar aranır bulunur, dip basılır bu da pek güzel olur sanki..

buarada LPG önyargısından zaten kurtulman lazım mercedesin yaktığı yazıktır günahtır, kötü anılar varsa da LPGyle ilgili tamamen şanssızlık bence.. 5 senedir 3 farklı arabada hiç problem yaşamadım ben LPGyle
    206 ya pek ısınamadım , vectra b de de dışardan her ne kadar güzelde olsa iç mekan tasarımı biraz eskide kaldı sanki , bide ön cam çok yakın sürüş posizsyonuna , 2.0 ını sürüp gidişini beğenmiştim ama içi çok klostrofobik geldi nedense...

Lpg ile ilgili kötü bi anım olmadı , aslında lpg li aracım olmadı hiç ,,ama nedendir bilmezm soğuk geliyor bana...birazda dizelin sürüş özelliklerine alışmamda kaynaklı galiba...ama o önyargıyı yıkacak tek araba bu 156 dır

bu arada 560sel de menanik enjeksiyon var , ne karbüratör ne enjeksiyon arada kalan bişey olduğu için sıralı olmuyor...mikserliyi takarkende biçok enj. aksamını iptal ediyolar ve randıman alamıyorlar...lpg den benzine çevirme esnasında topladığım parçaları bi ben bi allah bilir sıkıntu yok ama şuan allaha şükür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JDM VTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiesta'lar kaç kg mesela?

Birde unuttuğumuz corsa'lar var
    fiestayı tam bilmiyorum ama corsa c 4 kapı cdtilar 1100 civarı sanırsam , yanlışmı billyorum acaba?

Bide zamanında bende c3hdi varken arkadaşın corsasıyla denemiştik...arkadaşım c3 ümü çekinerek kullanmasına ve ben onun corsayı yırtana kadar masmama ramen yetişememiştim c3 üme...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tunerviper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    V6 da varyator yok. V6 zamanında dünyanın en iyi V6 sı seçilmiştir. Varyator iyi kullanımla 60 k leri görmektedir. Genelde triger değişimi ile birlikte değiştirilir.+ olarak ortalama 400 lira maliyeti olur. Uzun yolda tüketim makul değerler içinde şehir içinde ise biraz fazladır.
    hocam seninki hangi motor?lpg varmı?km de nekadar yakıyor?

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaEsentepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alfa güzel arabadır, kulaktan dolma bilgilerle alfa alınmaz laflarından uzak durunuz lütfen
    Müsadenle imza yapmak istiyorum abi ne çok ön yargı var

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapabilirsin dostum sıkıntı yok ahmet pampama alıcaz bi alfa
    .

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaEsentepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapabilirsin dostum sıkıntı yok ahmet pampama alıcaz bi alfa
    Onuda alfacı yapıcaz sende alfacı olucaksın abi pejodan sonra

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)