User Tag List

Sayfa 56/56 İlkİlk ... 646545556
1061 sonuçtan 1.046 ile 1.061 arası

Konu: Kimlerin Akvaryumu var ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Let go'ya bakmanı tavsiye ederim. Kasım ayı başında 50x50x50 alttan sump'lı akvaryumu, sehpası ve yaklaşık 20 kilo hagen kum ile birlikte 200 liraya aldım.

Bilenlere de ben bir soru sorayım. Bu akvaryumda Java fern, tilki kuyruğu, elodea ve adını hatırlayamadığım iki tür daha bitki var.
    Kullandığım aydınlatmanın özellikleriyse 6500K, 4320 Lümen, Metrede 23w, SMD LED teknolojisi. Bu aydınlatma yeterli mi? Bana biraz zayıf geliyor. Öneriniz var mı?
    Bir de yavruları boylandırmak için nasıl bir akvaryum kurmalı?
    Bettalar için aşamalı üretim kapları yaptım, 3-5 litrede yumurta alıp 1 ay burda tutup sonra, 60 cmlik akvaryuma, sonra 1 metrelikte tam boylandırma şeklinde kullandım. Akvaryumların hepsi cama cam üretim filtreli idi. Filtre ne kadar büyük olursa o kadar iyi oluyor. Ayrıca ne kadar sık su değişimi yaparsanız o kadar hızlı boylanıyorlar. Düzenli dip çekimi de önemli. 200 balığı tek akvaryumda tutmak yerine 30-40-50 adet olacak şekilde bölmek daha hızlı boylandırma sağlıyor. Aynı şekilde irileşen balıkları da küçük balıklardan ayırmak küçük kalanların daha hızlı boylanmasını sağlıyor.

Meleklerde ise 40x50x40h ölçüde akvaryumlar kullanıyorum. Yavruları 3 akvaryuma böldüm, 1 Metrelik akvaryumu boşaltabilirsem irileri 1 metreliğe alıp orda boylandırmaya devam edeceğim.

Yem olarak Canlı yem kullanıyorum. Artemia, sivrisinek larvası(kültür üretimi), kan kurdu(kültür üretimi), su piresi(kültür üretimi). Son zamanlarda çok ilgilenemesem de canlı yem ciddi hızlı büyüme sağlıyor. Bunun dışında Ocean Nutrition marka yavru yemi 300-500 mikron ve İnve toz yavru yemi (100-200) mikron da melek, zebra danioda güzel sonuç verdi.

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    350x250 sanmıs olmasınlar.
    herhangi bir camcıda yapar o akvaryumu.
    Hayır orada duran akvaryumu sordum bu ne kadar diye, bakayım diğer seçeneklere artık, haftada bi cumartesi çıkabiliyorum saatler uyuşmuyor hep kapalı oluyor evde olduğum saatler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Skyblade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bettalar için aşamalı üretim kapları yaptım, 3-5 litrede yumurta alıp 1 ay burda tutup sonra, 60 cmlik akvaryuma, sonra 1 metrelikte tam boylandırma şeklinde kullandım. Akvaryumların hepsi cama cam üretim filtreli idi. Filtre ne kadar büyük olursa o kadar iyi oluyor. Ayrıca ne kadar sık su değişimi yaparsanız o kadar hızlı boylanıyorlar. Düzenli dip çekimi de önemli. 200 balığı tek akvaryumda tutmak yerine 30-40-50 adet olacak şekilde bölmek daha hızlı boylandırma sağlıyor. Aynı şekilde irileşen balıkları da küçük balıklardan ayırmak küçük kalanların daha hızlı boylanmasını sağlıyor.

Meleklerde ise 40x50x40h ölçüde akvaryumlar kullanıyorum. Yavruları 3 akvaryuma böldüm, 1 Metrelik akvaryumu boşaltabilirsem irileri 1 metreliğe alıp orda boylandırmaya devam edeceğim.

Yem olarak Canlı yem kullanıyorum. Artemia, sivrisinek larvası(kültür üretimi), kan kurdu(kültür üretimi), su piresi(kültür üretimi). Son zamanlarda çok ilgilenemesem de canlı yem ciddi hızlı büyüme sağlıyor. Bunun dışında Ocean Nutrition marka yavru yemi 300-500 mikron ve İnve toz yavru yemi (100-200) mikron da melek, zebra danioda güzel sonuç verdi.
    Bu kadar kapsamlı bir üretim yapacak yerim yok Benimki 3-5 kılıçkuyruk, 5-10 lepistes yavrusu cüce kalmasın diye kurulacak bir akvaryum 30 40 cm'lik bir şey yeterli olur mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar kapsamlı bir üretim yapacak yerim yok Benimki 3-5 kılıçkuyruk, 5-10 lepistes yavrusu cüce kalmasın diye kurulacak bir akvaryum 30 40 cm'lik bir şey yeterli olur mu?
    Canlı doğuran yavruları için rahatlıkla olur, su değişimini bolca yaparsanız daha hızlı büyürler hem de .

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar arkadaşlar konuya girmemişim , kendime kızdım şimdi bak .
    bende bir akvaryumcuyum uzun senelerdir , en son severyum , mücevher v.s. besledim , ardından tema değiştim , onları bıraktım şimdi yine zararsız türe geri döndüm,
    pangarsus , tetra ve zone , silvershark, kuhli v.s. herkesin keyfi gıcır olsun selamlar
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    150/60/65 Flowerhorn - Sump
    100/45/55 Tropik

uzun yıllardır başla bırak şeklinde herkeste olduğu gibi devam ettirdiğim hobimdir.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende hala 120x60x60 sumpl sistemli bi akvaryum mevcut frontoza bakıyorum 8-9 yıldır bendeler yavru vs aldım çokca

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Endler’s besleyen var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Endler’s besleyen var mı?
    ben dişi lepisteslerin yanına iki tane erkek aldım. Bulursam kesinlikle dişilerini de alacağım. Hatta artık lepistes beslemem sadece endler bakarım. İnanılmaz hareketli bir balık. Görsel olarak da harika.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selamlar, 45x30x25 akvaryumum var, 5-6 kg hagen kum aldım, dophinc500 dış filtrem mevcut, ne almam gerek başka, kepçem, dipçek, kayalarım da mevcut. Bitki için sıvı gübreler aldım.

Yem oalrak balıkları alırken akvaryumcunun önerisi doğrultusunda ilerleyeceğim.

Neon tetra ve karides alacağım

Aliexpressten CO2 sistem ve difüzör sipariş ettim, inşallah gelir...

Başka bi ekipman almama gerek var mı ?

İlk su koyarken ilaç vs dökmeme gerek var mı ?

İlk etapta hagen kum ve kayalar ile takılacağım, co2 geldiğindew monte carlolar ile devam edeceğim

Monte carlo bulamadım nereden alabilirim

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trepeus bakıyordum, taki 2 hafta önce üst sol köşeden akvaryum açılıp 160 litre su boşalana kadar Allahtan eşim evdeydi parkeler suyu çekmeden kuruladı. Bu korkuyla eve zor akvaryum bakarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar, 45x30x25 akvaryumum var, 5-6 kg hagen kum aldım, dophinc500 dış filtrem mevcut, ne almam gerek başka, kepçem, dipçek, kayalarım da mevcut. Bitki için sıvı gübreler aldım.

Yem oalrak balıkları alırken akvaryumcunun önerisi doğrultusunda ilerleyeceğim.

Neon tetra ve karides alacağım

Aliexpressten CO2 sistem ve difüzör sipariş ettim, inşallah gelir...

Başka bi ekipman almama gerek var mı ?

İlk su koyarken ilaç vs dökmeme gerek var mı ?

İlk etapta hagen kum ve kayalar ile takılacağım, co2 geldiğindew monte carlolar ile devam edeceğim

Monte carlo bulamadım nereden alabilirim
    Monte carlo için sahibindene bakabilirsin.

Eğer balıkları daha almadıysan direk musluktan bas suyu. İki üç gün filtre çalışsın. İstersen klor giderici falan kullanabilirsin ama gerek yok. Boş akvaryuma çok az balık yemi at ki bakteri kültürü oluşmaya başlasın. İstersen hazır bakteri kültürleri ve bakteri besini satılıyor. İstersen başka bir akvaryumdan da birkaç litre su ekleyebilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitkiler cuma akşamı geliyor canlı montecarlo, ekim yapıp spreyleyeceğim 4-5 gün, daha sonra biraz su ekleyip bekleteceğim, aliexpress co2 sistemini daha göndermemiş tatildelermiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bitkiler cuma akşamı geliyor canlı montecarlo, ekim yapıp spreyleyeceğim 4-5 gün, daha sonra biraz su ekleyip bekleteceğim, aliexpress co2 sistemini daha göndermemiş tatildelermiş
    Tohum olarak mı aldın? Eğer yeşil bitki aldıysan suyu doldur içine dikersin bitkiler geldiğinde. CO2 içinse sistem aldıysan tamam ama gelene kadar mayalı sistem ile idare edebilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi canlı olarak aldım, tam yetiştirmeyi bilmiyorum ama nette ilk olarak aralıklarla kökleri ekiyorlar, hergün 2 kez spreyliyorlar üstü streçle kapatıyorlar, bitki biraz yayılmaya başlayınca su koyuyoarlar.

Aliexpressten DIY CO2 sisteminin gelmesi bence 2 ayı bulur oda gelirse, korona muhabbetine...

O zaman kadar mayalı sistem yapacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitki geldi canlı olarak, 25 er kuruş boyutlara ayırdım belli aralıklarla ektim toprağı spreyledim baya, ektikten sonra da zeminde 2-3 mm su kalacak şekilde su spreyledim.

6500 K ışığı açtım günde 8 saat kullanacağım. CO2 henüz yok su olmadığından dolayı. Doğru mu gidiyorum var mı önceden monte carlo eken

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)