User Tag List

Sayfa 54/56 İlkİlk ... 4445253545556 SonSon
1061 sonuçtan 1.008 ile 1.026 arası

Konu: Kimlerin Akvaryumu var ?

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca, ph yükseltmek için sodium bi carbonat, düşürmek için ise asit kullanılabilir, bunları su hazırladığınız yerde, balıkların olmadığı ortamda yapmak ve dijital ph metre ile takip etmek gerekir (özellikle düşük ph isteyen discus,cüce cichlid vs gibi türler). Kütük ile ph düşürmeye çalıpmak üfleyerek motor soğutmakla eş değerdir diyebilirim.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Agah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncel diyelim. kuruluma başladım ufaktan. yunus ve cüce vatoz üreten var mı aramızda
    Bilgi almak için ise cüce vatoz zamanında üretimini yapmıştım. Sorabilirsin.
    Cüce Cikletler dışında ilgi alanım olmadığı için yunus hakkında bilgim yok.

Agah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgileriniz için teşekkür ederim. 320 litre tankım var. daha önce melek üretimi yaptım. 25 tane discus besledim. frontoza besledim v.s v.s küçüklüğümden beridir akvaryum eksik olmadı evimizde. daha çok tedarik için sordum )

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Semender besleyen var mı ?

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

TEQUILA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pH düşürmek için en etkili yöntem kh ın stabil tutulduğu (KH 6 civarı aralığı en ideali, daha yüksek olduğunda pH da yükselecektir) CO2 ile pH'ın düşürülmesidir.
    CO2 fermante ve tüplü olarak uygulanabilir. Fermantasyon ile C02 elde etmek ve bunu akvaryuma taşımak evdeki imkanlar ile oldukça basittir. Daha üst seviyedeki ve büyük ölçekteki taanlarda tüplü sistemlede Co2 elde edilebilir. Fakat bu biraz daha maliyetlidir, ama daha az zahmetlidir. CO2 konusunda KH 'a dikkat edilmeli ve CO2 miktarı iyi ayarlanmalıdır.
    Yoksa akvaryum suyunu çok asidik bir yapıya sokar ve gazoza çevirebiliriz.
    Onun haricinde dış filitre içinde konulacak torfta pH'ın düşürülmesinde etki sağlar.

Düşük pH isteyen türler istendiğinde pH ın yüksek olduğu durumlarda özellikle C02 uygulanacak ise mutlaka bir KH ve pH testi alınarak su değerleri düzenli olarak (min. haftada 2 kere) ölçülmelidir.

pH'ın çok düştüğü durumlarda % 50 su değişimi yapılmalı ve CO2 miktarı azaltılmalıdır. buna rağmen pH halen düşme eğilimde ise akvaryumun ölçüsüne göre sonyum bikarbonat ileve yapılarak KH değeri yükseltilmeli ve buna bağlı olarakta pH seviyesi ideal seviyeye getirilmelidir.

Amazon havzasında yaşayan türlerde akvaryumlarımızdaki ideal pH seviyesi 6,8 - 6.9 civarında olmalıdır.
    pH seviyesi düştükçe akvaryumda oksiyen seviyesinede dikkat edilmelidir.

Dışarıdan yapılacak O2 ilavesi ve su yüzeyindeki aşırı akıntı CO2 kaybına neden olur. Bu nedenler benim bu konudaki önerim amozan havzasında belirttiğim ideal pH değerlerinde yaşayan türler seçilmiş ise bol bitkili akvaryumlar dizayn edilerek canlıların O2 ihtiyaçları doğal olarak sağlamak şeklindedir.

Bildiğim kadarıla nacizane deneyimlerimi paylaştım,yanlışım var ise affola.
    Umarım birilerinin işine yarar
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Semender besleyen var mı ?

http://3.bp.blogspot.com/-vNKvsHMM5i...0/IMG_8284.JPG

Kemaliye'de bol abi
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı clioGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafdaki Türk Semenderi bulması cidden zormuş nesli tükenmek üzere olduğu için.

Hatay Amanoslarda özellikle çok varmış sabah sabah nereden denk geldim bilmiyorum kanım ısındı hayvana

https://www.youtube.com/watch?v=_5DILCH2jDs

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bizim memelekkette bahçede orda burda çok geziyolar gittiğimde denk gelirsem deniym bi tane kapmayı

bu foruma saksağandan ötürü ödemem gereken borç var
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı clioGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bizim memelekkette bahçede orda burda çok geziyolar gittiğimde denk gelirsem deniym bi tane kapmayı

bu foruma saksağandan ötürü ödemem gereken borç var
    Valla yakalarsan çok makbule geçer piyasadan temin edilebilen kırmızı karınlı Japon Semenderi ile pompa yaptırıp farklı yeni bir tür üretebilirim

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 10 litrelik akvaryumda bir adet betta besliyorum ancak balık 3 4 gün acaip hareketsiz, sağa sola yatıyor. Yüzmeye mecali yok gibiydi.
    Akvaryumda rahat etsin bitki ekmiştim, gayet güzel çıkmıştı ancak 3 4 gün içinde su aşırı sarardı. Hayvan rahat etsin diye toprak bitki herşeyi söktüm, temizledim. Temiz suya koydum. Bugün baktım beyaz benek hastalığına yakalanmış sanırım. Ölmesini hiç istemiyorum, metilen mavisi ve tuz ile tedaviden başka yapabilecek birşey var mıdır? Acil cevaplarınızı bekliyorum

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 10 litrelik akvaryumda bir adet betta besliyorum ancak balık 3 4 gün acaip hareketsiz, sağa sola yatıyor. Yüzmeye mecali yok gibiydi.
    Akvaryumda rahat etsin bitki ekmiştim, gayet güzel çıkmıştı ancak 3 4 gün içinde su aşırı sarardı. Hayvan rahat etsin diye toprak bitki herşeyi söktüm, temizledim. Temiz suya koydum. Bugün baktım beyaz benek hastalığına yakalanmış sanırım. Ölmesini hiç istemiyorum, metilen mavisi ve tuz ile tedaviden başka yapabilecek birşey var mıdır? Acil cevaplarınızı bekliyorum
    çok fazla seçeneğin yok , günlük düzenli su değişimi , balığın kaldırabiliceği kadar abartmadan tuz takviyesi ile devam etmelisin , ben ilaçlı su yapıp arada çıkarıp içinde bekletip sonra temiz akvaryuma geri alıyordum

bu arada bu hastalığa yakalanma sebebide suyun bitkiden dolayı kirlenmesidir , 10lt çok kuçuk , küçük akvaryumda balık bakmak en zorudur dengesi hemen bozulur

devamlı balık bakmayı düşünüyorsan ortalama 100lt + dış filitreli bi sistem kur az balık çok litre yap çok rahat edersin

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok fazla seçeneğin yok , günlük düzenli su değişimi , balığın kaldırabiliceği kadar abartmadan tuz takviyesi ile devam etmelisin , ben ilaçlı su yapıp arada çıkarıp içinde bekletip sonra temiz akvaryuma geri alıyordum

bu arada bu hastalığa yakalanma sebebide suyun bitkiden dolayı kirlenmesidir , 10lt çok kuçuk , küçük akvaryumda balık bakmak en zorudur dengesi hemen bozulur

devamlı balık bakmayı düşünüyorsan ortalama 100lt + dış filitreli bi sistem kur az balık çok litre yap çok rahat edersin
    Valla bu balığı ben fanustan kurtardım, şelale filtreli akvaryum almıştım. Isıtıcı falan da var ama balık çok çabuk hasta oldu.
    İnşallah düzelir abi, dediğin gibi yapayım.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bu balığı ben fanustan kurtardım, şelale filtreli akvaryum almıştım. Isıtıcı falan da var ama balık çok çabuk hasta oldu.
    İnşallah düzelir abi, dediğin gibi yapayım.
    normalde fanusa gore tabi 10lt beta için yeterli fakat su litresi az olduğundan ufacık gozden kaçan bi detay hemen bazı olumsuzluklara sebep oluyor litreni biraz daha arttırsan boyle sorunları daha zor yaşarsın

yıllardır frontoza bakıyorum bende sanırım sanırım 8 yılı geçtiler

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Metilen mavisini üzerinde yazılan kurallara göre uygulayın. Isıyı 1-2 derece arttırıp ışığı açmayın hatta akvaryumu gazete ile kapatın dışarıdan da ışık gelmesin. Filtre çalışmasın sadece oksijen verin akvaryuma.
    Metilenin kutusunda su değişimi hakkında falan da bilgiler var. 3. günün sonunda dip çekimi yapıp ısıyı normale düşürün.
    Bu şekilde 200 litre akvaryumumda birçok balığımı kurtarmıştım. Umarım işe yarar.

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıl önce 2 metrelik akvaryum kurmuştum yavrudan aldım bütün balıkları beraber büyüdüler videosunu da ekliyorum

Sonra boyutuna bakmadan brichardi'ler sıkıntı çıkarmaya diğer balıkları rahatsız etmeye başlayınca 1 metre 200 litreli eski akvaryumu kurup Brichardi'leri oraya aldım

'14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1,5 mt akvaryum var led yapsam da nemden kötü oldu dayanıklı aydınlatma önerileriniz varmı ?

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1,5 mt akvaryum var led yapsam da nemden kötü oldu dayanıklı aydınlatma önerileriniz varmı ?
    Hocam bende senin gibi ledlerden çok çektim yandı patladı bi türlü verim alamadım 4-5 defa denedim. Şu anda silikon kaplı su geçirmez RGB led kullanıyorum tavsiye ederim ben bir sıkıntı yaşamadım
    '14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metilen mavisini üzerinde yazılan kurallara göre uygulayın. Isıyı 1-2 derece arttırıp ışığı açmayın hatta akvaryumu gazete ile kapatın dışarıdan da ışık gelmesin. Filtre çalışmasın sadece oksijen verin akvaryuma.
    Metilenin kutusunda su değişimi hakkında falan da bilgiler var. 3. günün sonunda dip çekimi yapıp ısıyı normale düşürün.
    Bu şekilde 200 litre akvaryumumda birçok balığımı kurtarmıştım. Umarım işe yarar.
    Aynen dediğin gibi yaptım usta, metilen mavisiyle ufak miktar kaya tuzu attım içeriye. Isıyı 28 yaptım, neredeyse bir günde farketti.
    Balık yavaştan kendine geliyor inşallah

semsialtunbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oscar astronot ve challenger 2şer adet 20-25er cm isteyen var mıdır? ikola koyacağım boşaltıyorum akvaryumu da
    SM Spacers

http://www.facebook.com/smspacers

instagram: @smspacers

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)