User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Hangi 3G modem?

CanSim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hangi 3G modem?

Merhabalar,

Önceki konularda arattım fakat çok güncel değil açıkcası, kullananlardan yorumlarını duymak isterim açıkcası, seyahatte kullanılcağını düşünürsek, hız&fiyat olarak ne dersiniz?

aviator35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turkcell 3g kullanıyorum memnunum

Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vodafone K3765
    MagicPerformance
    MegaSquirt Engine Management Systems Technician

Ne kingler gördük güle güle öldük...

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ev telefonu ve internetini lkapatıp turkcell vınn 8 gb almak gibi bi hata yaptım geçen sene...79 tl olan 8gb bedeline ramen bir ay bile 170 liradan aşağı inmedi ödemem...

Sebebi aşırı hızlı olması...indirme , torrent kullanımı hızlarını bilmem ama nette gezerken , video açarken falan aşırı hızlı , çok çabuk doluyordu videolar...böyle oluncada 8gb ı geçer geçmez hızı kağnı hızına düşürüyor otomatik (ki bu yeni fatura döneminin 10. Gününe falan denkgeliyor aktif bir kullanıcıysanız...) , sonrasındada internet için başla alternatiniz yoksa ve kullanıma devam ederseniz 170 liraya kadar ulaşıyor fatura...

özette evdeki işteki mevcut interneti kapatıp böyle bişey alıcaksanız kaçarak uzaklaşın(faturayı kapamama ramen hala cayma bedeli ve faizlerlle 150 liraya yakın bi para ödemem gerekiyo siz düşünün) , ama mevcut internete alternatif değilde sadece tatillerde kullanırım , kota falan da dolmaz diyorsanız turkcell vınn ı kesinlikle tavsiye ederim...geçen yaz , tarafımdan tüm ege akdeniz kıyı şeridinin en ücra köşelerinde bile kullanıp hızı test edilmiştir.5erçektan hiçbi yavaşlama olmadı.

BRETE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kotanı kontrol ettiğin sürece türkcell çok iyi çekiyor tt netden bile hızlı ama alma kotayı geçtinmi direk kastırıyorlar
    Bir araba görürsün arabayı hayal edersin, parayı biriktirirsin, sonra ötv'yi ve benzini hesaplamayı unutursun( her gün zam geliyor ) para yetmez, babayı alırsın hevesin kaçar

BoraRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşim gereği çok sık ofis dışında oluyorum. Türkiye' nin her yerinden bağlanmam icap ediyor. İlk Vodafone' nun 3G sini aldım. Tam bir fiyaskoydu. Nerede olursan ol ilk taktığında önce 3G devreye girer gibi yapıyor ve giriyor. Tam surfe başlıyorsun bir anda farkediyorsun ki hız inanılmaz yavaşlamış. Aa o da ne 3G den Edge' e dönmüş Ve bunu çoğu zaman yapıyor. Neden mi? Çünkü 3G si çekmiyor. Birçok yerde çekmiyor. Hatta en son Atatürk Hava Limanında Dış hatlar kısmında uçağıma binmeyi beklerken takıp kullanayım dedim baktım 3G çekmiyor Oha artık dediğimi hatırlıyorum. İstanbulun göbeğinde Havaalanında 3G çekmiyor. Tam bir rezalet...

Baktım olacak gibi değil gittim Turkcell VINN aldım. Abartmıyorum şu ana kadar 3G nin çekmediği yer ben bulamadım. Teknede kullandım, arabayla şehirlerarası seyahat ederken antin kuntin yerlerde mola vererek kullandım, şehir içi arabayla hareket halindeyken kullandım vs vs. O nedenle çok memnunum.

Ayrıca Vodafone' nun yazılımından mıdır bilmiyorum ama Vodafone' nun modemi ile çok teknik sıkıntı çektim. Abartmıyorum her iki kullanışımdan birinde modemi sıfırdan yüklemek zorunda kalıyordum. Sürekli bir driver çakışması sürekli bir modemi görmeme. Artık bıktırmıştı.

Tavsiyem Turkcell VINN' dır.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ev telefonu ve internetini lkapatıp turkcell vınn 8 gb almak gibi bi hata yaptım geçen sene...79 tl olan 8gb bedeline ramen bir ay bile 170 liradan aşağı inmedi ödemem...

Sebebi aşırı hızlı olması...indirme , torrent kullanımı hızlarını bilmem ama nette gezerken , video açarken falan aşırı hızlı , çok çabuk doluyordu videolar...böyle oluncada 8gb ı geçer geçmez hızı kağnı hızına düşürüyor otomatik (ki bu yeni fatura döneminin 10. Gününe falan denkgeliyor aktif bir kullanıcıysanız...) , sonrasındada internet için başla alternatiniz yoksa ve kullanıma devam ederseniz 170 liraya kadar ulaşıyor fatura...

özette evdeki işteki mevcut interneti kapatıp böyle bişey alıcaksanız kaçarak uzaklaşın(faturayı kapamama ramen hala cayma bedeli ve faizlerlle 150 liraya yakın bi para ödemem gerekiyo siz düşünün) , ama mevcut internete alternatif değilde sadece tatillerde kullanırım , kota falan da dolmaz diyorsanız turkcell vınn ı kesinlikle tavsiye ederim...geçen yaz , tarafımdan tüm ege akdeniz kıyı şeridinin en ücra köşelerinde bile kullanıp hızı test edilmiştir.5erçektan hiçbi yavaşlama olmadı.
    bunu okuduktan sonra direk kota olayına baktım programdan ama pek bişey anlamadım. sınır 102.400 mb gösteriyor, ben şimdiye kadar 8.504 kullanmışım. Rakamlar bana alakasız geldi

Bu arada bende vodafone modem var ve ttnetten rahat 2 kat hızlı. genelde ofiste evde yazlıkta kullanıyorum o yüzden çekmesi hakkında bişey diyemem ama ben çok memnunum.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

CanSim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde TTnet kullanıyorum açıkcası iş sebebiyle kullanıcam, o yüzden çok kota gibi bi derdim olacağını çok düşünmüyorum, bazen alakasız yerlerde olabiliyorum, o yüzden nerede nasıl bağlanacağım önemli, şimdiki yorumlara bakılırsa Turkcell'den şaşmıcaz gibi görünüyor

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vınn tavsiye ederim kullanımınızı ara sıra kontrol ederseniz bir sıkıntı yaşamazsınız. Netten dizi ve filim seyrediyor ve işim gereği de bol bol kullanıyorum ve 8gb lık kullanımımı aşmamaya çalışıyorum.
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

isyfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wınn ııdır jette kullandım bı arkadasımın ama wınn en ıyısı

hasan çağri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefonumu hotspot a çevirip telefonum üzerinden bağlanıyorum 4gblık paket mevcut.... Hem ekstra modem parası vermiyorum hemde telefonlar her zaman modem cihazlarına göre daha yüksek çekim gücüne sahip olduklarından bağlantım daha iyi oluyor...

Kullandığım cihaz nokia e71... Artık bir çok cihazı bu şekilde hotspot a çevirip kullanmak mümkün.
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni yapan mühendisin doşaklarını boynuma dolarım beeee

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu host a cevirme olayini birazdaha acarmisniz, ,,, bendede e 72 var, , disarda android tabletle takildigimda yapabilecegim biseyse super olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu türkselin allah belasını versin.
    vınn modemi ve müşteriyi resmen keriz yerine koyan türkseli kimseye tavsiye etmiyorum.
    40 liralık aylık bedeli sırf türkselin aptalca hizmetinden dolayı ben ve onlarca kişi 100 tlnin üzerinde ödedik.
    hemde kaç defa...

fransa ingiltere afrikayı sömümüş bunlarda bizi sömürüyo işte...

hasan çağri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu host a cevirme olayini birazdaha acarmisniz, ,,, bendede e 72 var, , disarda android tabletle takildigimda yapabilecegim biseyse super olur.
    ovistore da joikuspot diye bir program var ovideki ücretsiz olan lite sürümü ama iş görüyor...

Telefonun kullandığı 3g yi cihazın wifi alma yeteneğini wifi yayın yapma yeteneğine de çeviriyor. Gayette hızlı yani... vınn çekmediği yerde telefon çekiyor...
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni yapan mühendisin doşaklarını boynuma dolarım beeee

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)