User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Honda Civic Elegance Aldım, Nasıl Bilirsiniz?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Honda Civic Elegance Aldım, Nasıl Bilirsiniz?

Polo ile takas ettik ve sıfır Honda Civic Elegance aldım, manuel vites, deri koltuk, park sensörü, geri vites kamerası, dvd-tv-navigasyonlu müzik ana ünitesi ekstraları oldu, bu haliyle 48250 oldu.

Bu aracın modifiye parçaları mevcutmudur? Cuk diye oturan turbo kiti, sıkıştırma artırmak için vs ya da hava filitresi kiti ile süper hp'ler vs varmıdır diye merak ediyorum, paramız şimdilik buna yetti, öğrenmek için soruyorum ....

Yakıt tüketiminiz İstanbul'da nasıldır? LPG taktıran varmıdır, ne marka çok iyidir? Brc24 vardı iyiydi, sorunsuzdu ama programı hantaldı, 5hp benzine göre poloda kaybı vardı, tuning yapılabilen sorunsuz LPG kiti varmıdır, teleflex nasıldır? kaç paradır? brc den devam mı etsem yoksa?
    Milletindenim Diyen İnsan, Her Şeyden Evvel ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır. Türkçe Konuşmayan Bir İnsan Türk Kültürüne, Topluluğuna Bağlılığını İddia Ederse Buna İnanmak Doğru Olmaz. M. KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zage nin turbo kiti vardı bildigim kadarıyla sorunsuz cuk diye 200hp yapıyordyu forumda konusu resimleri ve videoları mevcuttu

ali_utku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

fd6 lar bana göre konforlu araçlar.frenlerini pek sevmiyorum aşırı tepkisiz geliyor.onunda çözümleri var.

body kitleri,süspansiyon v.s. parçaları mevcut.turbo kit i var.uygulanmış bir aracında videoları mevcut.ki bana göre fd6 ya turbo kiti takılınca tadından yenmez.hem konfor,hemde aşırı olmasada performans.

lpg hakkında bir bilgim yok ben lpg siz kullanmıştım.6.9 lt leri görmüştüm ama aşırı kasıntılı kullanarak.ağırlığı yakıt tüketiminde dezavantaj.
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmeti ben 3 boy geçiyorum ahmet aliye 2 boy geçiliyor ali veliyi 5 boy geçtiğine göre benim evo 8 im var

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun civic sahibi arkadaşlar bilgi verecektir kazasız günlerde kullanın benim tercihim turbosuz kullanmak daha mantıklı çünkü sonradan yapılan turbolar pek sağlıklı olmuyor bence

can3541 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güzel seçim.Benim bildiğim kadarıylada turbo kitleri ve mugen,replika abs plastik type r body kitleri falan mevcut ve çokta yakışıyor.Kazasız belasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi dilekleriniz için sağolun...

benim poloda brc24 var, 5hp benzine göre daha düşük güç veriyor, paşaoğlu dyno da görmüştük, şimdi teleflex'e baktım, sitelerinde dyno sonucu yayınlamışlar yaklaşık 2 hp benzine göre daha yüksek güç vermiş
    GFI LPG Sistemleri Türkiye Resmi Web Sitesi Teleflex GFI LPG Dönüşüm Sistemleri Otogaz Sistemleri LPG Sistemi LPG Montajı Otogaz Dönüşümü

teleflex'in yazılımı iyimidir? orjinal aracın yazılımı nasıldır? yukarıdaki linkteki dyno eğrileri bana iyi görünmedi, araç belki de otomatikti, eğrileri için chip yaptırmak illa ki gerekir mi? ben polodan alıştım, pürüzsüz bir ivmelenme isterim aracımı perşembe ya da haftaya pazartesi teslim alıcam, ne çıkacak bilmiyorum, otomatik olanını deneme sürüşü yaptım, devir ibresi benim poloya göre çok hantaldı, umarım manuel daha canlıdır, benim polo da en son modifiye ile 145 nm ve 100 hp durumundaydı ...
    Milletindenim Diyen İnsan, Her Şeyden Evvel ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır. Türkçe Konuşmayan Bir İnsan Türk Kültürüne, Topluluğuna Bağlılığını İddia Ederse Buna İnanmak Doğru Olmaz. M. KEMAL ATATÜRK

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg için tavsiyem prins

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Prins Direct Liqui Max acaba nasıldır? teleflex gfi gibi performans konusunda daha mı iyidir acbaa? benim derdim performans kaybı yaratmasın 2 de 3 de verecek durumdayım ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -MuRaT- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun moralını bozmak gıbı olmasın ama cok yakıyor dıye duymustum
    +1. bu benzin fiyatlarında benzinli sıfır km araba almak pek mantıklı bir hareket olmamış.. neyse hayırlı olsun diyelim..

d16y4
    Misafir
    moral bozmaya gerek yok neticede o bir HONDA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    125hp'lik araç aldık, sonuçta tüketim olacak diye düşünüyorum, vw'in 1.4 turbo modellerine paramız yetmedi, büyük turbo+yazılım vs ile uçacaktık ama kısmet değilmiş, onun yerine hondayı full+full yaptırdım, onunla avunuyorum lpg ile kullanmaya alışkınım, %40-50 bir tasarruf sağlar heralde, manuel olduğu için otomatiğe göre daha az yakacakmış, birkaç kişiye telefon ettik, istanbul içi 7lt yakarsın diyenler oldu, göreceğiz ...

bir de honda için mod parçaları çok var galiba, onunda avantajını görürüm belki ...

Tnrylsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbul içi 7.2 yaktığımda oldu 9.2 leride gördüm ... sakin kullanımda 7lt lerde yakar yalnız sakin kullanımda trafiğe yakalanırsanız o 7 direk 8 oluyo köprü trafiği ve cevizlibağ yenibosna arasında özellikle ...

görsel modifiye parçası her hondada olduğu gibi oldukça fazla ...
    motor olarak zage turbo kiti bulunmakta ama atmosferikte sıkıntı var parça konusunda ...
    LPG tercihe bağlıdır ama bence ben karşıyım takmamanızı öneririm ...
    Performans olarak sınıfında çok çok iyi bence bir çok deneme yaparak bunuda gördüm ...
    Frenlerde sıkıntı azda olsa sıkıntı var ama kolay aşılabiliecek sorunlar ...
    Bende 0 km aldım 2010 model şuan 52.000 de hiçbir sıkıntı yaşamadım şuana kadar iyi bir tercih yapmıssınız bence
    K20Z4 FN2 TYPE'R
    R - 15655

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sizin araçta mı manuel?

bu yol bilgisayarlarının verdiği veriler doğru değil, az gösteriyor diyenlerde var, honda da aynı durum geçerli mi?

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun öncelikle düşünürseniz Eibach marka 35mm'lik yay takımı var boşta duruyor

crxvtec
    Misafir
    içine yol sesını(özellikle serpma asfalt) alması dışında çok manyak geniş ve konforlı araç. Hiçbi sıkıntısını görmedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eyvallah sağolun, Allah herkese daha iyisini kısmet etsin....

bebek vs durumları ihtimaline karşı şimdilik yay olayına girmeyeceğim, aklımda buddy club dereceli egzantrik var dereceli ile ne kadar güç gelir, deneyen var mı? 125 hp den 170 hp oluyor mu? oluyorsa tüketim kaç lt araçtaki yol bilgisayarında görünüyor, Teleflex lpg almayı düşünüyorum ama öncesinde modlarım belki ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    125 hp den 170 hp ye çıkacak ha? atmosferik olarak bu senin araban için mümkün değil. kim demişse üfürmüş.. turbo yaparsan ancak bu değerleri görürsün..

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen cai+kat iptali+komple exhaust ile alacağınız max 10-15 hp dir.

atmosferik olarak bundan fazlasıda gereksiz olacaktır paranıza yazık yani.

turbo fln olayınada girmeyin derim oda gereksiz benim gözümde

r18a ve r16a kodlu motorlar hondanın yaptığı spor karakterli motorlar değil aksine az yaksın konforlu olsun diye ürettiği motorlar performans olarak çok bişey beklemeyin 4 kapı konforlu az biraz giden aile arabası en nihayetinde...

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen cai+kat iptali+komple exhaust ile alacağınız max 10-15 hp dir.

atmosferik olarak bundan fazlasıda gereksiz olacaktır paranıza yazık yani.

turbo fln olayınada girmeyin derim oda gereksiz benim gözümde

r18a ve r16a kodlu motorlar hondanın yaptığı spor karakterli motorlar değil aksine az yaksın konforlu olsun diye ürettiği motorlar performans olarak çok bişey beklemeyin 4 kapı konforlu az biraz giden aile arabası en nihayetinde...

Turbolandığında daha az yakıyor diye duymuştum ben fd6lar için. Standart 10-11 arası yakıyormuş sanırım.
    Instagram: mutusgarage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)