User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Subaru Forester Hakkında

Tugral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Subaru Forester Hakkında

Lagunayı satıp model yükseltmek hemde farklılık için subaru forester almayı düşünüyorum. Daha önce ne sürmüşlüğüm var nede bi koltuğuna oturmuşluğum. Bilen arkadaslar araç hakkında bildiklerini yazabilirmi. Hızlanma vesaire gibi durumların yanısıra, uzun yolda nasıldır, Otomatik vites alıcaz ve turbo olucak, 4 vitesli mi 5 viteslimi otomatiği, plastik işçiliği nedir, içeri yol, rüzgar sesi alırmı? Kronik sorunu varmı? yedek parçası varmı varsa pahalımı? yakıtı tüp takdığımızda ne duruma gelir, yol aydınlatması nasıl? Sağdan soldan su alma olasılığı varmı? 2000 model civarı bir aracı ortalama kaça alsam iyi? Şimdiden teşekkürler. Neden forester derseniz, hacmi büyük aracları seviyorum, eşimde kullanacağı için otomatik olmalı, uzun yola cıkmayı sevdiğim için sürüşü konforlu ve rahat olmalı, güvenli olmalı, birde köpeğim var bagajı büyük olmalı bu kriterlerde önerilecek başka araç varsa onlarıda düşünebilirim
    Dört tekerlekle uçar gider kelebek gibi
    Otobanlarda açar renk renktir çiçek gibi
    Güzel havada var mı onunla gezmek gibi
    Ayağı yerden kesen güzellik otomobil

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forumda yigit torun var, o baya haşır neşir forester ile. Aracına bindim çokta atak bir araç tavsiye edilir ama ne tarz sorunları vardır orasını bilemem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    laguna alma demiştik sana di mi bu arada forester s-turbo alacaksın o farz zaten. motor zaten sti motor olduğu için sti cılara da sorabilirsin kronik sorunlar ne olabilir diye bunun yanında sahibinden e bakınca kırmızı bir tane göreceksin 18500 fiyatı olması lazım. ama o araç ya yeniden ilan açıldı ya da birisi ucuza aldı şimdi kar etmek için satıyor aklında olsun. zaten turbo araç olunca turbosuna dikkat et ses yapmıyor olsun yağlamasın yeter. bunun yanında kompresyonu testi yaptır tabii ki. vay efendim bir de beynine bağlanıp bir sorunu olup olmadığına baktın mı tek yapacağın nanometrik ölçer ile boyasına bakmak olacaktır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    laguna alma demiştik sana di mi bu arada forester s-turbo alacaksın o farz zaten. motor zaten sti motor olduğu için sti cılara da sorabilirsin kronik sorunlar ne olabilir diye bunun yanında sahibinden e bakınca kırmızı bir tane göreceksin 18500 fiyatı olması lazım. ama o araç ya yeniden ilan açıldı ya da birisi ucuza aldı şimdi kar etmek için satıyor aklında olsun. zaten turbo araç olunca turbosuna dikkat et ses yapmıyor olsun yağlamasın yeter. bunun yanında kompresyonu testi yaptır tabii ki. vay efendim bir de beynine bağlanıp bir sorunu olup olmadığına baktın mı tek yapacağın nanometrik ölçer ile boyasına bakmak olacaktır
    lagunadan acaip memnunum ya öyle böyle değil aslında. Uzun yolda acaip az yakan bi araba, Birde bendekinin iç kozmetiği falan tertemiz. 2. Sahibiyim. Eşimin araba kullanmayı öğrenmesi için nefret ederek aldığım vurursa hiç üzülmem dediğim arabaydı sadece Şimdi seviyorum o ayrı ama .

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde beyaz turbo LPG lisi var.
    tüpte yada benzinden oldugunu aracın fark etmiyorsun bile...deri koltuklu bizdeki işçilik 10 gögüs gc8 e benziyor.motor ve yürüyen aksam parçaları imprezalarla aynı hemen hemen vites geçisleri çok basarılı.çok güzel araçlar fiyatlarına göre...

yürüyen olarak wrx amortisörleri takarsın yayla birlikte oldukça güzelleşiyor.
    motoru bi kere açıp forgetlarsan taş gibi oluyor mod etmesi çok kolay yedek parçasıda çok
    vakit kaybetme hemen al bro

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bitane turbo forestar var bizde 20004 model

Sahibinden ilan no 53299129 arac beka da akifle gorusebilirsin

Hatta suan yanindayim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyatı bütcemi biraz aşıyor. Ben maksimum 25 e kadar cıkabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yokmu arkadaslar baska yardimci olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor sti motor değil, kronik bir sorunu yok,standart olduğu müddetçe bir problem yaratmaz hatta bende bakıyorum bir tane.

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kronik bi sorunu yoktur
    lpg 40 50 bin km'de bir süpap ayarlarını bozar ve boxer motor olduğu için motorun komple inmesi gerekir baya bi masraf açar 1000 2000tl civarı tutabilir yaptırılan yere göre değişir tabi ancak benim aracım lpg de 40bin oldu süpaplarda henüz bi sıkıntı yok, hemde benim aracım yüklü 270hp gücünde....

bunun dışında özellikle bakmanız gereken yer arka amortisörlerdir... arka amortisörler gazlı olduğu için genelde patlıyor ve tane fiyatı 1500 lira civarı oluyor ve nerdeyse kimse bunun yenisini almayıp aracının arkası yere çökük vaziyette geziyor, eğer aracın arkası yere yappışmışsa aman diyim ya uzak durun yada amortisörleri bahane edip bol bol fiyat kırın....
    bunun dışında amortisörleri yeni takım sert uzun yay ile birlikte yağlıya çevirmek mümkün yağlıya çevrilen amortisörde birdaha zor sıkıntı çıkarır.... ancak gazlı amortisörlerin araca nekadar yük yüklenirse yüklensin aracın altı yerle aynı mesafede kalıyor alçalmıyor.....

yüksek hızlarda içeri biraz ses alabilir ancak kesinlikle su almaz....

iç malzemesi plastiği son derece kalitelidir

99 modellerin iç döşemesi gerçek dana derisidir ve arka koltuklar geriye doğru yatar çok rahattır 2000 model sonrası makyajlı kasalar alkantra döşemelidir arka koltukları sadece öne yatar bagajı genişletmek için....

karda buzda inanılmaz performanslıdır kesinlikle yolda brakmaz heryere girer çıkarsınız...

olmayan bulunmayan yedek parçası yok fiyatlarıda diğer japonlarla aşşa yukarı aynı fiyata sahip....

lpg de 25 30 kuruş arası yakar(karma)

performansı sizi en çok tatmin edecek 4x4 suv sınıfı araçtır daha iyi gideni o fiyatlara çok çok zor, heleki benim gibi yüklerseniz cayanne turbolarla kapışabilirsiniz

subaru forester 0-100 - Car Videos on StreetFire
    linkte aracımın kadran videosu mevcut düz yolda çekilmiştir.....

son olarak bizim forester'ın ilk sahibiyiz 13 yıldır bizde kendisi babam üstüne 3 tane araç değiştirdi hala satmaya kıyamıyor şuanda benim aracım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yiğit teşekkür ederim detaylı bilgilendirme için. Şimdi sıra temiz birtane bulmaya geldi. Yaz sonu aracı değiştiririm. Şu aralar fiyatlar yüksek, birde elimde laguna var onu satar satmaz kesinlikle alacağım bir araba.

cetinkaya55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kronik bi sorunu yoktur
    lpg 40 50 bin km'de bir süpap ayarlarını bozar ve boxer motor olduğu için motorun komple inmesi gerekir baya bi masraf açar 1000 2000tl civarı tutabilir yaptırılan yere göre değişir tabi ancak benim aracım lpg de 40bin oldu süpaplarda henüz bi sıkıntı yok, hemde benim aracım yüklü 270hp gücünde....

bunun dışında özellikle bakmanız gereken yer arka amortisörlerdir... arka amortisörler gazlı olduğu için genelde patlıyor ve tane fiyatı 1500 lira civarı oluyor ve nerdeyse kimse bunun yenisini almayıp aracının arkası yere çökük vaziyette geziyor, eğer aracın arkası yere yappışmışsa aman diyim ya uzak durun yada amortisörleri bahane edip bol bol fiyat kırın....
    bunun dışında amortisörleri yeni takım sert uzun yay ile birlikte yağlıya çevirmek mümkün yağlıya çevrilen amortisörde birdaha zor sıkıntı çıkarır.... ancak gazlı amortisörlerin araca nekadar yük yüklenirse yüklensin aracın altı yerle aynı mesafede kalıyor alçalmıyor.....

yüksek hızlarda içeri biraz ses alabilir ancak kesinlikle su almaz....

iç malzemesi plastiği son derece kalitelidir

99 modellerin iç döşemesi gerçek dana derisidir ve arka koltuklar geriye doğru yatar çok rahattır 2000 model sonrası makyajlı kasalar alkantra döşemelidir arka koltukları sadece öne yatar bagajı genişletmek için....

karda buzda inanılmaz performanslıdır kesinlikle yolda brakmaz heryere girer çıkarsınız...

olmayan bulunmayan yedek parçası yok fiyatlarıda diğer japonlarla aşşa yukarı aynı fiyata sahip....

lpg de 25 30 kuruş arası yakar(karma)

performansı sizi en çok tatmin edecek 4x4 suv sınıfı araçtır daha iyi gideni o fiyatlara çok çok zor, heleki benim gibi yüklerseniz cayanne turbolarla kapışabilirsiniz

subaru forester 0-100 - Car Videos on StreetFire
    linkte aracımın kadran videosu mevcut düz yolda çekilmiştir.....

son olarak bizim forester'ın ilk sahibiyiz 13 yıldır bizde kendisi babam üstüne 3 tane araç değiştirdi hala satmaya kıyamıyor şuanda benim aracım
    Kesinlikle aynı fikirdeyim,iyi ki aldım dediğim nadir araçlardan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)