User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: mercedes 115 kasa yardım.......

ramo si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

mercedes 115 kasa yardım.......

yatmakta olan ilk sahibinden bi mercedes 115 buldum..Büyük ihtimalle alıcam....mercedes bana uzak bi araba aklımdan geçmeyen bi araba...Bu arabadan anlayan ,ilgili kişisi varsa beni bilgilendirirse çok makbule geçer.......
    çürük nerdeyse yok ama sökünce çıkabilir.....arka stop kırık ve ön far takımı ister....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    waw ilk sahibinden...Komple kaportası yürürü motoru..Hakikaten a-z toplarsanız 10-15 bin diyorum ben masraf olarak şahsi düşüncem

oğuzk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Emir_b16a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hella orjinal farları 1500 tl civarına satılır çift olarak

yan çıtaları vs leri bulmak biraz sıkıntılıdır kromaj işide sıkınıt

kaportadan ne çıkar bilmem ama muhakkak bişiler çıkar onlar da bi şekilde yapılır motoru en son sıkıntı yapıcağınız nokta yürüyenide aynı şekilde
    atın iyisine ''Doru'' yiğidin iyisine ''Deli'' derler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor kaporta boya sorunum yok onlar masraf tuutmucakta aksesuar sorun

Emir_b16a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ramo si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor kaporta boya sorunum yok onlar masraf tuutmucakta aksesuar sorun
    aramak lazım illaki bulunur ama her yerde farklı fiyat çıkar sağlam pazarlık şart
    atın iyisine ''Doru'' yiğidin iyisine ''Deli'' derler.

cagri-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla öyle belkıde arkadasım aldı bunlardan topladı herkes parcası pahalı derken mesela ızmırde herkes yandakı krom cıtalara farklı ve yuksek fıyat verırken sag sol komple 110 lıraya almıstık pazarlıkla. Birde dıreksıyon bulmustu beyaz kemık gobeklı metal cercevelı onuda mesela 600 e mı 650 ye mı ne almıstı. Benı cok korkutmadı acıkcası bu parcalardan sonra vs. ama far 1500 se cıddı paraymıs.

rcbasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne işin var bununla, gidememek, duramamak, bol para harcayıp amaçsız araba yapmak, boşver... elinden geçmeyecek tek bir parçası olmayacak toplarken biliyorsun... bitince ne zevk verecek ve ne edecek maddi olarak, iyi düşün bence...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaşıntım var galba bende 124 te var daha olmadı plan proje yapcam merso boş çıkarsa 124 dalarım napayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdiden hayırlı olsun alırsanız.

Mercedes-Benz'in tüm W11X kodlu araçları maalesef çürümeleriyle meşhurdur.Görünürde birşey yok demişsiniz ama soyulunca ne çıkacağı bilinmez.Gerçi bildiğim kadarıyla kaporta işiyle uğraşıyorsunuz zaten sorun olmaz ama umarım sıfır çürük olur.

Aksesuar işi ciddi sorun aslında 115/114 kasa için.Parça fiyatları biraz tuzludur.Mesela farların orijinalinin pahalı olduğunu biliyordum ama 1.500 TL olduğunu ilk kez duydum.600-700'e aldıklarını da duymuştum ama nereden aldılar onu bilmiyorum.Aslında farlarda kırık-çatlak ta yok gibi ve taslarını-camını filan sağlam bir temizlemeyle düzelir mi diye düşündüm..

Bu arada yandaki krom çıtaları da bulmak epey zordur.Bir de stopları da takım olarak yenileyin derim.Onlar bulunabiliyor ama fiyatları hakkında bilgim yok.

Hiç 115 sahibi olmadım ama açıkçası ben de almayı düşündüğümden çok araştırdım;hâlâ da araştırıyorum.Ama benim için toplanıp satışa çıkmış bir araç daha mantıklı görünüyor.Ki o tip '73-'74-'75 model arabalar 12.000-18.000 TL arasında bulunabiliyor.

Bir de kemik direksiyon takmayın.Zira almayı düşündüğünüz araç "Serie 2" bir W115 ve kemik direksiyon sadece "Serie 1" olarak geçen kelebek camlı-çizgisiz stoplu ilk nesil W114/115'lerde sunuldu.

Ama şu var.Yukarıda da yazılmış.Bu araba ile yüksek sürat yap(a)mayacaksınız doğal olarak.Ama durmaz kavramına katılmıyorum.Yürür aksam elden geçtikten sonra epey iyi bir hâle gelecektir.Ayrıca toplayıp satışa çıkarsanız bile illâ ki bir hastası çıkıp gelecektir.Sonuçta klasik araba satacaksınız ve değeri artıyor gün geçtikçe.Kim ne derse desin..

Son olarak bununla çıkıp bir pazar günü sahilde dolaşmak ta epey keyifli olur hani.

Time-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ramazan abi fantazi ariyorsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SErhat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı olsun alırsanız.

Mercedes-Benz'in tüm W11X kodlu araçları maalesef çürümeleriyle meşhurdur.Görünürde birşey yok demişsiniz ama soyulunca ne çıkacağı bilinmez.Gerçi bildiğim kadarıyla kaporta işiyle uğraşıyorsunuz zaten sorun olmaz ama umarım sıfır çürük olur.

Aksesuar işi ciddi sorun aslında 115/114 kasa için.Parça fiyatları biraz tuzludur.Mesela farların orijinalinin pahalı olduğunu biliyordum ama 1.500 TL olduğunu ilk kez duydum.600-700'e aldıklarını da duymuştum ama nereden aldılar onu bilmiyorum.Aslında farlarda kırık-çatlak ta yok gibi ve taslarını-camını filan sağlam bir temizlemeyle düzelir mi diye düşündüm..

Bu arada yandaki krom çıtaları da bulmak epey zordur.Bir de stopları da takım olarak yenileyin derim.Onlar bulunabiliyor ama fiyatları hakkında bilgim yok.

Hiç 115 sahibi olmadım ama açıkçası ben de almayı düşündüğümden çok araştırdım;hâlâ da araştırıyorum.Ama benim için toplanıp satışa çıkmış bir araç daha mantıklı görünüyor.Ki o tip '73-'74-'75 model arabalar 12.000-18.000 TL arasında bulunabiliyor.

Bir de kemik direksiyon takmayın.Zira almayı düşündüğünüz araç "Serie 2" bir W115 ve kemik direksiyon sadece "Serie 1" olarak geçen kelebek camlı-çizgisiz stoplu ilk nesil W114/115'lerde sunuldu.

Ama şu var.Yukarıda da yazılmış.Bu araba ile yüksek sürat yap(a)mayacaksınız doğal olarak.Ama durmaz kavramına katılmıyorum.Yürür aksam elden geçtikten sonra epey iyi bir hâle gelecektir.Ayrıca toplayıp satışa çıkarsanız bile illâ ki bir hastası çıkıp gelecektir.Sonuçta klasik araba satacaksınız ve değeri artıyor gün geçtikçe.Kim ne derse desin..

Son olarak bununla çıkıp bir pazar günü sahilde dolaşmak ta epey keyifli olur hani.
    sağol bilgiler için....16 yasımdan beri arabalarla ugrasıom herşeyini anlayıp yapmaya çalışıorum..Bu araba bana çok yabancı..bu araç bana çok uyguna gelcek alırsam fiyat olarak..uyguna gelmeseydi düşünmezdim bile almayı..Eski araba çok zor toplaması zaten..beni düşündüren tek ön sağ-sol camurluk yan çıtaları ve ön cam yan çıtaları farları bi şekilde içini açıp işlem yapıcam çünkü kırık yok 1999 yılında babamla toplamıştık bu araçtan torpido aldı çürük çıkmıştı..bunuda açarım çürükse çokta ugrasamam.

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaş yamacıma

Uğraşamam dersen ben alırım dont sikinti kafamdakileri sende biliyosun abi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)