User Tag List

Sayfa 278/280 İlkİlk ... 178228268276277278279280 SonSon
5307 sonuçtan 5.264 ile 5.282 arası

Konu: Altın fiyatları ve yatırım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Let the konu hort (İngilizcenin ırzına nasıl geçilir? Ahan da biyle)

Referanduma kadar ve referandum sonrası dolarda nasıl bir hareket bekliyorsunuz?
    Altın ne zaman güvenli liman olur da yandım anam diyen ona sarılır?
    Bist için favori hisseleriniz nelerdir? (Siz bir yazın, şu yeni bilançoların ışığında 3-4 ve hatta 5 bombastik kağıt yazacağım. Tabii ki ytd diyerek )

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son 3 yilda sadece 3 mesaj yazilmis...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son 3 yilda sadece 3 mesaj yazilmis...
    ...ve konu 2011 yılında açılmış. hortlamanın böylesi!

esasında son 3 yılda yani şubat 2017 den 3 x 1 yıl geri gidince şubat 2014 aralığında bayağı mesaj yazılmış. kim bilir o zamanlar dolar kaçtı.

neyse sordum soruyu: dolara referandum öncesi ve sonrası ne olur sizce? ve bist'te son gelen bilançolar nezninde favori kağıdınız nedir?

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altın almak isteyenler Fed toplantına bir iki gün ala giriş yapabilir.. Şu anda Ons fiyatı yüksek ... Dolarda yüksek

Altın dolardan çok daha sağlam.. Çıkarma maliyeti 1150 Usd. olduğu için Ons olarak 1200 Usd altından toplanıp beklenilirse birkaç sene içerisinde sahibini ihya eder..
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aralar 143 seviyelerinden gram alınır mı sizce? yoksa 140 ın altına inmesini beklemek mi gerekir?

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben mart ayı fed toplantısına bir iki gün kala almayı planlıyorum.. Referandumdan dolayı doları olabildiğince düşürmeye çalışacaklar içeriden... Fed öncesi faiz artırımı riskine karşı piyasalar altını satarlar.. Hem ons hem dolar düşerse güzel olur
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altın nisan mayıs gibi başlar cosmaya, beklentim yuksek
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altın almak isteyenler Fed toplantına bir iki gün ala giriş yapabilir.. Şu anda Ons fiyatı yüksek ... Dolarda yüksek

Altın dolardan çok daha sağlam.. Çıkarma maliyeti 1150 Usd. olduğu için Ons olarak 1200 Usd altından toplanıp beklenilirse birkaç sene içerisinde sahibini ihya eder..
    Hımm mantıklı valla. Referandum öncesi dolar olabildiğince düşecektir. Aslında dolar da alınabilir yatırım aracı olarak. Ama altına bu açıdan bir bakış güzel geldi.

Borsa için bugün süpriz bir şekilde BJK(BJKAŞ) 11,57% ile kapattı. Benim tutmaz ama ya tutarsa diye 9% artış olursa satış emrinin gerçekleşmesi ise sürpriz oldu. Şimdi BJK için önümüzdeki günlerde bir düzeltme gelebilir ama sonrasında yine güzel yükselişler bekliyorum kendi adıma. 7 yolculuğu başlamış gibi duruyor.

sky clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aralık 127 civarında iken aldım. Ocak ayında 148lerde iken sattım. Güzel bir kar elde ettim.
    Şimdi tekrar 143-144 civarlarında dolaşırken aldım. Sindim köşeme bekliyorum durumu gözetliyorum bu aralar.
    Yine aynı şekilde bir kar elde edersem güzel olacak inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Acaba doları baskılamak için altın mı satılmakta? Ya sonra... Arz-Talep?

Aşkın Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkdaşlar benim bacanığım kuyumuc hep şunu söyler altın hiç bir zaman çok düşmez ama uzun süreli bekletilmek şartıyla tabi diyor zaten eski tarihlerdeki fiyatlarıyla şimdi fiyatları kıyasladığımızda fark ortada...
    41 UC 626 EP3 Type-R 2004
    34 ALG 34 EP3 TYPE-R 2005
    34 BA 0839 S2000 2007
    34 TM 0554 FN2 Type-R 2008
    34 VK 2309 MERCEDES E AMG 2014 34 BUN 34 FK2 Type-R 2015

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hort diyelim.

Düğünden kalan altınlar ve bir miktar nakit birikimimiz var. Burada iken altınları bankada kasada muhafaza ettik, nakiti ise hesapta.

Bu zamandan sonra da ayda belli miktar altın koyarak tekrar birikim yapmak istiyorum. Sormak istediğim sorular şunlar,

Elimizdeki nakiti altına çevirmek istiyorum. Üşengeçlikten bir buçuk sene önce yapmadım neyse geçen geçti. Şimdi sorum şu en uygun nasıl muhafaza ederim? Kasanin yıllık maliyeti 300 tl (depozito hariç) idi.

1. Tekrar gittiğin yerde kasada tut, elindeki nakdi de altına çevir beraber koy

2. Bankada altın hesabı aç, paraya çevirip oraya aktar, yine nakdi de aynı şekilde değerlendir

Bayağı uzağım bu işlerden. Aylık belli miktarda da bir şeyler kenara koymaya çalışacağım. Maliyet anlamında ya da değer kaybı anlamında hangisi daha mantıklı olur?
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bankaların altın günleri oluyor. Orada gram olarak tartıp, o gramda hesap açıyorlar sana. Altın olarak kalıyor para. Hatta altın günü olmasa bile gidip yapabiliyorsun artık. Altın günü terimi milletin ayağı alışsın diye idi.
    Kuyumcuda boz, bankadan altın al zarar edersin muhtemelen.
    İstanbulda olsan kapalıçarşıyı gez, fiyat al derdim ama değilsin.
    En güzeli ilk yazdığım gibi......
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bankaların altın günleri oluyor. Orada gram olarak tartıp, o gramda hesap açıyorlar sana. Altın olarak kalıyor para. Hatta altın günü olmasa bile gidip yapabiliyorsun artık. Altın günü terimi milletin ayağı alışsın diye idi.
    Kuyumcuda boz, bankadan altın al zarar edersin muhtemelen.
    İstanbulda olsan kapalıçarşıyı gez, fiyat al derdim ama değilsin.
    En güzeli ilk yazdığım gibi......
    Benim de en çok aklıma yatan ilki oldu. Kuyumcuda bozdurmak hem uğraştırıcı hem riskli. Kapalıçarşı gibi bi opsiyon da yok haliyle dediğinizi düşündüm ben de. Peki hesap işletim ücreti, hem yatırma hem de çekme anlamında hangi banka daha cazip biliyor musunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de en çok aklıma yatan ilki oldu. Kuyumcuda bozdurmak hem uğraştırıcı hem riskli. Kapalıçarşı gibi bi opsiyon da yok haliyle dediğinizi düşündüm ben de. Peki hesap işletim ücreti, hem yatırma hem de çekme anlamında hangi banka daha cazip biliyor musunuz?
    Benimki işbankasında. İşletim ücreti falan yok altın için.
    Al-sat farkı da çok değil.
    Mesela şu an:
    Alış 177,21 - Satış 175,88 TL
    Okumadan imzalamam.....

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    garanti bankasının dediğine göre, kazanılan bir dava sonucu artık bankalar yeni bir düzenleme gelene kadar hesap işletim ücreti alamıyorlarmış. gelecekteki durum ne olur belli olmaz. tayyip amcaları seçimden sonra kıyak geçmezse şimdilik işletim ücreti yok hiç bir hesaba diye biliyorum.

çünkü danıştay alamazsın dedi, bankaların itirazınıda red etmişti 2016 yılında.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hort diyelim.

Düğünden kalan altınlar ve bir miktar nakit birikimimiz var. Burada iken altınları bankada kasada muhafaza ettik, nakiti ise hesapta.

Bu zamandan sonra da ayda belli miktar altın koyarak tekrar birikim yapmak istiyorum. Sormak istediğim sorular şunlar,

Elimizdeki nakiti altına çevirmek istiyorum. Üşengeçlikten bir buçuk sene önce yapmadım neyse geçen geçti. Şimdi sorum şu en uygun nasıl muhafaza ederim? Kasanin yıllık maliyeti 300 tl (depozito hariç) idi.

1. Tekrar gittiğin yerde kasada tut, elindeki nakdi de altına çevir beraber koy

2. Bankada altın hesabı aç, paraya çevirip oraya aktar, yine nakdi de aynı şekilde değerlendir

Bayağı uzağım bu işlerden. Aylık belli miktarda da bir şeyler kenara koymaya çalışacağım. Maliyet anlamında ya da değer kaybı anlamında hangisi daha mantıklı olur?
    Kuveyt Türk ümraniye şubesi. altın experti bulunduruyo gidiyorsunuz Altın hesabı açıyorlar. elinizdeki altınları inceleyip onları gram olarak hesaba işliyor.

24 ayar 18 ayar meselesinden küçük bir fark oluşuyor. anlattı adam ama mantığını unuttum. Bence en sağlıklı ve güvenli yöntem bu.

ATM den TL yatırıp online olarak Altın alabiliyorsunuz o açıdan güzel oluyor.

üzülerek söylüyorumki TL sürekli değer kaybediyor ve maaşın bir kısmı ile ya dolar yada altın almaya çalışıyorum. her sene en az 2 kere yurtdışına gittiğim içinde faydasını görüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar.

Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuveyt Türk ümraniye şubesi. altın experti bulunduruyo gidiyorsunuz Altın hesabı açıyorlar. elinizdeki altınları inceleyip onları gram olarak hesaba işliyor.

24 ayar 18 ayar meselesinden küçük bir fark oluşuyor. anlattı adam ama mantığını unuttum. Bence en sağlıklı ve güvenli yöntem bu.

ATM den TL yatırıp online olarak Altın alabiliyorsunuz o açıdan güzel oluyor.

üzülerek söylüyorumki TL sürekli değer kaybediyor ve maaşın bir kısmı ile ya dolar yada altın almaya çalışıyorum. her sene en az 2 kere yurtdışına gittiğim içinde faydasını görüyorum.
    Kuveytturkte çalışan arkadaşım da cazip olduğunu söylemişti. Hesabı ümraniye şubesinden açınca başka bi ilden çekme veya yatırma durumunda sıkıntı oluyor mu? Gerçi çekmeyi düşünmüyorum ama yatırma konusunda direk tl karşılığındaki miktarda altın hesaba geçiyor yani öyle mi? Halkbankta kullanmadığım bi altın hesabım var ancak bankaya gıcık olduğum için onda tutmak istemiyorum.

Değer kaybetme noktasında haklısınız. Belki küçük tutarlar deyip gözümüze gelmiyor ama iki sene öncenin 500 tlsi şu an 500 tl değil. O yüzden hesapta kullanılmayan parayı tutmanın hiç bir anlamı yok.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar.

Kuveytturkte çalışan arkadaşım da cazip olduğunu söylemişti. Hesabı ümraniye şubesinden açınca başka bi ilden çekme veya yatırma durumunda sıkıntı oluyor mu? Gerçi çekmeyi düşünmüyorum ama yatırma konusunda direk tl karşılığındaki miktarda altın hesaba geçiyor yani öyle mi? Halkbankta kullanmadığım bi altın hesabım var ancak bankaya gıcık olduğum için onda tutmak istemiyorum.

Değer kaybetme noktasında haklısınız. Belki küçük tutarlar deyip gözümüze gelmiyor ama iki sene öncenin 500 tlsi şu an 500 tl değil. O yüzden hesapta kullanılmayan parayı tutmanın hiç bir anlamı yok.
    ben bütün işlemleri online hesaptan yapabiliyorum.

ATM den para çekmedim ama bildiğim kadarı ile çekiliyor.

Kuveytürk ü arayıp sorabilirsiniz. size en yakın hangi şubede altın experti var ise.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)