User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Trafik Tescil

TEQUILA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Trafik Tescil

Selam,

Aracımın muayenesini yaptırdım, fajat ruhsatımda yer kalmadığı için gidip trafik şubesinden yeni sayfa çıkartmam lazım. Evim maltepede, sadece oturduğum semte en yakın trafik tescildenmi randevu almam gerekiyor.

Maltepe trafik tescil sürekli dolu göründüğü için randevu alamıyorum ama Kartal müsait. Kartaldan randevu alsam işlemim yapılırmı?

Acil bilgiye ihtiyacım var, yardımlarınız için teşekkürler.
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    resmi olarak bütün trafik tescil şubeleri o işi yapmakla yükümlü.ancak bursada kafalarına göre iş yaptıkları için benim osmangazi şubede kaytlı olan aracımın işlemlerini yıldırımda yapmak istemediler olay çıkardım sonra yaptılar.bence şansını dene.ama fazla olay çıkarma hepsinin silahı var
    komançero garage

fastchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resmi olarak bütün trafik tescil şubeleri o işi yapmakla yükümlü.ancak bursada kafalarına göre iş yaptıkları için benim osmangazi şubede kaytlı olan aracımın işlemlerini yıldırımda yapmak istemediler olay çıkardım sonra yaptılar.bence şansını dene.ama fazla olay çıkarma hepsinin silahı var
    ne yapabilirki silahla ? şubede onca insanın içinde
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka sen çekirdekten yetişme bi manyaksın belirtiyim dedim
    -Now-34 K 3862 E34 5.20 1996 CosmosSchwarz " Sumfang Edition "

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muayeneden sonra ruhsat sayfası çıkarmak için 7 iş günü süre veriyorlar, 4 iş günüde full dolu görünüyor. Kartaldan ayın 07.09.2011 tarihine randevu aldım. Muhtemelen neden maltepede yaptırmadın diyecekler ama adamlar full çakılı. Bakalım ne olacak göreceğiz
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

Sercan K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fastchild Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yapabilirki silahla ? şubede onca insanın içinde
    Latife bence bu ciddiye almadın umarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sistem artık online çalıştığı için oturduğun ilçe veya aracın ait olduğu trafik şubesinde yaptıracaksın diye bir zorunluluk yok.
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elimde şuan sadece TÜV Türk'te doldurulmuş EK1 belge ve ruhsatım var.

Bunun yanında giderken yanımda götürmem gereken başka bir evrak varmı?
    Dilekçe vs?
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

htec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ruhsat sahibinin ikamet adresindeki şubede işlem yapılabilir yada başka şubede de yapılabilir. Randevu olayına gelince her yerde geçerli değil ve 1 hafta gibi bi süre de yok. Siteden ömer arkadaşımız bu işle ilgileniyor yardımcı olur istersen.
    kambersiz alman olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı htec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ruhsat sahibinin ikamet adresindeki şubede işlem yapılabilir yada başka şubede de yapılabilir. Randevu olayına gelince her yerde geçerli değil ve 1 hafta gibi bi süre de yok. Siteden ömer arkadaşımız bu işle ilgileniyor yardımcı olur istersen.
    TüvTürk'te bana evrakları teslim eden arkadaş 7 iş günü içerisinde sayfayı yenilemem gerektiğini söyledi. Bu yüzden 7 iş günü sayıyorum.
    Şuan bu işler için ayırabilecek ekstra param yok bu sebeple kendi çabalarımla halletmeye çalışıyorum. Ömer görürse eğer yapılması gereken ekstra bişey varsa yazar zaten. Teşekkürler.
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tanidik birisi varsa bulun hemen randevu isliyorlar , muhtemelen randevu listesini kendileri kabartiyorlar cok calisiyorlar ya... Basima aynisi geldi tanidik bulunca ayni gunun aksaminda hallettiler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anilkarakaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanidik birisi varsa bulun hemen randevu isliyorlar , muhtemelen randevu listesini kendileri kabartiyorlar cok calisiyorlar ya... Basima aynisi geldi tanidik bulunca ayni gunun aksaminda hallettiler...
    İkamet adresimin bağlı olduğu trafik şubesi (maltepe) yoğun olduğu için Kartaldan randevu aldım. Yarın gideceğim.

Merak ettiğim konu siz sadece TüvTürk'ün verdiği Ek1 belge, ruhsat ve kimlik ilemi gittiiniz. Başka bir evrak , dilekçe vs. isteniyormu?
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TEQUILA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkamet adresimin bağlı olduğu trafik şubesi (maltepe) yoğun olduğu için Kartaldan randevu aldım. Yarın gideceğim.

Merak ettiğim konu siz sadece TüvTürk'ün verdiği Ek1 belge, ruhsat ve kimlik ilemi gittiiniz. Başka bir evrak , dilekçe vs. isteniyormu?

Ruhsat yaprağı dolu oldugundan dolayı ruhsatımı değiştirmek istiyorum gibisinden bi dilekçe yazıyosun okadar önemli bişi değil tescilde bile halledersin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hatırladıgım kadarıyla istenmiyordu , ama mavi dosya içerisinde poşet dosya ile birlikte istiyorlardı Gerçi benim gittigim şube taşınma aşamasındaydı o yuzden istiyor olabilirlerdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiler için teşekkürler yarın gideceğim, gelişmeleri yazarım
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eveeeeet, geldiğimiz boyut şu şekilde.

Kartal Trafik şube herhangi bir sorun çıkartmadan ve ikamet adresime bakmadan işlemimi kabul etti.
    Fakat ruhsatımın üzerindeki motor kodu D14A4 yerine D14AU yazdığı için aracın kayıtlı olduğu trafik şubeye düzeltilmesi i,çim mail attı. Bu düzeltme 2 günde yapılırmış. Cuma ve Pazartesi yine gelmemi istedi. Sorularım var;

1) Aracımın hangi trafik şubeye kayıtlı olduğunu nasıl bilebilirim. Verildiği il ilçe Beşiktaş görünüyor. Burasımıdır?
    2) Ben aracımın bağlı olduğu trafik şubesindeki motor kodumun doğruluğunu nasıl teyid edebilirim veya ettirebilrim?
    3) Bu işlem içinde 117 TL masraf varmış. Ruhsattaki hatanın sebebi ben değilimki bu düzeltme için neden bunun cezasını ben çekeceğim bilemiyorum. Buna itiraz hakkım varmı?

Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler.
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    varmı bir yorumu olan?
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eveeeeet, geldiğimiz boyut şu şekilde.

Kartal Trafik şube herhangi bir sorun çıkartmadan ve ikamet adresime bakmadan işlemimi kabul etti.
    Fakat ruhsatımın üzerindeki motor kodu D14A4 yerine D14AU yazdığı için aracın kayıtlı olduğu trafik şubeye düzeltilmesi i,çim mail attı. Bu düzeltme 2 günde yapılırmış. Cuma ve Pazartesi yine gelmemi istedi. Sorularım var;

1) Aracımın hangi trafik şubeye kayıtlı olduğunu nasıl bilebilirim. Verildiği il ilçe Beşiktaş görünüyor. Burasımıdır?
    2) Ben aracımın bağlı olduğu trafik şubesindeki motor kodumun doğruluğunu nasıl teyid edebilirim veya ettirebilrim?
    3) Bu işlem içinde 117 TL masraf varmış. Ruhsattaki hatanın sebebi ben değilimki bu düzeltme için neden bunun cezasını ben çekeceğim bilemiyorum. Buna itiraz hakkım varmı?

Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler.
    Güzel sorular

Ben 1. soru için evet deyip diğerlerini sıradaki arkadaşlara bırakıyorum

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    varmı bir yorumu olan?
    olmamı bu konu daha perşembe başımdan geçti. Sabah saatlerinde trafiğe gittim , 2 kişi sıradaydı birinin şasi numarasının bir harfi yanlış diğerinin ise 0 yerine O yazılmış. İlk eleman elinde ek-1 belgesi ve tüvtürk muayene belgelesi ve 117 lira vererek işlemi yaptı. Ruhsatı yarın almak kaydıyla.. İkinci eleman ise ayni sekilde 117 lira bayıldı. Sıra bana geldi, benimde 1 rakam yazılmamıştı 2 yapraktada. Memura dedimki 2 ay önce ben buradan bu ruhsatı aldım karşılığında 120 tl para verdim, aracın satışını yapıcam yapamıyorum dedim. Biraz bekleyn dedi, 15 dakika sonra ruhsatlarımı verdi hiç bir ücret vermeden ruhsatlarımı aldım.
    Benden öncekilerden sigorta fotokopisi,ek-1,tüv gibi belgeler istedi. Benden hiçbirşey istemeden işlemi halletti. Aradaki fark şu olsa gerek , benim ruhsatım kaybolduğundan ben tespit yaptırıp başvuru yapmıştım bu nedenle tespite gerek duymadılar. Yaprak paralarını da yeni çıkarttığım için istemediler bana göre, eski olsa ruhsat benden de para ıstıyeceklerdı. ancak bu parayı ıstemelerı yasal degıl.

İnternette söyle bı yazı okudum, eğer memurdan kaynaklı bır hata varsa bunu bedelsız duzeltmek zorundalar. bununla ılgılı bır yonetmelık varmıs, ancak memurlar amırlerıne hesap vermek ıstemedıklerı ıcın para talep edıyorlarmıs.
    men dakka dukka.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi ben aracı aldıgımda muayene tarihimi yanlıs yazdılar hata onlardan kaynaklıydı 1hafta sonra eldeki tuv turk muayene belgesiyle gittim bi kalem var onla sildiler sonra tekrardan yazdılar tarihi oraya printerdan. eğer isterlerse bence ücretsiz halledebilirler tatlı dil kullanıp rica edersen bilgisayardanda ruhsattanda cozerler olayı yeterki iyi niyetli bir memura denk gel
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)