User Tag List

Sayfa 103/388 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
7367 sonuçtan 1.939 ile 1.957 arası

Konu: Diecast model araç / RC vs. koleksiyoncular

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Smile

Alıntı Tholl-ga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öğrende gazlıyalım yaw
    Moruk İstanbul'a doneyimde bi roll gecesi yapalım ayrıca mat siyah supra v.s supra anladım ben onu
    Alıntı Baran^ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu var bende daha eski modelleri topluyorum şimdi
    Marmariste 2 tane mercedes gordum 190SL ve W115 cabrioydu galiba..ikiside rusty tarzda,kirli,tozlu,paslı,sıvalı falan 1/18 boyutlarda maisto'nun olması lazım..+w123 herhangi bir boyutta warmı biliyormusun?

E-Kuri
    Misafir
    Açar amt/ertl firmasının 1/25 ölçekli 67 model camaro z28 modeli

böyle bir giriş yapıp katılıyım dedim...

E-Kuri
    Misafir
    revell marka 1/24 ölçek ferrari f430 spider...

E-Kuri
    Misafir
    R34 GTR a bugün başladım. bakalım nasıl birşey çıkacak. Kendisi 1/24 Tamiya r34 v spec kiti. S2k ise yine tamiyanın 1/24 ölçeği... Jantlarının rengine karar veremediğim için krom olarak duruyor şimdilik ama üzerindeki boya sökülüp başka bir renge boyanacak ve sanırım aliminyum olucak o renkte. Fikri gelen varsa alabilirim. Bu arada önceki postumda söylemeyi unuttum f430 un arka stopları ve ön far camları üzerinde değil fotoda. Şuanda o araç bitmiş durumda o fotolarıda eklerim...

E-Kuri
    Misafir
    Bunlarda yapılmayı bekleyen 2 adet tamiya 1/24 kit ve 1 adet aoshima marka 1/24 (s15 top secret drift versiyonu)...

Baran^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moruk İstanbul'a doneyimde bi roll gecesi yapalım ayrıca mat siyah supra v.s supra anladım ben onu

Marmariste 2 tane mercedes gordum 190SL ve W115 cabrioydu galiba..ikiside rusty tarzda,kirli,tozlu,paslı,sıvalı falan 1/18 boyutlarda maisto'nun olması lazım..+w123 herhangi bir boyutta warmı biliyormusun?
    O maistoları bende gördüm burda nezihte eskitilmiş havası vermişlerde beğenmedim ben almadım.w123 1/43 boyutta bulabilirsin belki yurt dışından ama burada görmedim.

SertacTDemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @E-Kuri
    Modeller cok guzel gorunuyor kolay gelsin
    Japonlardan firsat kalirsa F50 kitini yaparken detayli fotograflarini topic e upload edersen sevinirim

E-Kuri
    Misafir
    @sertaç
    genelde yapım aşamalarını fotoğraflamayı seviyorum ama s2k yı yaparken fazla vaktim yoktu biraz aceleye geldi zaten halen jantları bitmedi... Vakit darlığındanda foto çekemedim yapım aşamasının ama f50 yi muhakkak çekerim... Tabi f50 ye kadar biraz daha model yapıcam çünkü f50 beni biraz zorlıycak gibi görünüyor...

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabayi yurutmeyi basardik, her sey oldui bi kep kaldi derken onu da binbir zorlukla boyamaya basladim.. 5 kat falan attim tupteki boya bitti.. guya metalik kirmizi diye almistim ama su anda goruntu pembeden farksiz 1 tup daha bitirirsem koyulasir sanirim..

E-Kuri
    Misafir
    @ Tarık
    Kepin rengi beyazmıydı? bir tüple bir araç boyayıp istediğin tonu yakalayamadıysan boya tonunda problem aramakta fayda var...

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadan siyahı bas tarık metalik kırmızı tam kırmızı olmuo ne yazıkkki.. sorsana be güzel kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabayi yurutmeyi basardik, her sey oldui bi kep kaldi derken onu da binbir zorlukla boyamaya basladim.. 5 kat falan attim tupteki boya bitti.. guya metalik kirmizi diye almistim ama su anda goruntu pembeden farksiz 1 tup daha bitirirsem koyulasir sanirim..

Tarik bu resimde kepin uzerindeki koruyucu ince film tabakasini cikarmamissin o yuzden mat gorunuyor , onu cikarmayi unutmadin umarim o ince film tabakasini cikardiktan sonraki halini gormek isterim , yine parlamazsa arkasindan translucent silver at cok guzel parlayacagindan eminim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SeRtac20DET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tarik bu resimde kepin uzerindeki koruyucu ince film tabakasini cikarmamissin o yuzden mat gorunuyor , onu cikarmayi unutmadin umarim o ince film tabakasini cikardiktan sonraki halini gormek isterim , yine parlamazsa arkasindan translucent silver at cok guzel parlayacagindan eminim
    yok çıkarmamıştım onu henüz..kenarlar kavlamaya başlamıştı..bugün çıkartıp tekrar bakayım o zaman : )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kepin disindaki kagidi sokup aynalarimizi vekanadi taktiktan sonra.. daha nboya dusunmuyorum..jant degisecek, camlar kararacak, farlara da bir care bulunacak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ve simdilik kepin stikirlarini tamamladim..dahabir sey eklemem sanirim..

araba mis gibi gidiyor su an, acayip eglenceli.. benzinliyi hic aratmiyor kullanim zevki olarak..

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kanka arkayı o kadar basma yere.. sallantıdan lastik sürter ve boya kalkar bide bi ara görüşelim şu ön kaput üstü havalandırmaları ızgara yapıım sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka arkayı o kadar basma yere.. sallantıdan lastik sürter ve boya kalkar bide bi ara görüşelim şu ön kaput üstü havalandırmaları ızgara yapıım sana
    tamam usta.. surerken kaldiririm bi kademe..foto cekerken boyle yaparim sadece, cok tatli oluyo boyle arkakamberler iceri dogru oldugundan..

o izgaraya da kil oldm ztn dandik koselerdekiler seffaf onun icini beyaz yapmislar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kepin disindaki kagidi sokup aynalarimizi vekanadi taktiktan sonra.. daha nboya dusunmuyorum..jant degisecek, camlar kararacak, farlara da bir care bulunacak..

Koruyucu filmi sokunce araba parlar her zaman istedigin parlakligi yakalamissin ,
    Yalniz ufak tavsiyelerim olacak ;
    Camurluklari keserken olusan kotu goruntuyu 1000 yada 800 numara zimpara ile giderebilirsin , arabanin stickerlarindan cikan cam citalarini mutlaka yapistir kepin goruntusunu cok degistirecektir , farlarin stickerlarini da bana sorarsan lightbucket yapana kadar takarsan kep 10 numara cok daha keyifli hale gelir bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SeRtac20DET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koruyucu filmi sokunce araba parlar her zaman istedigin parlakligi yakalamissin ,
    Yalniz ufak tavsiyelerim olacak ;
    Camurluklari keserken olusan kotu goruntuyu 1000 yada 800 numara zimpara ile giderebilirsin , arabanin stickerlarindan cikan cam citalarini mutlaka yapistir kepin goruntusunu cok degistirecektir , farlarin stickerlarini da bana sorarsan lightbucket yapana kadar takarsan kep 10 numara cok daha keyifli hale gelir bence
    numarasının bilmiyorum ama evde bulduğum ince sayılabilecek bir zımparayla arabanın etrafından şöyle bir geçmiştim zaten..son hali fotoalrdaki gibi.. benim gözüme batan bir bozukluk yok şu anda.. cam çıtalarının şimdilik sadece altını yapıştırmıştım.. bir de ön camın altındakini denedim ama çok kalın oldugundan berbat durdu.. yan camların çerçevelerini deneyeceğim.. farları da yapıştırıp yapıştırmamak konusunda tereddütteyim.. olur sanırım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)