User Tag List

Sayfa 320/388 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370 ... SonSon
7367 sonuçtan 6.062 ile 6.080 arası

Konu: Diecast model araç / RC vs. koleksiyoncular

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Juggernaut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otto çoğu modelde nokta atışı yapıyor 31 Mayısta çıkıyomuş.

bu konuda onemodel tek geçerim. Ottonun kalıplarına bin basar ama parasıda bi oakdar güzel
    DR. OWL

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sarısıda çıktı dc2 nin
    "Wagen"thusiast

Juggernaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    One model ile prm de güzel ama hem bulması zor hemde fiyatları uçuk.. Otto daha ulaşılabilir olduğu için seviyoruz kendisini

Bikaç nadir japon daha.

Hobby Japan

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ignition Model de modifiyeli japon sevenler için efsane bi markadır.

sky clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ignition Model de modifiyeli japon sevenler için efsane bi markadır.
    Ignition'ları çok seviyorum ama fiyat olarak çok pahalılar ve bulunması zor.
    ignition tarzı başka bir öneriniz var mı.

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hafta sonu toysshop a uğradım.bburago marka vardı.İdeal ölçü olarak kendime 1:32 toplamaya karar verdim.Sizce 1:32 çok mu ufak olur?
    Samara 2109/Peugeot 207/Skoda Fabia III/Octavia Sport

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı samara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu toysshop a uğradım.bburago marka vardı.İdeal ölçü olarak kendime 1:32 toplamaya karar verdim.Sizce 1:32 çok mu ufak olur?
    Darılmaca olmasın, baştan söyleyim de 1:32 gibi ölçekler maalesef koleksiyon modelleri değil, oyuncak kategorisinde. Baktığınız zaman detay vs açısından tatmin edici modeller de değildir.

Ölçü olarak yer sorununuz varsa 1:43 modelleri incelemenizi tavsiye ederim. Minichamps, Autoart, Schuco, Ebbro, Kyosho gibi bir çok markanın modelini bulabilirsiniz. Fiyatlar bizim satış sitelerinde saçma sapan olabiliyor ancak Facebooktaki satış sitelerinde uygun fiyata 1:43 kaliteli model bulmanız mümkün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Darılmaca olmasın, baştan söyleyim de 1:32 gibi ölçekler maalesef koleksiyon modelleri değil, oyuncak kategorisinde. Baktığınız zaman detay vs açısından tatmin edici modeller de değildir.

Ölçü olarak yer sorununuz varsa 1:43 modelleri incelemenizi tavsiye ederim. Minichamps, Autoart, Schuco, Ebbro, Kyosho gibi bir çok markanın modelini bulabilirsiniz. Fiyatlar bizim satış sitelerinde saçma sapan olabiliyor ancak Facebooktaki satış sitelerinde uygun fiyata 1:43 kaliteli model bulmanız mümkün.
    Tabikide darılmaca olmaz.Sonuç olarak bu koleksiyon işinde ciddi bilgi sahibi olan arkadaşlarımız var.1:32 boy olarak tatmin eder diye düşünmüştüm ben.1:43'ler biraz küçük gibi geliyor bana.1:24'e yönelmeliyim o zaman ? Fikriniz nedir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabikide darılmaca olmaz.Sonuç olarak bu koleksiyon işinde ciddi bilgi sahibi olan arkadaşlarımız var.1:32 boy olarak tatmin eder diye düşünmüştüm ben.1:43'ler biraz küçük gibi geliyor bana.1:24'e yönelmeliyim o zaman ? Fikriniz nedir
    1:24 ölçekte uygun fiyata bulunan modeller de aslında 1:35 vs ayarında detayları olan aslında koleksiyona yönelik değil, dekor olarak dursun diyebileceğiniz modeller. Siz amacınızı bi belirleyin, gerçekten koleksiyon mu istiyorsunuz yoksa dekor olsun diye mi ?
    Dekor olsun diyorsanız Welly vs üretimi 1:24ler işinizi görecektir.
    Ancak koleksiyon diyorsanız Danbury Mint ve Franklin Mint gibi 1:24 üreticileri var, fiyatlara bi bakın derim Çok ciddi fiyatlar isteniyor.

Dekor amaçlı dediğim modeller en iyi ihtimalle aldığınız fiyata, genellikle de sıfırı sürekli bulunabildiğinden aldığınız değerin altına satılır. Bulunması kolay, benzinliklerde bile var.

Koleksiyon amaçlı modellere güzel paralar ödenebilir, doğrudur. Ancak bu modeller sürekli üretilen, ha dediğiniz an bulunan modeller olmadığından değer kazanır, genellikle satarken aldığınızdan üste, en kötü ihtimalle aldığınız fiyatlara satarsınız. (Kutusu, tüm aksuarları vs bulunup sorunu olmaması şartıyla.)

1:43 koleksiyon modelleri genelde fiyat/performansı en yüksek olanlar. Hem detay seviyeleri güzel, hem çeşit çok fazla (bırakın istediğiniz arabayı bulmayı, istediğiniz rengi bile bulmanız mümkün) hem de fiyatları nispeten diğer ölçeklere göre daha uygundur. Bu sebeple 1:43 ölçek demiştim.

1:24 pek yaygın bir koleksiyon ölçeği değil. Kaliteli isterseniz genelde Amerikan araçları bulunabilir. Avrupa, Japon vs istiyorsanız ve kalite arıyorsanız 1:43 ve 1:18 arasında seçim yapmanız gerekir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1:24 ölçekte uygun fiyata bulunan modeller de aslında 1:35 vs ayarında detayları olan aslında koleksiyona yönelik değil, dekor olarak dursun diyebileceğiniz modeller. Siz amacınızı bi belirleyin, gerçekten koleksiyon mu istiyorsunuz yoksa dekor olsun diye mi ?
    Dekor olsun diyorsanız Welly vs üretimi 1:24ler işinizi görecektir.
    Ancak koleksiyon diyorsanız Danbury Mint ve Franklin Mint gibi 1:24 üreticileri var, fiyatlara bi bakın derim Çok ciddi fiyatlar isteniyor.

Dekor amaçlı dediğim modeller en iyi ihtimalle aldığınız fiyata, genellikle de sıfırı sürekli bulunabildiğinden aldığınız değerin altına satılır. Bulunması kolay, benzinliklerde bile var.

Koleksiyon amaçlı modellere güzel paralar ödenebilir, doğrudur. Ancak bu modeller sürekli üretilen, ha dediğiniz an bulunan modeller olmadığından değer kazanır, genellikle satarken aldığınızdan üste, en kötü ihtimalle aldığınız fiyatlara satarsınız. (Kutusu, tüm aksuarları vs bulunup sorunu olmaması şartıyla.)

1:43 koleksiyon modelleri genelde fiyat/performansı en yüksek olanlar. Hem detay seviyeleri güzel, hem çeşit çok fazla (bırakın istediğiniz arabayı bulmayı, istediğiniz rengi bile bulmanız mümkün) hem de fiyatları nispeten diğer ölçeklere göre daha uygundur. Bu sebeple 1:43 ölçek demiştim.

1:24 pek yaygın bir koleksiyon ölçeği değil. Kaliteli isterseniz genelde Amerikan araçları bulunabilir. Avrupa, Japon vs istiyorsanız ve kalite arıyorsanız 1:43 ve 1:18 arasında seçim yapmanız gerekir.
    Vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim.Aslında tam koleksiyon olarak değilde görsel olarak güzel durması ve detayların ayrıntılı olması ilk tercihim.Tabi ilerleyen zamanlarda maddiyat ve biriken hevese göre koleksiyon olarakta düşünmüyor değilim

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim.Aslında tam koleksiyon olarak değilde görsel olarak güzel durması ve detayların ayrıntılı olması ilk tercihim.Tabi ilerleyen zamanlarda maddiyat ve biriken hevese göre koleksiyon olarakta düşünmüyor değilim
    3 5 tane basit küçük ölçek yerine belirli zaman aralıkları ile (bütçenize göre tabiki) 1 tane kaliteli 1:18 model almanızı tavsiye ederim. Mesela Norev markada uygun fiyatlı ürünler olabiliyor. Veya kapılarının kaputunun açılması sizin için çok önemli değilse otto gibi markalara yönebilirsiniz.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Varmı nadir model isteyen. Bulunmaz hint kumaşı

http://www.techturkey.com/forum/off-...ml#post8305869
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1974 Renault 12 TS Break | 1:18 Otto Mobile

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seneler sonra tekrar model toplamaya başladım. Geçen hafta 6 tane model aldım. Nasıl durucam bilmiyorum şimdi..

sky clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elimdeki bütün 1:18'leri sattım, sadece 1:18 Solido Peugeot 205 gti kaldı.
    Onuda ilk aldığım modellerden biri olduğu için biraz modifiye etmiştim.

Artık genel olarak 1:64, arada birkaç tane 1:87 topluyorum. Dün Wiking'in 1:87 Golf mk3 GTi aldım.
    Hepsi minik minik, 1:18 kadar detaylı olmasalar bile hem küçük olması hemde detaylı olması çok güzel geliyorlar Daha zevkli geldi küçük ölçekliler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu cengaveri satıyorum beyler link koydum yukarda ama modlar uçurmuş konumu nedense. Sıfır kutusundan hiç çıkmadı acaip nadir bi model 2004 peter solbergin aracı detaylı foto isteyene atılır

DR. OWL

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10-12 tane 1/43 vardı. evlilik sonrası bir kaçını hediye edip kalanları kutulayıp kaldırmıştım. Çocuk doğduktan sonra e-bebek filan gittikçe kendimi hotwheels toplar oldum. 30-40 tane olmuştur onlarda.

Hastalık galiba bu kurtuluşu yok
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsteyen varmı cengaveri uyguna vericem sıfır kutusundan çıkmadı bantları bile üstünde

DR. OWL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)