User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
86 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Amazon Hakkında

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Amazon Hakkında

Amazondan alış veriş yapan varmı ebaydan sonra parça almak biraz sıkıntılı oldu çoğu alıcağım parçalar amazondada var ordan alıyım diyorumda bu amazonu çözemedim biraz karmaşık geldi..

şimdi ups fedex dhl gibi firmalarlamı yolluyorlar öyleyse zaten benim için yaş .. hepsiyle pek güzel anılarım yok.. en güzeli normal ptt .. amazonla normal ptt üstünden getirtebiliyormuyuz.. sanırım amazon kendi sattığı mallarda direk ups ile yolluyordu onur öyle demişdi .. yanlış hatırlamıyorsam..

teknik bilgisi olan arkadaşlar varmı..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Absinthe. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aralık ayında aracıma bir çift far aldım Amazon.de üzerinden. Yaklaşık 2 haftada kapıya teslim geldi. Satıcı ve gönderici amazon.de idi, Türkiye'ye girişte gümrük işlemlerini onlar yaptılar, kapıya kadar Yurtiçi Kargo ile geldi. Amazon.de üzerinden satın alırken ödediğim ücretin haricinde ekstra bir ücret ödemedim.

Alacağınız ürünün satıcı ve gönderici amazon olmasına, Türkiye'ye gönderim yapmasına dikkat ederseniz sorunsuz kapınıza kadar gelir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ufak mevlalı bir deneme yapıcam artık gümrük falan isterlerse kapıda az bir şey olsun yada gümrüğe gelin alın derlerse bırakırım almam uğraşmam.. bir deniycem ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amazondan alış veriş yapan varmı ebaydan sonra parça almak biraz sıkıntılı oldu çoğu alıcağım parçalar amazondada var ordan alıyım diyorumda bu amazonu çözemedim biraz karmaşık geldi..

şimdi ups fedex dhl gibi firmalarlamı yolluyorlar öyleyse zaten benim için yaş .. hepsiyle pek güzel anılarım yok.. en güzeli normal ptt .. amazonla normal ptt üstünden getirtebiliyormuyuz.. sanırım amazon kendi sattığı mallarda direk ups ile yolluyordu onur öyle demişdi .. yanlış hatırlamıyorsam..

teknik bilgisi olan arkadaşlar varmı..
    Satıcı ve gönderici amazon ise kapına kadar geliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    iyimiş ebaydan iki ürün aldım paypal ve ebay guest olarak ikiside gelmedi .. bilgi olarak şuraya koyıyım.. satıcılardan olduğunu sanmam bilhassa trusted sellerlardan aldım .. ebayın bana bir çorap birde araba aksesuarı borcu var toplam 2 dolar

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satıcı ve gönderici amazon ise kapına kadar geliyor
    Abi hiç Amazon.com'dan aldın mı? Amazon.de ile bire bir aynı ürünler arasında fiyat farkı var,

ortalama 150-200 liralık üründe, 40-50-60 lira falan fark oluyor

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amazon de turkiye icin daha hizli teslimat yapiyor Gumrukluk bir durum olucagini sanmiyorum amazon gumruk vergisini siparis sirasindan senden aliyor ve extra bir ucret cikmiyor. Ama saticinin amazon olmasina dikkat edin

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hiç Amazon.com'dan aldın mı? Amazon.de ile bire bir aynı ürünler arasında fiyat farkı var,

ortalama 150-200 liralık üründe, 40-50-60 lira falan fark oluyor
    2 hafta önce 120 TL'lik parça aldım geldi. Amazon.de'den kitap dergi alıyorum

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 hafta önce 120 TL'lik parça aldım geldi. Amazon.de'den kitap dergi alıyorum
    Tamam abi teşekkür ederim, Amazon.com üzerinden gönül rahatlığıyla alışveriş yaparım artık

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin yüzünüzden girdim biraz bakınayım dedim.

New beetle'a teyp çerçevesi aldım durduk yere girdi.

E-ticaret yasaklanmalı.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amazon.com,de,fr,it,es vs hepsinden alisveris yapilabilir yapiyorumda

eger urunde satici amazon ise ve turkiye gonderimi aciksa zaten kapiniza kadar geliyor gumruk islemleri pts tarafindan yapiliyor standart gonderilerde tr ici dagitimi genelde yurtici yapiyor

eger hizli gonderi secerseniz ups veya dhl ile kapiya kadar geliyor geldiginde gumruk islemleri icon yetki belgesi dolduruyorsunuz okadar

amazon disindaki saticilarda gumruk siz odeyip gene alabilirsiniz, ben amazon disinda saticidan ucuz urunler alip birkac deneme yaptim eger feedbackler iyiyse sikinti olmaz

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amazondan araba parçası almadım ama birçok ürün aldım sorunsuz şekilde alırısınız çünkü önceden gümrükleme gereken ürünler için parasını peşinen alıyor.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba parçası olarak fren disklerimle balataları distrübütörün fiyatının yarısından da aşağıda amazon.de'den aldım. Genelde bir çok şeyde .de daha makul geliyor, buraya gelirken almanya kendi kdv'sini düşüyor onun yerine bizim gümrük vergisi geliyor yani liste fiyatı ile kafa kafaya ve neredeyse her üründe bedava kargo ile geliyor.

İstanbul Ankara'dan 2 kg malzemeyi bana 15 lira ile getirten sisteme lanet olsun

Arkadaşlar yazmışlar, şu an güvenle kullanılabilecek en güzel e-ticaret sitesidir amazon.de.

Şimdi uzun zaman sonra desktop kuruyorum, burada bulamadığım parçaları oradan getiriyorum.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    iyimiş ebaydan iki ürün aldım paypal ve ebay guest olarak ikiside gelmedi .. bilgi olarak şuraya koyıyım.. satıcılardan olduğunu sanmam bilhassa trusted sellerlardan aldım .. ebayın bana bir çorap birde araba aksesuarı borcu var toplam 2 dolar
    2-3 ay kadar oldu sanırım, ebayden rc araç için parça aldım yaklaşık on küsür dolardı. Kendi hesabımla giriş yapıp, ülkeyi Türkmenistan seçip, kredi kartı bilgilerimi girip almıştım. Her ne kadar paypal kullanamasak da kredi kartım paypal hesabımda tanımlıydı.

Sizin ürünler neden gelmedi acaba? Takip numarası falan yok muydu? PTT bazen 1 dolarlık çok ufak ambalajlı ürünleri getirmiyor (ben kaybolduğunu falan düşünüyorum ama) bundan dolayı da olabilir belki.

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amazondan araba parçası almadım ama birçok ürün aldım sorunsuz şekilde alırısınız çünkü önceden gümrükleme gereken ürünler için parasını peşinen alıyor.
    +

fazlasını bazen iade ediyor hatta
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2-3 ay kadar oldu sanırım, ebayden rc araç için parça aldım yaklaşık on küsür dolardı. Kendi hesabımla giriş yapıp, ülkeyi Türkmenistan seçip, kredi kartı bilgilerimi girip almıştım. Her ne kadar paypal kullanamasak da kredi kartım paypal hesabımda tanımlıydı.

Sizin ürünler neden gelmedi acaba? Takip numarası falan yok muydu? PTT bazen 1 dolarlık çok ufak ambalajlı ürünleri getirmiyor (ben kaybolduğunu falan düşünüyorum ama) bundan dolayı da olabilir belki.
    olabilir bakmadım bir guest olarak aldım .. birde paypal üstünden aldım bakmadım bile gelse gelirdi baya zaman oldu.. 2 dolar diye kovalamadım .. zaten ebay bu durumdaken riske girip almam çünkü almam gereken ürünler yekünlü ürünler .. alternatif sitelerden alıyorum artık adı sanı duyulmamış sitelerden alıyorum sanal kartım var zaten sıkıntı yok ..

artık zaten ters mantık yapıyorum ebayda arıyorum buluyorum ürünü sonra google da alternatif arıyorum başka bir sitede aynı ürünü aynı fiyatlara buluyorum ordan alıyorum..

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    olabilir bakmadım bir guest olarak aldım .. birde paypal üstünden aldım bakmadım bile gelse gelirdi baya zaman oldu.. 2 dolar diye kovalamadım .. zaten ebay bu durumdaken riske girip almam çünkü almam gereken ürünler yekünlü ürünler .. alternatif sitelerden alıyorum artık adı sanı duyulmamış sitelerden alıyorum sanal kartım var zaten sıkıntı yok ..

artık zaten ters mantık yapıyorum ebayda arıyorum buluyorum ürünü sonra google da alternatif arıyorum başka bir sitede aynı ürünü aynı fiyatlara buluyorum ordan alıyorum..
    Sanal kart iyi oluyor böyle durumlarda. Haftaya tekrar 15-20 dolarlık bir ürün alacağım ebayden, bakalım ne olacak

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi arkadaşım 98 Euro'ya ram almış kapıya kadar gelmiş bilgisayar parçası aliyormuş hep ordan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç alışveriş yapmadım Amazon'dan laptop ya da akıllı telefon almak mantıklı mı? Avantaj, dezavantajı nelerdir?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler