User Tag List

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
176 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Migren ? Yeter Artık !..

MSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir yerde okumuştum, yanlış olabilir ama esrar içmek migrene iyi geliyormuş.

arfy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vücut uyuştuğu için bişey hissetmemekten dolayıdır sanırım ... kullanmadım migren içinde olsa kullanmayı düşünmem şahsen ... saol yinede

şuan tedavimi yapan hanımefendi de nöroloji uzmanı ... tedavi iyi geçiyor .. 1-2 senedir sanırım 1-2 defa migren atağım ziyaret etti tamamen geçmesi için tedaviyi aksatmadan devam ediyorum .. diş doktoruna vs yönlendirdi .. çürük diş ve 20lik dişlerle ilgili bişeyler söyledi ama

Dr. Emel Gökmen

sibelium da merak ettim internetten araştırayım bi ... herkese çok geçmiş olsun

CoSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arfy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çürük diş ve 20lik dişlerle ilgili bişeyler söyledi ama
    abi bence hafife alma bu uyarıyı benimde diş etlerimde ve dişlerime sorun var ve senin bahsettiğin ağrılardan göz ağrısı, boyun ve baş ağrısının temel nedeni hoş bakma böyle diyorum ama benimde doktora gittiğim yok geçer inşallah tedavi sonuç vermiş tamamen geçerse cok daha güzel olur düzene girersin..

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen haberlerde izleyince aklıma bu konu geldi.. PAylaşıyım istedim.

Migreni bitiren pil - Hrriyet SALIK -YAAM
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

Tansell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bıktım artık migrenden. Beynimi söküp atasım geliyor yeter artık. Biraz araştırdım. Bu içeriği buldum: Migren Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi | Bilgihanem Migren hakkında tüm bilgileri paylaşmışlar. Belki işinize yarar göz atmanızı öneririm.

Migren nedir?

Migren kelimesi Yunancada “hemikrania” (başın bir tarafındaki ağrı) ifadesinden gelmektedir. Günümüzde çok yaygın olarak görülen bir rahatsızlıktır ve daha çok kadınlarda rastlanmaktadır. Genel olarak baş ağrısı olarak algılanan bir hastalık olsa da yarattığı yan etkiler dolayısıyla aslında tüm bedeni ilgilendiren bir durumdur. Otonom sinir sisteminde görülen bazı belirtilere bağlı olarak ortaya çıkan, orta ve çok şiddetli baş ağrısı olarak tanımlanmaktadır.

Migren kronik bir rahatsızlıktır. Genelde ataklar halinde kendini gösterir, başın tek tarafına yerleşen, zonklayıcı bir ağrıdır. Bu atakların süresi 2 ila 72 saat arasında değişebilmektedir. Migren atakları esnasında baş ağrısının yanı sıra bulantı, kusma, fonofobi (sese karşı hassasiyet), fotofobi (ışığa karşı hassasiyet) gibi durumlar da görülebilmektedir.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi arkadaşım kulağının kafa derisi ile birleştiği yere piercing yaptırarak çok çok büyük ölçüde kurtuldu. 2 haftada 1 atak geçirirken bu süre 6 ayda 1e falan düştü ve bayaa mutlu şu anda.

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @dkaya87 ilginç gerçekten. Temel bir dayanak noktası var mıydı bunu yaparken ? Bilgi bişey yoksa spontane mi gelişti ve ağrılara şifa oldu ? Kız kardeşimde var auralı baya zorlanıyor atlatırken konuşmada bile güçlük çektiği yerler oluyor. Korkuyla da birleşince o an işkenceye dönüşüyor.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @dkaya87 ilginç gerçekten. Temel bir dayanak noktası var mıydı bunu yaparken ? Bilgi bişey yoksa spontane mi gelişti ve ağrılara şifa oldu ? Kız kardeşimde var auralı baya zorlanıyor atlatırken konuşmada bile güçlük çektiği yerler oluyor. Korkuyla da birleşince o an işkenceye dönüşüyor.
    Ben de auralıyı yazacaktım. Bende çok garip bir şekilde 40 yılda bir oluyor, doktora gittim, "ne zaman, nasıl, neden olduğunu bulman gerekecek" diyordu. "Nereden nasıl bulayım lan a......." diyemedim tabi doktora Anlattığına göre güya bi hastası bezelyeden olduğunu keşfetmiş, bir diğeri çok aşırı hüzünlü olursa olduğunu... Ben hiç bişey keşfedemedim

Çok alakasız, kafada hiç bişey yokken evde Pazar günü annemlerle otururken oldu mesela. Bi başkası kuzenimle tatilde yine alakasız, hatta keyifli bi zamanda oldu.

Atak da iğrenç. Yalnız kızkardeşin zorlanması fenaymış ya, ben galiba hafif geçiriyorum, o bile süper gıcık bi hissiyat.

Önce baktığım noktada ufak bi bölgede geçici körlük gibi oluyor, sanki ışığa bakmışım da gözüm kamaşmış... Sonra başlıyor o bölge ışıldayarak yarım ay şeklinde büyümeye. 15-30dk arası bu sürüyor, feci gıcık bi olay. En azından atağı haber veriyor ama o süreç de çok gıcık. İçim bi garip oluyor, kafada ağrı yok ama salak bi hissiyat yine... O arada Xomig Rapimelt(dilaltı) tavsiye etmişti doktor, yanımda varsa veya bulabilirsem alıp atıyorum, yoksa Majezik. Ama hiçbiri bi halta yaramıyor. İlla o atağı yiyecez.

Göz geçince saçma salak başağrısına dönüş. Ama ağrı gibi de değil... Bir de migren atağı geçirenler ışığa bakmak istemez, gürültü olsun istemez, yorganı kafaya çeker yatar. Bende öyle bi ihtiyaç da yok, oturup bilgisayar oynuyorum o pislik ağrıyı ve hissiyatı unutmak için, o derece diyeyim Çünkü ışığı, gözleri falan kapatıp yatmaya çalışınca da ne vakit geçiyor, ne de başım geçiyor gibi geliyor.

Doktora gittiğimde sinüsün biri deli gibi tıkalıydı, bu bile olabilir demişti. En son 1-2 yıl önce oldu galiba, inşallah yine tekrar etmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonuc olarak konu sahibi migren rahatsızlıgı olan arkadasımızın en son yazdıgı mesaj 2012 yılında. aradan gecen 6 sene zarfında durum nedir cok merak ediyorum acıkcası guncel bilgi alabilir miyim ?
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de auralıyı yazacaktım. Bende çok garip bir şekilde 40 yılda bir oluyor, doktora gittim, "ne zaman, nasıl, neden olduğunu bulman gerekecek" diyordu. "Nereden nasıl bulayım lan a......." diyemedim tabi doktora Anlattığına göre güya bi hastası bezelyeden olduğunu keşfetmiş, bir diğeri çok aşırı hüzünlü olursa olduğunu... Ben hiç bişey keşfedemedim

Çok alakasız, kafada hiç bişey yokken evde Pazar günü annemlerle otururken oldu mesela. Bi başkası kuzenimle tatilde yine alakasız, hatta keyifli bi zamanda oldu.

Atak da iğrenç. Yalnız kızkardeşin zorlanması fenaymış ya, ben galiba hafif geçiriyorum, o bile süper gıcık bi hissiyat.

Önce baktığım noktada ufak bi bölgede geçici körlük gibi oluyor, sanki ışığa bakmışım da gözüm kamaşmış... Sonra başlıyor o bölge ışıldayarak yarım ay şeklinde büyümeye. 15-30dk arası bu sürüyor, feci gıcık bi olay. En azından atağı haber veriyor ama o süreç de çok gıcık. İçim bi garip oluyor, kafada ağrı yok ama salak bi hissiyat yine... O arada Xomig Rapimelt(dilaltı) tavsiye etmişti doktor, yanımda varsa veya bulabilirsem alıp atıyorum, yoksa Majezik. Ama hiçbiri bi halta yaramıyor. İlla o atağı yiyecez.

Göz geçince saçma salak başağrısına dönüş. Ama ağrı gibi de değil... Bir de migren atağı geçirenler ışığa bakmak istemez, gürültü olsun istemez, yorganı kafaya çeker yatar. Bende öyle bi ihtiyaç da yok, oturup bilgisayar oynuyorum o pislik ağrıyı ve hissiyatı unutmak için, o derece diyeyim Çünkü ışığı, gözleri falan kapatıp yatmaya çalışınca da ne vakit geçiyor, ne de başım geçiyor gibi geliyor.

Doktora gittiğimde sinüsün biri deli gibi tıkalıydı, bu bile olabilir demişti. En son 1-2 yıl önce oldu galiba, inşallah yine tekrar etmez.
    Aynen erkek olsa bi şekilde üstesinden gelmeye çalışır ama kızlar bu konuda daha dirençsiz. Çikolata tetikliyor genel olarak. Arada ufak ufak yer çikolatalı şeyleri. Ona rağmen attığı o küçük kek bile ağrıyı üst düzeye çıkarabiliyor. Doktorluk bir çözümü yok gözlemlediğim kadarıyla. Ağrıyı hissettiği anda majezik fayda ediyor. Eğer ilaç yoksa ya da başlangıcı biraz geçirirse o da fayda etmiyor. Çözümü bulan beri gelsin ne diyelim

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapalı hava,
    rüzgarlı hava,
    Klima
    Aşırı güneşli ve kasvetli diye adlandırılan havalar.
    yüksek ses
    sitres
    boyunda ani hareketler ( mesela bir rock cı gibi kafa sallama )
    yataktan ani uyanma
    bira
    Yeni rakı
    sigara
    açlık
    hepsi benim için birer tetikleyici, O "Kapafamı kesip alın lütfen" yakarışları allahım kimsenin başına vermesin seninki kadar şiddetli geçmesede haftanın 4-5 günü kesinlikle bu agrıyla can çekişiyorum tek çözümüm bir adet majezik içip karanlık bir yerde uyumak ve başka hiç bir türlü geçtiği yok
    daha öncelerde inat edip ısrarla geçmesini beklediğim günler olmuştu ama nafile başka hiç bi şekilde geçmedi

umarım en kısa sürede tedavisi bulunur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de küme başağrısı çıktı Varmı acaba benden başka kader ortağı

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanki hissetmişsiniz gibi bugün hanımda oldu hastaneye gidip iğne vuruldu şimdi uyuyaor geçecek.

Bende genelde uykumu almadığım zamanlarda baş ağrısı olur ama kronik değil neyseki. Neyseki diyorum çünkü ağrı kesici ateş düşürücü, antibiyotiklere karşı alerjim var.

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde oluyor ama migren mi bilmiyorum,mesela uyandım diyelim,kalktım tuvalete gittim,tekrar uyusam bile uyandığımda felaket başım ağrıyor,bu yüzden 9 dan sonra sıvı almayı kesiyorum

kaan megi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ah o migren benide mahfeden bir durum ışık vs etkilemiyorda şiddetli baş ağrısı çekiyorum doktor sünüzit kaynaklı olduğunu sölemişti mr çekildiğimde migrenim tuttumu tam olarak 1 hafta ağrısını çekiyorum bende kafamı kesip atmak isteyenlerdenim diyebilirim hatta bi ara başım ağrımasa bile ağrı kesiciler içtimi bilirim tetikleyen çok faktör var başlıcası alkol ve kesinlikle iş hayatımı aşırı derece tetikliyor yaşamıyan bilemez allah kimsenin başına vermesin bende ilaç olarak migrenim tutcağını anladığım zaman migrex içiyorum faydalı oluyor tabi dahada ilerlemiş arkadaşlara etki etmeye bilir
    Bmw Nankördür Bakmazsan İnkar Eder.Mercedes Çilekeştir Bakmazsan İdare Eder,Bakarsan İhya Eder..

yan53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuc olarak konu sahibi migren rahatsızlıgı olan arkadasımızın en son yazdıgı mesaj 2012 yılında. aradan gecen 6 sene zarfında durum nedir cok merak ediyorum acıkcası guncel bilgi alabilir miyim ?
    doktoru yarıda bıraktı yine ataklar gelıoo ama herzaman değil ansızın bazen ayda 2 kere bazen 6 ayda 1 kere ama auralı oldugunda vurunca bıtıoo doktordan eve gelince 2 gün dışarı cıkamıoo.. doktora gıdıncede sakınlestırıcı bi ilaç yapıoo adını unuttum ağrı kesıcı ıle gecmeden eve gelıoo baygın şekilde kusunca felan sabaha karsı ağrı gecıoo ama vucutakı yorgunluk 2 gün daha devam

Gokmen Erbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 5 sene once keşfettim cataflam iyi geliyor. hemen başlangıcında içersem 1 saat içinde geçiyor. başlangıcını kacirirsam en şiddetli anını yaşatıyor ama yine de 1 saat içinde rahatlıyorum. tavsiye ederim denemenizi.

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir çok sebebi var ben özellikle 6 saatten az ve fazla uyuduğumda meydana geldiğine dikkat ettim. Özellikle pazar uykularim bazen 10 saat oluyordu o zaman inanılmaz ağrı çekiyordum. Pazar bile olsa 6 saat olacak şekilde alarm kuruyorum artık bayağı azaldı. Ayrıca sinüzit varsa duştan sonra da ağrı oluyor iyice kurutmaniz gerek. Bu arada cinsel ilişki bariz olarak kesiyor tıbbi olarak da kanıtlanmış bir yöntem.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde bir aydır kronik baş ağrım var. Bundan önce yılda en fazla 2-3 kez başım ağrımıştır. Bir aydır her gece 11'den sonra başım ağrıyor. Şuan çok şiddetli mesela. Gözüme ve kulağıma bile vurdu ağrısı. Dişimle alakası olabilir diye düşünüyorum. Hayat kalitem zaten yerlerde iyice dibe düştü
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)