User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: 106 quiksilver yakıt

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Smile 106 quiksilver yakıt

arkadaşlar quiksilver kullananlara sesleniyorum bu gti yavrusunun yakıtı benzinde ve lpg li kullanlarda kaç krş yakıtor, aracın çekiş gücü nasıldır tatmin edermi insanı, yol tutuşu, parça bulunması ve fiyatları ne durumdadır yardımcı olursanız memnun olurum teşekkürler şimdiden

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir arkadaşım kullandı, gayet ekonomik oldugunu söylüyordu ama benim sedan 1.4is le yürüyemiyordu, zaten sattı sonra ama bence fiyatına göre eğlenceli bir araç, benzinde ş.içi 7,5 lt ş.dışı 6-6,5 lt yaktığını söylüyordu arkadaşım. 1,4 75 hp
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    106 gti şehiriçi km.de 0,400 TL- 0,500 TL yakar ,lpgsiz 106 quiksilver 0,250 - 0,350 arası yakar. 2 araca da sahip oldum. Şunu da söylemek lazım 106 quiksilver da son yakıt zamlarından sonra çok ekonomik bir araç değil ama lpg takılırsa o zaman 0,150 TL gibi bir rakam yakalanabilir.

5 cm yay takınca inanılmaz bir yol tutuşa sahip olur ve eğlenceli hale gelir, çok performanslı bir araç değildir ama sürücüsüne her araca kafa tutabilecekmiş düşüncesi aşılar. Ama gerçek hiç de böyle değildir.

Dikkat ettiğim şu an sahibindendeki quik fiyatları oldukça yüksek. en düşüğü 10.000 gibi fiyatlarda geziyor. Heralde yazdan kalma günlerde olmamıza bağlıyorum. Temizinin hakkı en fazla 11 olmalı, daha fazlası verilmez. Kış aylarında klimalı temiz olanların 9,5'a satıldığını biliyorum. Bendekini ise 8,5'a vermiştim.

yedek parça konusuna gelince, ben çok döküğünü almama rağmen oldukça ucuza servisden çıkabiliyordum. Zaten motoru, alt takımı vs. 4 kapılı 106 xr ile aynı olduğu için gayet ucuzdur.
    Yedek parça sıkıntısı yoktur, her türlü çıkma,orjinal vs. bulunur.

Sonuç olarak 106 quiksilver o paranın karşılığı keyifli bir arabadır, satalı 2 yıl oldu hala özlüyorum. bir tane sunrooflu temiz denk getirirsem ben de alıcam.
    BBK90 CORSA OPC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gti a lpg takmak isteyen arkadaşım var sonuç ne olur yakıt ve performans açısından?

sıralıda pek bi kayıp olmuyor diyo kimle görüştüysek
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de quick var istanbul şehir içi 300 kr yakıyor LPG araştırdım 1.4 ve 850 kg olmasından dolayı 150-180 kr yakar diyolar. hafifliğinden dolayı gayet iyi aslında sıkmıyo insanı yol tutuşu gayet iyi flanşla 25 mm açtım lastikleri 5 cm yayla şaşırdım yol tutuşuna gerçekten. sunroof klima sis farı elektrikli cam gibi basit ama bi çok araçta olmayan standartları var. parça olarakta komple ön takımı 2 amortisör 2 salıncak kulaklar aks körükleri işçilik dahil 450 tl ye yaptırdım baskı balata komple işçilik dahil 250 tl farklı marka araçlarıda kullandım en makulu buydu. parça sıkıntısı yok çıkmada kolay bulunuyo parçacılardada tüm parçaları mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gti a lpg takmak isteyen arkadaşım var sonuç ne olur yakıt ve performans açısından?

sıralıda pek bi kayıp olmuyor diyo kimle görüştüysek

ben satmadan önce gti 'a takmayı düşünmüştüm, sonuçta taktırmadan sattım
    herkesin ağzına yapışan o "gti'a lpg mi olur?" lafından çok şunu düşündüm ve o yüzden taktırmadım. gti inanılmaz hızlı ve sardıra sardıra devirlenen bir araba bu her türlü lpg'nin bünyesine ters. gti'mdan önceki 206 quiksilver'ıma taktırmıştım. sabah teklemeler, yolda aniden gaz yememeler, hatta istop etmeler, bezdirici işler.. 106 gti zaten ne kadar temiz olursa olsun başlı başına problemli bir araba, bir de lpg ile bu sorunlar birleşirse neler olur tahmin bile etmek istemiyorum.. lpg'li gti ancak sanayinin arka sokağında turbo uygulanan gti kadar verimli ve uzun ömürlü olur.
    BBK90 CORSA OPC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasada var bi kaç tane lpgli sahibindene bakmıştık..ciddi ciddi düşünüyoruz açıkçası ustamızada güveniyoruz çok sık gazlayan adamlarda değiliz bide gazlarsak benzine alır gazlarız dedik.. güzel montajla sorunsuz binme şansımız olurmu yoksa illa sorun çıkarmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben diyorum ki illa ama illa hele ki kış aylarında sorun yaratır. gti üzerine kırbaç vurulmuş, en az 10 yaşında ve doğuştan kronik sorunlu bir araba. Buna lpg eklenirse daha bir güzel sorun yaşatır. Adama karda buz üstünde araba ittirtir. Yine de araç sizindir..
    BBK90 CORSA OPC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben diyorum ki illa ama illa hele ki kış aylarında sorun yaratır. gti üzerine kırbaç vurulmuş, en az 10 yaşında ve doğuştan kronik sorunlu bir araba. Buna lpg eklenirse daha bir güzel sorun yaşatır. Adama karda buz üstünde araba ittirtir. Yine de araç sizindir..
    bilgi için teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaktığı benzin lt üzerine yüzde 20 gibi ekle kaç lt olursa o kadar yakar
    İNSANLAR VERDİĞİNİZ DEĞER KADAR DEĞERLİDİR FAZLASI DEĞİL

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç gitmiyo quick ben olsam napar eder gti alırdım
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar hepinize sonsuz teşekkürler zahmet edip açıklamışsınız her biriniz yakıtı aslında 1.4 motor ve 75 beygire göre 30 kuruş bence fazla yani öğrenci olarak lpg taktırmak şart gibi geliyor insana,anneme almayı düşünüyoruz aracı ama bende kullanıcam tabiki , gti almak gibi bi lüksüm yok çünkü anneme alıyoruz sonra annemi haberlerde görmeyelim devir kesiciye giren bayan, makas atan bayan falan diye performansını ii diye tahmin ediyordum demekki tatminkar değil o kadar teşekkürler tekrardan herbirinize saolun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum annenin önceki arabası s2000 değilse, performansı hayal kırıklığı olmaz. aynı model yıllarına sahip 2000-2001 vb. birçok 1.6 aracı hafifliği sayesinde kalkışta ve belli bir yere kadar uzunda öper. Sonuçta şu anda piyasada yeni üretilen 1.4 birçok araç da 75 bg. zorlarsan 90 bg. lpg ile uyum sorunu olmadığını da biliyorum. hayırlısı olsun.
    BBK90 CORSA OPC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen hayırlısı saolasın

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar yeni konu açmayayım dedim 106 quicksilverler hakkında bi güncel yorum almam mümkün mü.

piyasa açıklamaları yukarıda (2011 yılı) 10.000 liradan bahsediliyor ancak suanda arkadasıma 12.000 e 2000 model pazarlık yaptık. Lpg felan yok sunrooflu.

beklenmeli mi alınmalı mı ? Alternatif gti bakıyoruz temizini bulmak zor.17.000 liralara da çıkacak durum pek yok.

ne önerirsiniz ne dersiniz genel anlamda..
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)