User Tag List

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
137 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 23.10.2016 B seansı Astra GTC 1.6 Turbo

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

23.10.2016 B seansı Astra GTC 1.6 Turbo

B seansının full videosu.. Trafige cok takıldık ama onemli deil zaten sure bu gucle cıkamıyor onu anladık en azından gazlayıp keyif almaya calıstım. frenlerim bitmek uzere ve pek begenmiyorum bu balataları.. o yzuden cok erken fren yapıyorum farkındayım.. sure 2.31 geldi bu seans.. daha onceki surelerimden daha kotu hernekadar yakın arkadaslarım sureyi geliştirecegime kötülestiriyorum diye dalga gecsede yeni mtorla seneye insallah suprizler yasanıcak

BoostER Performance GTC İstanbul Park 23.10.2016 B Seansı - YouTube

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık erhan hocam. AR-1'leri Cup2'lerle karşılaştırabilir misin? Karakter olarak ve süre olarak?
    "life is too short to drive boring cars"

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Erhan tebrikler yeniden

2.31 gelen turda 1. bölümde zaman kaybetmişsin, 13-14 te Volvo önünde kalınca mecburen orda da 3 sn civarı kaybın var bana kalırsa

Motoru 1.8 olarak toplama fikri değişmedi sanırım hala değil mi? Konusuna güncelleme bekleriz artık kış uykusu süresince, sorunsuz aksaklıklar olmadan toparlar yeni sezona iddialı girersin umarım
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erhan selam,

Bir kaç sorum ve tavsiyem olacak.

1- Direksiyon turunu azaltman gerekiyor bence, sence de öyle değil mi? Hem zaman hem de konsantrasyon kaybına sebep oluyor?
    2- Frene özellikle de iki düzlük sonrasında erken giriyorsun. Sorun frenlere güvenmemen mi ?
    3- arabanın önü fazla sert görünüyor ya da basık görmedim canlı ama yaşadığın understeer'ın genelde sebebi bu gibi..
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Izlediklerimden sunu soyleyecegim yanlis arabaya yanlis paralar harciosun. Arabanin direksiyon kutusuda saseside yeterli degil bu pist icin. Sorun hacim degil cunku muratin jcw ile yaptigi derecelerde pug rcz r in da dereceleri 1.6lt ile. Sen araba ile pistte daha fazla mucadele verdikce zaman kaybetmeye basliyorsun. Sase tepkileri cok gec ve ben sunu yapicam bunu yapicam demiyor hissiyati yok. Gemi gibi kafasi nereye bakiyorsa oraya gitmeye calisio. Lastikler donse bile kafa donmuyor o kadar direksiyon turuda ondan kaynaklanio. Bu setupla tek yapabilecegin surekli dengeyi bozarak agirlik transferiyle yon vermek olabilir ama o da lastikler icin ciddi stres anlamina gelir. Bi de fiziksel yorgunlugu coktur.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erhan selam,

Bir kaç sorum ve tavsiyem olacak.

1- Direksiyon turunu azaltman gerekiyor bence, sence de öyle değil mi? Hem zaman hem de konsantrasyon kaybına sebep oluyor?
    2- Frene özellikle de iki düzlük sonrasında erken giriyorsun. Sorun frenlere güvenmemen mi ?
    3- arabanın önü fazla sert görünüyor ya da basık görmedim canlı ama yaşadığın understeer'ın genelde sebebi bu gibi..
    Direksiyon kutusu konusunda turu cok uzun degil astranin aslinda.. ama bi arastiriyim opc versiyonuyla bi farkliligi varmi ben ayni diye biliyorum ama yinede arastiriyim.. aftermarket vardir mutlaka biseyler ama bakmak lazim iste..

Fren balatalarimdan memnun degilim.. hissiz ve gec tepki veriyor.. butun frenajlarim cok erken bilerek bu yuzden.. riske atmayi dusunmuyorum su an kimseyi de kendimi de daha iyi balataya ihtiyacim var.. pagid alicam onumuzdeki seneye. Su an ebc blue ceramic var ve d2 lerin orjinal yol balatalarindan bile oldukca kotu.. on taraf en yumusak ayarinda coilin.. astra h understeer arabasi zaten.. kilitten omce cok kotuydu su an yine iyi nispeten..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Izlediklerimden sunu soyleyecegim yanlis arabaya yanlis paralar harciosun. Arabanin direksiyon kutusuda saseside yeterli degil bu pist icin. Sorun hacim degil cunku muratin jcw ile yaptigi derecelerde pug rcz r in da dereceleri 1.6lt ile. Sen araba ile pistte daha fazla mucadele verdikce zaman kaybetmeye basliyorsun. Sase tepkileri cok gec ve ben sunu yapicam bunu yapicam demiyor hissiyati yok. Gemi gibi kafasi nereye bakiyorsa oraya gitmeye calisio. Lastikler donse bile kafa donmuyor o kadar direksiyon turuda ondan kaynaklanio. Bu setupla tek yapabilecegin surekli dengeyi bozarak agirlik transferiyle yon vermek olabilir ama o da lastikler icin ciddi stres anlamina gelir. Bi de fiziksel yorgunlugu coktur.
    Yorumlar icin tesekkurler.. fakat astra h bahsettigin kadar gemi bir arac degil belki leon cupra su an daha iyi sureler cikariyor ve bircok sey standart olarak gelmesiyle avantajli ama, ingilterede tum trackday lere baktiginda bizim istanbulparkta calisan sifre olan "leonmk3cupra" sifresi calismiyor ya o adamlar henuz motorsporlari ve pist olayini anlayamamis ve yanlis arabalarla ugrasiyorlar, yada farkli baska seyler var.. rczr ve mirat enginin in eski cooperi ile kiyaslamak Haksizlik biraz. Birisi std 270 hp birisi 211 hp ve uzerindeki parcalarla 260 270 hp bandindaki bir araba.. benim aracim dunoda 205 hp veriyor ve std i 180 hp bir arac.. ha izmire piste ciktigimzda benim aracimda kilit yoktu frenlerimde sikinti vardi ve bahsettigin tam slickli cooper ile arada sadece 1.5 sn fark vardi.. kilit var artik ve yaklasik 1.5 sn daha iyi sure yapar o aractan ayni pistte su an.. su an icin ist parkta 2.29 yapabildim en iyi ve sonrasinda hic oyle agrasif kullanmadim bi daha.. yeni sekliyle bicok seyin duzelcegini dusunuyorum.. bu arada tavsiyeniz nedir daha iyi sure yapabilmek icin arac olarak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık erhan hocam. AR-1'leri Cup2'lerle karşılaştırabilir misin? Karakter olarak ve süre olarak?
    Ar1 ler ve cup2yi arka arkaya kullandim ve bence ar1 ler daha piste uygun bir lastik. Cup2 ler cok iyi lastik ve yolda harika isler cikariyor.. fakat pistte hamur gibi ve omru cooook kisa. O kadar para verince de kuyamiyorsun lastige zaten kiysanda lastikler kiyma diye bagiriyor.. yanaklari cok yumusak ve yanaga yatiyor surekli cup2 ler.. ar1 ler tutus olarakta yanak olarakta cup2 den pistte iyi gozlemledigim. Ns2r a gore tutus daha iyi bariz ve ns2 r in en guzel ozelligi olan beton yanaklar bunda da var.. kullanicinim nazini cok iyi cekiyor..isindiktan sorna da ns2r gibi salmiyor kendini.. cup2 ile daha yakinlar enel olarak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erhan tebrikler yeniden

2.31 gelen turda 1. bölümde zaman kaybetmişsin, 13-14 te Volvo önünde kalınca mecburen orda da 3 sn civarı kaybın var bana kalırsa

Motoru 1.8 olarak toplama fikri değişmedi sanırım hala değil mi? Konusuna güncelleme bekleriz artık kış uykusu süresince, sorunsuz aksaklıklar olmadan toparlar yeni sezona iddialı girersin umarım
    Sure yapicam diye cikmadim zaten ve cokta zorlamak istemedim isin keyfindeyim su an yeni motorun tum parcalari geldi artik yapim asamasima geciyoruz.. bu pistte guc olmadan hicbisey olmuyor bizde gucleneml gorelim o zaman ne yapabilcez.. basliga bi guncel gelicek yakinda evet

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erhan yanlış anlamazsan sana megane rs 225 alıp üzerinde uğraşmanı tavsiye edebilirim. Maalesef astra ile çok çok ileri gidemez süreler.. megane 225 ile araç dahil 80-90.000 TL bandında harika işler çıkartılabilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erhan yanlış anlamazsan sana megane rs 225 alıp üzerinde uğraşmanı tavsiye edebilirim. Maalesef astra ile çok çok ileri gidemez süreler.. megane 225 ile araç dahil 80-90.000 TL bandında harika işler çıkartılabilir..
    Neden yanlis anliyim herkesin fikri farkli hayatimda en son ugrasacagim araba megane rs olur benimde mesela.. onun problemiyle ugrasana kadar 106 gti ile stock girerim daha huzurlu ama bilmiyorum astra h ile tecrubeniz ne ama bence fazla hakkini yiyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de bikac mesaj olunca yazmak istedim.. yani farklilik bir renk degilmidir sizce de? Ben bicok kisinin bu araci tanimadigini biliyorum.. bitirince turkiyede hic yapilmamis bir projeyi yapmis olucam bu bana ayri bjr keyif veriyor. Ayriyetten kimisi en kolay yoldan en az zarar ettiricek ve en uygun arabayla bu isi yapmak ister kimiside farkli bisey yapmak ister.. hani diyoruz ya keyif almak diye, hirs vs yapmayalim diye.. arkadas sirf sure sirf sure diye birsey yokki? Pistte yakin bir arabayla gazlamak bana daha cok keyif veriyor sahsen. Ha benim kendimce bi didiam var ve bitince onunla ilgili ugrascam.. su an sure icin hicbisey yapmayi dusunmuyorum bitene kadar cunku su haliyle hicbisey olmayacak..

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoyu izleyemedim ama Astra'dan devam etmeni öneririm bende. Hem bildiğin araç hemde amaç sadece en iyi süreyi yapmak değil aynı zamanda araç geliştirmek ve o araç ile süre yapmak olmalı. Eğer kısa turlu direksiyon mili bulamazsan yada komple kutu bundan kullanabilirsin. Ama ESP komple iptal olur direksiyon açısı ile teker açısı çok alakası olacağı için.

Steering Quickeners

Ben bunun 1 : 1.5 olanını aldım. Çünkü soldan direksiyon kutusu yada pin/rack bulamadım. Henüz monte etmedim araca ama yurt dışında çoğunlukla olumlu yorumlar.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    308 GTi da Burak Ertem kullanımı ile 2.29 yapmış pist günlerinde,

Peugeot 308 GTI ile İstanbul Park pist gunu - Benzin TV 2016 - YouTube

Bence Astra o kadar da jöle kıvamında şaseye sahip değil.. Kafası dönmek istemeyen araba bende, direksiyon tam sağ-sol tur sayısı 3.36..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane Rs in ne problemlerini duydun bilmiyorum ama 3 sene gazlayarak bindim hiç bir problem yaşamadım. En son turbosu bitti revize oldu. Bu arada eğri oturup doğru konuşalım. Arabanın 205 hpden fazlası var. 255 hp S3 açamadı arayı. Ayrıca benim 1.6dan verdiğim örnek şu pist için 1.6 da gayet yeterli boşuna 1.8 yapıp bloğun ısısını arttırma.
    Son not sol kolun sürekli olarak cam kenarında iki elininde direksiyonda olmasını tavsiye ederim.
    IN BOOST WE TRUST

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    308 GTi da Burak Ertem kullanımı ile 2.29 yapmış pist günlerinde,

Peugeot 308 GTI ile İstanbul Park pist gunu - Benzin TV 2016 - YouTube

Bence Astra o kadar da jöle kıvamında şaseye sahip değil.. Kafası dönmek istemeyen araba bende, direksiyon tam sağ-sol tur sayısı 3.36..
    GTI'da lastikler ne bilmiyorum ama ısınıp şişmiş; ruhunu teslim edip, "bırak abi beni gidiyim anca sahil yolunda gazlayayım buralar benim harcım değil, starbucksta oturup kahve içelim mi abim" moduna geçmiş. kilit de "nereyi sıksam öteki açıyor, istifayı basarım alın lan şuna bir lastik de işimizi yapalım artık" kıvamında.

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B seansının full videosu.. Trafige cok takıldık ama onemli deil zaten sure bu gucle cıkamıyor onu anladık en azından gazlayıp keyif almaya calıstım. frenlerim bitmek uzere ve pek begenmiyorum bu balataları.. o yzuden cok erken fren yapıyorum farkındayım.. sure 2.31 geldi bu seans.. daha onceki surelerimden daha kotu hernekadar yakın arkadaslarım sureyi geliştirecegime kötülestiriyorum diye dalga gecsede yeni mtorla seneye insallah suprizler yasanıcak

BoostER Performance GTC İstanbul Park 23.10.2016 B Seansı - YouTube
    Erhan acayip az gazlamışsın bu sefer. Virajlara çok sakin girmişsin.
    Bir de dikkatimi çekiyor, özellikle önüne araba aldığında ciddi hızlanıyorsun. Tavşan kaç Erhan kovala sende bildiğin 3-4 sn daha getirir

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane Rs in ne problemlerini duydun bilmiyorum ama 3 sene gazlayarak bindim hiç bir problem yaşamadım. En son turbosu bitti revize oldu. Bu arada eğri oturup doğru konuşalım. Arabanın 205 hpden fazlası var. 255 hp S3 açamadı arayı. Ayrıca benim 1.6dan verdiğim örnek şu pist için 1.6 da gayet yeterli boşuna 1.8 yapıp bloğun ısısını arttırma.
    Son not sol kolun sürekli olarak cam kenarında iki elininde direksiyonda olmasını tavsiye ederim.
    225 lik meg rs den bahsediyoruz demi.
    Senden baska savunan yok abi o arabayi.
    pistte de yaptigi bi iş yok.
    250 hp nin ustune cikabilende gormedim. ustunu yaptigini soyleyenlerde hep sehir efsanesi.

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erhan acayip az gazlamışsın bu sefer. Virajlara çok sakin girmişsin.
    Bir de dikkatimi çekiyor, özellikle önüne araba aldığında ciddi hızlanıyorsun. Tavşan kaç Erhan kovala sende bildiğin 3-4 sn daha getirir
    Erhanin ve benim en iyi suremiz benim önden kactigim erhanin beni kovaladigi turda olmus

ilk 2 tur 1.4 basincla cok daha hizli olmama ragmen daha yavas dönmusum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler