User Tag List

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
167 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: TSI motoru daha iyi anlayalım

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FSI olayındaki lekeyi temizlediler resmen TSI ile. ve 1.4 160 Hp bir araçtan 6.8 LT gibi bi ortalama tutturmak mumkun Bknz: Benim Aracım

onurars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FSI olayındaki lekeyi temizlediler resmen TSI ile. ve 1.4 160 Hp bir araçtan 6.8 LT gibi bi ortalama tutturmak mumkun Bknz: Benim Aracım
    6,8 mi gerçekten bu kadar az yakıyor mu?şehir içi kaç

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı onurars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6,8 mi gerçekten bu kadar az yakıyor mu?şehir içi kaç
    9 u kolay kolay geçmiyor Onur, ki bahsettiğim araç revo yazılım + egsozlu falan eski GRY rocco
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fsi sadece tsi'a geçiş motoru. Kendim kullandığımdan söylemiyorum performansı yetersiz torku yok ama bir depoyla 550km rahat gidebiliyorum şehir için basarak.

Leke göremedim ben?

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FSI - TSI farkı turbo beslemedir. Bu açıdan FSI, TSI'ın babasıdır. FSI kötü motor değildir. Direkt enjeksiyonlu atmosferik motor bu kadar oluyor. Atmosferik motoru turbo motor ile kıyaslamak acımasızlık olur.

TSI'ın temel özelliği turbo beslemeli direkt enjeksiyonlu küçük hacimli benzinli bir motor olması. Bu ilk değil, son da değil, olmayacak da. Ama TSI'ı özel kılan şeyler ayrıntılarda gizli. Twincharger motorlar sınıfında öncü. Tek turboşarjlı 122-125hp'lik motorlar ise özel su soğutmalı aftercooler gibi seri üretim bir araçta bulunması zor özellikler barındııyor.

Yoksa o hacimden o gücü almak zor değil. Misal benim t-jet'im. Eldeki port enjeklsiyonlu fire motora turbo uygulayıp gerekli güçlendirmeleri yapınca bile zaten yeterli güce, sağlamlığa ve ekonomiye ulaşmış oluyorsunuz.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

SeZaR #1
    Misafir
    'Halkın Otomobili' nin yaptığı en iyi motor

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki bisey sormak istiyorum ben tsi kullanan yada kullanmıs kisilere. vtec2 sattım 1 hafta önce, 1.4 tsi almak bi chip bi dp ile daha da tatlı hale getirmek cok mantıklı geliyor fakat.... kuzenim 2009 scirocco sattı bu yıl. 2.0tsi dı siparisle gelmisti.. 60bin kmye geldi kac servise girdi cıktı sonuc aynı arac yag yakıyor... bunu konuyu baltalamak icin değil ciddi anlamda soruyorum. acaba tsi'ların belli bir seride sadece bu yag sorunu var da 122 ve 140hp lik olanlar daha mı saglıklı böyle bi olayı yasadıktan sonra 1.4 tsi'a güvenmeli mi???

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim merak ettiğim konu şehir içi 9 diyor 1300 kg 140 160 hp bir araç için zaten normal değer değil mi? fiat bravolar filan ne yakıyor ? veya işte turbolu bu araçlar. astra vs.

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TSI'ın yağ yakmasının nedeni , bildiğim kadarı ile ucuz yağ yada kalitesiz yağ kullanımından kaynaklı.

Castrol , mobil 1 , motul gibi yağlar deneyin ...
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

Westi555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben golf gt'de mobil1 esp 5w-30 kullaniyorum, 10.000 km de bir degistiriyorum çıkan yağıda boş yağ bidonuna alıyorum, şimdiye kadar hiç eksiltme yapmadı.

Ayrıca bu yaz Ankara'dan Didim'e 4 yolcu ile gittim ( 730 km ) klima'yı çok az kullandım, ortalama hız 100-110 km, tüketim 5.4 litre.

Dönüş yolu yine aynı mesafe ancak biraz ipin ucu kaçtı, 130-140 km ile geldik 7.1 litre.
    Bu benim uzun yol tecrübem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam yazın Ankara-Didim klimasız eziyet etmişsiniz resmen Tüketim değerleri çok iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkercom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim merak ettiğim konu şehir içi 9 diyor 1300 kg 140 160 hp bir araç için zaten normal değer değil mi? fiat bravolar filan ne yakıyor ? veya işte turbolu bu araçlar. astra vs.
    Manifolddan port enjeksiyonlu 1.4 t-jet bravo ile 1.4 TSI'larla aramızda ortalama 0.5 litre fark oluyor. Örneğin arkadaşın 5.4 litre tükettiği tam yüklü 110km sabit hız uzun yol şartlarında bravo t-jet'le de 5.9 litre tüketimimiz oluyor. Gerçi arkadaşın parkurunda bir de Ankara-Didim rakım farkı var. Ama her halükarda TSI'a yaklaşsa da TSI kadar ekonomik olamıyor. Bunu da direkt enjeksiyon, port enjeksiyon farkına veriyorum ki gayet normal. Tabi port enjeksiyonun avantajını da LPG ile kullanıyorum, orası ayrı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara - Bodrum 2 kişi + çocuk + bagaj

ort. hız: 106 km/h ort. tüketim: 6,5lt. gidilen yol: 720 km.

Denizli'de güneş doğdu. Sonrasında klima açık...

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ucuz yag kullanımı denmis de 2009da 52bin€ ya gelen aracta ucuz yag kullanmamısızdır bence )

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manifolddan port enjeksiyonlu 1.4 t-jet bravo ile 1.4 TSI'larla aramızda ortalama 0.5 litre fark oluyor. Örneğin arkadaşın 5.4 litre tükettiği tam yüklü 110km sabit hız uzun yol şartlarında bravo t-jet'le de 5.9 litre tüketimimiz oluyor. Gerçi arkadaşın parkurunda bir de Ankara-Didim rakım farkı var. Ama her halükarda TSI'a yaklaşsa da TSI kadar ekonomik olamıyor. Bunu da direkt enjeksiyon, port enjeksiyon farkına veriyorum ki gayet normal. Tabi port enjeksiyonun avantajını da LPG ile kullanıyorum, orası ayrı...
    Tüketimler bana fazla geldi açıkçası. Tabii ki golf gibi bir araç için albea kadar yakması beklenmez ancak çok az yakıyor denen araçlar bu kadar yakmamalıydı ve kendi aracıma baktığımda daha makul tüketimler yakalamıştım o güzergahlarda. Bir avantajı yüksek rakımlı kısımlarda çekiş kaybı olmaz tsi ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı efe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yazın Ankara-Didim klimasız eziyet etmişsiniz resmen Tüketim değerleri çok iyi
    Yola çıktığımız saatlerde pek ihtiyac olmadı ama didime yaklastikca klima' yi actik elbette.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüketimler bana fazla geldi açıkçası. Tabii ki golf gibi bir araç için albea kadar yakması beklenmez ancak çok az yakıyor denen araçlar bu kadar yakmamalıydı ve kendi aracıma baktığımda daha makul tüketimler yakalamıştım o güzergahlarda. Bir avantajı yüksek rakımlı kısımlarda çekiş kaybı olmaz tsi ile.
    Aslinda uzun yol ile gündelik kullanimda yakit tüketim farki yok gibi, uzun yolda cok az yaktigini düşünmesemde, sehir icinde de bu degerlere yakin Oldugu icin ekonomik sayilir diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı şartlarda civic 1.8 daha iyi bir tüketime sahipse gerçekten önemli bir başarı demektir bu motor açısından.

gurkanberk
    Misafir
    saolasın gayet güzel bi video ..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)