User Tag List

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
167 sonuçtan 153 ile 167 arası

Konu: TSI motoru daha iyi anlayalım

ilovevti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi r56 ya benim aracım kadar az yaktıramadım demişsin birileri gelip burada oooo sen nasıl kötülersin miniyi ben 4 litre gördüm sen tapa gaz mı gittin sen ne yaptın sen böyle konuşamazsın çok yakıyor diyemezsin gibi muamele yapsalar tepkin ne olurdu merak ediyorum emir kipi arkadaşım bol göz kırpmalı keyifli forumlar
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 mesaj olmadan çata pata konusu açmak yasak kardeş kuralları okumadın mı?
    Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    moruk boşuna çıkmıyoruz anlıyosun dimi 20 kilo 10 kilo panzot sökük zübeyir şişko yakıt var bune lan

ahmet_xy
    Misafir
    vti sahibi genç arkadaş; 10-11 yıl önce vti'ım vardı. kullanmadığımız, bilmediğimiz bir araba değil.
    sen daha ufaktın o zaman. şu anki arabam polo GTi, vti'dan daha az yakıyor. nokta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet_xy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vti sahibi genç arkadaş; 10-11 yıl önce vti'ım vardı. kullanmadığımız, bilmediğimiz bir araba değil.
    sen daha ufaktın o zaman. şu anki arabam polo GTi, vti'dan daha az yakıyor. nokta.
    gti sahibi ihtiyar arkadaş; benim hiç olmadı ama arkadaşımın gti'i var. kullanmadığımız, bilmediğimiz bir araba değil.
    sen yine ihtiyarsın yakın zaman. vti sahibi değilim şu an ayağımı yerden kesmelik 1.4 is var hem de otomatik. VTİ gti'dan daha az yakıyordu, hatta inanır mısın otomatik 1.4 is bile daha az yakıyor. nokta.
    moruk boşuna çıkmıyoruz anlıyosun dimi 20 kilo 10 kilo panzot sökük zübeyir şişko yakıt var bune lan

ahmet_xy
    Misafir
    Alıntı ilovevti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gti sahibi ihtiyar arkadaş; benim hiç olmadı ama arkadaşımın gti'i var. kullanmadığımız, bilmediğimiz bir araba değil.
    sen yine ihtiyarsın yakın zaman. vti sahibi değilim şu an ayağımı yerden kesmelik 1.4 is var hem de otomatik. VTİ gti'dan daha az yakıyordu, hatta inanır mısın otomatik 1.4 is bile daha az yakıyor. nokta.
    evet doğru 1.4 iS ler , vtecten de hızlıdır, az da yakar, uçar gider

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet_xy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet doğru 1.4 iS ler , vtecten de hızlıdır, az da yakar, uçar gider
    vtec den hızlıdır diyen veya hızlı olduğu anlaşılabilecek bir kelime göremedim postumda ama hayırlısı şimdiye kadar çeşitli araçlara sahip oldum ve kullandım. hiç sahip olmasam bile şahin ile videomu da görebilirsiniz başka marka üst sınıf araçlarla da. şimdiye kadar kimseye gidip de (örnek veriyorum) evet şahinler çok iyidir çok hızlıdır diye dalgaya almadım. önceki aracım daha yüksek sınıf bir araçtı şimdi okul ve mali sebepler yüzünden 1.4 is e biniyorum okurken çalışıyorum herkes babasından para alarak okuyamıyor. siz de öyle okumadınız belki ama annenizin karnından mk1 golf ile de çıkmadınız sanırım ben daha yoktum gerçi o zamanlar belki siz o zaman da vti a sahiptiniz daha iyi bilirsiniz benden çünkü 11 yıl önce vti lar daha ciğerliymiş ve daha iyi çözülmüştü siz doktora yaptınız üzerinde aracın hep yaşla oluyor bu işler zaten not: eski vti profesörü olarak belki bilmezsiniz ama çoğu otomatik 1.4is vti dan çok yakar. önceki postumun ana teması buydu. nokta.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlamadığım 1.4 tsi motorun çalışma prensibini açıklayan konu neden vti mı az yakara döndü...Uzun yolda gece vakti boş yolda polo gti a 14 litre ortalama tutturdum ama şehir içi ortalama 6.7 civarı rahat rahat gezebiliyorum.Burdan anlaman gereken ne biliyormusun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım 1.4 tsi motorun çalışma prensibini açıklayan konu neden vti mı az yakara döndü...Uzun yolda gece vakti boş yolda polo gti a 14 litre ortalama tutturdum ama şehir içi ortalama 6.7 civarı rahat rahat gezebiliyorum.Burdan anlaman gereken ne biliyormusun?
    merhabalar. konuyu vti a ben çekmedim ben sadece insanların sadece tsi az yakar diğerleri yakamaz mantığını yıkmak için r56 ve vti örneklerini verdim sonra birden anti vtec ci ruhu kabaranlar mı oldu ne insanlar vti hakkında bana yöneldiler ki bir vti sahibi değilim. kıyaslamadan nasıl anlatabilirdim? ikinci cümlenize gelince, eğer olaya 9. sayfada dahil olmadıysanız görmeniz gerek ben de 8. sayfada aynen sizin gibi bir cümle kurdum, kullanıma bağlı. okuduğunuzu nasıl anlamanız gerek biliyor musunuz? çünkü aynı şeyleri düşünüyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence burda kimse tsi en az yakar demedi ama şu söylenebilir potansiyeline oranla sakin kullanımda en az yakabilecek araçtır şu an benzinli araçlar içerisinde.Bak aynısını stage 2 veya üstü 2.0tfsi lar içinde söyleyebiliriz gücüne oranla sakin kullanımda ciddi az yaktırabilirsiniz ama tabiki bu en az yakan demek olmaz.Zaten tsi motorun espriside o 2 karakteri aynı motorda barındırıyor bu kadar iki uca sahip başka bir teknoloji yok şu an anlatılanda bu.Ama sen vti 1.4is falan karıştırınca konu ister istemez saçma bir tartışmaya dönecek gibi olmuş.Birde daha yeni olduğu için 200k daha ulaşan çok yok belki ama nereden biliyorsun ömrünün kısa olduğunu onu merak ettim.Ben pek duymadım 100k kmde orası burası kırılmış tsi bekleyip görmek lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kırılmış vtec gördüğüm gibi kırılmış tsi da gördüm ama ben daha çok gördüm ve kendi görüşümü bildirdim. tabi bu görüşümde b16 zamanına daha yakın üretilmiş ve b16 dan daha dayanıksız oldukları ispatlanmış veya eski honda veya toyota motorlarına kıyasla daha kısa ömürlü oldukları genel olarak bilinen eski vw motorları etkili olmuştur. tabiki bence eskiye bakarak yeniye karar verilmemeli bundan en çok hoşlanmayan insan benim ama insanda bu tarz bir düşünce oluşuyor. ayrıca şu kiminde az kiminde çok olsa da stock polo gti larda bile olan kanıtlanan hakkında makaleler yazılan taraflı ve tarafsız sponsorlu ve sponsorsuz oto programlarına konu olan yağ yakma problemi falan insanı soğutmuyor değil hak verirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babamda hayatta almam vw derdi sebebi golf 2 dizel aracı hararet yaparmış hep değişiyor zamanla markaların kalite ve üretim stratejileri vw in 8valf 1.6motorunu arkadaşım 250.000km kullandı anahtar bile değmedi motoruna iyi bakarsan uzun ömürlü olur vw motoruda.Bak o yağ konusunda haklısın gel gelelim ki benim aracım eksiltmiyor bir gün spontane yakala beni gel birlikte çekelim çubuğu bakalım durum ne işin şakası bir yana doğrudur eksilteni vardır ama bu onun motoruna yakındır kırılacak anlamı katmaz alfalarımda cayır cayır yağ eksiltiyordu 10.000lerce km tecavüz ettim 4 ayrı alfaya yıllarca 7.000devirden aşağı vites attığımı gören yoktur(gençlik heyecanı işte) hiç biri kırılmadı.Bak sağlamdır demiyorum ama iyi bakarsan araca yağ eksiltmesi kısa ömürlü olduğu(veya yeni diye ileri zamana atalım olası problemi) ya da olacağı anlamına gelmiyor beklemek lazım.Ama sen dersenki kaç km binebileceksiniz motor elinizde kalınca ne olacak gibisinden ben taraflı görürüm yazını.Hatta hep şunu savunuyorum 2.0tfsi lar stok motor içi 450 hp civarı binilebilen bir araç ise hiç elleme standart 240 (leon cupra) yada 255hp kalsın(s3 ve golf 6 R) ömürlük binilir diye iddia ediyorum.Sence mantıklı değil mi bu fikrim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mantıklı tabiki zaten seri üretim bir aracın bakımları yapıldığı taktirde eğer bir üretim hatası yoksa ömür boyu sorunsuz binilebilmesi lazım. taraflı değil de sempatim var japon araçlarından vazgeçemiyorum diyelim ki bakımı bırakın 20 yıl filtre yağ değişiminden başka bir şey görmemiş ne toyotalar ne hondalar ne mazdalar gördüm tekre marş alıp 1 kere yolda bırakmadan at gibi binilen. sydney li kendi garajlarında araba programı yapan gençler var mesela ben onlar gibiyim. tüm arabaları belli özellikleri yüzünden severim ama insan neye alışırsa onla gider mi deseem daha mekanik seviyorum mu desem bilmem. mesela adamlardan birisi golf gti aldı diğeri sevindi euro araç donanımlı araç bilmem kaç beygir diye (gti alan araçta legacy vardı sti motorlu sw) ama adam bir türlü alışamadı. sahte direksiyon tepkileri var aracı hissedemiyorum spor arabadan çok soccer mom arabası gibi geliyor emekli spec dedi 1 gün binmeden sattı zevkler ve renkler de olabilir tabi bilemem bazıları konfor sever bazıları sert performansı hissettiren araba sever. mesela önceki sayfalarda birisi ben golfün direksiyon ve sürüş hissini başka arabada alamadım diyor ben de mazdaların ve mini cooper ın sürüş ve direksiyon hissinden sonra golfün hissizliğinden hiç hoşlanmıyorum mesela. fanatizm herkeste var ama mümkün olduğunca objektif olmak ve insanlara saldırmadan sakince görüş bildirmek lazım. önceki postlarda göremediğimiz manzaralar bunlar birden euro fanları tarafından taşlandım konuda tam beklediğim tepkiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taşlama konusunda japoncuların eline su dökmek imkansız neyseki bir sonuca vardık seninki kişisel fikirlerine göre tsi motoru sevmemene dayanan bir görüş çıktı ama peşin hükümlü olmamak lazım.Sonuç:Tsi şu an gelinen en başarılı noktalardan biridir belki motoru sportif hissiyat olarak çok karakterli olmasada totalde oldukça başarılı.Gerisi zevkler ve renkler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla japon harici her aracı taşlamadığım aşikar çünkü ne kadar beşikten japoncu da olsam sürüş hissini en sevdiğim ilk 3 araçtan birisi mini cooper s. ciddi sert sürüş hissi verse ve belediye dağıtmış gibi olmasa aslında sciroccolar da çok hoş araçlar. mk3 golfler de çok tatlı olabiliyorlar veya bazı gıcık sorunları olmasa ve fiyatları yaşıyla doğru orantılı olsa e36 m3 coupe ler de çok hoş. ne bileyim fanatikleşmek büyük problem.

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=ilovevti;7562371]
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de kendi gördüklerime mi inanayım sana mı inanayım? 30 yaşında biri 20 yaşında araç kullanmaya başlamış ve belki mekanik teknik yazılım tarzı işlerin %10 unu biliyor olabilir ama 23 yaşında biri belki beşikten meraklı 10 15 yaşından beri bu işin içinde gerçekten araba dağıtmış toplamış veya bu işin okulunu okuyor olabilir düz mantıktan vazgeçmek lazım sene 2014 hala yaşa göre insan yargılar mantığın varlığı üzücü
    13 yaşımdan beri araba kullanırım kullanırım derkende öyle bahçede değil yollarda inan yeteri kadar teknik bilgiye sahibim yıllardan beride çeşitli arabalara kendim aldım ve bindim şükür ki varsayımlarla biryere varamazsın yaş konusunada sen girdin şimdi niye şikayet ediyorsun ?? sen anlat öğrenelim ne okuyorsun yada ne kadar bu işlerin içindesin ne japonlar gördün ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=M U R A T;7562982]
    Alıntı ilovevti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

13 yaşımdan beri araba kullanırım kullanırım derkende öyle bahçede değil yollarda inan yeteri kadar teknik bilgiye sahibim yıllardan beride çeşitli arabalara kendim aldım ve bindim şükür ki varsayımlarla biryere varamazsın yaş konusunada sen girdin şimdi niye şikayet ediyorsun ?? sen anlat öğrenelim ne okuyorsun yada ne kadar bu işlerin içindesin ne japonlar gördün ??
    burası sidik yarıştırma yeri değil hakkımda bilgi almaya çok meraklı iseniz size bir cv gönderebilirim veya anadolu yakasında iseniz oturup muhabbet edip bilgilerimizi ölçebiliriz. yaş konusuna kim ne kadar ne amaçla girdi belli oluyor ve araba sadece kullanmakla öğrenilmiyor siz de bilirsiniz. burada en boş varsayımı yaşıma bakarak benim bilgimi tartmak yolu ile siz yaptınız kendi kelimelerinizle kendinizi taşlıyorsunuz. sevgiler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)