User Tag List

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
167 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: TSI motoru daha iyi anlayalım

Glf&ASER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son teknoloji atmosferik 1.6 motor ne kadar yakıyor ki...an fazla aralarında uzun yolda 1lt oynar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkercom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dikkatini çekerim yalnız Type R da atmosferik s2000 de onlarda mı kötü.

onu geçtim 1,8 motor ile 1,4 kadar emisyon salmak mı kötü.

Turbo 100 sene önce de vardı.
    tabikide güzel bişey ama hangi 1.4?
    sen emisyonunamı bakıyorsun bı aracı alırken yoksa az mı yakıyor diyemi typer fılan değil allah askına tork varmı,1.4 tjeti düşün,1.6 fd6 dan az yakıyor çok kaçıyor kullanımı daha keyifli daha torklu.herkes turbo motorlara yükleniyor heralde salak değil koskoca bmw olsun diğer markalar.tamı tamına performans için kim gider 1.4t alır,typerı s2000 ı alan adam zaten devirli gidiyor performansını üstlerde alıyor.2.0tfsi nasıl bi makine peki?alıyorsun egzoz,daha büyük cooler ıvır zıvır 350 temiz temiz alıyorsun torkta cabası.
    hondanın devirlenmesi de keyifli ama kalkıp fd6 1.6 için yok vtec açıyor şöyle böyle diyorlar gülüp geçiyorum gercek vtec in keyfide ayrı devir dönmek güzel.ama gündelikte sen ağırlıktan cok etkilenirsin,rakımdan etkilenirsin turboyla pek tınmaz

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte tam o konu hangi 1,4? misalen 140 lık tsi ile aynı emisyon 1,4 tsi 140 tüketimi ne kadar mesela. aslında golf 1,4 tsi 140 ile denk arabalar bunlar.

walla açık söyliym FD6 ların üzerinde ki R16 benim gözümde golf 1,6 8v den farksız. FD 6 ile uçuyoruz diyenlere bende gülüyorum.

Bi defa R18 in kırpılmışı. Ve en önemli konu 5 vites hali ile araba gitmiyor çok yakıyor.
    Kıyaslarken R16 motoru sokarsan işin içine direk her araba FD6 dan üstün çıkabilir.

Ben HB almadan önce denedim FD6 ları harbiden çok geldi yakıtı gözüme.

Şu an trend turbo ancak sebebi emisyon ölçümlerinin sadece karbon monoksit üzerinden yapılması ve silindir hacmi. Yoksa dünya genelinde HP ye göre veya çeşitli etkenlere göre vergilendirme olsa ( misalen bütün gazlar ölçülse) her türlü motor seçeneği olur. yakında hepsi turbo olacak gibi görülüyor.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 tfsi kullanıyorum günlük ve şehir içi dışı karışık 100kmden fazla yol yapıyorum ortalama tüketimim 9 litreye düştü şehir içinde çok sıkışık trafikte 11 litreleri bulabiliyor.
    Gerçekten çok zevkli komşumuzda kullanılmayan bi tane both stock eg vtec var onla aynı yokuşı çıkarken o 4den 2 ye atarken ben otomatik araba kullanırmış gibi vites bile küçültmeden sabit gaz çıkabiliyorum basınc hızlanmasıda cabası

Ama merak ediyorum ep3 typer ile denesem sonuç ne olur

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şehiriçi dışı karışık 7 litre yakıyor. şehirdışı ortam uygunsa 5 6 litre yakıyor

Yokuşlarda turbo illa ki avantajlı olur. ama 15 yaşında EG civic de bırakın artık tfsi gibi yokuş çıkmasın

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 yaşında filan ama 40bin kmde baba o zamanlar zevk diye almış hafta sonları kullanılmış inanılmaz kondisyonlu

cemsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle belirtmek isterim ki merak ettiğim için soruyorum, tartışmak için değil;

Bu tsi motorların yağ yakma sorunu ne alemde, geçenlerde bir konu vardı scirocco cu bir arkadaş yağ yakmasından şikayet ediyordu, 1000 km de yarım litre falan deniyordu?

Bu motorlarda ki güncel durum nedir, ya da tsi ilk çıktığında alanların şu anki motor durumları nedir?
    - 50 km/h hızla giderken 27 metre ilerideki yayaya çarpmadan durabilirsin, 60 km/h hızla aynı yayaya 44 km/h hızla çarparsın.

E0041 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    harbiden ya bu scirocco larmı çok yağ yakıyor sorunlarımı var bende çözemedim geçen önümde gidiyordu sabit gazda sorun yok gaza bastıkça beyaz arabamızı maviye boyadı namussuz
    OKAN YILMAZ

..MTM & PRO STOCK GARAGE..

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben su devirde 1.6 honda yada toyota motorunu savunana guluyorum devir fiyat performans devri az yaksin cok kacsin bu durumda 1.4 tsi 160 bg super arac gecen bi tanidik aldi jetta 8.5 ist de hemde hizli kullanir ve dsg 1.9 dizeli satasim geldi

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben su devirde 1.6 honda yada toyota motorunu savunana guluyorum devir fiyat performans devri az yaksin cok kacsin bu durumda 1.4 tsi 160 bg super arac gecen bi tanidik aldi jetta 8.5 ist de hemde hizli kullanir ve dsg 1.9 dizeli satasim geldi
    sizin şu tsi lar 150-200 k km sınırını "sıkıntı yaşamadan" devirsinler de öncelikli olarak, sonra konuşalım savunma/gülme mekanizmasını bence.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ticari olarakmi kullaniyorsunki 200bin yapacaksin.ben smdi alsam seneden 10bin yapiyorum 10 sene skintisiz binerim essek gibi binenler dusunsun onu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yararlı videolar,teşekkürler.

StuArt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknoloji daha nerelere gidecek bilemiyorum adamlar 1.2 motorda 110 Hp alıyorlar..
    Boost Hunter

Minova
    Misafir
    Şu japonları ölesiye savunanlar yok mu

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yiğidi öldür hakkını yeme tsı motor gayet başarılı.bu arada hondacıyım.

lewolved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 TSI New TSI engine with ACT Technology (Active Cylinder Management)

BORKED
    BORKED

mrtsnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 motorda sıkıntı duydun mu demişte, 1.6 motorun kaçıncı senesindeyiz hiçbir sıkıntı çıkarmaması gayet doğal. Sıkıntı anlamında bi sorun yok. Motor sıkıntısız. Ama motor sıkıntısız diye verimlilik düşük bir motora binmem şahsen.

1.6 8v motor 2.0 TFSI ile aynı yakıtı yakıyor neredeyse? Gidiş farkları bahsedilemez bile. E şimdi gelip biri ama bu motor sıkıntısız derse hadi ordan derim.

50k km 1.2TSI kullandım hiçbir sıkıntı olmadı araçta.
    Bu aracım ise 42k km'de bakım hariç servis yüzü görmedi, TSI kullanırken turbo araç kullanımdaki püf noktalara özen gösterirsen hiçbir sıkıntı olmaz kolay kolay.

Yağ yakma sorunudur gidiyor. Benim aracımla aynı motor fakat herhangi bir yağ yakma sorunum yok benim. Yağ sıcaklığı denen bir gösterge koymuşlar adamlar oraya, arada bakılsa fena olmaz. 110-115'lere geldiğinde çok acele işim yoksa sıkıştırmayı bırakırım zaten. Ki bu rakamları kolay kolay göremiyorum.

Net'te 100k km devirmiş ve teste sokulmuş 118kw golf 6 var. Açıp bakabilirsiniz.
    Hepsini geçtim, 1.6 ile TSI kıyaslaması komik olmuş. Sıkıntı duydun mu derken sanki TSI'ların 3ünden 2si patlak Yolda giderken aynı kilometreyi daha güçlü araçla 6.0lt/100km'de gitmek var, daha yavaş bir araçla 8.5lt/100km ile gitmek var. Hangisi mantıklı diye sorarım size

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 tsi da 8 valve tartışan ve 1.6 8v sr motora atıfda bulunan arkadaşalr

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)