User Tag List

Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon
167 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: TSI motoru daha iyi anlayalım

yasindemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TSI yükleyince 2 lt'lere rahat kafa tutan, az basınca dizellere yakın yakan tek motordur NOKTA
    VW Scirocco 1.4 TSI Twincharger - 2012

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=ilovevti;7561629]be devirde küçük hacimli turbo benzinli motorlar arasında en mantıklısı tsi lar ben tsi ları satın yakın demedim. sadece araç satanların ve kullananların aşırı iyimser ben sürekli 6 yakıyorum diye gezmesi bana batıyor. biz de kullanıyoruz sabah akşam emekli gibi gezmezsen eğer o değerler olmuyor işte insanlar bunu bilsin yeter. 30 yaşına gelmiş bir insanın bu kadar basit anlaması ve dalga geçer tavırları çok komik kaçıyor [/QUOTE

ben 6 küsürlerle geziyorum ş.içi kendi gördüklerime mi sana mı inanayım ayrıca 23 yaşında birinin bu konuda kesin bu böyledir gibi cümleler kurması asıl komik kaçan

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 de gözüm yol bilgisayarında gezersem 6 6.2 , aldırmaz normal kullanırsam 8 8.1 yakıyorum.
    öncelik tüketim olmak kaydıyla 1.2 de ısrarcı olarak çok şey kaçırıyor muyum?
    1.2 lere yazılım yapılabiliyormu?

Berkayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=M U R A T;7561696]
    Alıntı ilovevti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    be devirde küçük hacimli turbo benzinli motorlar arasında en mantıklısı tsi lar ben tsi ları satın yakın demedim. sadece araç satanların ve kullananların aşırı iyimser ben sürekli 6 yakıyorum diye gezmesi bana batıyor. biz de kullanıyoruz sabah akşam emekli gibi gezmezsen eğer o değerler olmuyor işte insanlar bunu bilsin yeter. 30 yaşına gelmiş bir insanın bu kadar basit anlaması ve dalga geçer tavırları çok komik kaçıyor [/QUOTE

ben 6 küsürlerle geziyorum ş.içi kendi gördüklerime mi sana mı inanayım ayrıca 23 yaşında birinin bu konuda kesin bu böyledir gibi cümleler kurması asıl komik kaçan
    TSI 170 HP dsg aracim sıkışık trafiğe girmeden şehir içi 7.5 lt geçmiyor.

Bir arkadaşim var 122 hp dsg araci onunda golf 5 abartmiyorum markete giderken bile tapa gaz gidiyor çocuk en fazla 11 lt falan ortalamasi.

Kimse gelipte tsi çok yakıyor v.s demesin o yüzden kendi aracim için konuşuyorum bu güçte bu kadar iyi bir tüketim tsi harici başka motorda görüceğime inanmıyorum.
    15' F30 M pack
    13' İbiza Cupra

ilovevti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=M U R A T;7561696]
    be devirde küçük hacimli turbo benzinli motorlar arasında en mantıklısı tsi lar ben tsi ları satın yakın demedim. sadece araç satanların ve kullananların aşırı iyimser ben sürekli 6 yakıyorum diye gezmesi bana batıyor. biz de kullanıyoruz sabah akşam emekli gibi gezmezsen eğer o değerler olmuyor işte insanlar bunu bilsin yeter. 30 yaşına gelmiş bir insanın bu kadar basit anlaması ve dalga geçer tavırları çok komik kaçıyor [/QUOTE

ben de kendi gördüklerime mi inanayım sana mı inanayım? 30 yaşında biri 20 yaşında araç kullanmaya başlamış ve belki mekanik teknik yazılım tarzı işlerin %10 unu biliyor olabilir ama 23 yaşında biri belki beşikten meraklı 10 15 yaşından beri bu işin içinde gerçekten araba dağıtmış toplamış veya bu işin okulunu okuyor olabilir düz mantıktan vazgeçmek lazım sene 2014 hala yaşa göre insan yargılar mantığın varlığı üzücü
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 mesaj olmadan çata pata konusu açmak yasak kardeş kuralları okumadın mı?
    Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    moruk boşuna çıkmıyoruz anlıyosun dimi 20 kilo 10 kilo panzot sökük zübeyir şişko yakıt var bune lan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=Berkayy;7562245]
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

TSI 170 HP dsg aracim sıkışık trafiğe girmeden şehir içi 7.5 lt geçmiyor.

Bir arkadaşim var 122 hp dsg araci onunda golf 5 abartmiyorum markete giderken bile tapa gaz gidiyor çocuk en fazla 11 lt falan ortalamasi.

Kimse gelipte tsi çok yakıyor v.s demesin o yüzden kendi aracim için konuşuyorum bu güçte bu kadar iyi bir tüketim tsi harici başka motorda görüceğime inanmıyorum.
    1.6 160-170 hp civarı bir civic "vti" ile, ki bildiğiniz gibi atmosferik araçlar, aynı değerleri yakalayabiliyorum ve kimse gelip de tsi motor ömrü vtec motor ömründen uzun da diyemeyeceğine göre vtec daha bir iyi motor oluyor o zaman ve daha az yakarak bence daha performansa açık motorlar. şimdi ben az yaksın diye emekli subay gibi süreceğim aracı ne yapayım bu 1, ikincisi böyle sürerek oha sen fazla yakıyorsun bu araç aslında bu kadar yakar demek ne mantık ve sizin normal sürüşünüz ile benim normal sürüşüm farklı olabilir. ayrıca bu forumda babası çok çok iyi ve saygıdeğer bir yağlı çekiç ustası olan birisi var nickini unuttum şimdi o geçen sene gibi electric blue bir cooper s almıştı ki aracı yanılmıyorsam 180 küsür hp veren 1.6 motor bir araç ve kendisi 6 litre ortalama ile kullanıyordu. o zaman kimse gelip de tsi motorlar cooper s lerin motorlarından daha iyi demesin. uu çok sert
    moruk boşuna çıkmıyoruz anlıyosun dimi 20 kilo 10 kilo panzot sökük zübeyir şişko yakıt var bune lan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    70 sabit hızla cc ile e-5 te 5 lt nin altında yakıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=InMNnClhNGg

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusuf yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    70 sabit hızla cc ile e-5 te 5 lt nin altında yakıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=InMNnClhNGg
    0 dan 100 e programında 4.5 yapmışlardı 90 sabit bulgaristan istanbul yaptılar sanırım. sürekli sabit gitmek gerçekten araç sürmek mi veya realistik mi? bunu anlatamadım insanlara. yani bir çok araç sabit hızda ciddi az yakıyor bu tsi lara özgü değil insanlar bunu anlamıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vtec ne alaka durduk yere ki şu iyi bu iyi diyosunuz ordan atlayıp buraya konuyosunuz cidden alakasız yorumlar yapıyosunuz çok
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vtec ne alaka durduk yere ki şu iyi bu iyi diyosunuz ordan atlayıp buraya konuyosunuz cidden alakasız yorumlar yapıyosunuz çok
    önce okuduğunu anla. ben bir motorun az yaktığının bir takım şahsi verilere bağlanamayacağını anlatmak için çok yaktığı bilinen vti ve mini örneklerini verdim delikanlı arkadaşım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önce okuduğunu anla. ben bir motorun az yaktığının bir takım şahsi verilere bağlanamayacağını anlatmak için çok yaktığı bilinen vti ve mini örneklerini verdim delikanlı arkadaşım.
    vti'ın çok yaktıgını kimse söylemiyo şuan kaldı ki vti'ın yakıtıyla ilgili bi konuda sakin kullanımda normal 1.6 aracın yakıtının alındıgını söylendi hep. ve cooper r56 ise aşırı bi yakıt tüketimi olmadıgınıda bilen bilir. tsi'la bunların alakası hiç yok. siz demişsiniz basmıcaksam napıyım siz basıp aracı kötülerseniz burda yanlış vardır 23 yaşındaki abim.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vti'ın çok yaktıgını kimse söylemiyo şuan kaldı ki vti'ın yakıtıyla ilgili bi konuda sakin kullanımda normal 1.6 aracın yakıtının alındıgını söylendi hep. ve cooper r56 ise aşırı bi yakıt tüketimi olmadıgınıda bilen bilir. tsi'la bunların alakası hiç yok. siz demişsiniz basmıcaksam napıyım siz basıp aracı kötülerseniz burda yanlış vardır 23 yaşındaki abim.
    kardeşim abilik taslamadım en sevmediğim şeydir delikanlı tabiri yorumundaki heyecana idi. bundan önce sahibi olmadan uzun süre vti kullandım. şu an vti arayışındayım. daha önce sarı renk cooper s im vardı. inan cooper s ciddi yakan bir araç. vti vtec altı bir çok 1.6 ve 1.4 araçtan az yaktığı gibi vtec üstü de ciddi yakan bir araç. bu arada eğer bir araç az yakıyor deniyorsa, ki arkadaşlar böyle söylüyor, kıyas noktası almadan derdimi anlatamam değil mi? ben de iyi bildiğim iki araç seçtim ki kıyaslayabileyim. ben tsi ile aynı motoru neden tsi ile kıyaslayayım. arkadaşlar genel konuşmuş daha az yakan bu tarz motor yoktur demiş ben de gerek atmosferik gerek turbo örneklerini verdim. az basınca hepsi az yakar çok basınca hepsi çok yakar. tsi neden bu kadar yüceltiliyor dedim. o yüzden okuduğunu anlamalısın dedim. çünkü farklı düşündüğümüzü sanmıyorum. 1.4 is depo muhabbeti yaptığımız arkadaş mısın sen?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=ilovevti;7562376]
    Alıntı Berkayy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1.6 160-170 hp civarı bir civic "vti" ile, ki bildiğiniz gibi atmosferik araçlar, aynı değerleri yakalayabiliyorum ve kimse gelip de tsi motor ömrü vtec motor ömründen uzun da diyemeyeceğine göre vtec daha bir iyi motor oluyor o zaman ve daha az yakarak bence daha performansa açık motorlar. şimdi ben az yaksın diye emekli subay gibi süreceğim aracı ne yapayım bu 1, ikincisi böyle sürerek oha sen fazla yakıyorsun bu araç aslında bu kadar yakar demek ne mantık ve sizin normal sürüşünüz ile benim normal sürüşüm farklı olabilir. ayrıca bu forumda babası çok çok iyi ve saygıdeğer bir yağlı çekiç ustası olan birisi var nickini unuttum şimdi o geçen sene gibi electric blue bir cooper s almıştı ki aracı yanılmıyorsam 180 küsür hp veren 1.6 motor bir araç ve kendisi 6 litre ortalama ile kullanıyordu. o zaman kimse gelip de tsi motorlar cooper s lerin motorlarından daha iyi demesin. uu çok sert
    Vti ın kötü bir motor olduğunu kimse söylemedi burda. Bak kendin söylüyorsun işte Yakıt tüketimini tamamen kullanıma bağlı ama dediğim arkadaşım o kullanımla 11 litreyi görüyor. ama sen gelip tsi 12 litreden aşağı yakmıyor tu kaka dersen burda yemezler. Bahsettiğin kişi melih abi cooper ile 6 litre görebilir ben 8 görürüm belki o benim arabamda 7.5 tan aşağıya düşmez yukarıda dediğim gibi tamamen kullanıma bağlı. Ben sadece kendi aracımın değerlerini paylaştım. Bahsettiğin araçlar sende biliyorsun ki 1.6 biri atmosferik biri turbo tsi ile arada hacim farkı var. Ayrıca yaşın yanlış yazıyor heralde cok sert falan demeler karşılıklı konusuyoruz sonuçta abuk subuk laflarla forumun kalitesini düşürme
    15' F30 M pack
    13' İbiza Cupra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim abilik taslamadım en sevmediğim şeydir delikanlı tabiri yorumundaki heyecana idi. bundan önce sahibi olmadan uzun süre vti kullandım. şu an vti arayışındayım. daha önce sarı renk cooper s im vardı. inan cooper s ciddi yakan bir araç. vti vtec altı bir çok 1.6 ve 1.4 araçtan az yaktığı gibi vtec üstü de ciddi yakan bir araç. bu arada eğer bir araç az yakıyor deniyorsa, ki arkadaşlar böyle söylüyor, kıyas noktası almadan derdimi anlatamam değil mi? ben de iyi bildiğim iki araç seçtim ki kıyaslayabileyim. ben tsi ile aynı motoru neden tsi ile kıyaslayayım. arkadaşlar genel konuşmuş daha az yakan bu tarz motor yoktur demiş ben de gerek atmosferik gerek turbo örneklerini verdim. az basınca hepsi az yakar çok basınca hepsi çok yakar. tsi neden bu kadar yüceltiliyor dedim. o yüzden okuduğunu anlamalısın dedim. çünkü farklı düşündüğümüzü sanmıyorum. 1.4 is depo muhabbeti yaptığımız arkadaş mısın sen?
    Benimde anlatmak istediğim buydu. Araçlar kullanıma göre farklılık gösterebilir. Ben kendi adıma tsi dan başka motorda bu değerleri görüceğime inanmıyorum. yoksa tsi ın en az yaktıgını söyleyen yok
    15' F30 M pack
    13' İbiza Cupra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben zaten tsi tu kaka demedim yakıt verileri kullanıma bağlıdır burada ve genelde her yerde insanlar tsi lar dünyanın en az yakıp en çok güç veren motorları gibi davranıyor bundan yakınıyorum anlayamaman benim sorunum değil. senin göz kırpmalı laf sokma ifadenden daha düşük seviye bir şey göremedim 8 sayfa konu içerisinde dostum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=ilovevti;7562376]
    Alıntı Berkayy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ben zaten tsi tu kaka demedim yakıt verileri kullanıma bağlıdır burada ve genelde her yerde insanlar tsi lar dünyanın en az yakıp en çok güç veren motorları gibi davranıyor bundan yakınıyorum anlayamaman benim sorunum değil. senin göz kırpmalı laf sokma ifadenden daha düşük seviye bir şey göremedim 8 sayfa konu içerisinde dostum.
    İlk yazdığında bu bahsettiğinizden yakınmamışsın ama sanki ben tsi en az yakan motor demişim gibi konuşmusun bence sen anlayamamışsın yoksa tsi ın en az yaktıgını söyleyen yok Kendim için konustum, r56 almanın eşiğinden döndüm arkadaşim aldi ve melih abinin gördüğü değerleri aracı uzun süre kullanmama rağmen göremedim. Vti kullanmadım bilmiyorum belki onunla dediğin değerlere düşebilirsem o zaman aynı şeyi vti için söylerim.
    15' F30 M pack
    13' İbiza Cupra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    not: uu çok sert deme sebebim kimse demesin tarzı emirli konuşmandı. eğer bunların forum kalitesini düşürdüğünü düşünüyorsan sanırım logout olma zamanın gelmiş. kimse tsi ların az yaktığını söylemiyor derken? sanırım konuya 8. sayfadan giriş yaptın temiz forumcu arkadaşım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuda sadece sana cevap vermiyorum veya sen en az yakan tsi dedin demiyorum onu nereden çıkardığın da merak konum. başkalarına verdiğim cevaplar veya seninle konuşurken onlara örnekler vermem kafanı karıştırmış olabilir haklısın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    not: uu çok sert deme sebebim kimse demesin tarzı emirli konuşmandı. eğer bunların forum kalitesini düşürdüğünü düşünüyorsan sanırım logout olma zamanın gelmiş. kimse tsi ların az yaktığını söylemiyor derken? sanırım konuya 8. sayfadan giriş yaptın temiz forumcu arkadaşım
    ''TSI en az yakıyor'' diye ben savunan bir arkadaş göremedim. Az yaktığını söylüyoruz evet doğru az yakıyor İyi forumlar diliyorum
    15' F30 M pack
    13' İbiza Cupra

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)