User Tag List

Sayfa 9/11 İlkİlk ... 7891011 SonSon
206 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: DSG daha iyi tanıyalım.

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013-2014 araçlarında dsg sorunu yaşayan var mı yoksa artık kusursuzlaştı mı
    2014 1.2 Tsi dsg Leon yaklaşık 3000km den beri kavrama sesi geliyor arada. şuanda 18000de araç arada sırada geldiğinden çokta takmıyorum. Servis ses dısında bir sorun çıkarmaz ses artarsa değiştiririz demişti

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabamı satınca dsg araç düşünüyorum (köprü geçiyorum dur kalk 2 saat yol gidiyorum)
    Ama işte kavrama ve mekatronik olayları korkutuyor. Arabayı alırsam tam parayla alacağım yani kenara para koyamam. Sizce alırken baktırsak anlayabilirmiyiz yoksa kapalı kutu 200metre sonra kucağımıza alabiliriz mi ?

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013-2014 araçlarında dsg sorunu yaşayan var mı yoksa artık kusursuzlaştı mı
    2012 sonrasında ben hiç duymadım.Çok yakın bir abimde VW scirocco var 2011 yaz başında mekatronik değişti.

Bir abimizde 2012 polo gti var hiç sorun yaşamadı.

benim ibiza fr 2012 bende'de sorun yok.
    Seat IBIZA FR

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler bilgi için gerekeni öğrendik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabamı satınca dsg araç düşünüyorum (köprü geçiyorum dur kalk 2 saat yol gidiyorum)
    Ama işte kavrama ve mekatronik olayları korkutuyor. Arabayı alırsam tam parayla alacağım yani kenara para koyamam. Sizce alırken baktırsak anlayabilirmiyiz yoksa kapalı kutu 200metre sonra kucağımıza alabiliriz mi ?
    titretme vs varsa anlarsın.bir de triptonic olarak vites arttırıp küçültünce tepkilerine bakmak lazım küt diye vurmamalı.dsg zaten kaydırma yaptığı için diğer otomatikler gibi anlaşılmıyor.. aracın 2010 vs yeni olsun.sıkıntı çıktığında servise bakım yaptırıyorsun iyi niyet garantisinden parçanın tamamını veya büyük kısmını karşılıyorlar.işçilik veriyorsun..
    bizim araçta mekatronik+kavramanın masrafı sadece işçilik olarak 500-600 tuttu toplam.ama bundan sonra kafa rahat parçalar garantili hertürlü

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanırken nelere dikkat etmek lazım beyler peki ? Ben yeni kullanmaya başladım bu şanzımanı..

İlk çalıştırmada yaklaşık 2 dakika bekliyorum, park etmeden önce N konumuna alıp el frenini çekiyorum 5-6 bekledikten sonra P konumuna alıyorum, tam durmadan vites geçişi yapmıyorum, kontak kapatmadan önce 30 sn bekliyorum.

Bunlarda eksik ya da fazla olan bişe var mı ?
    Tango-1 never dies.

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanırken nelere dikkat etmek lazım beyler peki ? Ben yeni kullanmaya başladım bu şanzımanı..

İlk çalıştırmada yaklaşık 2 dakika bekliyorum, park etmeden önce N konumuna alıp el frenini çekiyorum 5-6 bekledikten sonra P konumuna alıyorum, tam durmadan vites geçişi yapmıyorum, kontak kapatmadan önce 30 sn bekliyorum.

Bunların hepsi tork konvertörlü konvansiyonel yağlı otomatik şanzımanlar için geçerli tedbirler. DSG gibi kuru kavrama yapan balatalı tip şanzımanlarda bu tedbirler gerekli değil.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Osman Bahadır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunların hepsi tork konvertörlü konvansiyonel yağlı otomatik şanzımanlar için geçerli tedbirler. DSG gibi kuru kavrama yapan balatalı tip şanzımanlarda bu tedbirler gerekli değil.
    Peki tavsiye edeceginiz bir şey var mı ?
    Tango-1 never dies.

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki tavsiye edeceginiz bir şey var mı ?
    Kuru tip ise yazılımla vs tork limitini pek aşmamaya ve trafikte peş peşe ani ve sert hızlanmalarla kavrama sıcaklığını çok fazla yükseltmemeye gayret ettikten ve rutin yağ değişimlerini de zamanında ve doğru sıvı ile yaptıktan sonra kullanıcının yapacağı ilave çok da bir şey yok.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Osman Bahadır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuru tip ise yazılımla vs tork limitini pek aşmamaya ve trafikte peş peşe ani ve sert hızlanmalarla kavrama sıcaklığını çok fazla yükseltmemeye gayret ettikten ve rutin yağ değişimlerini de zamanında ve doğru sıvı ile yaptıktan sonra kullanıcının yapacağı ilave çok da bir şey yok.
    Araba dsg 7 üstad, 2 haftalık henüz.
    Tango-1 never dies.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    anlam veremedigim sekilde sürekli 2.viteste kaldırıyor sıkca durup kalktıgında sonucundada asagıdan kır kır sesleri gelip sinir ediyor.

sık dur kalk olan trafikte. manuelden 1'e çekin. ne 2 de kalkmaya calıssın nede 1de kalkıp 5 metre icinde 2 ye atmaya calıssın
    1881 - 193

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki manuele almak mı s'e almak mı ? S'e alınca da 1'de kalkıyor. Hangisi daha doğru olur ? Dur kalk sıkışık trafikte 5km hızdan sonra 2'ye atıyor ekranda gördüğüm kadarıyla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dur kalk trafikde 1.vites de kalması daha sağlıklı oluyor.(D konumda 1-2-1 yapıyor)

Katlı otoparklarda 1.vites de kalması lazım.(2.vites düşük devirde zorluyor kendini)

Aracı durmadan vites değişimi yapmayın

Aracı park ettikden sonra fren'e basıp N konuma alıp el frenini çekip fren pedalını bırakın,aracın ağırlı el frenine binsin sonrasında fren'e basıp P konuma getirin.

Vites konumlarını değiştirirken Fren pedalına basıp mandalı her zaman kullanın.(kullanmadan değiştiren arkadaşlar vardır ama vites geçişlerinde tak tak diye geçiyor ses yapıyor bence zarar veriyor.vites artış düşürmede mandala basmanıza gerek yok)

Uzun süreli beklemelerde N konumda bekleyin.

Benim dikkat ettiğim husular bunlar.
    Seat IBIZA FR

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Peki manuele almak mı s'e almak mı ? S'e alınca da 1'de kalkıyor. Hangisi daha doğru olur ? Dur kalk sıkışık trafikte 5km hızdan sonra 2'ye atıyor ekranda gördüğüm kadarıyla.
    valla okadar detayını bilmiyorum s mi manuelmi. ama dsg kullandıgım araclarda trafige girersem hep m1
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S konumda trafik'de çok bir işe yaramıyor.Arac pedaldaki kuvvet'den sanırım anlıyor yinede 2.vites'e atıyor.Araç çok devirli giderse devirde tutuyor.

Manuel mod'da 1.vites'de trafikde kalın bence.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o ses baya geliyor evet.yokusta gaza yuklenınce falan
    yokuşta durunca N ye alıp el frenını cekıp ayağımı frenden cekıyorum araç oturuyor.sonra p ye takıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 1.6 tdi kavrama da değişmedi Mekatronik de 140.000 km de fakat uzunca zamandır DSG arızasi gözüküyor bilgisayara bağlandığı zaman ama hatayi hatırlamıyorum he birde 2. Vites de kalkmaya çalışıp beni delirtiyor ������

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dur kalk trafikde 1.vites de kalması daha sağlıklı oluyor.(D konumda 1-2-1 yapıyor)

Katlı otoparklarda 1.vites de kalması lazım.(2.vites düşük devirde zorluyor kendini)

Aracı durmadan vites değişimi yapmayın

Aracı park ettikden sonra fren'e basıp N konuma alıp el frenini çekip fren pedalını bırakın,aracın ağırlı el frenine binsin sonrasında fren'e basıp P konuma getirin.

Vites konumlarını değiştirirken Fren pedalına basıp mandalı her zaman kullanın.(kullanmadan değiştiren arkadaşlar vardır ama vites geçişlerinde tak tak diye geçiyor ses yapıyor bence zarar veriyor.vites artış düşürmede mandala basmanıza gerek yok)

Uzun süreli beklemelerde N konumda bekleyin.

Benim dikkat ettiğim husular bunlar.

Ben de aynı şekilde önce N e alıp, el frenini çekip daha sonra P konumuna alıyorum da, bu yukarıda yazdığınız durum park ettiğiniz yer düzlükse pekte gerekli değil gibime geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Suleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı şekilde önce N e alıp, el frenini çekip daha sonra P konumuna alıyorum da, bu yukarıda yazdığınız durum park ettiğiniz yer düzlükse pekte gerekli değil gibime geliyor.
    evet ama bende alışkanlık yaptı her zmn yapıyorum
    Seat IBIZA FR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)