User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: amd a12 vs core i5

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

amd a12 vs core i5

merhaba beyler bayanlar aklımda laptop alma düşüncesi var amd alayım istiyorum ekran kartı ram hızı bunlar aklımda soru işareti oluşturuyor. diğer taraftanda i5 işlemcili bir model var . size danışmamdaki sebeb bana eksik veya artı yönlerini nedenleriyle söyleyebilicek biri lazım bana modellerin linkini atacağım buraya

HP 15-BW028NT AMD A12 9720P 8GB 1TB Radeon 530 Windows 10 Fiyatı

Acer E5-575G-51PV Intel Core i5 7200U 8GB 1TB GT940MX Fiyatı

gelelim sorulara
    amd ram hızı 1866mhz geçiyor mu geçemiyor mu ?

ekran kartı radeon 530 diye geçiyor ekran kartı o ise işlemcinin içindeki ne ?

radeon 530 özelliğini bulamadım nedir ? bu ekran kartı işlemcinin içindeki ile birlikte çalışıp gücü artıyor mu ?

intel i5 7200u bus speed olarak amd den öndemidir ? intel hd 620 940mx ile ciddi oyunlarda bana yardımcı olur mu çok yüksek detaylarda olmasına gerek yok

ikiside aynı fiyat kasa olarak kullanan varsa hangisi daha iyidir

kulanım amacım arada oyun ve oc oynayabilceğim bir laptop olması film izleme kod yazma

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıkcası mobil cihazlarda çok fazla amd kendini kanıtlamış değil , tamamen kişisel a12 performansı gayet tatmin edici olsada o paraları bağlayıp almazdım

bu tarz gunluk laptoplarda araca oyun vs oynarsın günlük işlerini yaparsın ama oc gibi şeyler konusunda beklenti içerisine girmemelisin

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açıkcası mobil cihazlarda çok fazla amd kendini kanıtlamış değil , tamamen kişisel a12 performansı gayet tatmin edici olsada o paraları bağlayıp almazdım

bu tarz gunluk laptoplarda araca oyun vs oynarsın günlük işlerini yaparsın ama oc gibi şeyler konusunda beklenti içerisine girmemelisin
    benim onceden samsung np300 i3 2. nesil işlemcili gt520mx ekrankartlı laptobum vardımsi after burner ile oc yapıyordum ve kasası kolay açılıyordu. işlemcisini i7 taktım ısınma oldu i5 buldum onu taktım. bana aslında böyle içini açıp oynayabiliceğim kendime has birşekilde değişiklikler yapabiliceğim laptob arıyorum burada i5 14nm a12 28 nm ısınma sorunu da olur mu

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni nesil makinelerde bu soylediğini nekadar sağlıklı yaparsın bilemiyorum , ısınma sorunu için yorum yapamam fakat 14nm ile intel daha az ısınıcaktır

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler