User Tag List

Sayfa 8/11 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
192 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Volkswagen Golf 7 GTI Türkiye'de Satışa Çıktı

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CeM öZeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mesele arabanın 130 küsür olması değil arkadaş sen bunu gözden kaçırdın heralde. Araba 50 bin liralardan bu rakamlara geliyor. Haketmiyor bilmemne diyerek kendini yıpratma. Bu araba bu vergiyi haketmiyor. Bizim kendi paramız Euro karşısında bu kadar değersiz olmayı haketmiyor... 1 euro = 2.95 TL... Ona kalırsa 1 euro 1 tl olsa arabada vergi olmasa bu arabanın 20.000 tl olması gerek. 130 küsür haketmiyor bende diyip çıkıyım işin içinden... Kim haketmiyor devletin aldığı bu vergiyi devlet haketmiyor...
    Aynen kesinlikle aracin bayi cikis fiyati cok degil , hem euro kuru hemde vergi bu noktaya getiriyor malesef
    Elleme Sekelesin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merso C'den aldıgın zevk ile GTI ile aldıgın zevki bir tutan var. Sene 2014.

GTI alan adam pist roll kovalar haftasonuda gezmesine bile cıkar. Şu araba ile yapılmıycak bişiy yok. 130bin Türkiye koşullarında bence bu araba için az biraz fazla bence. (ötv ve euro degerini göz önüne alırsak)

Ha bencede bu araba bu parayı hak etmiyor meselesi degil bence hükümet bu kadar vergiyi hak etmiyor.
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi ki orda haklısın vergiler çok ama sonuç olarak verilecek olan para belli bende Türkiye şartlarına göre konuşuyorum
    Türkiye şartları ne mesela kaç para olsun gti ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fifth gear testlerinde arabayı yerden yere vurdu tiff. Yol tutuyor ama arabaya sen hükmetmiyorsun arabanın hissi çok sentetik büyük hayal kırıklığı dedi. İngiltere fiyatı 25.500 pound.
    IN BOOST WE TRUST

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    55,092,73TL'den biz çalışanlara %4 indirim var
    İsteyene aliyim mi?

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf gti efsane bir aractir fiyatta kisiden kisiye degisir tabi ancak dolu paket jetta veya golf almaya kalksan 80-90 binliralari bulurken 130 bin kusurlu rakamlar gti icin cok gelmedi banada

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ukku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olay beygirgücü değil arkadaşlar. Porsche GT3-RS ekibi geliştirdi bu otomobili. Şu anda sınıfında en iyi dinamiklere sahip, en iyi yol tutan araç.

Fiyat konusuna bişey diyemem, şu anki ÖTV'ler ve döviz fiyatları ile ne type-r ne de opel opc daha ucuz olabilir.
    acaba araçla kaç km yaptınız da bu sonuca vardınız?
    eğer çok iyi yol tutuyorsa çok iddialı bir araç olurdu.

Biraz okuyun, biraz araştırın, dünya basınında Golf 7 GTI'la ilgili testlere ve karşılaştırmalara göz atın; bu tarz bakkal hesaplarıyla yol tutuş karşılaştırılması yapılmaması gerektiğini herkes bilir.

Ayrıca, Cupra Golf'ten ne kadar daha güçlü, merak edip baktınız mı hiç? Ne yazık ki sadece viraj dönme kabiliyeti ile iyi süre gelmiyor. Arada 50 hp fark olunca Nürburgring gibi uzun düzlükleri olan pistlerde olay farklı yerlere geliyor.
    vw'nin bu aldığı ödüllerde, yaptırdığı gizli reklamlarda geçmişi hiç temiz değil değil.
    kendinizle çelişiyorsunuz. ringde ne araçlar var çok az güçle kendinin 2-3 katı gücündeki araçların önünde yer alan. bırakın 50hp'yi 300-400bglik farklar söz konusu olabiliyor. yol tutuş demek çok önemli bir şey demek.

Alıntı typermelih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    made men iyi yol tutan araç
    yeni kasa cupra en iyi iki çeker pist süre ödülünü nasıl aldı ?
    daha fazla güç, çok farklı lastikle bu rekoru kıran cupranın bu sevinci fazla uzun sürmeyecek
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllardır otomobil medyasını takip eden, zaman zaman da yazan, aynı zamanda 1 seneyi aşkın süredir Intercity İstanbul Park'ta, Formula 1 pistinde sürüş eğitmenliği yapan birisi olarak; pistte neyin ne kadar gideceğini az çok bilirim, tahmin ederim.
    Aynı şasiye ve aşağı yukarı aynı ayarlara sahip (MQB) Leon Cupra ile Golf 7 GTI'ın güç farkından dolayı farklı zaman çıkarmaları sana mantıklı gelmedi mi? Bana geldi.

Dünya basınında Golf 7 GTI'ın geliştirilme prosesleri, Porsche ekibi ile çalışılması vs. sıkça yer aldı. Forum dışında okuduğunuz yerler varsa muhakkak gözünüze çarpmıştır. Ne yazık ki Golf 7 GTI ile hiç kilometre yapmadım. Muhtemelen Türkiye'deki ilk pist testlerinden birini ben yaparım, dileyen olursa bilgilendiririm.
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fifth gear testlerinde arabayı yerden yere vurdu tiff. Yol tutuyor ama arabaya sen hükmetmiyorsun arabanın hissi çok sentetik büyük hayal kırıklığı dedi. İngiltere fiyatı 25.500 pound.
    evo yada car dergisi idi sanırım daha piyasaya bunlar çıkmadan (TRde) leon ile golf ü kıyaslıyorlardı, golf ün limiti 10 ise, otomobil sürücünün bunun 9 una hükmedebilmesine izin veriyor yazıyordu. Tiff'in yorumu şaşırtmadı o yüzden
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Alpero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara İstanbul yolundaki doğuş otoda bir tanesini inceleme fırsatım oldu. Valla fiyatı bayiye gidince hiçte cok gelmiyor diğer aracları görünce. 1.4 CC 140 bin tl idi zira

2010 Astra 1.6T Sold
    2013 W204 AMG Sold
    ...

CEMAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkcası 140bin tl verip sportif bir görünümü olmayan hatta standart golfe benzeyen ve hele masa örtüsünden yapılmış bir koltuğa sahip olan spor araba almak bana pek mantıklı gelmiyor. Tabi alana da saygı duyarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CEMAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkcası 140bin tl verip sportif bir görünümü olmayan hatta standart golfe benzeyen ve hele masa örtüsünden yapılmış bir koltuğa sahip olan spor araba almak bana pek mantıklı gelmiyor. Tabi alana da saygı duyarım.
    aynen katılıyorum. bu arabaya sıfır bu parayı vereceklerın normal ınsanlardan ote bazı erdemlere sahıp oldugunu dusunurum ben.
    Arabacı Ağır japon..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merak ediyorum ilerleyen zamanlarda piyasayı canlandırmak için ötv indirimi yapıcaklarmı tekrar...Komik rakamlar gerçekten
    Golf MKVII 1.6 Tdi

Westi555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konya yolunda ki doğuşa uğradığımda porsche 4s e bakmıştım, üstünde satıldı yazıyordu, aracın net fiyatı 114 bin euro + 100 bin euro aksesuar.
    satış fiyatı ise 1.300.000 lira.

bu vergiler ile gti 130 bin ise golf r 190 bin lira, yeni cupra'da 170 bin olur herhalde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğru tespit

RACE WERKS

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllardır otomobil medyasını takip eden, zaman zaman da yazan, aynı zamanda 1 seneyi aşkın süredir Intercity İstanbul Park'ta, Formula 1 pistinde sürüş eğitmenliği yapan birisi olarak; pistte neyin ne kadar gideceğini az çok bilirim, tahmin ederim.
    Aynı şasiye ve aşağı yukarı aynı ayarlara sahip (MQB) Leon Cupra ile Golf 7 GTI'ın güç farkından dolayı farklı zaman çıkarmaları sana mantıklı gelmedi mi? Bana geldi.

Dünya basınında Golf 7 GTI'ın geliştirilme prosesleri, Porsche ekibi ile çalışılması vs. sıkça yer aldı. Forum dışında okuduğunuz yerler varsa muhakkak gözünüze çarpmıştır. Ne yazık ki Golf 7 GTI ile hiç kilometre yapmadım. Muhtemelen Türkiye'deki ilk pist testlerinden birini ben yaparım, dileyen olursa bilgilendiririm.
    argümanlarınız yine değişti. megane gt line ya da direk olarak megane gt'yi de renault sport ekibi geliştirdi siz o araçlarla karşılaştırma fırsatı buldunuz da mı en iyi yol tutan araç bu diye iddia da bulundunuz? ayrıca ne renaulsport ekibi ne de porsche ekibi saatlerce mühendislik dökmüyorlar bu araçlara hatta döktükleri bile meçhul markalar elden geçirip bu departmanla çalıştık diyip reklam malzemesi bile ediniyor olabilirler.

eğitmen olmanız daha eğitim görmeyeceğiniz anlamına gelmez. pistte neyin ne kadar gideceğini bilseniz uzun düzlükleri olan pistte 50hp'lik güç farkını göz önünde bulundurduğunuz kadar kendisinden kat be kat güçlü araçları o uzun düzlüklere rağmen piste gömen araçları göz önüne alırdınız.

önce cupra daha güçlü sadece yol tutuşla (madem aynı platform, aynı yol tutuş bunu niye hususi olarak belirttiniz?) bu iş olmaz uzun düzlükler var dediniz farklı araçlardan bahsediyormuşcasına, şimdi aynı yol tutuşa sahip bu araçlar, güçsüz olan tabiki daha uzun sürede döner diyorsunuz. bunun tersini iddia eden yoktu ama en iyi yol tutan bu derseniz elinizdeki aracın bunu her haliyle göstermesi gerekir düşük motor gücüne rağmen.
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renualt, sadece renaultsport'lari tamamlamak uzere Dieppe'de calisiyor, biginize.
    Volkswagen'in de, detaylarini pek az bulabildiginiz, kendi test pisti var.
    Bu yatirimlar ufak yatirimlar mi? Renaultsportlar, gti'lar cok emek harcanmadan ortaya cikan araclar mi? Zannettiginiz gibi degil ne yazik ki.

Ayrica argumanim hic degismedi, golf7 gti'i ilk cikisinda, referans hatchback sayilabilecek ford focus st ile karsilastirildi ve golf ustun bulundu.
    Neye gore en iyi? Diger hothatchlerin viraj hizlarina gore.

Alakasiz araclari kiyaslayarak "kendisinden kat kat guclu arabalar" diye karsilastirmaya gerek yok. Ben de biliyorum megane trophy'nin nelerden hizli gittigini. Uretim odagi pist donmek olan bi modeli; daha guclu, daha luks, alakasiz arabalar ile karsilastirmak zaten mantiksiz.

Leon cupra ve golf gti ayni platform uretimi, ufak tefek sasi ve suspansiyon ayarlari haric cok benzer yol tutarlar. Yakin seviyelerdeki iki otomobilde arada 60 hp fark olunca isler cok degisir, 3-5 farkli ring videosu izlemis herkes bilir.
    İstanbul park'ta bile 10 hp'nin farki cok bariz gorunuyor. Ring'deki duzlukler cok daha uzun. Tecrube ettikce gorursunuz, bundan suphem yok.

Ben devamli farkli bi egitim aliyorum, merak etmeyin. Sizin de benzer programlardan gecmis olmanizi isterdim. Dilerseniz buyrun gelin, pistte agirlayayim sizi.
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

CeM öZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CEMAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masa örtüsü mü???????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????
    Vw Cc & Mk 5 Gti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CeM öZeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masa örtüsü mü???????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????
    valla bencede iğrenç bir deseni var
    Golf MKVII 1.6 Tdi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)