User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 20 ile 35 arası

Konu: Uzaktan araç çalıştırma cihazı.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zor bir şeyde değil zaten bir modüle bakar.. eskiden 2000 li yıllarda bile vardı o zamanlar modülün içindeki simcard aranır belli kodlar girilirdi misal #12** gibi her emrin bir komutu vardı sonra bu işletim sistemleri gelişince ve her tele girince adamlar bunu süslü püslü app lere çevirdiler..
    Çok abartılan bi sey bence bu olay arabayi uzaktan çalıştırmak yazın soğutmanın disinda bi faydasi yok kışın zaten araba rolantide hemen isinmaz gereksiz geliyor bana, mesela bence webasto daha dikkat çekici ve işe yarayan bi özellik istediğin saat de araba 5-10 dakikada sıcacık oluyor
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    araba ısınsın mantığı iyi ama doğru değil uzaktan çalıştırsa bile rolantide araba ha deyince ısınmaz hareket halinde daha çabuk ısınır.. hareket etsin 5 dakkada ısınır rolantide 20 dakikada anca motor ısınır arabanın içi gene tam ısınmaz.. araba hareket halindeyken yürüyen aksamda ısınır.. webasto tabiki en iyisi ..

webasto bildiğin aabadan bağımsız çalışan kendine ait yakıt tankı olan araba ile hiç bir ilişiği olmayan kendine ait motoru ısıtıcısı v.b olan bir sistem.. çalışır çalışmaz elektirkli soba gibi ateş gibi hava üflüyor.. programlanma özelliğide var .. sabah 8 de arabayamı biniyorsun misal 7:45 de ayarlıyorsun sen arabaya binmeden çalışma süresinide giriyorsun 10 dakika 15 dakika yada ne kadar istersen çalışıyor süre bittimi kendini kapatıyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Kakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bunun gerekliliği hakkında düşünceler nedir?
    K.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet hazır kitleri var bir sürü hemde
    bluetooth üzerinden bağlanıyorsun aç kapa yapıyorsun, aç butonuna basınca açılıyor, hemen yanındakine basınca kapanıyor
    karşıda bir alıcı ve röleler var.
    aynı 15 dolara satılan cepten açıp kapatılabilen oda ampülleri gibi

benim demek istediğim pratik değil, bir anlamı yok işe yaramaz kullanmazsın sadece hava atarsın.
    asıl işe yarayacak özellik (yakında takıcam arabaya) arabaya doğru yaklaşınca kapıların kilitleri otomatik açılacak, inip uzaklaşınca kapılar kapanacak
    işte faydali bir uygulama budur, birçok yeni araçta bu da var ama işte olmayan bir arabada sürekli kullanabileceğin güzel bir özellik bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kakus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hocam bence yine gereksiz hic bi zaman arabadan inip kumanda ile arabayi park etmem ama sanirim akilli anahtar opsiyonu ile beraber geliyor akilli anahtar gercekten super bi sey park fonksiyonu da simartan bi özellik arkadaslara gosterip millete hava atarsin anca bunun haricinde kullanilacagini sanmiyorum anca dar yerlere girince kapi vurmasin diye kullanilir o arabada dar yere park edilmez bana gereksiz gelen sey aslında arabayi uzaktan çalıştırmak için uğraşıp para harcamak
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu uzakyan çalıştırma far acip kapama kornaya basma gayette 200 bin liralik araçlarda var arkadaşım f30 unu oturduğu yerden bmw app i ile istedigi gibi kontrol edebiliyor haberciler neden bu kadat abartırlar anlamiyorum
    uygulamanın adı ne ya bi bakayım bende öyle bişi varsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bluetooth üzerinden bağlanıyorsun aç kapa yapıyorsun, aç butonuna basınca açılıyor, hemen yanındakine basınca kapanıyor

benim demek istediğim pratik değil, bir anlamı yok işe yaramaz kullanmazsın sadece hava atarsın.
    asıl işe yarayacak özellik (yakında takıcam arabaya) arabaya doğru yaklaşınca kapıların kilitleri otomatik açılacak, inip uzaklaşınca kapılar kapanacak
    işte faydali bir uygulama budur, birçok yeni araçta bu da var ama işte olmayan bir arabada sürekli kullanabileceğin güzel bir özellik bu.
    keyless rfid arabalardaki sistemde o zaten . yaklaşında cebinizdeki rfid keyi arabadaki algılayıcı algılıyor açılıyor uzaklaşıncada rfid key ile bağlantısı kopunca otomatik kapıları kapıyor.. ebayda çok ucuza modülü key i ile beraber satılıyordu.. ben düşündümde yabancı forumlarda uzun süre araç kullanılmaması halinde akü bitme sorunu yaşatabiliceğini falan okumuşdum.. çünkü devamlı araba kapalı olsada o rfid sistemi çalışıyor taramada ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uygulamanın adı ne ya bi bakayım bende öyle bişi varsa
    Aracınızda connectted drive özelliği olması lazım opsiyonla alınıyor sizde de opsiyon varsa telefona app indirip kullanabilirsiniz
    Drive Fast Live Young
    One Love E39

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Kakus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bir uygulamaya gerekli gereksiz demeden önce ben şahsen bunu nerde kullanırım nerde işe yarar diye düşünürüm en uçuk teoride bile şurada şu koşullarda bu işe yarar derim o koşullar bana ne kadar uzak olsada..

şimdi bunu düşünüyorum aklıma uçuk kaçık kullanılıcak bir alan bile gelmiyor.. aşırı gereksiz.. avm de elinde torbalar olsa kapalı garajda aracı duvara sıfır park etmişsen ancak o zaman işe yarar aracı biraz ileri alır torbaları koyarsın bagaja yani gereksiz.. teknolojimiz var yapabiliyoruz diye koyuyorlar araçlara.. araba tarihinde bir sürü garip donanımlar eklenmiş sonra gereksiz görüldüğünden talep görmediğinden çıkartılmış unutulmuş gitmişdir..

audide buna benzer ibr şey yapmışdı o kendinide park ediyordu yerdeki sensörleri takip edip.. avm nin girişinde iniyorsun araba kendi kendine gidip kendini boş yere park ediyor..

Hakan Girginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Haksızsın ve sana laflar hazırladım.
    (Admin adama atarlı yazıyorum, buralar karışır)

Uzaktan çalıştırma ÇOK işe yarıyor, 20 küsür yıldır severek kullanıyorum.
    İlk sistemimi 1996 sonbaharında monte etmiştim. Sonra her aracımda mutlaka oldu.

Kışın sabahın köründe buz gibi arabaya girmek zorunda kalmıyorsun, bu bir.
    Elinde kazıma aleti ile camlardan hatır hutur buz kazımak zorunda kalmıyorsun, bu iki.
    Yanlışlıkla akün zayıflarsa sistem algılıyor, periyodik aralıklarla motoru çalıştırıp aküyü şarj ediyor, bu üç.
    Arabayı bırakıp bir süre şehir dışına gittin. İstersen günde X kere çalıştırıp onun bunun donmasını önlüyor, bu dört.
    Yazın fırın gibi arabaya girmiyorsun, bu beş.
    Komşunun aküsü biterse evinden çıkmadan takviye yapabiliyorsun, ki yaptım, bu altı.

Gayet faydalı bir özellik işte.

Gelelim sen aracın yakınına gidince kapıların açılması işine...
    İşte ben tam da bunu istemiyorum.
    Elin iti, uğursuzu, hırsızı etrafta ise ve ben arabaya giderken bir şeylerden huylanırsam, arabamı bilmesinler.
    Bir de onunla uğraşmayayım yani. Reklam etmenin alemi yok.

Eyyorlamam bu kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Godless Commie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haksızsın ve sana laflar hazırladım.
    (Admin adama atarlı yazıyorum, buralar karışır)

Uzaktan çalıştırma ÇOK işe yarıyor, 20 küsür yıldır severek kullanıyorum.
    İlk sistemimi 1996 sonbaharında monte etmiştim. Sonra her aracımda mutlaka oldu.

Kışın sabahın köründe buz gibi arabaya girmek zorunda kalmıyorsun, bu bir.
    Elinde kazıma aleti ile camlardan hatır hutur buz kazımak zorunda kalmıyorsun, bu iki.
    Yanlışlıkla akün zayıflarsa sistem algılıyor, periyodik aralıklarla motoru çalıştırıp aküyü şarj ediyor, bu üç.
    Arabayı bırakıp bir süre şehir dışına gittin. İstersen günde X kere çalıştırıp onun bunun donmasını önlüyor, bu dört.
    Yazın fırın gibi arabaya girmiyorsun, bu beş.
    Komşunun aküsü biterse evinden çıkmadan takviye yapabiliyorsun, ki yaptım, bu altı.

Gayet faydalı bir özellik işte.

Gelelim sen aracın yakınına gidince kapıların açılması işine...
    İşte ben tam da bunu istemiyorum.
    Elin iti, uğursuzu, hırsızı etrafta ise ve ben arabaya giderken bir şeylerden huylanırsam, arabamı bilmesinler.
    Bir de onunla uğraşmayayım yani. Reklam etmenin alemi yok.

Eyyorlamam bu kadar.
    hey gidi hakan usta heyy, boşuna atar gider yapmışsın
    üzerinde konuştuğumuz uzaktan araç çalıştırma değil "cep telefonu üzerinden araç çalıştırma + farları yakıp söndürme + korna çalma falanos filanos"
    yani arada fark var
    uzaktan kumandadan bu işi alarm devresiyle yapmak vs cep telefonu üzerinden röle çekip bırakmak

edit:
    yani kumandanın A tuşuna basınca kapıların açılması
    ama A tuşuna uzunca basınca arabanın çalışması

yada
    cep telefonunu çıkarıp, kilidi açıp, ilgili sayfaya geldikten sonra ilgili aplikasyonu çalıştırıp araç çalıştır butonuna basmak
    tabi cep telefonunun pili bitmediyse, tam o anda biri aramıyorsa ve diğer seçenek gibi bu iş bir güvenlik sağlamıyorsa.

güvenlikten kastım, arka sayfada gösterilen bir video, basitçe aç kapa olayı
    yoksa cep telefonundan kumanda edilebilen ve aracı çalıştırabileceğin alarmlarda var fiyatlarıda baya uçuk ama alarm onlar.
    Konu Maxi tarafından (31-03-2017 Saat 07:01 ) değiştirilmiştir.

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 senedir Volvo s60 ta kullanıyoruz. Halen çalışıyor. Biz sım kart üzerinden direk uydu ile yaptık. Dünyanın neresinde olursanız olun istediğinizde çalıştırabilirsiniz.

İsteyen olursa iletişime geçebilirsiniz. Gayet basit bi sistem.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunun alarm olanıda var zaten. hatta araç çalınırsa adamı mapden takip edip, istediğiniz an tek mesajla komutla hırsız içinde iken aracı stop ettirip kapıları kitleyip alarmı kornayı tüm ışıkları yakıp söndüreni, hatta arabanın yol boyu sürekli tekleyip hırsızı delirtme programı bile var içinde.

bahsettiğim alarm aktif satışa sunulalı 10 yıl oldu neredeyse. yani yeni bişey değil.

15 20 sene önce dibimiz düşer vauvv filan derdik, star wars gerçekmiş filan diye dumur olurduk. not now.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar ne var ne yok zaten biliyorum-biliyoruz.
    o yazdıklarınızdan heberimiz var
    bi zahmet önceki sayfadan okumaya başlayın
    mevzu ne var, ne yok değil
    bakın bakalım nereden başlamış bu en son konuştuğumuz şey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMW konusunda da ben yazayım biraz.
    Yeni 5 ve 7liklerde olan bir anahtar o. O anahtar için, onunla hava atmak için çok kişi yeni 5 alacak. Yoksa uzaktan çalıştırma aracı anahtarla hareket ettirme vs değil dertleri. Sidik..

Şimdi ben kendimi düşünüyorum, 500binlik 2017 5lik bir BMW'm olacak, 1,868 metre genişliğinde olan (üşenmedim baktım) arabamı, sağında solunda başka otomobiller olan, 2 metre genişliğinde bir boşluğa park etmem gerekiyorsa anahtarla park edeceğim ha? Yavaş!
    Ya da garajımın genişliği 2-2,5 metre, garaja parkettiği zaman kapılar açılmıyor o kadar dar ve ben oraya parkedeceğim öyle mi. Hah! Geçiniz. Milletle sidik yarıştıran hava atan bir yapım da olmadığına göre, gereksiz bir özellik bu.

Ayrıca sahip olduğum arabada öyle bir anahtar olsa nereye koyacağımı hangi cebimde saklayacağımı şaşırırım görgüsüzlük olmasın diye. Görenler iç geçirip kendilerini kötü hissetmesin diye.

ConnectedDrive olayı ise, evet iPhone üzerinden aracınızı çalıştırabiliyor, havalandırmayı kontrol edebiliyor, korna çalıp farları yakabiliyorsunuz. Ama bunun için 1750 tl ödeme yaparak bir hesap oluşturmanız gerekiyor internet üzerinden. Öyle indir kullan değil olay. Evet free olarak indiriyorsunuz uygulamayı fakat o kadar.
    Bir de bu accountu adınıza açamıyorsunuz. O otomobile özel açıyorsunuz. Yani satın aldınız bu özelliği, sonra sattınız arabanızı, Yeni bir BMW aldınız, onda devam edeyim diye bir şey yok. O 1750tl lik ödeme öteki arabayla gitti. Yeni arabaya yeni bir kayıt olacak. Unique lik şase no üzerinden takip ediliyor zira. Açtığınız üyelik id'si ve şase no bir kere eşleşti mi, bitti. O match edilmiş yapıyı bozup yeni bir eşleştirme yapmaya izin verilmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu işi hala büyük bir olaymış gibi gören arkadaşlar varmış
    tekrar yazayım "uzaktan kumandalı alarmlara dahil olan uzaktan araç çalıştırma-kapama olayından bahsetmiyorum"
    1 sayfa önceki videoda yapılan ve neredeyse uzaya gitmişiz gibi gösterilen şeyden bahsediyorum.

madem öyle işte size link, hadi sizde bundan alıp kendinizi meşhur edin hemde 17 dolara!
    12V 4 Channel Bluetooth Relay Android Mobile Remote control Switch for Motor LED Light Lock NET-in Integrated Circuits from Electronic Components & Supplies on Aliexpress.com | Alibaba Group

bende aynı olayın sesle kumandasını yapayım bari
    ana haberlere çıkma garantili
    -çalış laaan ...... gır gır gır, vrooommm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler