User Tag List

Sayfa 15/21 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon
384 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: Sanayi Savaşları

stak67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işin maddi kısmının program kalitesi ile eşdeğer olduğunu düşünüyorum. yani programın bütçesi ile elinizden geleni yapıyorsunuz.mesela yurtdışı örnekleri gibi bir aracı komple soyup kaporta,boya,döşeme,motor vs vs gibi olaylara giremiyorsunuz.hemen hemen hepimiz o programları da izledik adamların bütçeleri çılgın. arabaya taktıkları jant takımı bile 2000 usd'lerden başlıyor.motor,yürüyen ekipmanları saymıyorum bile.ama bana kalırsa bu programın izlenebilir ve uzun soluklu olması,emeklerinizin daha heyecan verici şeylere dönüşmesi açısından yapmanız gereken bazı şeyler var.

-O halit bey denilen adamın yerine,hareketleri yapmacık olmayan,insanlara sıcak gelen bir kişinin bulunması(Mesela Buğra'yı koysanız zıplatır ortalığı..)
    -Yapılan tuhaf araçların yerine,vatandaşın günlük hayatta kullandıkları araçlar üzerinde emeğinizi kullanabilirsiniz.Sonuçta bütçeniz az olsa bile programda arabasını modifiye ettirmek isteyen bir sürü vatandaş çıkar.işin içine araç maliyeti girmeden parça ve işçilik maliyeti olur.
    -Programda iki takım var yarışmak için..Fakat yarış yok.Heyecan vermeyen, arazilerde, arsalarda yapılan bir organizasyon var.İzleyiciye sıcak gelecek tek kamera açısında bütün olayı izletebileceğiniz bişi lazım.Bakın şöyle örnek vereyim insanların kafalarında canlanması açısından. Program başı en kötü 20 bin bütçeniz vardır. Bir program drag,bir program drift,bir program time trial gibi düşünelim.sürekli bir döngü halinde. program başı 20 bin bütçeyle çok profesyonel olmayan ancak yarışabilecek araçlar hazırlanabilir.Bugün iki ayrı takım bir vti,bir gti arabasını drag için hazırlayıp yarıştırsanız hem o kadar paranız gitmez hem de izleyen herkes zevkten dörtköşe olur.yapacağınız en büyük masraf konya pistine kadar çekici parasıdır.Ya da yine bir takım bmw bir takım sx hazırlasın gidin otoparkta drift yapın.Bu tarz işler yaparsanız sponsorda bulursunuz program için.yani 50 dakikalık bir programda herkes o hazırlanan arabanın üzerinde logosunu koymak ister.Sponsorlardan gelecek para sayesinde çok daha kaliteli işler çıkacaktır.

Ayrıca gözüme kötü gelen şu oldu,piyasada bilinen ustalar hurda arabaları kesip biçiyor bişiler yapmaya çalışıyor.ama adamların emekleri araçlar üzerinde gözükmüyor. çünkü araçlar hem hurda hemde ne oldukları belli değil.Ben onların yerinde olsam yapmam valla böyle zevksiz bir iş.Yani usta dediğin adam bir işi bitirdikten sonra bile karşısına geçip bakar gözüne hoş gelmesi lazım.

Bu formatta giderseniz iyi ihtimal 2 ay ömrü var bence programın.
    %100 oto vardı. Onu izleyin işte. Mis gibi ayrodinamikli tamponlar falan...

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stak67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %100 oto vardı. Onu izleyin işte. Mis gibi ayrodinamikli tamponlar falan...

sana yazmadım ben konunun sahibine yazdım. karlıkçı halil tayfası olduğun belli iyi biliyorsun ayrodinamikli şeyleri.
    komançero garage

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence overblack doğru tespitlerde bulunmuş..Açıkca ilk okuduktan sonra kafamda discovery channel tarzı oluşum belirdi..
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Beğenmeyen izlemesin

İzleniyor ki trt 1 de yayınlanmaya başladı

Kayınpeder her pazar aşağı yukarı oturup izliyoruz

Valla gülüyoruz eleştiriyoruz beğeniyoruz

Ama türkiye şartlarında bence en iyi program

Abd garaj belgesellerinide takip ederim

Sıfır motor şanzuman tak döşemeci içini boyacı kaportacı yapsın

Klasik olsun süper oldu diyoruz orada bu kadar katı bir bürokrasi olmadığından

Adamların araba geçmişi 100 yılı aşkın olduğundan onları yakalamız güç

Bu adamlar kaynaktan başka birşey yapmıyor diyenler yok mu var

Ya şu yengeci beğenmeyen bi gitsin

Valla tebriği hak eden bir yapım

İllaki işin içinde olan bir forumuz illa ki hatalar olacaktır kurguda

Zamanla daha iyiye gidecektir

Keşke bu tarz programlar daha fazla olabilse
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

stak67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence overblack doğru tespitlerde bulunmuş..Açıkca ilk okuduktan sonra kafamda discovery channel tarzı oluşum belirdi..
    mevcut program hurdalar üzerine kurulu gayet eğlenceli ve yaratıcı bir program bence. Yorumlarda haklılık payı olan kısımlar var evet ama geneli bambaşka bir olaya çekiyor programı. Mesela buğrayı youtube üzerinde izlemesi eğlenceli ama bu tarz bir imajın içinde komik kalırdı bence. İkinci önerisi bana direkt %100 oto'yu anımsattı vardı öyle bir program ve sonucunun ne olduğunu gördük. Yarış bölümleri falan gibi saçma olan kısımlar zaten daha önce de defalarca belirtildi. Kurguyu yeni çekilen bölümlerde düzelteceklerdir diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla ilk bölümü yayınlandığında programın 9 bölümü hali hazırda çekilmiş durumdaydı. O yüzden 10. bölümden itibaren hataları tekrar gözden geçirmek gerek Bence yapıcı yorumlarla program çok daha iyi yerlere gelebilir. Ama formatına laf edip, tamamen farklı bir programa çevirdiği için müdahalede bulundum. Ayrıca amca biraz giderli hemen karlıkçı halil tayfası yaptı beni

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @stak67 ; Aynı Buğra'dan bahsetmiyor olabilirsiniz dostum..

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hakan abi 8. bölümde ne oldu sana?
    tansiyonun falanmı fırladı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi bu program ingilizce olsaydı üzerine saçma sapan şekilde Türkçe dublaj yapılıp geçilseydi ve paralı belgesel kanallarında yayınlansaydı abi adamlara bak ne imkansızlıklardan neler çıkartıyorlar "derdik derdiniz derler" bu yüzden usulca izleyelim yapıcı eleştirelim en önemlisi destek olacak.
    99' 206 XS Black [Sold]
    06' 1.5 DCi Clio III Grey
    [Sold]

YsnErhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tv izleyen biri degilim programi rastgele youtube`da gördüm ve bayildim. 2 gecede tüm bölümleri izledim, izlerken yapilan isleri gorunce gercekten cok sasirdim ama itici gelen yerlerde oldu. Ustalar arasinda kafa olarak farkli Hakan Usta ve Selahattin Usta fark yaratiyorlar ki Hakan Usta sizmissiniz sasirmadim acikcasi forumda konularinizi zevkle okuyordum zaten.

Tüm ekibin emegine saglik öncelikle ama Halit Bey cok itici duruyor. Konusmalari mizaci boyle kurgulanmis olabilir belki ama en azindan elinden dusurmedigi metal kahve kupasi ve önlügüne bir care bulunmali Osman Bey daha aktif rol ustlenirse daha keyifli olabilir gercekten cizimleri o yapiyorsa cizimler soylendigi gibi efsane. Hurdalik kismi yapay geliyor biraz ama o kadar goze batmiyor sonucta ülke sartlari belli. Araclar hazirlanirken daha fazla ince iscilikleri gormek en azindan kendi adima programi daha keyifli hale getirecektir. Yaris kisminda ilk bölümlerde gercekten tüm emegi yok eden bir kurgu ve süre vardi ama gittikce bu bölümde azda olsa iyilesmeler var ama biraz daha kurgu ekibinin mesai yapmasini arzu ederim.

Uzun lafi kisasi Turkiye sartlari icin genel izleyici kitlesi icin gayet ust duzey bir program ama kült kitlenin isteklerinide goz ardi edilmemesini umuyorum. Hepinizin tekrardan ozelliklede ustalarimizin emegine saglik. Reytinginiz bol olsun.
    xbox live : YsnErhn

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seyrederken korktum valla kalp krizi filan geciriyosunuz diye. Allah korusun, check-up filan yaptiriyorsunuz degil mi?

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    fevzı usta çok orjınal bırı..

hakan abı ıle sebahattın abı dığer ustalardan bı gomlek üstün..

ıbrahım usta çok sayko takılıyor son bolumde şu replığıne seslı guldum..

16:57

Halit Bey: ıbrahım usta, arkada oturucak surucunun koltuğunu nereye yerleştıreceksın?

İbrahim Usta: (yuzunde ıplemez bı tavırla) mecburen arkaya!

THUG LIFE

F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumda konusunu görünce bi bakim öylesine derken bütün bölümlerini izledim
    Genel olarak güzel fakat göze batan şeyler var elbette özellikle yarışmacıların tanıtımlarının yarış süresinden çok olması,tam bitmemişken bianda karşınızda biten aracı bulabiliyosunuz osmanın tanıtımını,halit bey'in boş laflarını bence azaltıp yapılan işçilikler dahada detaylandırılabilir bence gerçekden ortada emek var okadar boş laf onların yansıtılmasını engelliyo diye düşünüyorum ve şu çan fazla yapmacık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayadır foruma girmiyorum. Kazara youtube videoları arasında kesfettim. Hakan hakan diyorlar bende bu bana bi yerden tanıdık geliyor deyip duruyordum sonra bi anda acaba deyip, googlede aratınca Godless Commie olduğunu öğrendim programdaki üslübuda burdakiyazıları gibi
    Bu arada Gozume batan 2 nokta bi süreyi kısaltma adına bi yerden sonra hop bitti olması diğeri de 2 takımında aynı atolyeyi kullanması.
    onun dısındakiler onemsiz kıl tüy detaylar keşke daha once farkedip kanalda izleyip destek olabilseydim.

Edit tüm seriyi izleyince harbi yarışmacı tanıtımlarına kıl oldum. Yarışmacılara cok alakasız ve bence kalitesiz tanımlamalar kullanmışlar. sadece ismi ve vasfı olabilirdi gereksiz kasma var yani oda ÇOK itici olmuş

Birde Bu kadar hızlı nete düşmesi yapımcı acısından kötü olmus tekrar gosterimleri konusunda, yada anlasmamışlar oda olabilir.

Hakan abi kusura bakma ama fevzi usta favorim adamda karadeniz sempatikliğiyle birlikte Tam bi türk ustası "hallederiz bende" havası var
    Konu BugraH4N tarafından (04-01-2017 Saat 09:12 ) değiştirilmiştir.
    2006 Honda Civic EP2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son bölümde halit beyin Hakan abinin hakkında konuşmasına helalll çektim sonunda bilinçli ustayı ayırt etmiş.

emrtgb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm bölümleri izledim,devamını bekliyorum

byhanq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni bölüm yayınlanmış.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halit bey biraz topun sahibi olan çocuk modundan uzaklaşsa daha samimi gelir izleyiciye,
    Birde yarış esnasında, izleyen ustaların hadi hadi bas, koş ali koş tarzı yapmacık tezaruatlarını isteyen yönetmene saygılarımı sunuyorum. Komik oluyor
    Üst üste iki bölüm hakan abilerin motor durdu yarışı tamamlayamadı ama favori ekip onlar,
    Gururla izliyoruz, illa eksik , elekştirilecek noktalar olucaktır. Umarım eleştirene ,beğenmeyene izleme o zaman demek yerine, dinleyip çok daha iyi noktalara götürürler programı

byhanq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son bölümü şimdi izledim ve sonu gerçekten üzdü.Eğer ki o sistem çalışsaydı(Ekip en baştan beri güvenip ona göre çalışsaydı) o zaman hepsi Hakan abiyi destekleyecekti fakat çalışmayınca başarısızlık Hakan abinin üzerine kaldı.Biliyorum buradan eleştirmesi kolay,orada tam neler olduğunu bilemeyiz fakat bana göre haftanın ustası da Hakan abidir.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Motor turşuya bağlamasa hakan usta güzel bir fikirle öndelerdi şans kol çıkardı motor
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler