User Tag List

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
167 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: TSI motoru daha iyi anlayalım

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onlineparaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yararlı bilgi olmuş. Teşekkürler.
    Bi bitmediniz amk
    Spamladım
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

by_speedvw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Flu06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu egzoz spirali sıkıntısını nasıl gideririz hakan abi? Zırıl zırıl zırıl çalar saat gibi araba alt devirlerde rampa kalkışlarında çalıp duruyor..

Sinir bozucu bir ses yahu..
    egsoz spreli sesi değil o turbo lag yaparkenki wesgate nin zırıltısı tüm 1.2 tsi larda var ve normal
    PD 130

ilovevti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki şeye cevap vermek istedim.
    1. 8v motor iyi olmasa hala satılır mıydı diye basit bir mantık kuran arkadaşlara sesleniyorum; şu an markasını bile unuttuğum çin malı araçlar 2014 yılında hala satılıyor ve normal orta sınıf araçların ön direğe kadar girmediği kazalarda bagaj kapağına kadar giriyorlar. sizin mantığınıza göre bu araçlar da iyi o zaman hala satılıyorlar
    2. 1.4 tsi ile 12 litrenin altına düşemedim ben daha düşük değeri 2.0 mazda 6 da ve aynı değeri 2.4 honda accordda alıyorum ve birisi başka birinin sizin tsi tdi larınızın kaç tanesi 200bini devirebiliyor dediğinde eşşeğe mi biniyoruz senede 10bin yeter demiş ama tsi tdi ın daha iyi olduğunu savunuyor. Allah aşkına hepiniz içten içe biliyorsunuz ne kadar çok sorun çıkaran yağ yakan turbo cortlatan uzun süre sağlam kalamayan (şimdi birisi 400binde fotoğraf atar istisnalar hariç arkadaşlar) motorlar olduklarını. gitmiş toyota ve honda nın motoruyla kıyaslamış bazı uçuk arkadaşlar komik olmayalım ne kadar apaçinin bilinçsizin eline düşse bile 200.000 çok düşük bir rakam japon araçlar için ve hala sorunsuzca gidebiliyorlar. bir video vardı golf ile honda hurdaları var yağsız çalıştırıyorlar (golf değil bmw de olabilir ama golf diye hatırlıyorum) bu ekstrem durumda bile aradaki dayanma süresi farkı japon bir araç ile vw grubunun hassas (birilerinin değimiyle şeker çocuk arabası) motorlarının kıyaslanamayacağı apaçık ortada. fanatikliği bırakalım komikleşmeyelim ben verimsiz demiyorum tabiki 20 yıllık 1.6 atmosferik ile 2 yıllık 2.0 tfsi kıyaslarsanız daha verimli bir araca biniyorsunuz veya eğer araç kullanma zevkini devirden değil de basınca burun kaldırmasından alıyorsanız daha iyi araçlarınız var ama kaç sene sonra araç hurda olacak? oturup düşünün
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 mesaj olmadan çata pata konusu açmak yasak kardeş kuralları okumadın mı?
    Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    moruk boşuna çıkmıyoruz anlıyosun dimi 20 kilo 10 kilo panzot sökük zübeyir şişko yakıt var bune lan

ahmet_xy
    Misafir
    Alıntı ilovevti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. 1.4 tsi ile 12 litrenin altına düşemedim ben
    nasıl becerdin bunu? benim polo gti'ın ortalama tüketimi şu anda 7.1 lt

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sırf marka yüzünden donanımsız şahin gibi arabaya 70 bin tl verenlere de anlam veremiyorum daha donanımlı aynı sınıf farklı marka 45-50 bin değerlerine araçlar varken. zevk meselesi tabi verilir ama bir de savunmak ayrı komik oluyor.
    moruk boşuna çıkmıyoruz anlıyosun dimi 20 kilo 10 kilo panzot sökük zübeyir şişko yakıt var bune lan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet_xy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl becerdin bunu? benim polo gti'ın ortalama tüketimi şu anda 7.1 lt
    122 lik golf 6 ile ortalama tamamen şehir içi karışık kullanımda 12 litre ve daha altını görmedim ben. 2.0 mazda 6 aynı kullanımla 11 litre ortalama ve 2.4 accord aynı kullanımla 12-14 litre. fotoğraf atmaya çalışırım.

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    122 lik golf 6 ile ortalama tamamen şehir içi karışık kullanımda 12 litre ve daha altını görmedim ben. 2.0 mazda 6 aynı kullanımla 11 litre ortalama ve 2.4 accord aynı kullanımla 12-14 litre. fotoğraf atmaya çalışırım.
    Aracınızda problem vardır.122 lik golf 6 manuel,egsoz,hava filtresi,downpipe,yazılım,ort tuketım 8.5 9 litreydi kendi kullanımım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ikuybu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızda problem vardır.122 lik golf 6 manuel,egsoz,hava filtresi,downpipe,yazılım,ort tuketım 8.5 9 litreydi kendi kullanımım.
    sizin aracın yazılımsız ve 18'' jantlı hali sürekli servis bakımlı daha 40binde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf 6 kullanıyorum 122. ve şahinle kıyaslayamazsınız üstünüze çullanırlar burda 70 80 vermedik 45 verdik 2 sene önce. 2 senedirde şehir içi 12 görmedim. ha ilk çalıştırdıgımda 30 bile gördüm o ayrı ama köşeyi dönene kadar genelde ş.içi ortalaması izmir trafiginde 8-9 arası. ş.dışı 5.5
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbul trafiğinde hybrit araba bile 8 lt benzin harcıyor..
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o senin başarın

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sırf marka yüzünden donanımsız şahin gibi arabaya 70 bin tl verenlere de anlam veremiyorum daha donanımlı aynı sınıf farklı marka 45-50 bin değerlerine araçlar varken. zevk meselesi tabi verilir ama bir de savunmak ayrı komik oluyor.
    Şirket işi her türlü arabaya aşağı yukarı bindim, uzun yolda yaptım çoğu ile en vazgeçilmezim golf7 oldu, kolay kolay başka markayla kıyaslanacak bir araç değil, (üst segmentler hariç) ondaki hassasiyeti sürüş kolaylığı ve esnekliği nadir arabada buluyorum ben, kusura bakmada şahin ile bu aracı kıyaslaman bayağı ilginç olmuş,bile bile şahin ile golf'ü kıyaslama yapıyorsan araba bilgilerini ve tecrübelerini bir daha gözden geçir
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    122tsi ile 30bin kilometre sıkısık trafikte 9.5 litreyi hic gecmedim;
    limitorde falanmi geziyosunuz?
    Experience is what you get when you don't get what you want.

facia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CC ile 10'un üzerini de ben hiç gömedim normal şartlar altında...
    Everyday I ** Çapulling!!!

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak at hocam, burada yemezler
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

bulenthaliloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazda 6 2.0 sıfırını 100 bine alırsın 40 bine satamazsın....

Servisini her yerde bulamazsın.....

Sorunsuz olabilir ama bir araba ilede ömrünü geçiriyor olamazsın...

Ha nikah kıydık biz ayrılamayız diyorsan o ayrı
    nazar duası بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْنا"" وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ ح

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    golf 6 kullanıyorum 122. ve şahinle kıyaslayamazsınız üstünüze çullanırlar burda 70 80 vermedik 45 verdik 2 sene önce. 2 senedirde şehir içi 12 görmedim. ha ilk çalıştırdıgımda 30 bile gördüm o ayrı ama köşeyi dönene kadar genelde ş.içi ortalaması izmir trafiginde 8-9 arası. ş.dışı 5.5
    golf ile şahini kıyaslamadım daha doğrusu sadece golf ile kıyaslamadım bir çok araç var donanımsız ve uçuk fiyatlı akıl mantık erdiremediğim eski modelleri iyiydi bunlar da iyidir mantığıyla alınan. 45bin lira 2 sene önce idi şimdi eğer boş almayayım diyorsanız 45 bin hayal

Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirket işi her türlü arabaya aşağı yukarı bindim, uzun yolda yaptım çoğu ile en vazgeçilmezim golf7 oldu, kolay kolay başka markayla kıyaslanacak bir araç değil, (üst segmentler hariç) ondaki hassasiyeti sürüş kolaylığı ve esnekliği nadir arabada buluyorum ben, kusura bakmada şahin ile bu aracı kıyaslaman bayağı ilginç olmuş,bile bile şahin ile golf'ü kıyaslama yapıyorsan araba bilgilerini ve tecrübelerini bir daha gözden geçir
    halk olarak inceyi değil kalını görmek her şeyi düz mantık anlamakta üzerimize yok. şahin ile golf kıyaslamadım. biraz ironi yaptık. empati kurmaya çalışın. golf ün uzun yoldaki rahatlığı sadece ses yalıtımı onun dışında direksiyon hisleri olsun verdiği haz olsun ben bir çok uzak doğu aracında daha başarılılarını gördüm.

Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    122tsi ile 30bin kilometre sıkısık trafikte 9.5 litreyi hic gecmedim;
    limitorde falanmi geziyosunuz?
    ara ara sert kullandık son zamanlarda egzozdan dolayı, sistemi geliştirmeye çalışıyoruz. ama öncesinde de 9 üzeriydi adım gibi hatırlıyorum. bol yokuşun etkisi vardır belki araç genelde bol yokuşlarda kullanılıyor, örnek verdiğim mazda ve honda araçlar da aynı yollarda kullanılıyor bu arada. belki küçük hacimli motor ve turbo nun yokuş karşısında verdiği standart tepkiden dolayıdır bu kadar çok yakması diye düşünüyorum 2 yıldır.

Alıntı facia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CC ile 10'un üzerini de ben hiç gömedim normal şartlar altında...
    bütün araçlar arasında en sakin sürdüğümüz araç cc idi ve 10 litre aldığımız en dip değerdi.

Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufak at hocam, burada yemezler
    üslup çok kaliteli, aynı en sonda yaptığınız laf sokma belirtisi sandığınız göz kırpma gibi

Alıntı bulenthaliloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mazda 6 2.0 sıfırını 100 bine alırsın 40 bine satamazsın....

Servisini her yerde bulamazsın.....

Sorunsuz olabilir ama bir araba ilede ömrünü geçiriyor olamazsın...

Ha nikah kıydık biz ayrılamayız diyorsan o ayrı
    20 yıldan uzun süredir ailecek mazda süreriz. sıfırını şimdiye kadar en yüksek 65 bine aldık ve full+full + full lerdi hepsi (alacağınız zamanı bileceksiniz). ayrıca bir süre önce bir 2009 mazda 6 sattık full idi 70 bin km de idi ve 52 bin tl ye satıldı boyalı tampon ve değişen kapı sacı vardı. izmir, ankara, bursa, adana, kayseri, istanbul v.b bir çok şehirde yaşadık şimdiye kadar 1 kere bile servis sıkıntısı çekmedik. hatta doğuş oto servisleri ve teknik oto kosifler oto tarzı büyük servislerin bile sağlayamadığı müşteri memnuniyeti ve ikramı sadece mazda servislerinde bulduk. bir bozukluk olmamasına rağmen direksiyon kutumuzu değiştirdiler (ücretsiz), sonradan servis tarafından temin edilen navigasyonlu multimedya konsulunu ücretsiz onardılar, sanayide verilen fiyatlardan bile hep daha uygundular, aracımızı iş yerimizden alıp servisini yapıp geri bıraktılar çoğu zaman, ufak tefek şehir hasarlarını ücretsiz onardılar vs vs. ben hiç bir serviste görmedim. siz sanırım rx8 ler sürekli motor yiyor yağ yakıyor diyen hurafecilerden aldınız bilgileri ayrıca şu an çalıştığım işim ve okul hayatımda bir problem çıkmazsa inşallah yaz dönemine bir rx8 ile girmeyi planlıyorum bir ekonomik sıkıntı yaşamazsam ve nikah düşünüyorum sizi şahidim yapmayı isterim ömür boyu mutluluğa evet deyişimize şahit olmak ister misiniz?

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam beyler tsi ları satın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam beyler tsi ları satın
    be devirde küçük hacimli turbo benzinli motorlar arasında en mantıklısı tsi lar ben tsi ları satın yakın demedim. sadece araç satanların ve kullananların aşırı iyimser ben sürekli 6 yakıyorum diye gezmesi bana batıyor. biz de kullanıyoruz sabah akşam emekli gibi gezmezsen eğer o değerler olmuyor işte insanlar bunu bilsin yeter. 30 yaşına gelmiş bir insanın bu kadar basit anlaması ve dalga geçer tavırları çok komik kaçıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)