User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Brc ldı (tsı-tfsı-gdı) resmi olarak roma'da tanıtıldı

asvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Brc ldı (tsı-tfsı-gdı) resmi olarak roma'da tanıtıldı

Arkadaşlar Merhaba ;
    Gecen ayin son haftasi ROMA'da BRC'nin LDİ Sistemi resmi olarak duyuruldu ve sunumu yapildi.Yaklasik 400 kisinin katildigi bu sunumda BRC LDİ Sisteminin temel ozellikleri anlatıldı ve BRC LDİ takili Hyundai İX35 GDİ, Kia Sportage GDİ , Skoda 1.2 TSİ , vw 1.4 Tsi , vw 2.0 TSİ araclarin tanitimlari yapildi.
    BRC LDI aracın kendi benzin enjektörlerini kullanarak yanma odasına LPG'yi sıvı olarak gönderen yeni bir teknolojidir.. Yanma odasına sıvı olarak gönderilen LPG nedeniyle devamlı bir soğutma meydana gelmekte ve böylece benzine göre tork ve güç artışı sağlanmaktadır..
    BRC LDI sistemi mantıksal bir hafızaya sahip olup, araç hangi yakıtla stop edildiyse, tekrar çalışmayı yine o yakıtla yapmaktadır.
    BRC LDI sistemi piyasada bulunan direkt enjeksiyonlu yakıt besleme sistemine sahip araçların çoğuna uygulanabilecek olup, montajlara başlama tarihi ve fiyatlar ayrıca duyurulacaktır

Bu haber benim icin oldukca onemli ; cunku İtalya resmi olarak bu sistemi tanitti , bu demek oluyor ki BRC LDI montajları da çok yakında tüm dünya genelinde başlayacaktır.
    Özençler Otogaz BRC Bölge Bayi ve ÇORUM BRC YETKİLİ SERVİSİ olarak , BRC nın lansmanını yaptığı LDI Sisteminin tanıtım aracı olan Volkswagen Scricco 1.4 TSI aracımızı yakında Türkiye'ye getirip Türkiye'deki tüketicilerin beğenisine sunacağız.Hayırlı uğurlu olsun...

[
    http://g1212.hizliresim.com/14/7/gnz9w.jpg

www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ
    BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
    www.ozenclerotogaz.com.tr

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Reklam kuşağı mı ?
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reklam kuşağı mı ?
    Ya şu olayın neyini geyiğe çekiyosun ki ? Adam uğraşmış fotoğraf koymuş ama fotoğrafları aldığı siteden kaynaklı böyle çıkmış.

Gayet de faydalı bi haber, 2. el piyasasında bu araçlara oldukça değer kazandırır artık LPG takılabiliyor olması.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her tanıtımın içinde az da olsa reklam vardır.Ama burda Dünya'da yeni bir teknoloji olan LDI nın tanıtımı esas.Ayrıca olaya şurdan bakabilirsiniz ; BRC gibi bir Dünya markası yeni ürününün lansmanını Türk plakalı bir araç ile yapıyor.Hatta bir adım daha ileriye gidelim o aracın plakası 19 Çorum Bu benım için daha da önemli .. Sistem hakkında sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reklam kuşağı mı ?
    www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ

kkursat01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karbüratörlü araçlar gibi tüpte de çalışabilicek demekki artık araçlar.. bu bence çok güzel bir gelişme çünkü sıralı sistem kullandım hiç memnun kalmadım araç tüplü ama benzin sarfiyatı çok fazla dolayısıyle fazla bi faydası olmuyordu bu sistem ilaç gibi oldu bence güzel paylaşım..

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mehmet abi;

resimleri düzeltip(koyduklarının da çözünürlüklerine dikkat ederek) sistemin ayrıntılarından bahsedebilir misin?

Piyasada halihazırda prins ve vialle'nin direkt enjeksiyonlu kitleri var. BRC'nin bu ldi kitini onlarla kıyaslayabilir misin? Ne gibi artıları, yenilikleri var? Benzin hattı, benzin pompası üzerinde tadilat oluyor mu? İkinci bir benzin pompası/deposu, ikinci bir benzin gidiş dönüş hattı var mı? Yüksek basınç pompası üstünde tadilatla mı montaj yapılacak, yoksa pompa öncesi yakıt seçici geliştirildi mi? vs gibi...

Bir de tahmini fiyat ne seviyededir?
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Osman ;
    Resimleri yeniledim ama çözünürlük olayını yine beceremedim sanırım.
    BRC LDI Sistemi lpg gazını likit halde yanma odasına 7 kademeli olan bir yüksek basınç pompası ile 200 bara kadar aracın kendi mekanik yakıt pompasını ve benzin enjektörlerini kullanarak gönderen yeni nesil lpg sistemidir.
    BRC LDI aracın kendi benzin enjektörlerini kullanarak yanma odasına LPG'yi sıvı olarak gönderen yeni bir teknolojidir.. Yanma odasına sıvı olarak gönderilen LPG nedeniyle devamlı bir soğutma meydana gelmekte ve böylece benzine göre tork ve güç artışı sağlanmaktadır..
    BRC LDI sistemi mantıksal bir hafızaya sahip olup, araç hangi yakıtla stop edildiyse, tekrar çalışmayı yine o yakıtla yapmaktadır.
    BRC LDI sistemi piyasada bulunan direkt enjeksiyonlu yakıt besleme sistemine sahip araçların çoğuna uygulanabilecek olup, montajlara başlama tarihi ve fiyatlar ayrıca duyurulacaktır

Ürünün rakiplerinden farklılığı konuuna gelince , benim en çok dikkatimi çeken fark manuel geçişlerdeki süre kaybının BRC de olmayışı.Daha açık ifade etmek gerekirse diğer markalarda siz aracı mauel olarak lpgden gaza almak istediğinizde ya da tam tersi durumda bu geçiş süresi 6 dakıkayı bulabiliyor.Çünkü yakıt hattındaki lpg gazını oem benzın pompasının yitmesi ve sistemin benzine geçmesi zaman alıyor.
    Oysa BRC LDI Sisteminde bu geçiş hareket halinde 15 sanıye rolantıde 1.5 dakıkada gerçekleşiyor.BRC LDI Sisteminde ekstra bir benzin pompası mevcut ,geçişte bu pompa devreye giriyor ve oem benzın pompasının basıncına ek olarak ekstra bır geçiş kolaylığı sağlıyor geçiş tamamlanınca ekstra pompa susuyor.
    BRC LDI'ın fiyatı rakıplerine gore barız uygun olacak..
    Öndeki mekanık pompada bir modıfıkasyon yapılması gerekiyor.Aslında basit bir işlem ama gayet dikkatli yapılması gerekiyor.
    Sistemin her hangi bir perıodık bakımı yok.
    Montaj fiyatı henuz belli değil.

Şuan için aklıma gelenler bunlar

Alıntı Osman Bahadır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet abi;

resimleri düzeltip(koyduklarının da çözünürlüklerine dikkat ederek) sistemin ayrıntılarından bahsedebilir misin?

Piyasada halihazırda prins ve vialle'nin direkt enjeksiyonlu kitleri var. BRC'nin bu ldi kitini onlarla kıyaslayabilir misin? Ne gibi artıları, yenilikleri var? Benzin hattı, benzin pompası üzerinde tadilat oluyor mu? İkinci bir benzin pompası/deposu, ikinci bir benzin gidiş dönüş hattı var mı? Yüksek basınç pompası üstünde tadilatla mı montaj yapılacak, yoksa pompa öncesi yakıt seçici geliştirildi mi? vs gibi...

Bir de tahmini fiyat ne seviyededir?
    www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ

fdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Talking

Elimden tutulursa Scirocco marka aracıma taktırmayı düşünüyorum bi iletişim bilgisi alabilir miyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatların açıklanacağı ve montaja başlanacak tarihi rica edebilir miyim ? Aşağı yukarı bi fiyat vermeniz mümkün mü ?

Hani ona göre araba bakmaya başlayım

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki bu sistem diğer enjeksiyonlu araçlara uygulanacak mı ? Yeni nesil bazı benzinli araçlarda ***** subap eritme problemleri felan var.

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Osman ;
    Resimleri yeniledim ama çözünürlük olayını yine beceremedim sanırım.
    BRC LDI Sistemi lpg gazını likit halde yanma odasına 7 kademeli olan bir yüksek basınç pompası ile 200 bara kadar aracın kendi mekanik yakıt pompasını ve benzin enjektörlerini kullanarak gönderen yeni nesil lpg sistemidir.

Ürünün rakiplerinden farklılığı konuuna gelince , benim en çok dikkatimi çeken fark manuel geçişlerdeki süre kaybının BRC de olmayışı.Daha açık ifade etmek gerekirse diğer markalarda siz aracı mauel olarak lpgden gaza almak istediğinizde ya da tam tersi durumda bu geçiş süresi 6 dakıkayı bulabiliyor.Çünkü yakıt hattındaki lpg gazını oem benzın pompasının yitmesi ve sistemin benzine geçmesi zaman alıyor.
    Oysa BRC LDI Sisteminde bu geçiş hareket halinde 15 sanıye rolantıde 1.5 dakıkada gerçekleşiyor.BRC LDI Sisteminde ekstra bir benzin pompası mevcut ,geçişte bu pompa devreye giriyor ve oem benzın pompasının basıncına ek olarak ekstra bır geçiş kolaylığı sağlıyor geçiş tamamlanınca ekstra pompa susuyor.
    BRC LDI'ın fiyatı rakıplerine gore barız uygun olacak..
    Öndeki mekanık pompada bir modıfıkasyon yapılması gerekiyor.Aslında basit bir işlem ama gayet dikkatli yapılması gerekiyor.
    Sistemin her hangi bir perıodık bakımı yok.
    Montaj fiyatı henuz belli değil.

Şuan için aklıma gelenler bunlar
    İnceleme fırsatım olmuştu bundan 1 seneye yakın evvel. Demek ki pek bir değişiklik yapmamışlar. Bana sistem epey teferruatlı, komplike gelmişti diğer markaların sistemlerine göre. Bu da maliyeti artıracaktır diye düşünmüştüm. İnşallah rekabetçi bir fiyatla gelir.

Seni de ayrıca tebrik ederim Mehmet abi. Oralara araba götürmek, 19 plaka ile ilk dönüşümlerden birini fabrikada gerçekleştirmek hem senin, hem de Çorum için çok güzel. Gurur duydum. Başarılarının devamını dilerim.

not: fazla büyük olan fotoyu linke çevirdim.

Alıntı ::ZaFeR:: Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu sistem diğer enjeksiyonlu araçlara uygulanacak mı ? Yeni nesil bazı benzinli araçlarda ***** subap eritme problemleri felan var.
    Bu tip sistemler direkt enjeksiyonlu araçların motor üstündeki oem yüksek basınç pompasını ve yüksek basınçlı direkt enjektörlerini kullanır. Yani manifolddan port enjeksiyonlu motorlarda uygulanması imkansız.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabayı satmaktan vazgeçebilirim hemen 2012 hyundai i30 ix35 le yanı motora sahip asağı yukarı bi fiyat belli değilmi birde tasarruf % kaclarda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında sistemin üretim maliyeti çok fazla değil ama ARGE maliyetleri oldukça yüksek olmalı.Benim şahsi düşüncem maksimum 4.000 TL civarında bir fiyat ile piyasaya sunulacağı yönünde. GDI Araç sahipleri için bu fiyatın çok önemli olacağını düşünmüyorum çünkü benzinli modeli ile dizel modeli arasında yaklaşık 50.000 TL Fiyat farkı var.BRC LDI ile dizel gibi yakıt tüketimi olacaktır.

Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabayı satmaktan vazgeçebilirim hemen 2012 hyundai i30 ix35 le yanı motora sahip asağı yukarı bi fiyat belli değilmi birde tasarruf % kaclarda
    www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4.000 lira olursa yazık diye düşünüyorum. Vialle 3.000'e yapıyor şu anda. 2.500 gibi bi civarda olursa ilaç olur. Bir de şöyle bişi var, dizelle arada o kadar fark var diye LPG fiyatını ona bağlamanın bi mantığı yok gibi. Yüksek fiyatları verecek insan zaten gider dizelini alır, 5 kağıda LPG taktırmanın ne anlamı var ki ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wiallenin fiyatı 5.000 TL ,BRC nın fiyatı henüz açıklanmadı ama dediğim gibi rakiplerine göre çok daha uygun olacaktır.
    Bence de fiyatın makul seviyelerde olmalı ,benim şahsi düşüncem ideal fiyat 1000 EURO olmalı.Ama ilk etapta böyle bir rakam imkansız.

Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4.000 lira olursa yazık diye düşünüyorum. Vialle 3.000'e yapıyor şu anda. 2.500 gibi bi civarda olursa ilaç olur. Bir de şöyle bişi var, dizelle arada o kadar fark var diye LPG fiyatını ona bağlamanın bi mantığı yok gibi. Yüksek fiyatları verecek insan zaten gider dizelini alır, 5 kağıda LPG taktırmanın ne anlamı var ki ?
    www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vialle daha geçen ay bi abimiz Scirocco'suna taktırdı, faturasını da gördüm 3400 lira yazıyordu. 5000 lira falan değil yani kesinlikle.
    Dediğim gibi 2.500 lira civarı olursa otomobil piyasasının kaderi değişir. Zaten yere göğe sığmayan Vag grup altın değerinde olur diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozaman KDV den çalmışlar
    Dostum ben LPG işi ile uğraşıyorum ,wiallenin distiribütörü samimi bir abimdir .Ürünün bayi alış fiyatı senin belirttiğin fiyat bile değil.Wialle tsı montaj fiyatı 4.900 TL dir (taksıtlı) Nakit 4.500 TL dir.
    Ama düşüncen çok doğru wag gurubunda bu dönüşümler hızlandığında araçların 2. el fiyatları oldukça yukselecektir.Hem TSI gibi bir motorun zevkını süreceksın hem dızel kadar yakıt tuketeceksın.

Vialle daha geçen ay bi abimiz Scirocco'suna taktırdı, faturasını da gördüm 3400 lira yazıyordu. 5000 lira falan değil yani kesinlikle.
    Dediğim gibi 2.500 lira civarı olursa otomobil piyasasının kaderi değişir. Zaten yere göğe sığmayan Vag grup altın değerinde olur diye düşünüyorum.
    www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi 1 değil 2 değil ki 3.000 küsüre montaj yaptırdım diyen. Hatta sonrasında aşağı yukarı 4000 civarına Prins kendi sistemini tanıttı sonradan. Sistem ilk geldiğinde ki 1 yıl kadar oldu sanırım, o zaman 5.000 lira demişlerdi. Zamanla bayağı indirdiler fiyatı. İstersen bi kere daha sor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum balkovan balı değil bu 1 değil 2 değil tamam anlıyorum ama yanlış bır bılgı var.Dur ben sana fıyat listesini göstereyim

Abi 1 değil 2 değil ki 3.000 küsüre montaj yaptırdım diyen. Hatta sonrasında aşağı yukarı 4000 civarına Prins kendi sistemini tanıttı sonradan. Sistem ilk geldiğinde ki 1 yıl kadar oldu sanırım, o zaman 5.000 lira demişlerdi. Zamanla bayağı indirdiler fiyatı. İstersen bi kere daha sor ?
    www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)