User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
123 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Apple Macbook alacaklar için rehber :)

hondafit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iphone 5 le apple hayatıma başladım daha sonra apple premium resellerda çalışmaya başladım 4 ay önce air aldım kendime çok farklı çooook

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel bi konu olmuş , bende bir heves imac i5 aldım iki sene önce.Sonrada kullandığım 3dsmax windows ta çalıştığı için bootcamp le w7 kurdum ve nası becerdiysem öyle bi kurulum yaptım ki , osx açiymmi diye sormuyor bile açılışta.Nerdeyse 5 dakikaa nca görmüşümdür OSX ekranını

renderı diğer pc de alıyorum daha iyi olduğu için.Ama video animasyon için elimdeki en iyi alet imac olduğu için imac i kullanıroyum.Çünkü program direkt ekran kartı odaklı ve daha iyi dediğim diğer pc de quaddro ekran kartı var.Bu animasyon programı illa oyun kartı istiyor.qauddroda bi süre sonra renk kayması yapıp bozuk çıkarıyor animasyonu.

imac i5 e ne tür upgrate ler yapabilirim?RAM , işlemci , ekran kartı upgrate i yapılır mı?OC'a gelir mi?

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkesin işine yarayacak gibi görünüyor yazı Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel bi konu olmuş , bende bir heves imac i5 aldım iki sene önce.Sonrada kullandığım 3dsmax windows ta çalıştığı için bootcamp le w7 kurdum ve nası becerdiysem öyle bi kurulum yaptım ki , osx açiymmi diye sormuyor bile açılışta.Nerdeyse 5 dakikaa nca görmüşümdür OSX ekranını

renderı diğer pc de alıyorum daha iyi olduğu için.Ama video animasyon için elimdeki en iyi alet imac olduğu için imac i kullanıroyum.Çünkü program direkt ekran kartı odaklı ve daha iyi dediğim diğer pc de quaddro ekran kartı var.Bu animasyon programı illa oyun kartı istiyor.qauddroda bi süre sonra renk kayması yapıp bozuk çıkarıyor animasyonu.

imac i5 e ne tür upgrate ler yapabilirim?RAM , işlemci , ekran kartı upgrate i yapılır mı?OC'a gelir mi?
    iMAC'ler hakkında derin bilgim yok ama araştırabilirim. Hangi dönem iMac? Kasalı mı kasasız mı?

Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Macbooklardaki retina-air farkı ipadler için de geçerli mi ?
    Geçerli. Retina iPad 4 ile iPad Air arasında işlemci/gpu hızı farkı mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben de yabancısıyım mevzunun , en yeninin bir eskisi kasa olarak.Arka kalın , ama önde siyah çerçeve kavissiz model

dxdiag verileri , intel core i5-2400s ,, 2.50ghz , 4cpu
    bellek 4096mb
    ekran kartı , amd radeon hd 6750m
    yaklaşık toplam bellek 2281 mb

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben de yabancısıyım mevzunun , en yeninin bir eskisi kasa olarak.Arka kalın , ama önde siyah çerçeve kavissiz model

dxdiag verileri , intel core i5-2400s ,, 2.50ghz , 4cpu
    bellek 4096mb
    ekran kartı , amd radeon hd 6750m
    yaklaşık toplam bellek 2281 mb
    http://www.everymac.com/images/other...mple-pm-g5.jpg

Burdaki kodu yazabilirseniz yardımcı olayım. Sanırım EMC:2428; aşağıdaki sayfada tüm upgradeler resimli olarak anlatılıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2428 miş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2428 miş
    Edit ;

Ram için maximum takabileceğiniz 4x8GB = 32GB DDR3 204 pin SODIMM 1333 MHz notebook ramleri.
    Hard disk upgrade edilemiyormuş. Arıza veriyormuş makine çünkü apple'in kullandıgı 7 pin kablo (standart 4 pin) takılmadıgı zaman fan sürekli max. hızda calısıyor ve hataya sebep oluyormuş.
    Malesef okudugum kadarıyla ekran kartının upgrade edilebilmesi pek mümkün değil.
    İşlemci için upgrade aynı şekilde oldukça komplike ancak Intel LGA1155 serisinden bir işlemci ile upgrade edilebilir. Fakat ciddi işlem gerektiriyor.
    En basiti ram almak
    O.C müsait olacağını sanmam nitekim içine cooler takamıyorsunuz.

Sadece 5 dakikalık bir hızlı okumanın verdiği cevapları veriyorum. İngilizceniz varsa detaylı olarak bakabilirsiniz.İlk linkte ne nasıl sökülür; 2. linkte ayrı ayrı açıklamaları var her sorunuzun :

1. iMac Intel 21.5" EMC 2428 Repair - iFixit

2. http://www.everymac.com/systems/appl...olt-specs.html

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir onceki sayfada macbook pro dan cok memnun oldugumu, baska bir marka model laptop kullanamayacagimi yazmistim konuyu hic okumadan. Simdi okudum tum konuyu cok yararli bilgiler var, sagolasin . Macbook umu 2012 sonunda almistim yanlis hatirlamiyorsam ve o gun bugun dogru duzgun hic kapatmadim gibi birsey . Ozellikle son birkac aydir yavasladigini, video vs actigimda ara ara donmalar oldgunu farkediyorum. Bunun icin oneriler nelerdir macbook umu eski performansina nasil geri getirebilirim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edit ;

Ram için maximum takabileceğiniz 4x8GB = 32GB DDR3 204 pin SODIMM 1333 MHz notebook ramleri.
    Hard disk upgrade edilemiyormuş. Arıza veriyormuş makine çünkü apple'in kullandıgı 7 pin kablo (standart 4 pin) takılmadıgı zaman fan sürekli max. hızda calısıyor ve hataya sebep oluyormuş.
    Malesef okudugum kadarıyla ekran kartının upgrade edilebilmesi pek mümkün değil.
    İşlemci için upgrade aynı şekilde oldukça komplike ancak Intel LGA1155 serisinden bir işlemci ile upgrade edilebilir. Fakat ciddi işlem gerektiriyor.
    En basiti ram almak
    O.C müsait olacağını sanmam nitekim içine cooler takamıyorsunuz.

Sadece 5 dakikalık bir hızlı okumanın verdiği cevapları veriyorum. İngilizceniz varsa detaylı olarak bakabilirsiniz.İlk linkte ne nasıl sökülür; 2. linkte ayrı ayrı açıklamaları var her sorunuzun :

1. iMac Intel 21.5" EMC 2428 Repair - iFixit

2. iMac "Core i5" 2.5 21.5-Inch (Mid-2011) Specs (Mid-2011, MC309LL/A, iMac12,1, A1311, 2428) @ EveryMac.com
    açıkçası işlemcide çok gözüm yoktu ama kullandığım program direkt olarak ekran kartı istediği için ekran kartını olabildiğince geliştirebilmeyi çok isterdim.Demek olmuyormuş , bir başka pc daha almak gerekecek.Ram in bir faydası olup olmadığını araştırıcam 4x8 cidden güzel rakam , tabi kullandığım programların + windows un bunu görüp görmemesi de önemli.
    Çok teşekkür ediyorum bilgiler için.

Ayrıca bi soru daha sorayım.
    Genelde mobil olduğum , ve ofiste bir hırsızlık yaşadığımdan dolayı koymaya çok güvenmediğim için ana bilgisayarları eve yerleştirip tek bir notebook yada o an hangi laptop ofisteyse ondan uzak masaüstü ile yapıyorum işlerimi.Misal dışarıdayken iphone-ipad , ofisteyken de küçük bi notebook um var xp döneminden kalma
    Şimdi onun yerine bi air alayım diyorum.Teamviewer da uzak masaüstünden , ve güçlü wifi dan başka bir beklentim olmayacak air den.Hatta osx de teamviewer varsa ki vardır bence , hiç windows kurmama bile gerek yok.Bu minimum ihtiyacı en ucuza hangi air modeli ile çözebilirim ikinci elde?

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir onceki sayfada macbook pro dan cok memnun oldugumu, baska bir marka model laptop kullanamayacagimi yazmistim konuyu hic okumadan. Simdi okudum tum konuyu cok yararli bilgiler var, sagolasin . Macbook umu 2012 sonunda almistim yanlis hatirlamiyorsam ve o gun bugun dogru duzgun hic kapatmadim gibi birsey . Ozellikle son birkac aydir yavasladigini, video vs actigimda ara ara donmalar oldgunu farkediyorum. Bunun icin oneriler nelerdir macbook umu eski performansina nasil geri getirebilirim ?
    Cache temizliği yapabilirsiniz.
    HD/System/Library/Caches klasörünün içini temizleyin.
    HD/Library/Caches klasörünün içini temizleyin.
    Applications/Utilities/Disk Utility programını açıp Repair Disk Permissions deyin. Bu işlemler bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp çöp kutusunu boşaltın. Bir nebze de olsa bilgisayarın kendini toplamasına yardımcı olur.

Bu arada güzel bir yazı olmuş, elinize sağlık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskişehir pupa apple premium reseller da çalışıyorum macbook alacaklar varsa 4 modelde kampanya var

md101-2499
    md760-2499
    md711-2099
    me086(imac21')- 2950
    bu fiyatlar sadece anadolu mağazalarında geçerli düşünen varsa pm atabilir yardımcı olurum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hondafit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskişehir pupa apple premium reseller da çalışıyorum macbook alacaklar varsa 4 modelde kampanya var

md101-2499
    md760-2499
    md711-2099
    me086(imac21')- 2950
    bu fiyatlar sadece anadolu mağazalarında geçerli düşünen varsa pm atabilir yardımcı olurum
    Mac mini'nin yenisi ne zaman gelecek bilginiz varmı ?
    OEM+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam air alma arifesinde iyi oldu, tesekkurler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı trgy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mac mini'nin yenisi ne zaman gelecek bilginiz varmı ?
    şuan net bir bilgi yok sadece işlemci haswell olur donanımda değişiklik olacağını sanmıyorum.
    şuan ki mac mini'de baya performanslı alınabilir yani

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankarada mac den ciddi anlayan biri varmı ?
    bana bootcample windows kurabilcek
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cache temizliği yapabilirsiniz.
    HD/System/Library/Caches klasörünün içini temizleyin.
    HD/Library/Caches klasörünün içini temizleyin.
    Applications/Utilities/Disk Utility programını açıp Repair Disk Permissions deyin. Bu işlemler bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp çöp kutusunu boşaltın. Bir nebze de olsa bilgisayarın kendini toplamasına yardımcı olur.

Bu arada güzel bir yazı olmuş, elinize sağlık.
    Kardesim dediklerini aynen yaptim 21bin kusur dosya silindi Fark varmi yokmu var ise ne kadar birkac kullanim sonunda paylasacagim. Cok tesekkur ederim.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hondafit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuan net bir bilgi yok sadece işlemci haswell olur donanımda değişiklik olacağını sanmıyorum.
    şuan ki mac mini'de baya performanslı alınabilir yani
    Ekran kartında bir gelişme olurmu acaba ?
    Yine 4000 serisiyle devam mı edecekler ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CCleaner'da kullanabilirsiniz. Cache temizlemek ve harddisk'te boş alan silmek için kullanışlıdır.

açıkçası işlemcide çok gözüm yoktu ama kullandığım program direkt olarak ekran kartı istediği için ekran kartını olabildiğince geliştirebilmeyi çok isterdim.Demek olmuyormuş , bir başka pc daha almak gerekecek.Ram in bir faydası olup olmadığını araştırıcam 4x8 cidden güzel rakam , tabi kullandığım programların + windows un bunu görüp görmemesi de önemli.
    Çok teşekkür ediyorum bilgiler için.

Ayrıca bi soru daha sorayım.
    Genelde mobil olduğum , ve ofiste bir hırsızlık yaşadığımdan dolayı koymaya çok güvenmediğim için ana bilgisayarları eve yerleştirip tek bir notebook yada o an hangi laptop ofisteyse ondan uzak masaüstü ile yapıyorum işlerimi.Misal dışarıdayken iphone-ipad , ofisteyken de küçük bi notebook um var xp döneminden kalma
    Şimdi onun yerine bi air alayım diyorum.Teamviewer da uzak masaüstünden , ve güçlü wifi dan başka bir beklentim olmayacak air den.Hatta osx de teamviewer varsa ki vardır bence , hiç windows kurmama bile gerek yok.Bu minimum ihtiyacı en ucuza hangi air modeli ile çözebilirim ikinci elde?
    Mid 2012 i5 işlemcili modelleri 1350 TL civarında ikinci ellerde, tavsiye edebilirim.

Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Intel HD5000 veya Intel Iris olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işlemci 4. nesile yani haswell'e dönerse zaten işlemcinin üzerinde bulunan hd5000'le gelir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)