User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
58 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: WINDOWS PHONE 8 Hakkında...

Ramiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    demekki şöyle kökten en başa kadar yepyeni kodlar lazım bıktım win 3,1 den beri aynı ekranları görmekten 20 sene geçti

RsErdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Civic 1.4is-Clio Rs-Megane Coupe-Civic Vti-Polo Gtı-FN2 TypeR-Corsa 1.3cdtı-Corsa 1.4at-Leon Tdı.
    Honda Pcx-Cbr 250r-Yamaha Mt-07-Cbr600RR-Cbr1000RR...

Ramiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lumia

rapstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz kullanma fırsatım oldu açıkçası ben beğenmedim. Fakat app yazma konusunda kararlıysanız ekmek yiyebileceğinizi düşünüyorum zira çok yeni ve app konusunda çok geride.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    htc 8x ve lumıa ınceledım gercekcen performans akıcılık cok cok ıyı kı gorunuse gore phone8 nokıayı kurtarıcak

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

gurcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla iphone koleliginden 6 seneden sonra kurtuldum. 2007 agustostan beri iphone un tum modellerini kullandim, note 2 aldim. Ohh be dedim. Artik istedigim dosyayiyi indirip cihaza kaydediyorum, mail atiyorum, 4-5 dosyayi zipleyip mail atiyorum, bluetooth ile paylasiyorum. Cihazi usbden baglayip direk icine dosya atabiliyorum, silebiliyorum. Bu kadar basit seyler bile iphone ile yapamadigim seylerdi.

Gel gelelim windows phone olayina, ilk casper handoffice kullanmistim. Aletin pili bittiginde herseyi sifirlanirdi. Kontaklar vs giderdi. O yuzden telefon backup alirdi , sonra geri yuklerdik.

O gun bugundur windows phone kullanmadim bir daha.

Dun dubaide windows surface tablet aldim elime, o dangalak canli kutularin icinde desktop ikonunu sectim, desktopa dustum , sonra pili bitti, sarja taktim, caat mavi ekrani yedik.

Bence windows phone 8 we windows8 icin en az 1 sene daha var. Oturmamis bir cok sey yerine.

66000 kisinin calistigi ve ms in en buyuk partnerlerinden olan bir sirketteyim, ve bize soylenen sadece blackberry ve iphone ve android kullanmamiz. Exchange server kullandigimiz halde windows phone 8 e izin verilmiyor. En az da 1 sene onay verilmez.

Blackberry 10 ise cok iddiali geliyor, bakalim ne olacak? İsim geregi mecburen bb kullaniyorum, torch bayagi eskidi, yeni bir bb almam lazim..

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Arrow

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    htc 8x ve lumıa ınceledım gercekcen performans akıcılık cok cok ıyı kı gorunuse gore phone8 nokıayı kurtarıcak
    Bende bu aralar Lumia920 almayı düşünüyorum, android galaxy tab'ım var bb telefon kullanıyorum apple'a nedense ısınamadım o nedenle Lumia'da karar kıldım fakat BlackBerry 10'da insanın kafasını karıştırıyor.Tam olarak piyasaya ne zaman çıkacağı belli mi BB10'un?
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    win8 için çok erken bencede zaten test yapan bilişim sektöründeki editörlerde genelde aynı şeyi söylüyor çok zayıf olan hatta olmayan store ile ara sıra veren eror leri ile bilhassa bir editörün yazısı hoşuma gitmişdi windows dediğin isminide aldığı pencere açma kapama sistemine dayanır yeni metro arayüzü ile bu olay bitmiş android ios gibi olmuş ama ismiyle çelişir olmuş bu seferde.. bence başka bir isim bulmalıydı microsoft yeni mobile işletim sistemine gibisinden güzel bir yazıydı..

Microsoft bence çok geç kaldı yıllardır olduğu yerde oturdu sektör iyicene mobile kayınca el atma gereksinimi duydu çünkü desktop kullanıcılarındanda artık insanlar mobile (tablet,netbook,ceptel v.b) kaymaya başladı. Google bile normalde işletim sistemlerinden uzak olan bir firma bile burdaki geleceği gördü zamanında yatırımını yapdı ve şu anda bence mobile alanında microsoft gibi yılların dinazorunu android ile yendi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aslında Windows Motorola MPX200-220'ler vardı yıllar önce nedense sonra çok uzun süre ara verdiler cep telefonu işine.
    +Lumia 920 ve 820 arasında boyutlar dışında çokta önemli bir fark yok gibi, inceleyenler daha iyi bilir siz ne diyorsunuz? Xbox ile bağlantı filan hoşuma gitti,gittim baktım NokiaShop'ta ama karar veremedim hala.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nokia ekran olarak daha buyuk olsada

bi htc 8x in hissettirdiği kalite yok

ama şuan f/p bakıldığında phone8 de en çok tavsiye olunan telefon diyebilirim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

mcy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    htc mozart kullanmaktayım. windows phone 7.5 mango sürümünü kullanıyorum. inanılmaz hızlı ve stabil bir sistem. windows phone 8'i htc 8x de test ettim. muazzam bir telefon. paramı ayarladığım zaman kesinlikle alacağım. zaten uygulama geliştirdiğimi biliyorsun. bir wp8 sahibi olmam şart

FaruKsvs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Windows Phone 8 kullanıyorum. Telefonum HTC 8S. HTC'nin 8X modeline göre artıları olan bir telefon tabiki eksileride var.
    Önce WP8 ele alalım. Bundan önceki WP7 veya diğer sürümlerini hiç incelemedim. Hiç karşılaşmadım benim için WP8 ilk oldu. 1,5 aydır kullanıyorum. Mavi ekran veya hata kodu almadım henüz. Yalnızca bir kez restart attı. Sebebini bilmiyorum. Anlamsız restart sonrasında herşey bıraktığım gibiydi Bunun dışında kullanımda en ufak sıkıntı yaşamadım. Duraksama veya gecikme gibi hiçbirşeyle karşılaşmadım.

Telefonu kullanmaya başlarken sizden bir microsoft hesabı isteniyor. Android teki Google hesabı ile aynı mantık. Bu arada telefonda Microsoft hesaplarınızıda Google hesaplarınızıda ayrı ayrı yönlendirebiliyorsunuz. Mesela kişilerinizi Google hesabınızdan direk aktarabilirsiniz. Ve rehberde sadece Google hesabınızı aktif tutabilirsiniz. Veya başka bir hesapta da aynı şekilde.

Ana ekran iki parçadan oluşuyor. Başlat düğmesi ile herhangi bir program veya sayfadan ana ekrana geliyorsunuz. Başlata bastığınızda gelen kutucuklu ekran alta doğru uzayarak gidiyor. Çok uzun bir ekrana dönüşebiliyor. Telefonumun ana ekranından görüntü ekledim. 2 görüntüde aynı sayfanın devam görüntüleri.

Dediğim gibi ana ekran 2 parçadan oluşuyor: Başlata bastığınızda gelen ekran ve ekranı sola çektiğinizde gelen uygulama menüsü

Ana ekranın arka planındaki siyahı beyaz yapabiliyorsunuz veya kutucukları renk kartelasından farklı renklerle değiştirebiliyorsunuz.

Ana ekrandaki kutucuklar TİLE olarak adlandırılmış. İndirdiğiniz programların TİLE desteği büyük ihtimal oluyor. Fakat 3 farklı boyutu desteklemeyebilir. Yukardaki ana ekran resminde zaten kutucukların 3 farklı boyutunu görebiliyorsunuz. En üstteki saat en büyük boyutu. Yani indirdiğiniz program en büyük boyutlu kutucuk olarak ekranınızda yer almayabiliyor. Çokta önemi yok. Ayrıca her kutucuğu farklı farklı renklendirme imkanınız yok. İndirdiğiniz programın sabit bir rengi varsa TİLE yaptığınızda da aynı renk ile kalıyor. Siz değiştiremiyorsunuz.

Bunların yanında Office desteği tabiki harika. Mağazada biraz vakit harcayarak seçtiğiniz menüdeki programların dibini görebilirsiniz Program kısmı çok gelişmiş değil. Android teki önemli program yayımcılarından bir çoğu henüz WP Market e teşrif buyurmadılar. WP8.0 da 7GB'lık SkyDrive depolama alanınız oluyor. Her telefonda var mı bilmiyorum ama bende var. Bunların yanında özellikle bahsetmem gereken bir konu aklıma gelmiyor şimdilik. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
    Son olarak WP olarak eksi yönleri:
    ctrl+alt+del yapıpta görev yöneticisi açamıyorsunuz Henüz öyle bir fonksiyon yok. Bu konuda WP'a yeterince şikayet yapılmış durumda zaten. Bunu halledebileceklerini düşünüyorum.
    Birde hafıza problemi var. Telefonun hafızasına yüklü uygulamaların herhangi bir dosyasını göremiyorsunuz. Programların kurulum dosyaları da aynı şekilde. Telefonun kendi hafızasında neler var tam olarak göremiyorum. 4GB lık hafızanın nerdeyse 3.3 GB ı dolu. Artık hafıza uyarısı almaya başladım. Bunu çözemiyorum.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çalıştığım yer vodafone bayi, ACAİP standında BB, İphone 4s, 5. Androidli S3, s3 mini ace wonder gibi samsunglarvar 2 tanede HTC 8X ve 8S var. Ayrıca 2 yıldırda (V945,LG E730 sahibiyim). Androidtede bilgim gayet iyidir.

Gelelim konuya, W8 phone androidi piyasadan sileceğini düşünüyorum. Sebebi BB ve iphone un müşterileri zaten ayrı bir kesim ama android ve W8 aynı müşteriye hitap ediyor.

W8 kesinlikle ama kesinlike, androidten çok daha hızlı, S3 le 8S i kıyasladım w8 daha hızlı. kullanımı oldukça kolay. İşletim sistemi androidte 3-6gb yer kaplarken w8 1,5gb. androidte 40 mb olan oyun w8 te 6,5mb.

eksi yanı yokmu bu w8 in, elbette var. en büyük eksiğide marketteki uygulamaların azlığı fakat w8pc lerde olduğu ve pclerdede uygulamalarında önemli katlanınca onlara uygulam sayısında yetişeceğini düşünüyorum.

Şuanda sadece W8 li telefon alına bileceğini düşünüyorum

Not: Blackberry temsilcisiyle görüştüm geçen gün BB v.10 olarak çıkacak telefonun android ve iphone uygulamalarını da çalıştıracağını ve böylelikle marketlerinin daha dolu olacağını söyledi

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    çok verisel ve teknik bakıyorsunuz olaya androidi piyasadan nasıl silebilir w8.. insanlar telleri storeları için alıyor ve store zenginliği şu anda android ve ios da tabiki.. insanlar telim ağır yada hızlı diye pek takmıyorlar.. verisel rakamları takıntı yapanlar performans kullanıcılarıki onlarda çok ufak bir azınlık.. kaldıki motorola bunu gördü google ı satın aldı nexus de ayrı bir dünya onada teknik destek vermekde.. tablet sektöründe android şu anda lider çünkü ipad dışındaki tüm markalar android kullanıyor.. mobil işletim sistemi demek market demekdir app demekdir..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

FaruKsvs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çalıştığım yer vodafone bayi, ACAİP standında BB, İphone 4s, 5. Androidli S3, s3 mini ace wonder gibi samsunglarvar 2 tanede HTC 8X ve 8S var. Ayrıca 2 yıldırda (V945,LG E730 sahibiyim). Androidtede bilgim gayet iyidir.

Gelelim konuya, W8 phone androidi piyasadan sileceğini düşünüyorum. Sebebi BB ve iphone un müşterileri zaten ayrı bir kesim ama android ve W8 aynı müşteriye hitap ediyor.

W8 kesinlikle ama kesinlike, androidten çok daha hızlı, S3 le 8S i kıyasladım w8 daha hızlı. kullanımı oldukça kolay. İşletim sistemi androidte 3-6gb yer kaplarken w8 1,5gb. androidte 40 mb olan oyun w8 te 6,5mb.

eksi yanı yokmu bu w8 in, elbette var. en büyük eksiğide marketteki uygulamaların azlığı fakat w8pc lerde olduğu ve pclerdede uygulamalarında önemli katlanınca onlara uygulam sayısında yetişeceğini düşünüyorum.

Şuanda sadece W8 li telefon alına bileceğini düşünüyorum

Not: Blackberry temsilcisiyle görüştüm geçen gün BB v.10 olarak çıkacak telefonun android ve iphone uygulamalarını da çalıştıracağını ve böylelikle marketlerinin daha dolu olacağını söyledi
    Ben WP için 1-2 yıl daha beklenilmesi taraftarıyım. Şu anda App market yetersiz. Ama uygulama yazımı windows işletimli bilgisayar kullanıcılarına yabancı değil. Bu yüzden marketin hızla gelişeceğini düşünüyorum. Şu anda zaten Nokia'nın 2012 son çeyreğinde sattığı WP işletim sistemli telefon sayısı bile yeni bir işletim sistemi için çok iyi seviyede. Bunun yanına HTC'de eklendi. Daha da artar tabiki markalar. Aynı zamanda markaların modelleri. En azından önümüzdeki yıl android markası için süpriz bir yıl olabilir.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gurcell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla iphone koleliginden 6 seneden sonra kurtuldum. 2007 agustostan beri iphone un tum modellerini kullandim, note 2 aldim. Ohh be dedim. Artik istedigim dosyayiyi indirip cihaza kaydediyorum, mail atiyorum, 4-5 dosyayi zipleyip mail atiyorum, bluetooth ile paylasiyorum. Cihazi usbden baglayip direk icine dosya atabiliyorum, silebiliyorum. Bu kadar basit seyler bile iphone ile yapamadigim seylerdi.

Gel gelelim windows phone olayina, ilk casper handoffice kullanmistim. Aletin pili bittiginde herseyi sifirlanirdi. Kontaklar vs giderdi. O yuzden telefon backup alirdi , sonra geri yuklerdik.

O gun bugundur windows phone kullanmadim bir daha.

Dun dubaide windows surface tablet aldim elime, o dangalak canli kutularin icinde desktop ikonunu sectim, desktopa dustum , sonra pili bitti, sarja taktim, caat mavi ekrani yedik.

Bence windows phone 8 we windows8 icin en az 1 sene daha var. Oturmamis bir cok sey yerine.

66000 kisinin calistigi ve ms in en buyuk partnerlerinden olan bir sirketteyim, ve bize soylenen sadece blackberry ve iphone ve android kullanmamiz. Exchange server kullandigimiz halde windows phone 8 e izin verilmiyor. En az da 1 sene onay verilmez.

Blackberry 10 ise cok iddiali geliyor, bakalim ne olacak? İsim geregi mecburen bb kullaniyorum, torch bayagi eskidi, yeni bir bb almam lazim..
    mesut çevik bile blackberry 10'u övüyor demek ki boş değil. Abi sen EMC'deydin galiba doğrumu hatırlıyorum ?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Smile

Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BB 10'un net çıkış tarihi nedir peki herhangi bir bilgi var mı?..
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mpx200 le wm2002 2003 kullandim sonra htcnin wmli bi modelini kullandim tovbe etmistim son telefonda merak ediyorum bende nasil yeni isletim sistemi ayfoncuyum ama belki ileride androide gecerim belki
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanıcılar winphone store un gelişmesini bekliyor, geliştiriciler kullanıcıların artmasını bekliyor..

Karşılıklı bekleşiyor taraflar.

Benim bizzat bildiğim 5 geliştirici kendileri uygulama geliştirmiş, yapmış bitirmiş durumdalar, ama platforma girmiyorlar henüz.. Sebep, biraz gelişsin öyle gireriz..

Bakalım kim kimi ne kadar daha bekleyecek. Süre uzun olursa, telefon üreticileri android ile birlikte wp8 de kullanırsa, özellikle samsung u tavlarsa o zaman microsoft yürür.. Yoksa geçmiş olsun..

Bu arada bir haber, firefox un telefonu geliyor.. Kendi cihazları (telefon ve tablet) ve işletim sistemi ile.. İşletim sisteminin ismi Firefox OS.. Açık kaynak kodlu bir işletim sistemi.. HTML, CSS ve Java üzerinde duruyor ve HTML5 ile geliştiriliyor.

Telefonların isimleri ise KEON ve PEAK.. Aralarındaki fark, donanımsal özellikler.. Aklımda yanlış kalmadıysa HTC nin telefonları.. Bakalım tutacak mı..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)