User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
118 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: İphone 5 'in artıları eksileri?

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chiefkadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4s'i satıp s3 alsak pişman olurmuyuz
    Telefonla hiç oyun oynamıyorum , mail,internet,fotoğraf,video vs
    Olursunuz.S3 kötü bir telefon değil,fakat kullanımı basit değil. iOS'tan Android'e geçince o akıcılığı arayacaksınız. Yakalamak için Root yap ROM yükle vs. vs... Yalnızca mail,internet,fotoğraf ve video kullanacaksanız 4S devam edin veya Lumia'ya geçin. Lumia'yu boyutlar ve görüntü olarak beğeniyorsanız pişman olmazsınız,özellikle kamera performansı açısından zaten daha iyisi yok.Tarayıcı olarak iphone 5 ile uzun uzun test ettim browser hız açısından kafa kafaya diyebilirim. Uygulama olarak da günlük hayatta kullandığınız birçok temel uygulama mevcut. (Whatsapp,instagram,facebook,twitter gibi uygulamalar.)
    Diğer yorumlarımı kısaca bir önceki postta yazdım.

Burak-Akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İphone ve diğerleri demek istiyorum , iphone 4 satıp bbm yüzünden blackberry geçiş yapmıştım bu kararı aldığım güne ...... Kesinlikle iphone üstüne cihaz yok bence şuanda , yaza doğru bende alıcam 5s veya 5 bütçe ve sabrıma göre bir seçim yapıcam.
    bende 3,5 yıldır iphone 3gs kullanıyorum bb9900 heveslendim çok mu kötü karar olur ?
    Honda Civic İes, Nissan 200sx s14, Honda Civic eg6 si, Citroen c2 VTS

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak-Akın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 3,5 yıldır iphone 3gs kullanıyorum bb9900 heveslendim çok mu kötü karar olur ?
    3GS'ten sonra kötü olmaz ancak BBM kullanan da pek kalmadı.. Ekran boyutu küçük onun haricinde uygulama yok.. Sürekli mesajlaşıyorsanız ideal sadece..

B.Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iPhone kullanmaya aliskin olup samsung'a gecerseniz pisman olursunuz. Samsungun begeneceginiz ozellikleri olacaktir ama yine de olursunuz. Hatta 4s satip s3e gecen pisman olup iPhone 5e gecen arkadaslarimiz mevcut

CGR328 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    android firması 2 senedir uygulamarı bedava yaparak müşteri çekti şimdi google play de doğru düzgün bitane oyun yok hepsi paralı zamanında oyunlar uygulamalar ücretsiz yaparak müşteri potansiyelini geliştirdi başka hiç bi nedenden değil , haaa diceksinizki internetten bulup dosyasını atıp yükleyebilirsiniz , apple da da jb yaparak istediğinizi yüklersiniz ve virüs gibi lanet bişi girmeyen arka cebinizde kırılmayan bi telefonla ,
    birşey daha bi telefonda ne kadar çok özellik varsa o telefon satış değerlerini yüksek tutmak içindir samsung 29 akıllı telefon 13 sade telefon modeli ile piyasanın %33 oranı ile 1. sırada apple 4s ve 5 ile 2. sırada eğerki birde apple ürünlerine çakma imei kaydı yapılsa samsung die bi firma kalmaz samsung elektronıkde iyi olabilir ama işletim sistemi ve tasarımda çok geride ve kopyalama tekniği ile geliyo ...

Tuncer M. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CGR328 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    android firması 2 senedir uygulamarı bedava yaparak müşteri çekti şimdi google play de doğru düzgün bitane oyun yok hepsi paralı zamanında oyunlar uygulamalar ücretsiz yaparak müşteri potansiyelini geliştirdi başka hiç bi nedenden değil , haaa diceksinizki internetten bulup dosyasını atıp yükleyebilirsiniz , apple da da jb yaparak istediğinizi yüklersiniz ve virüs gibi lanet bişi girmeyen arka cebinizde kırılmayan bi telefonla ,
    birşey daha bi telefonda ne kadar çok özellik varsa o telefon satış değerlerini yüksek tutmak içindir samsung 29 akıllı telefon 13 sade telefon modeli ile piyasanın %33 oranı ile 1. sırada apple 4s ve 5 ile 2. sırada eğerki birde apple ürünlerine çakma imei kaydı yapılsa samsung die bi firma kalmaz samsung elektronıkde iyi olabilir ama işletim sistemi ve tasarımda çok geride ve kopyalama tekniği ile geliyo ...

Demişsiniz de, Türkiye dışında ben henüz telin kayıtlı olup olmamasıyla alakalı bir sorun yaşamadım. Bu sorun sadece Türkiyede var, milyonluk bir pazarı nasıl bu kadar etkileyebileceğini düşünüyorsunuz ki?
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olay hep filmlerde olur sanıyordum

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4s lerin 0 fiyatı nekadar şu anda ???
    SM PERFORMANCE

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 4s var açıkcası 5 bana cazip gelmiyor bi farkı yok boyut büyüdü dezavantaj iphone 5 ben buradayım diyen bi farklılık yaratamadı fifa 2013 indirdim telefona 1.5 gb oyun 4s hiç takılmadan oynuyor bi telefondan daha ne bekliyorsunuz

Janus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iphone 4S'i olan bir insanın bence Iphone 5 almasına gerçekten gerek yok ancak Iphone 5 kaliteli ve verilen paraya değecek bir telefon olduğu kesin. Bir kere apple'ın en çok para eden yanlarından biri arayüzün istikrarlı bir şekilde çok hızlı oluşu. Android telefonlar kullanıcıya tanıdığı özgürlükten dolayı yerleri ayrı ama bir iphone kadar hız konusunda bence istikrar sağlayamadılar. Iphone'un ikinci en güzel yanı ise bence uygulamalarının sınırsız oluşu. Bugün bakarsanız eğer dünya çapında bütün şirketlerin sanal yatırım olarak internet sitelerini kurduktan sonra ilk yaptıkları şey apple store'a kullanıcılarına hitap edecek bir uygulama yapmak oluyor. Iphone 5 alınınca insanı pişman edecek bir telefon kesinlikle değil.
    Never give up,
    Never back down!

playhard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Janus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iphone 4S'i olan bir insanın bence Iphone 5 almasına gerçekten gerek yok ancak Iphone 5 kaliteli ve verilen paraya değecek bir telefon olduğu kesin. Bir kere apple'ın en çok para eden yanlarından biri arayüzün istikrarlı bir şekilde çok hızlı oluşu. Android telefonlar kullanıcıya tanıdığı özgürlükten dolayı yerleri ayrı ama bir iphone kadar hız konusunda bence istikrar sağlayamadılar. Iphone'un ikinci en güzel yanı ise bence uygulamalarının sınırsız oluşu. Bugün bakarsanız eğer dünya çapında bütün şirketlerin sanal yatırım olarak internet sitelerini kurduktan sonra ilk yaptıkları şey apple store'a kullanıcılarına hitap edecek bir uygulama yapmak oluyor. Iphone 5 alınınca insanı pişman edecek bir telefon kesinlikle değil.
    +apple ın ürettiği telefon işlemci tam bi uyum içinde çalışır.android kullanan telefonlar gibi üretici androide uyum sağlamaya çalışmaz.çıkan yeni güncellemeler her telefona özgü çıkar android gibi belli bir güncelleme her telefona uygulanmaz.
    adam s3 yapmış çift çekirdekli iphone 4s dan bi farkı yok 4 çekirdek diye abartılıp duruyor. hatta takılmalar 4 e göre çok çok çok fazla
    paso lag a düşüyor telefon sürekli takılmalar vs. s3 aldığıma pişmanım!

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iphone 5 mercedes E Class
    Samsung Serisi Full Dolu Citroen C5 Donanım aynı herşey aynı Fakat /
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tuncer M. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demişsiniz de, Türkiye dışında ben henüz telin kayıtlı olup olmamasıyla alakalı bir sorun yaşamadım. Bu sorun sadece Türkiyede var, milyonluk bir pazarı nasıl bu kadar etkileyebileceğini düşünüyorsunuz ki?
    eminmisiniz kayıt hakkında başka ülkelerle ilgili olarak , milyonluk pazarı dünyanın en büyük 4. cep telefonu pazarı olarak etkiliyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eminmisiniz kayıt hakkında başka ülkelerle ilgili olarak , milyonluk pazarı dünyanın en büyük 4. cep telefonu pazarı olarak etkiliyoruz

Evet eminim. Çünkü benim telefonum ortadoğudan alınma, şuana kadar avrupada bir sıkıntı yaşamadım. Eniştem de keza Türkiyeye geldiğinde yurtdışı hattını takıyor telefonu kapanmıyor, balkan turunda dahil kapanmadı. Pasaporta kayıt olayı tamamiyle ülkeye gelen ucuz telefonlardan devletin pay alabilmesi için uydurulmuş saçmalık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu hakkında tam bilgi sahibi değilim bilen biri yazarsa öğreniriz , ama sizde şu bilin Türkiyedeki telefon pazarı 3. sıraya yerleşmek üzere dünyada

playhard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğru olabilir bizim milletimiz kadar cep telefonuna düşkün millet azdır.
    japonlar teknolojinin dibine vuruyorlar kullandıkları telefonlar saçma sapan şeyler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu hakkında tam bilgi sahibi değilim bilen biri yazarsa öğreniriz , ama sizde şu bilin Türkiyedeki telefon pazarı 3. sıraya yerleşmek üzere dünyada

Tecrübe ettiğimi söylüyorum zaten. Bilgi sahibi olmasam zaten konuşmam. Birçok kez de kendim dışında şahit oldum. Nette ufak bi araştırmayla da bunu buldum.

"az önce turkcell yetkilisinden sadece türkiye' de olduğunu öğrendiğim uygulama. istediğiniz ülkeye gidip, dünyanın istediğiniz bir noktasından aldığınız telefonu, dilediğinizce kullanabilirken, başka bir ülkeden alınmış telefonu, türkiye' de sadece 1 ay kullanabiliyorsunuz. "

Her neyse, konu zaten farklı bi soru olduğundan ötürü uzamasın mevzu.

Herkese telefonuyla mutluluklar.

Janus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de de bilinçsizce bir telefon kullanımı var. Büyük telefon firmaları artık nasıl bir satış ve ürün politikası izliyorlarsa asgari ücretle çalışan adama Iphone 5'i büyük bir gereksinim gibi gösteriyorlar. Eminim ki bir sürü insan vardır ki mail adresi olmayıp Iphone sahibi olsun ya da aynı şekilde Iphone gibi bir telefonun hakkını verecek derecede kullanabilsin. Gerçekten yazık ediyor bazı insanlar kendilerine sırf kuyrukları dik duracak diye.
    Never give up,
    Never back down!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chiefkadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4s'i satıp s3 alsak pişman olurmuyuz
    Telefonla hiç oyun oynamıyorum , mail,internet,fotoğraf,video vs
    editttttttttttttttttttttttttttt

oxygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öbür konuya yazmıştım, buraya da yapıştırıyım;

İlk defa iphone kullanıyorum. Çok cihaz kullandım ama iphone kullanınca anladım, daha önce ben akıllı cihaz kullanmamışım.

Note ve iphone arasında tercihimi 5ten yana kullandım. Hayatımda gördüğüm parasını bu kadar hakeden nadir elektronik ürünlerdendir.

Neden iphone;

- istikrar abidesi olmuş bu telefon. Kutusunu açtığım andan itibaren, hala sıfır hatayla yola devam ediyor. Arkadaşların samsung cihazlarını alıp 15 dk karıştırıyorum. 15 dakika içinde bile ufak ufak kasılmalar hissediyorsun, tam adını koyamıyorsun ama bişeylerin eksikliği farkediliyor ve iyiki iphone almışım diyorsun. Çünkü apple sana hatasızlığı sürekli halde sunduğu için, kalite çıtan yükseliyor ve hata töleransını düşürüyor insanın.

- samsungun malzeme kalitesi sıradan yapılmış bir elektronik ürün gibi. Yani eline aldığında sana iphone un üretim sürecindeki özeni yansıtmıyor. Belki 5 s3ten ve note2 den daha narin ve malzeme mukavemeti darbelere karşı daha düşük ama mühendislik kendini hemen belli ediyor. Kutusu da dahil kulaklığından şarj aletine bütün ekipmanları çok özenle hazırlanmış. En azından kendim için söylüyüm, kulaklığı kullanmaya kıyamıyorum.

- samsung piyasada yeni yeni kendi yerini domine ederken ve hayran kitlesi oluştururken, apple bu işi çok daha önceden başardığı için samsunga göre daha fazla güven veriyor.

- samsungun yıllık ortalama piyasaya sürdüğü telefon sayısı appledan yaklaşık 3 kat dha fazla olduğunu düşünürsek, iphone un satarken maddi olarak değer kaybetme eğrisi çok daha uzun süre sonunda aşağılara düşüyor. Samsung kullanıcısına 1 yıl sonunda yaklaşık % 50~60 zarar ettiriyor.

- androidi sana birkaç tane cihaz sunarken, apple sana başka hiçbir markanın kullanmadığı, neredeyse sıfır hata olan bir işletim sistemi sunuyor.

- iphone çok daha ergonomik. Samsung boyutlarından mıdır nedir bilmem iphone kadar ele oturmuyor. Iphone da ekranın tamamına hakim olabiliyorsun.

Sonuç olarak iphone yerine samsung satın alsaydım, gördüğüm her iphoneda içim gidecekti ve hata yaptım diyecektim ama şu an hiçbir cihaz dikkatimi çekmiyor. Bunca zaman nasıl denememişim apple ı kendime kızıyorum.

Tek sıkıntım sarj. Cebinde sarj aletiyle gezenlerden pek hazetmezdim, şimdi aynı duruma ben düştüm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)