User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: HTC One M7 mi Galaxy S4 mü?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

HTC One M7 mi Galaxy S4 mü?

Öncelikle şunu belirteyim, bu benim ilk Android cihazım olucak
    Çıktığından beri iPhone kullanıyorum ve açıkçası kullanmaya başlarsam daha çok seviceğimi düşündüğüm için Samsung Galaxy S4 alma kararı almıştım.
    Galaxy S4 her konuda kafama yatmıştı taki bugün bi arkadaşım HTC One M7 yi söyleyene kadar

Kafam allak bullak oldu. HTC nin dizaynını çok beğendim. Sanırım hoparlörü de Beats miş
    İnternette birkaç video izledim ikisini kıyaslayan.

Benim izlenimlerim:
    1) Navigasyon (kullanım) ve özellik olarak Samsung S4 daha iyi imiş
    2) Ekran kalitesi HTC de daha iyi ama çok yakınlar Samsung da sadece gözü yanıltan kontrast olayı var
    3) Pil ömrü %10 kadar Samsung da daha iyi
    4) Telefonlarımı çok düşüren bi insaım. Her ne kadar Samsung un arka kapağı plastik yani daha kötü olsada benim işime geliyor. Çizilir yenisini al tak. Birde sanırım HTC nin arkası hafif kavisli. Masa üstünde dururken sürekli çizilir gibi geliyo.
    5) Multitasking Samsung da var, sanırım HTC de yok. Benim için önemli bir özellik. Whatsapp yada SMS geldiğinde mevcut işimi kapatmaktan nefret ediyorum.
    6) Samsung un sanırım kamerası daha iyi
    7) HTC nin hoparlörü Samsung a göre aşmış. Bu normal telefonu kulağıma koyup konuşuncada fark edermi? Yoksa sadece speaker dan müzik falan dinlerken mi ses farkı onu bilmiyorum

Şimdi, her ne kadar HTC yi çok beğenmiş olsam da ve kendimi onu almaya kandırmaya çalışsam da Samsung hoparlörü hariç her bakımdan daha baskın gibi?

Bilmediğim yazmadığım özellikleri varsa biri diğerinden daha iyi olan lütfen buraya paylaşın. 1 kere alıcam yanlış bişey yapmak istemiyorum

Bu arada bilmediğim bişey o yüzden sormak istiyorum. HTC de Android 4.1.2 varmış Samsung da 4.2.2 varmış. Bunları upgrade yapınca direk ikisi de aynı programa mı sahip oluyor? Yani Home sayfası falan hepsi aynı mı olucak ikisinde de?
    Birde locked olanını alırsam bu telefonların, ikisinide netten $20 gibi bi ücretle unlock yapabiliyormuyuz?
    BATIKAN

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel kıyaslamışsın, şunu ekleyeyim;

Özel rom yükleme olayında HTC baya kısıtlı diye biliyorum, samsung bu konuda androidin kalesi diyebiliriz, s4 için custom rom çıkmış durumda örnek vermek gerekirse.

Android kullanacaksan özelleştirme bence önemli bir nokta olmalı, zaten o da olmuyorsa benim gözümde iostan bir farkı yok, hatta ios daha stabil orjinal rom ile beraber.

HTC ses konusunda baya iddialı, aslında ikisi de güzel cihazlar. Samsungun yazılım konusunda önü daha açık sadece.

halilcan9455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s4 ün kasasında kullanılan malzeme s3 te kullanılan malzeme ile aynı çok dayanıksız boya dökülmek için yer arıyor.aldıktan 2-3 ay sonra o güzel görünümünü kaybedecek
    android de launcher olayı var yani her iki telefonda 4.2.2 olsa çalışan sistem olarak bir fark olmayacak ancak sadece görüntü farklı olacak.
    Htc nin sense arayüzü samsungunda touchwiz arayüzü var.
    s4 ekranı güneş altında görünmüyor.

Özellikle iphone 4 serisinden geçerseniz çizilme,boya dökülmesi gibi sorunlar canınızı çok sıkacaktır.
    Alıntı gokhan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uyması için öncelikle arabada bi beyin olması lazım oda senin arabada yok

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı halilcan9455 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s4 ün kasasında kullanılan malzeme s3 te kullanılan malzeme ile aynı çok dayanıksız boya dökülmek için yer arıyor.aldıktan 2-3 ay sonra o güzel görünümünü kaybedecek
    android de launcher olayı var yani her iki telefonda 4.2.2 olsa çalışan sistem olarak bir fark olmayacak ancak sadece görüntü farklı olacak.
    Htc nin sense arayüzü samsungunda touchwiz arayüzü var.
    s4 ekranı güneş altında görünmüyor.

Özellikle iphone 4 serisinden geçerseniz çizilme,boya dökülmesi gibi sorunlar canınızı çok sıkacaktır.
    Malzeme bilgin ve eğitim nedir? Kaç tane 2-3 ay kullanılmış ve boyası dökülmüş cihazla karşılaştın? 1 ay bitti sayılır, 1 ay sonra hatırlat da koyayım buraya telefonumun fotoğrafını.

Bayılıyorum şu bilgiç bilgiç yorumlara...

Neyse,

multitasking hayal ettiğin gibi bir olay değil. Yani bir yanda what's app açık olsun bir yanda haritadan birşey bakayım diye birşey yok. Samsung'un belirlediği bazı applicationlar harici applicationları multitasking'de çalıştıramıyorsun. Elbette bu durum stock rom'la geçerli.. Farklı bir rom yüklediğinde bu durumun ortadan kalkması mümkün olabilir. Keza Samsung'a gelecek çeşitli güncellemeler ile bu kısıtlılık durumu da ortadan kalkabilir.. Şu anda izin verilen uygulamalar;

E-posta, Galeri, Haritalar, İnternet, SMS, Youtube, Twitter, Chaton, Chrome, Facebook, Gmail, Hangouts ve S memo.. Bunlar arasında istediğin 2'liyi kullanabilirsin.. Bu menüye ek uygulama ( dediğin gibi whats app mesela ) yüklemesi ya henüz yok ya da ben henüz keşfedemedim..

Özellik eklemek gerekirse, watchon ve kızılötesi sensör gereksiz gibi görünse de benim çok keyif aldığım özelliklerden biri. Evdeki eski tüplü televizyon dahil bir çok elektronik aleti cep telefonundan kontrol etmek işimi epey kolaylaştırdı. Google Store'da klima dahil neredeyse her aleti kontrol etmek için mevcut yazılımların olduğu söyleniyor, bi ara alıp kontrol edicem.

halilcan9455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3 aya bile gerek yok dikkat etmezseniz.
    iyi olana iyi kötü olana kötü derim.
    İphone 4 ün kasası nasıl iphone 5 ten sağlam diyebiliyorsak s4 ün de kasası çizilme ve dökülmeye karşı hassas diyebiliriz.
    Alıntı gokhan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uyması için öncelikle arabada bi beyin olması lazım oda senin arabada yok

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boya dökülmesi konusunda sıkıntı yaratabilir

yaklaşık 50 tane s4 sattık ve ilk geldiği gün sattığımız cihazlardan bir kısmında bu sorunu yaşadık

arka kapak delik delik ya işte oralar pul pul atıyor

aknnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende o karmaşadan yeni çıktım gerek şıklığı gerek ses kalitesi gerek sağlamlığı ve daha öncesinde htc kullanıyor olmamdan dolayı one aldım çok memnunum ısrarla tavsiye ederim zaten s4 ve bu telefonu elinize alın direk bunu one alırsınız

CagkaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende geçtiğimiz hafta telefon aldım ve baktığım modeller arasında HTC one, S4 ve xperia z vardı, gözlemlerimi yazıyım

Samsungları tuttuğunuzda kağıt üzerindeki kadar kaliteli gelmiyor nedense kullanılan malzeme yüzünden olsa gerek.onun dışında tüm testlerde neredeyse 1. geliyor.

HTC one inanılmaz kaliteli, full alüminyum olması ve HTC nin malzeme konusunda takıntılı olması işe yaramış ancak HTC konusunda şunu bilmelisiniz HTC arayüzü piyasadaki göze en hoş gelen arayüz ama bu arayüzü yeni android ürümlerine uydurmaları vakit aldığı için diğer markalardan genelde 1-1.5 ay geç güncelleme alıyor ve bazen htc desteğini telefonlardan çekiyor.En son DesireHD kullanıyordum ve telefon piyasada 1 senesini doldurmadan HTC ona uygun güncelleme yayınlamayacağını belirtti. Ayrıca HTC'nin genel olarak mali durumu pek iyi değil geleceği biraz HTC one a bağlı yani seneye piyasada olamayan bir markanın telefonunu kullanıyor olabilirsiniz.

Sony (hatta şu anda yazarken kargodan telefon geldi ) samsungla aşağı yukarı aynı özelliklere sahip +su ve toz geçirmez + gerçekten kaliteli ve sert bir kasaya sahip(alüminyum değil) müzik dinliyorsanız walkman yönü gayet başarılı

kısacası Sony Xperia Z'ye de bakmanızı tavsiye ederim

wrcsinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abime htc one aldık. kısaca şunu söyleyebilirim 2000 tlik bir cihaz değil. tamam malzeme kalitesi iyi duruyor ancak cihaz 1. haftasında hiç düşmemesine rağmen ekranı yerinden çıkacakmış gibi açıldı. garantiye gönderdik 3. hafta oldu bekliyoruz.

özelliği var Multitasking özelliği var ancak sınırlı 9 adet.
    hoparlörü gerçekten çok güzel laptoplardan bile iyi. içinden çıkan beats kulaklıktan çok ümitliydim ancak fos çıktı.

şansen cihazının kasası haricinde başka bir avantajı yok gibi. s4 özellik olarak çok daha üstün ve arka kapak açılıyor yani pil değişimi mümkün ve s4e hafıza kartı takılabiliyor bunlar çok önemli benim açımdan.

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sony xperia z in hoparlörü yine sony e ait daha düşük klasmandaki telefonlardan bile daha kötü.
    ses ve kamera konusunda htc bence önde. ayrıca htc de multitask var haberiniz olsun. bir de şu var ki daha az bulunan, daha karizmatik ve kaliteli malzemeden olan telefonu kullanmak iyi bir seçim olacaktır aklınızda varsa..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

aknnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wrcsinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abime htc one aldık. kısaca şunu söyleyebilirim 2000 tlik bir cihaz değil. tamam malzeme kalitesi iyi duruyor ancak cihaz 1. haftasında hiç düşmemesine rağmen ekranı yerinden çıkacakmış gibi açıldı. garantiye gönderdik 3. hafta oldu bekliyoruz.

hoparlörü gerçekten çok güzel laptoplardan bile iyi. içinden çıkan beats kulaklıktan çok ümitliydim ancak fos çıktı.

şansen cihazının kasası haricinde başka bir avantajı yok gibi. s4 özellik olarak çok daha üstün ve arka kapak açılıyor yani pil değişimi mümkün ve s4e hafıza kartı takılabiliyor bunlar çok önemli benim açımdan.
    Pardonda telefon ne zaman geldide siz aldınız bir hafta kullandınız sonra 3 haftadır serviste birde kulaklık fos çıktı demişsinizde kulağına oturtamamış olabilirmisin acaba yoksa sizin kulaklıkmı bozuk

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

icinden beats degil benim bildigim htc nin kendi kulaklıgı cıkıyor

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CagkaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende geçtiğimiz hafta telefon aldım ve baktığım modeller arasında HTC one, S4 ve xperia z vardı, gözlemlerimi yazıyım

Samsungları tuttuğunuzda kağıt üzerindeki kadar kaliteli gelmiyor nedense kullanılan malzeme yüzünden olsa gerek.onun dışında tüm testlerde neredeyse 1. geliyor.

HTC one inanılmaz kaliteli, full alüminyum olması ve HTC nin malzeme konusunda takıntılı olması işe yaramış ancak HTC konusunda şunu bilmelisiniz HTC arayüzü piyasadaki göze en hoş gelen arayüz ama bu arayüzü yeni android ürümlerine uydurmaları vakit aldığı için diğer markalardan genelde 1-1.5 ay geç güncelleme alıyor ve bazen htc desteğini telefonlardan çekiyor.En son DesireHD kullanıyordum ve telefon piyasada 1 senesini doldurmadan HTC ona uygun güncelleme yayınlamayacağını belirtti. Ayrıca HTC'nin genel olarak mali durumu pek iyi değil geleceği biraz HTC one a bağlı yani seneye piyasada olamayan bir markanın telefonunu kullanıyor olabilirsiniz.

Sony (hatta şu anda yazarken kargodan telefon geldi ) samsungla aşağı yukarı aynı özelliklere sahip +su ve toz geçirmez + gerçekten kaliteli ve sert bir kasaya sahip(alüminyum değil) müzik dinliyorsanız walkman yönü gayet başarılı

kısacası Sony Xperia Z'ye de bakmanızı tavsiye ederim
    xperia z ne s4 ile nede one ile kıyaslana bilir , telefonun işlemciside grafik birimid 2012 de kullanılan sistemler , one ve s4 her sekilde xperia z den iyi ...

bütün markaları kulllandım ama en cok htc yi kullandım(sevdigim icin) samsung dan nefret ederdim , en son samsung almak zorunda kaldım piyasada telefon olmadıgı icin , ha kötü mü degil , ama yinede bence htc nin sense ara yüzü almıs gitmis , kullanırken farketmemistim ama milletin sense diye agladıgı kadar varmıs , birde telefon sagı solu catlıcak cizilcek diye kılıfdan cıkaramıyorum

wrcsinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    icinden beats degil benim bildigim htc nin kendi kulaklıgı cıkıyor

Bu Kulaklik cikti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani anladığım kadarı ile dış kasa kalitesi haric Samsung S4 daha iyi
    Zaten önüne film arkaya case gelicek çok sıkıntı olmaz
    Sanırım ben S4 alıcam yaw
    BATIKAN

gsi_club - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 2 sa önce galaxy S4 aldim iphone dan sonra menüsü bayagi zor 2 saaten beri ugrasiyorum fakat ilk görüsüm suan olumlu.telefonun hafif ve kamerasi mükemmel diyebilirim.

onat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

içinden beats çıkmıyor ki... ciddi güzel bir kulaklık çıkıyor ama beats değil.

ben aldım 1 haftadır kullanıyorum htc yi... araştırdığım ve youtube forum videolarını izlediğim kadarıyla htc s4 den daha iyi. telefoncuda daha fazla s4 stock'u olmasına rağmen htc yi almamı ve telde son nokta olduğunu söyledi. birde kasa dizaynı s4 e göre çok daha güzel bence. kavisli köşeleri olmasaydı belki derdim ama htc şuanki piyasada bence on numara dizayn olarak.

pil ömrü konusunda ben çok araştırma yaptım ve cidden çok ağır bir uygulama çalıştırmıyorsanız 14 saate yakın gidiyor. 2300 amper pil var. yüz tanıma sistemi ile tuş kilidi açma gibi s4 te de olan özellikler mevcut.

muazzam bir ses kalitesi var. hilafsız, abartısız kulaklığı takıp son sesi açınca kulak zarının titrediğini hissediyorsun. bu kadar yüksek ses düzeyinde en ufak bir ses kalitesinde bozukluk olmuyor. 9 adet programı aynı anda kullanabiliyorsunuz zaten. sadece 9 adet gibi bir küçümseme olmuş sanki yazılarda hiç küçümsencek bir özellik değil. gayet yetiyor.
    schumi
    dr.46
    iron tyson
    frank ' the chemist ' zane

TechTurkey Ogedov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu androidlerin hepsine aynı program yüklenemiyor mu? Cahilliğimi mazur görün koyu iphonecuyum sadece şarj sorunu yüzünden htc almayı düşünüyorum. ama rom filan muhabbetleri kafamı karıştırdı

RottingChrist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    htc malzeme kalitesi ve tasarımı olarak s4 ten bir tık önde fakat güncelleme desteği samsung a göre geride kalıyor. ayrıca htc tamiri en zor markalardan biriymiş. her telefonumun kasasına silikon veya kauçuk kılıf, ekranına da mat koruyucu koyduğum için malzeme kalitesini hisstemiyorum. yıllardır samsung kullanıyorum, garantili garantisiz cihaz fark etmez hiç bir problem yaşamadım. ben kullanım tecrübelerim ve markaya olan güvenim sebebiyle samsung s4 tercih ederdim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)