User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
44 sonuçtan 39 ile 44 arası

Konu: Oyun bilgisayari toplama

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SSD'yi değiştir. Bu yavaş M2 olanlardan. 3000 mb/s altında okuma hızı ve 1500-2000 mb/s altında yazma hızı olan alma.
    nvme m2 ssd ve normal ssd kullanıyorum ama normal seviye bir kullanıcı için farklarını hissetmenin pek imkanı yok bana göre.

anca benchmark gibi perf. ölçümleri esnasında gözleri büyüyor insanın ama işletim sistemi veya oyun performansı anlamında fark bir histen öteye geçmiyor, sanki.
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nvme m2 ssd ve normal ssd kullanıyorum ama normal seviye bir kullanıcı için farklarını hissetmenin pek imkanı yok bana göre.

anca benchmark gibi perf. ölçümleri esnasında gözleri büyüyor insanın ama işletim sistemi veya oyun performansı anlamında fark bir histen öteye geçmiyor, sanki.
    Makine açılışında eski nesil SSD'ler bile fark ediyor, benimki 5sn içinde masaüstüne geliyor mesela.

Ha SSD'ye oyun pek kurmadım, tercih edilebilir ama katkısı ne olur, bu anlamda en yeni nesil kullanmak şunu getirir, oyunlarda ara yüklemeleri baya kısaltır.

Örneğin PS3'e SSD takınca yükleme konusunda çağ atlıyordu mesela. Veya 5600 rpm'lik diski 7200'le değiştirince o bile fark ediyordu, o hesap. Ama dediğin gibi, ara yüklemelerde işe yarar, FPS'de yaramaz, FPS'de asıl etki ram ve ekran kartı zaten... Veya çok az etki eder. Ama ara yükleme ekranı coşar.

Ha şu sıralar oyunlarda ara yükleme ekranları "optimizasyonu iyi" oyunlarda zaten çok sıkıntı değil, 30sn yerine 10sn beklemek ne getirir, tartışılır

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konusu denk gelmişken bir soru soriyim bende. Ceset bi pc vardı bende cs go oynanmıyordu anakartın özelliklerine göre core 2 duo e8500 3.16 ghz işlemci 4 gb 800 mhz de ram aldım biraz oynatmaya başladı ilk zamanlar 80 fps falan güncelleme geldikce 40 50 lere kadar düştü ekran kartım çok kötü geforce gt220. Bunun yerine uygun fiyatlı ne alınabilir fpsleri 100 lere çıkarsa yeter gibi

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

40 yaşında kadın kullanıcı Outlook mail aramasındaki performansdan bile direk fark etti. Oyunda FPS alamazsın tabiki ama aynı paraya yada 100TL farka büyük haritalı oyunların harita açma ara yükleme hızlarında ciddi fark oluyor. Ayrıca ben sunuculara takıyorum Raid1 olarak 2 tane. SQL sorguları 4 kat hızlanıyor ağır yük altındayken. IOPS yalan söylemez.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Ayrıca ben sunuculara takıyorum Raid1 olarak 2 tane. SQL sorguları 4 kat hızlanıyor ağır yük altındayken. IOPS yalan söylemez.
    Tam kullanılması gereken yer burası işte, operasyonel verimliliği gerçekten çok arttırır. Outlook araması benzeri bir iş nihayetinde full text search, ne kadar okuma hızı o kadar köfte
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

SametYkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar bende ufak bi sistem toplamak istiyorum çok kararsızım aslında ama her anda yapabilirim. Hazır msi kasaları düşündüm ama bir şeyi iyi ise bir parçası muhakkak düşük kalıyor bende kendim toplayayım dedim. Hazır kasalardan ucuz ve daha iyi bir şeyler çıktı gibi sizlerinde fikrini almak isterim.

Sistem şöyle aşağı yukarı 9-10 bine mal olur gibi

MSI MAG Pylon 3x Temperli Cam 3x RGB Fan ATX Oyuncu Bilgisayar Kasası
    Intel Core i7-8700 3.20 GHz İşlemci
    MSI Z370-A PRO 4000MHz(OC) DDR4 Soket 1151 ATX Anakart
    MSI NVIDIA GeForce RTX2070 Armor 8GB 256Bit GDDR6 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GeForce RTX 2070 ARMOR 8G)
    Corsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz DDR4 Ram CMK16GX4M1D3000C16
    Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD (MZ-V7S500BW)
    Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB Sabit Disk ST2000DM008
    Corsair Builder VS650 650W 80+ Power Supply (CP-9020098-EU)
    41 UU 106 Peugeot 106 gti 2001
    34 YKN 76 Citroen c3 2010
    34 YKN 89 Vw Transporter T5 2005

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler