User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Notebook tavsiyesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Notebook tavsiyesi

Slmlar arkadaşlar,

konu hakkında bilgisi pek zayıf biri olarak sizlerden yardım rica ediyorum, 5000 maksimum 6000tl bandında 14 ekran veya benzeri ekran boyut olan hangi notebook tavsiye edersiniz:

arananlar:

1) hafif oluşu
    2) görüntü kalitesi çok mühim bu aleti sıkça iş için yurtdışına gidince akşamları TV niyetine kullanacam, güncel MAT ekranlardan resmen nefret ettim istediğim parlak,canlı olsun bu kesinlikle aradığım olmazsa olmazım

3) seri olsun,açılışı,bağlanması vs
    4) şirket pek sıkça değiştirmediği için beni 5 yıl idare etsin (çabuk arızalanacaksa kalsın)

öyle yazılım yazma,proje çizmek gibi ağır işlerde kullanılmayacak,sadece gün içersinde netde gezilecek,yurtdışında sunum yapılacak akşam hotelde dizi ve tv niyetine kullanılacak okadar.

şimdikik bulduklarım: (sizler alternatif biliyorsanız lütfen paylaşın)

LENOVO ideapad 530S Intel(R)Core™i5-8250U-8GB-256GB SSD-MX130 2GB DDR5-14.0"FHD-Win10-Gri 81EU00A8TX

Asus S430FN Core İ5 8265u Notebook Fiyatı - Vatan Bilgisayar

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hafif ve 14 inc için bi ara bende çok baktım.türkiyede yazdığınız bütcelere en uygun lenovo çıkıyor.

acer'in ürünleride var ama bulamadım satan yok.

Lenovo dış tasarımı asus'un sizin paylaştığınız modele daha hoş güzel geliyor bana.
    Seat IBIZA FR

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Xiaomi de bakabilirsin. Birkaç kez kullanma fırsatım oldu. Tem hafif hem ince oluşu cezbediyor.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    I'm not a bot | Hepsiburada

Bu üründe olabilir bütce tam sınırında.
    Seat IBIZA FR

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lenovoların kasaları genelde tasarım olarak güzel lakin dayanıklıklılık olarak geri planda kalıyor. Sağlamlık ön planda ise asus daha iyi gibi duruyor. Alırken dikkat etmenizi tavsiye ederim.
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

DarkSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6000 liralık bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz amazon.com.tr fr 6400 civarına satılan Lenovo Yoga 730 'u tavsiye ederim. Dokunmatik ekran, aynı zamanda tablet olarak da kullanabilirsiniz, sunumlarda çok kullanışlı olur. 11 saate kadar pil ömrü sunar ve 13.3 inç ekranla 1 kilodan biraz fazla ağırlığı var, uçak seyahati sırasında sırt yada evrak çantanıza kolayca sığar.

Daha uygun fiyata bir model bakacaksanız da SSD harddisk ve Full-HD çözünürlüklü ekrana sahip bilgisayarlara bakmanızı tavsiye ederim, aradığınız hız ver kullanım kolaylığı bakımından bunlar şart.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkür ederim arkadaşlar ilginiz alakanız için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DarkSky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6000 liralık bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz amazon.com.tr fr 6400 civarına satılan Lenovo Yoga 730 'u tavsiye ederim. Dokunmatik ekran, aynı zamanda tablet olarak da kullanabilirsiniz, sunumlarda çok kullanışlı olur. 11 saate kadar pil ömrü sunar ve 13.3 inç ekranla 1 kilodan biraz fazla ağırlığı var, uçak seyahati sırasında sırt yada evrak çantanıza kolayca sığar.

Daha uygun fiyata bir model bakacaksanız da SSD harddisk ve Full-HD çözünürlüklü ekrana sahip bilgisayarlara bakmanızı tavsiye ederim, aradığınız hız ver kullanım kolaylığı bakımından bunlar şart.

ilginiz için teşekkür ederim, sizin söylemiş olduğunuz ürün bumudur acaba : LENOVO Yoga 730 Intel(R) Core™ i7-8550U-8GB DDR4-256GB SSD-13.3"FHD Dokunmatik Ekran-Win10 81CT00BPTX

sanırım benimde sunduğum ürünler yine sizin söylemiş olduğunuz gibi SSD harddisk ve FHD tabi yanlışta olabilirim diyorum ya tech katiliyim ama öyle ise sizce aradaki 2000tl farka kesinlikle değer be kardeşim diyeceğiniz bir farkmıdır?

DarkSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ürün için değer diyebilirim, ekranı kasadan ayırarak tablet olarak kullanabilmeniz ve ekranın dokunmatik olması her laptopta bulabileceğini özellikler değil. Ama bunlar benim için çok gerekli özellikler değil derseniz, sizin paylaştığınız LENOVO ideapad 530S de işinizi görecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DarkSky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ürün için değer diyebilirim, ekranı kasadan ayırarak tablet olarak kullanabilmeniz ve ekranın dokunmatik olması her laptopta bulabileceğini özellikler değil. Ama bunlar benim için çok gerekli özellikler değil derseniz, sizin paylaştığınız LENOVO ideapad 530S de işinizi görecektir.

yönlendirme,yorum için çok teşekkür ederim, peki arada sadece 300tl gibi mütevazi bir farka sizce benim paylaştığım 2 ürün arasında lenovo olanmı yoksa asus olanmı daha iyi tercih olur?

biri Nividia Geforce mx130 diğeri mx150 (ASUS), biri 8250u diğeri 8265u (Asus) derken gözüm Asus'a kaydı. dün fiziken gidip göreyim dedim Lenovo ciddi anlamda çok iyi ekran kalitesine,canlılığıa sahip ve mat ekran değil

Asus fiziken yoktu göremedim ama internetde yanarlı dönerli hep yorumlar , bir tarafta inanılmaz bir görüntü kalitesi var diyenler bir tarafta spekleri her ne kdr süper görünsesde ekran vasat diyenler bu + mat ekranmış duyunca biraz şüpheye düştüm, siz ne dersiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarbayim selamlar ...

Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arananlar:
    1) hafif oluşu
    2) görüntü kalitesi çok mühim bu aleti sıkça iş için yurtdışına gidince akşamları TV niyetine kullanacam, güncel MAT ekranlardan resmen nefret ettim istediğim parlak,canlı olsun bu kesinlikle aradığım olmazsa olmazım
    3) seri olsun,açılışı,bağlanması vs
    4) şirket pek sıkça değiştirmediği için beni 5 yıl idare etsin (çabuk arızalanacaksa kalsın)
    istediklerini net bir sekilde yazmissin.

5 yildir Acer'in ust bir modelini kullaniyorum. daha once 7 yil Lenovo'nun alt modelini kullandim. zirt pirt bilgisayar degistirmem ve makine genelde gunde ~10 saat aciktir. oraya buraya tasirim.

bu kullanima Acer, Asus, Lenovo'nun alt modelleri dayanmiyor. hardware'den bahsetmiyorum (CPU/memory/board/display vs.); bilgisayarin kasasi, klavyesi, menteseleri vs. gibi kisimlarda low cost modellerin fiziksel dayanikliligi dusuk. envayi cesit tecrubem oldu, detay istersen konusuruz.

isteklerine uyan bir alet Lenovo/ThinkPad serisi olabilir. ThinkPad serisi IdeaPad, Asus'un tum modelleri vs.den daha dayanikli uretilir. std consumer urunu degildir, kalitesi itibariyle fiyati biraz daha yuksektir. ancak 5+ yil ciddi sekilde kullanacam dersen dogru secim ThinkPad ve benzeri bir model almak olur.

TR klavye senin icin cok onemli degilse makineyi ABD'den siparis edebilirsin. tasinabilirligi biraz bozsa da, TR karakterler icin TR klavyeyi harici takip bu konuyu cozebilirsin. ozelliklere bakarsan ekran icin secenekler mevcut. parlak/mat (glossy/matt) ekran kafani karistirmasin. matlarin kotu gostermesi ekranin kotu kalite olmasindan kaynaklaniyor. gonderdigimde dikkat edersen IPS ekran secenegi var, piyasa mali consumer modellerden daha iyi goruntu kalitesi verir.

Lenovo ThinkPad T480

kolay gelsin,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarbayim selamlar ...

istediklerini net bir sekilde yazmissin.

5 yildir Acer'in ust bir modelini kullaniyorum. daha once 7 yil Lenovo'nun alt modelini kullandim. zirt pirt bilgisayar degistirmem ve makine genelde gunde ~10 saat aciktir. oraya buraya tasirim.

bu kullanima Acer, Asus, Lenovo'nun alt modelleri dayanmiyor. hardware'den bahsetmiyorum (CPU/memory/board/display vs.); bilgisayarin kasasi, klavyesi, menteseleri vs. gibi kisimlarda low cost modellerin fiziksel dayanikliligi dusuk. envayi cesit tecrubem oldu, detay istersen konusuruz.

isteklerine uyan bir alet Lenovo/ThinkPad serisi olabilir. ThinkPad serisi IdeaPad, Asus'un tum modelleri vs.den daha dayanikli uretilir. std consumer urunu degildir, kalitesi itibariyle fiyati biraz daha yuksektir. ancak 5+ yil ciddi sekilde kullanacam dersen dogru secim ThinkPad ve benzeri bir model almak olur.

TR klavye senin icin cok onemli degilse makineyi ABD'den siparis edebilirsin. tasinabilirligi biraz bozsa da, TR karakterler icin TR klavyeyi harici takip bu konuyu cozebilirsin. ozelliklere bakarsan ekran icin secenekler mevcut. parlak/mat (glossy/matt) ekran kafani karistirmasin. matlarin kotu gostermesi ekranin kotu kalite olmasindan kaynaklaniyor. gonderdigimde dikkat edersen IPS ekran secenegi var, piyasa mali consumer modellerden daha iyi goruntu kalitesi verir.

Lenovo ThinkPad T480

kolay gelsin,

seni özledim be abi, nsl keyifler? çok teşekkür ederim yorum için hemen bakıyorum ama TR klavye muhakak lazım şirket malı ya muhakak yarında başkasına verebilelim modunda yaklaşırlar ofis içi birininde işini görsün gibi.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütçeye uygun thinkpad alırsanız hiç üzmez çok sağlamdırlar fakat biraz pahalı oluyorlar

normal şartlarda koyduğunuz 2 üründe işinizi fazlasıyla gorur asus ki bana gore daha mantıklı

alternatif olarak şunuda değerlendirebilirsiniz touchscreen geliyor pek bi işe yaramasada

Hp Pavilion 6AS94EA Notebook Fiyatı - Vatan Bilgisayar

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütçeye uygun thinkpad alırsanız hiç üzmez çok sağlamdırlar fakat biraz pahalı oluyorlar

normal şartlarda koyduğunuz 2 üründe işinizi fazlasıyla gorur asus ki bana gore daha mantıklı

alternatif olarak şunuda değerlendirebilirsiniz touchscreen geliyor pek bi işe yaramasada

Hp Pavilion 6AS94EA Notebook Fiyatı - Vatan Bilgisayar

çok teşekkür ederim yorum ve paylaşım için , dediğiniz gibi buda güzel bir seçenekmiş

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    I'm not a bot | Hepsiburada

Senin işini bence en güzel macbook çözer. windows işletim sistemine bulaşmadan hızlı seri güzel günlük kullanmalık bir makine olur.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlız böyle bahtsız olunabilir.

Lenovo fiyatı dün media'da 4800tl
    aynı ürünün bugünkü fiyatı 6000tl

müşteri temsilcisini aradım hiç kampanya vs yazmıyordu vs diye, yazmasınada gerek istersek 5dk sonra fiyatı yine değiştirebiliriz spot piyasa demeye getirdi lafı..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlız böyle bahtsız olunabilir.

Lenovo fiyatı dün media'da 4800tl
    aynı ürünün bugünkü fiyatı 6000tl

müşteri temsilcisini aradım hiç kampanya vs yazmıyordu vs diye, yazmasınada gerek istersek 5dk sonra fiyatı yine değiştirebiliriz spot piyasa demeye getirdi lafı..
    fiyatları rakiplerdeki fiyatlar belirliyor , herhangi bir rakipte indirim bittiyse eski fiyatına çekerler

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seni özledim be abi, nsl keyifler? çok teşekkür ederim yorum için hemen bakıyorum ama TR klavye muhakak lazım şirket malı ya muhakak yarında başkasına verebilelim modunda yaklaşırlar ofis içi birininde işini görsün gibi.
    sagol timur, ugrasmaya devam ediyoruz...

TR klavye konusuda haklisin, sirket US istemez. TR'deki Lenovo bayilerini web sitesinden bulup gorusebilirsin. T480 veya benzeri ne getiriyorlar, ancak onlar soyleyebilir. maalesef tum modelleri getirmezler. ancak senin ihtiyacin ozel bir sistem degil, giris seviyesi bir ThinkPad bile sana yeterli olur dusuncesindeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sagol timur, ugrasmaya devam ediyoruz...

TR klavye konusuda haklisin, sirket US istemez. TR'deki Lenovo bayilerini web sitesinden bulup gorusebilirsin. T480 veya benzeri ne getiriyorlar, ancak onlar soyleyebilir. maalesef tum modelleri getirmezler. ancak senin ihtiyacin ozel bir sistem degil, giris seviyesi bir ThinkPad bile sana yeterli olur dusuncesindeyim.

hemen T480 yoklayacam ilk fırsatda abi ama yinede şunu sormak isterim bu bizdeki I.T deki arkadaşlar benim sunduğum 2 modele takıldılar bunlar arasında seçecek olsan hangisini ne sebeblerle seçerdin abi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler